Žena v kleci

První případ komisaře Mørcka z oddělení Q. Celosvětový bestseller. Komisař Carl Mørck je po traumatické události, utrpěné během služby, přeložen do nově založeného oddělení Q, kde se má zabývat nevyřešenými případy z minulosti. Případ mladé političky Merete Lynggaardové, jež před pěti lety beze stop zmizela, v něm probudí detektivní instinkty, které považoval za dávno vyhaslé. V pátrání mu účinně pomáhá svérázný arabský přistěhovalec Asad, jehož přítomnost v díle je zdrojem multikulturního napětí i mnoha humorných situací. Čím hlouběji Carl Mørck do případu proniká, tím větší nachází nesrovnalosti. Je opravdu možné, že ta žena je stále ještě naživu, že ji někdo vězní a týrá na neznámém místě? -- zdroj: www.pitaval.cz --...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/12_/129031/carl-morck-zena-v-kleci-hXZ-129031.jpg 4.42029
Série:

Carl Morck (1.)

Originální název:

Kvinden i buret (2007)

Žánr:
Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Host
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (389)

Přidat komentář
Anne95
09. srpna

Příběh sám o sobě je dobrý a skvěle promyšlený. Ovšem ten začátek, než se konečně k něčemu zajímavému dostaneme, je nekonečný. Téměř sto stran naprosto o ničem, utahané a prokousat se přes ně je skutečně zkouškou vytrvalosti. Poté ovšem příběh ubíhá skutečně vražedným tempem a nelze se od knihy odtrhnout. Hlavní hrdina i jeho asistent byli velmi sympatičtí. Uvidíme, jak se příběh bude dále vyvíjet v dalších dílech.

PaniJani
09. srpna

Nemám co bych vytkla. Super. Carl Morck se hravě vyšplhnul na nejvyšší příčku k mému zbožňovanému Joonovi Linnovi. Nutně potřebuji další díl.

Zirvith
04. srpna

Na to, že detektivky vůbec nečtu, mě překvapilo, jak dobře se kniha četla :) Děj byl pěkně napínavý a rychle ubíhal. Akorát teda většina těch dánských jmen se docela blbě pamatuje :)

DJANKA
01. srpna

První díl série a mé první setkání s tímto autorem. Knížka byla napínavá, dobře se mi četla, jen v závěru jsem si říkala .... to je blbost, to bys asi nepřežil ..... Ale to byla jen taková malá vada na kráse. Knížka mě prostě zaujala natolik, že jsem se pustila do dalších dílů a nelituji.

Abia
09. července

Tohle bylo rychlé. Prostě jsem tu knihu musela přečíst skoro v kuse. Tak moc jsem chtěla vědět, jak to dopadne a nemohla jsem se odtrhnout. Skvěle vystavěný příběh, skvělé hlavní postavy. Tak hurá do dalších knih od Olsena.

Gugu
09. července

Kniha čtivá, místy vtipná, ale.... něco mi v ní chybělo, nebylo to úplně ono jako u jiných knih tohoto žánru.

Merlinit
14. června

Kniha rozhodně stála za přečtení a Carl mi tu lezl na nervy o poznání méně, než v dalších dílech.

nicole1990
13. června

Moje druhá knížka ze serie. To bude unosce mi došlo tak v půlce knížky. Vzkaz v lahvi se mi líbil víc. Žena v kleci byla taky dobrá,ale příjde mi,že ne tak propracovaná jako ostatní knížky

Skatty
13. června

První díl této knižní série jsem přečetla až jako čtvrtou knihu. Takže konečně jsem se dozvěděla jak to bylo všechno od začátku. Kniha se mi líbila, ale další díly mi přišly o dost lepší, zdá se mi, že v dalších dílech je více vtipných hlášek. Protože Carl, Asad a Rose prostě nemají chybu! Ještě mi chybí tři knihy a budu mít přečtenou celou sérii. Doporučuji.

