Čarodějnice

Čarodějnice https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/355822/bmid_carodejnice-SnU-355822.jpg 5 341 53

Skutečná čarodějnice schlamstne dítě se stejnou chutí, jako když sníš talíř jahod se šlehačkou! Představte si bandu čarodějnic, které vypadají téměř jako obyčejné ženské, vydávají se za bojovnice za lidská práva a k tomu ke všemu nesnášejí děti, protože jsou titěrné a nepříjemně roztomilé a taky smrdí jako psí hovínka! Když se náš odvážný malý hrdina náhodou ubytuje se svojí o nic víc sympatickou babičkou do stejného hotelu jako čarodějnice, je malér na spadnutí. Obsah čarodějnické výroční schůze, sjednané za účelem projednání plánu na zmizení všech dětí v Anglii, by nechtěl vyslechnout nikdo. Ani v hotelu s tak půvabným jménem jako Nádherná vyhlídka. Kniha je určena pro děti od 7 let.... celý text

Literatura světová Horory Pro děti a mládež
Vydáno: , Pikola

The Witches , 1983

hrach
11.05.2014 4 z 5

Nikdy predtým som žiadneho Dahla nečítal a po Čarodejniciach viem, že to nebola posledná knižka od neho. Bolo to luxusné. Asi by som sa ako malý chalan z tej knihy miestami posral (zrejme už v úvodnom výpočte zmiznutých detí) aj mňa miestami trochu zamrazilo zo suchého až cynického popisovania vcelku desivých obrazov, nezvratnosti niektorých zmien a zaobchádzania s postavami (byť prvoplánovo nesympatickými). Čakal som v detskej knihy šťastný happyend, ktorý sa tak celkom nedostavil, no napriek tomu nenechal čitateľa (ani detského) smutniť. A aj týmto si ma kniha určite získala.

Karcoolka2210
20.12.2013 5 z 5

Ako som postupne čítala túto knihu, jej obsah sa mi zdal nejako povedomý, ale nemala som pocit, že som to niekedy čítala. Až keď som sa dostala k čarodejníckemu snemu, vtedy sa mi vynorila tvár Anjelici Houston a spomenula som si na film Čarodejnice, ktorý som ako dieťa videla. Som síce človek dospelý, ale pán Dahl má neuveriteľný talent a vtiahol ma do tohto príbehu jedna radosť. Jeho knihy sú skvelé a Čarodejnice to len potvrdzujú. Plánujem darovať túto knihu pod stromček môjmu synovcovi a som naozaj zvedavá, kedže nie je veľký čitateľ. Snáď aj jemu učaruje tento autor a začne čítať knihy ;)

Petrvs
23.06.2013

Ačkoliv mám Dahla hrozně rád a stejně tak specifický typ literatury pro mládež (řekněme takový typ, co se motá kolem SF/F/H), jeho Čarodějnice mě až tak neuchvátily. Z dětských knížek mě mnohem více oslovil Dahlův Danny nebo úžasné Matylda; co se týče "dětského horroru", dávám zase přednost Bakerovu Abaratu nebo Pristleyho "Příšerným příběhům".

Čarodějnice nejsou špatné, některé okamžiky a místo jsou přímo geniální (třeba narážka, že případná učitelka, která z tétio knihy právě předčítá dětem může být sama o sobě děsivá čarodějnice), ale někdy působí až příliš pohádkovitě a naivně... a pointa je ne mé gusto až příliš otevřená.

Thanyss
17.06.2013 5 z 5

Stále si pamatuji mrazení v zádech, když jsem jako dítě četla Čarodějnice. A četla jsem tu knížku stále znovu a znovu. Dodneška zaujímá čestné místo v mojí knihovně!

Renava
21.02.2013 5 z 5

Dahl ma svojimi detskými príbehmi asi nikdy neprestane prekvapovať a udivovať - jeho spisovateľská fantázia je (bola) schopná toľkej rozmanitosti a originality, že i dospelí (a možno zvlášť tí) sú nútení sa pozastaviť, pousmiať a často predýchať jeho neuveriteľne bizarné nápady, dotiahnuté do najmenšieho detailu, navyše typicky dahlovsky okorenené čiernym humorom, často nemálo drsným...
Z hororového príbehu (podotýkam, že pojem horor je tu vcelku na mieste) sa vyvinul dojímavý príbeh, ktorému dominuje "obligátny" boj dobra so zlom, avšak so zaujímavým záverom, ktorý sa značne vymyká z radu klasických rozprávkových happyendov. Napriek zmiešaným úvodným pocitom a obavám z desivých snov mojich ratolestí môžem povedať, že to bola síce zaujímavo drsná a miestami mierne "nechutná" detská literatúra, no na druhej strane vyvážená toľkými pozitívnymi protihodnotami, že v konečnom dôsledku v jednej veľkej a dvoch malých hlavičkách po sebe zanechala jeden obrovsky príjemný pocit - ako tomu bolo doteraz pri všetkom od tohto nášho obľúbeného autora.

i-v-u-l-a
28.10.2012 4 z 5

První kniha hororového rázu pro děti? Podle mého se autor toho zhostil dobře, i mně naskakovala v některých částech husí kůže a slzu jsem taky uronila. Význam pro děti? Ikdyž to s malým Lukem dopadlo jak to dopadlo, babička ho má i tak ráda, protože to je její vnuk :) Pěkná knížka

Verousek
13.06.2012 3 z 5

Nevím, jak to jinak mám říct - tahle kniha byla jiná...četla jsem ji jako malá a při čtení jsme měla husí kůži a přitom jsem si říkala, jak divný příběh je

studentik
09.06.2012 3 z 5

Dělal jsem na tuto knížku referát ve škole. Nato jak tady má vysoké hodnocení jsem čekal víc. Průměrná knížka.

alzbett
12.01.2012 5 z 5

Ako dieťa som bola z tejto knihy fakt dosť vydesená a dojatá zároveň a myslím, že som pri nej (ako pri jednej z mála kníh v živote) aj plakala - napriek tomu ju mám zafixované ako jednu z najlepších kníh.

kniholka
07.12.2011 5 z 5

Pamatuji se, co to se mnou udělalo, když jsem ji jako desetilatá poprvé přečetla. Opravdový dětský horor, u kterého mě mrazí dodnes...

zuzulique
20.09.2011 5 z 5

Jedna z najlepších detských kníh od Dahla, ale aj my dospelí si ich radi prečítame :-)

Zlatinka
16.09.2011 5 z 5

Senzační příběh, lepší než "moderní upíři".

Azizi
02.01.2011 5 z 5

Pre mňa najväčšia a asi aj najlepšia Dahlova detská klasika. Asi to bude i tým, že je to vôbec prvá kniha, ktorú som od neho čítala. Príbeh, ktorý dokáže dokonale zaujať, učariť, šokovať, prekvapiť i dojať.