Čarodějka z Portobella

Čarodějka z Portobella https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/414/bmid_carodejka-z-portobella-zAS-414.jpg 4 495 49

Paulo Coelho přináší ve svém dalším románu fascinující a dramatickou zápletku, v níž čtenář odhalí dlouhou tradici, založenou na ženské síle a na lásce. Athéna má v sobě přirozený dar. Tato adoptivní dcera Libanonky a zámožného podnikatele z Bejrútu přesídlí s rodinou do Londýna krátce poté, co v její zemi vypukne válka. Na univerzitě se seznámí s mužem, který se stane otcem jejího syna, ale potíže, jimž dívka čelí, vedou k rychlému rozpadu jejich manželství. Jako matka nemůže nemyslet na ženu, která jí dala život, a aby pochopila, jak ji mohla po narození opustit, vydává se tuto svou biologickou matku hledat do Rumunska. Cesta však nás nikdy nezavede jen tam, kam jsme zamýšleli jít, a to, co Athéna na této cestě odhalí, změní navždy její život i životy lidí kolem ní.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Argo

A Bruxa de Portobello , 2006

daniela5770
16.01.2017

Na tejto knihe ma zaujal názov a keďže som od Coelha doposiaľ nič nečítala, siahla som po nej. A sklamala ma. Popravde nechápem, čo na tomto spisovateľovi všetci majú, ja veľmi na takéto ezoterické "kecy" nie som. Postavy rozprávajú rovnakým spôsobom, takže sú všetci na "jedno kopyto" a dokopy sa tam nič nedeje. Alchymistu si určite neprečítam, ale rada by som vedela autorove čary, ktorými si získal toľko nadšených čitateľov.

Terezka.a
31.05.2016

Achjo.. Dlouho jsem si dělala čas, abych si v klidu sedla a přečetla další z knih od mého oblíbeného autora. Bohužel, jsem nedošla ani do půlky a musím říci, že to je pro mě jedno veliké zklamání. Už od začátku mě ,,příběh" nechytil a nějak nenadchnul.
Škoda.

fristo
16.11.2015 5 z 5

Knihu som čítal už dávnejšie a nechala vo mne potrebu robiť veci tak ako by mali byť dokonalé. Tiež ale vďaka nej viem že cesta dokonalosti nie je vôbec istá. A ešte viem že si chcem niekedy vyskúšať také to bubnovanie o ktorom sa tam píše .

Iwets
21.08.2015 2 z 5

Přiznám se, že jsem tuhle knihu vlastně nedočetla do konce a upřímně jsem na ní zapomněla, tak málo mi to dalo. Začátek mě chytil, ale s každou další stránkou mě nadšení opouštělo.

Evik30
06.08.2015 3 z 5

Kniha byla psaná formou rozhovorů s jednotlivými představiteli v životě hlavní hrdinky této knihy. Zaujal mě samotný příběh, ale knihu hodonotím jako mírně slabší.

Sarri
01.07.2015 4 z 5

Mě se kniha líbila. Měla vše, co Coelhovy knihy mívají, jeho myšlenky i skrytá poselství. Nicméně jsem četl další autorova díla a Čarodějka mi v porovnání s nimi nepřišla tolik zajímavá. Stylově a obsahově hezky pojatá kniha, ale trochu zdlouhavá a upovídaná. 3 a 3/4 hvězdičky =)

Jejda
02.06.2015 5 z 5

Opět jedna z těch lepších knih autora.

tinka1974
09.02.2015 3 z 5

Po Mágovi a Alchymistovi docela zklamání

arthera
17.11.2014 2 z 5

Coelho...on sám a jeho ego se šíleně motá do všech příběhů. No a to mi vadí.

Veryuu
24.10.2014 4 z 5

První kniha, kterou jsem od Coelha četla. A jsem víc než spokojená ;)

kejty91
28.09.2014 4 z 5

coelho....coelho...

co víc říct ... jednou bych fakt ráda chtěla přijít na to, kde ten spisovatel bere inspiraci pro takováto témata....