Kitty
04. června

Po knize "Vzkaz vlahvi" jsem byla "Ženou v kleci" trochu zklamaná. Kdo bude únosce mi bylo jasné velmi brzy. Ale jinak klasická severská krimi, kde hlavním vyšetřovatelem je vždy postarší komisař znechucený životem, minimálně silný kuřák a jeho pomocníkem, zde namísto mladé nadějné a horlivé fešandy, mladý a horlivý frajer ze Sýrie (přiznám se, že mi šel Asad dost na nervy).
Kriminálku jsme měla ve formě audio, tak se dala v autě, na kole apod poslouchat.
Pokud si dám od těchto kriminálek nějaký čas pauzu, tak zase po nějaké sáhnu.

kofina
28. května

Ze začátku trochu rozvleklé, ale postupem času chytlavější a napínavější. Hlavního záporáka začnete tušit poměrně brzy, ale v tomto příběhu to rozhodně ničemu nevadilo. Zajímavá je postava Asada, který do příběhu přináší vtipné momenty. :-D

Erlif
22. května

Bohužel, ač detektivky mám hrozně ráda, ty severské mi nějak nesedí a je tomu tak i se sérií Carla Morcka, přijde mi to zdlouhavé, zamotané, táhlé a přitom je to škoda, samotný nápad není špatný a mohla by to být hezká knížka. Nicméně jsem se přistihla, že samotný děj kolikrát nevnímám a nutila jsem se knihu dočíst, jen abych věděla, kdo je vrah. Asad je hrozně zajímavá a vtipná osoba. K mému milému překvapení jsem zjistila, že jako audio kniha se to dá poslouchat a další knihu v pořadí jsem si celkem užila :-)

TaLu
21. května

Velmi se mi líbil příběh plný napětí, tajemství, nezdolné odvahy a síly, ale zároveň i lidské křehkosti.
Hlavní vyšetřovatel, který se vyrovnává s prožitým traumatem velmi nezvyklými metodami, jeho podle lidských měřítek zvláštní spolupracovník a samotné okolnosti vzniku oddělení Q, vtáhnou čtenáře do děje a vyvolají mimo mrazení v zádech nezřídka i úsměv na tváři.
Jak je ta politika podobná v mnoha zemích a to papírování na úřadech důvěrně známé !
Ale nebýt zvláštních okolností a vzniku oddělení Q, které nezůstalo jen naoko vytvořenou institucí, nikdy by nedošlo k vyřešení dávno odloženého případu. Příběh je vyprávěn ze dvou pohledů. Vyšetřovatele a oběti. Násilníka jsem podle motivu odhadla hned, ale ani trochu to nevadilo.
Těším se na další díly.
Doporučuji.

AnetaKor
09. května

Svižné, čtivé, čtenář se rychle dostane do děje a ten ho pak nepustí.

harena
05. května

Po přečtení Selfies jsem se rozhodla jít do celé série s Carl Morckem a začala touto Ženou v kleci. Dva dny jsem si užívala skvělé napínavé čtení s humornými pasážemi a naprosto mi nevadilo, že již od poloviny knihy tuším, kdo je ten zločinec. Hlavní děj příběhu je rozdělen do dvou časových rovin, z nichž jedna je z pohledu komisaře Carla a druhá z pohledu mladé ženy, která je roky vězněná. Když to shrnu, je to napínavý, čtivý, skvělý thriller a obě hlavní postavy - komisař Carl i jeho pomocník Asad - si vás ke konci zcela získají. Doufám, že budou i v dalších dílech.

evik75
23. dubna

Skvělý detektivní thriller, který milovníky napínavých příběhů rozhodně nezklame.

NADEI
16. dubna

Při čtení prvních stránek, jsem měla delší rozjezd, ale pak se všechno dalo do pohybu za skvělého přispění Carla a Asada, kterým to evidentně spolu šlape, takže dobré čtení.

Nany_cz
07. dubna

Tato kniha mě tak nadchla, že jsem si přečetla i další knihy ze série vyšetřovatele Morcka a stal se jedním z mých nejoblíbenějších detektivů.