Phenomenon
07.09.2014 3 z 5

Mnohem slabší než Alchymista. Četla se dobře, ale podruhé bych ji už do ruky nevzala.

kota
07.07.2014 4 z 5

"Změny nastanou teprve tehdy, když uděláme něco, co je proti všemu, úplně proti všemu, na co jsme zvykli" (str. 188)
Kniha je zvláštní nejen zpracovávaným tématem MATKY, ale tím, že se nejedná o klasický román, ale o výpověď lidí z Athénina okolí, kteří s ní prožili svou část života, a která jejich životy obohatila.

KetrinZel
21.04.2014

Moc pěkná kniha.

i-v-u-l-a
21.08.2013 4 z 5

První kniha tohoto autora a docela mě zaujalo, jak se postavil k tomu nám představit hlavní hrdinku :) chytlavé, čtivé... proč ne. Zkusím i další :)

mysiacik
04.07.2013 2 z 5

Horkoťažko som sa prebojovala ku koncu. Prvá kniha od autora, dám mu ešte raz šancu a prečítam si toľko ospevovaného Alchymistu, tak som zvedavá.

BooksLucyKing
08.06.2013 5 z 5

Čarodějka se mi líbila moc, měla zajímavý vývoj a konec a všechny myšlenky a pocity se mi moc líbili, pamatuju si, že jsem se i často dokázala s hlavní postavou stotožnit, chápala jsem některé její stavy mysli velmi dobře.

budíček
08.06.2013 2 z 5

Zatím asi nejslabší Coelhovka, co jsem četla (váhám ještě nad Záhirem, ale ten mě místy přece jen oslovoval, i když jsem taky občas váhala kudy se to ten Coelho v té knížce vlastně ubírá...). No co mě rozčilovalo nejvíc byla sama hlavní hrdinka. Ona sama o sobě nemluví, to za ni obstarají osoby, se kterými je dělán rozhovor. Nicméně z toho, co se o ní člověk dozví, je to egocentrická ženská, která zatancuje v záchvatu extáze a chlapi kvůli ní padají na kolena a následují ji zmanipulovatelné masy... První studentskou lásku si vezme za muže a vztah po krátké době trvání končí... Ano stává se to, ale já měla neodbytný pocit, že si ho brala jen proto, aby s ním měla dítě a jak byl účel splněn šla o dům dál...Navíc i z jejího dalšího počínání na mě působila spíš jako sobecká mrcha než jako starostlivá matka a dobrý člověk. Nevím asi nejsem pro tuto knížku dost velký snílek (a že si ve světě fantazie běžně docela užívám...:)), realista by se měl tomuto dílu radši vyhnout. Ono to ani běžnému čtenáři, který by si to vybral jako seznámení s autorovou tvorbou, moc nepřinese, akorát ho od čtení Coelhovek odradí a to by bylo docela škoda, protože Coelho, pokud se zrovna s neodbytnou zarputilostí nepokouší nacpat víru do svých děl píše dobře a má světu, co sdělit...(tak nějak si ale nejsem stoprocentně jistá v co vlastně věří, protože co knížka to uctívání jiné vyšší moci, přírody, Boha, vesmíru... fakt jsem to nepobrala a ani to hlouběji zkoumat neplánuju) Koneckonců ne nadarmo jsou jeho citáty a myšlenky tak oblíbené...Ale i mistru tesaři občas něco nevýjde, a to je tento případ...

hanapaimen
26.03.2013 3 z 5

Líbila se mi, hezky se četla. Ale nejlepší je stejně Alchymista.

tonda0
08.03.2013 2 z 5

Velmi zřídka se stává, že knihu nedočtu. Bohužel tuto jsem odložil, což se mi u mého oblíbeného autora stalo poprvé. Velmi podobné Bridě, zde mi však vůbec nesed autorův styl jakoby dokumentu, kdy jde o výpovědi všech, co hlavní hrdinku znali a hned na začátku je řečeno, jak kniha dopadne. Nedokázal jsem se do příběhu vůbec vžít.

brazilská literatura

Paulo Coelho