Kekik
28. března

Naprostá pecka. První seznámení s autorem a hned taková bomba.
Kniha je neskutečně čtivá, zaujala mě hned od prvních slov. Ústřední dvojice, Carl a Asad, se k sobě skvělé hodí. Doplňují se. I když je téma knihy velice vážné, ba přímo děsivé, když si uvědomím, co vše si musela Merete vytrpět, je psána i vtipně- na odlehčení. Opravdu jsem se několikrát zasmála, ovšem o pár řádků dál mnou zase projelo mrazení.
DOPORUČUJI !!!
Jediné, co knize vytknu, je to, že často byli lidé, s kterými potřeboval Carl mluvit, nedostupné-buď byli na dovolené, na školení, atd... s tím, že se vrátí až za pár dní. A samozřejmě číslo na něho odmítli dát (tedy až na jeden případ, tam se Carlovi zadařilo a číslo pod hrozbou obdržel). Hrozně mě toto zdržování děje štvalo. Přesto plný počet hvězd a veliká chvála autorovi.

sagasir
25. března

Pustit se do této četby či nepustit? To je oč tu běží.

Nové knižní krimi série se nám tu pomalu objevují jedna za druhou a je tak těžké si z nich nějakou vybrat. Pokud tak třeba zrovna váháte, zda se pustit do této série s komisařem Morkem, tak za sebe říkám, že jen s chutí do ní.

Příběh jako takový dokáže rychle vtáhnout do děje i když ze začátku možná trochu trvá, než se takříkajíc pořádně rozjede. Oceňuji i samotný nápad nevyšetřovat aktuální zločiny, ale znovu začít vyšetřovat ty nevyřešené a až z nich vlastně opět udělat aktuální případy. Líbí se mi také to, že se autor s hlavní postavou nijak nepáře a tak ji šmahem pošle do sklepa, kde se vytvořilo ono nové oddělení Q a jako hlavního parťáka Carlovi dodá muže Asada, muže arabského vzezření. Jejich vzájemná interakce je pak mnohdy velice zajímavá a dokonce i kolikrát vtipná. Samotná vtipnost v určitých pasážích knihy je dalším velkým plusem daného příběhu a působí jako příjemné zpestření. Zpět ale k hlavním postávám z knihy. Jako plus vnímám u Asada to tajemno, které jeho postavu obklopuje a těším se, že se snad něco o něm a o věcech z jeho minulosti budeme dozvídat více a více v průběhu dalších dílů této krimi série. Celkově pak tento komisařův kolega působí jako velice schopný, zajímavý, vtipný a sympatický člověk. Oproti tomu komisař Carl je takový ten typický komisařský morous (na druhou stranu co čekat od člověka, kterému zabijí parťáka a druhého doživotně upoutají na lůžko,nejspíš by jste ani vy pak nebyli na jeho místě ztělesněním smíška) ale přes to všechno i on nějakým způsobem působí sympaticky a vy mu začnete fandit a oblíbíte si ho. Tyto dvě hlavní postavy si vás nakonec rychle a pevně získají a stanou se už nadobro neodmyslitelnou součástí Olsenových knih. Celkově pak postavy v této knize dokážou zaujmout a jsou sepsané dosti realistickým způsobem. Nyní něco k samotnému ději. Ten působí jako celek čtivým dojmem, nenudí, napětí je tu tak akorát, správně graduje a hlavně nemá žádné zdlouhavé zbytečné odbočky od děje. Samotný případ v knize řešený pak působí zajímavým dojmem a je skvěle zpracován a vy tak čtete dál a dál až do konce, protože chcete vědět, jak to všechno dopadlo a proč se určité věci udály tak či onak. Rozsahově je toto dílo zase jakousi klasikou na poli tohoto žánru. Má totiž 408 stran. Což bych za sebe řekl, že je tak akorát.

Jestli se chcete začíst do dalšího zajímavého případu, poznat další na jednu stranu nesourodou dvojici vyšetřovatelů, kterým to však po čase začne docela i klapat a nebo si chcete přečíst další kvalitně zpracovanou kriminálku, tak klidně sáhněte po Ženě v kleci a třeba ji po jejím dočtení ohodnotíte jako já 85 %. Myslím, že nám tu vzniká další kvalitní krimi série, tak jsem zvědav, jak se jí bude dařit dál. Zatím má Olsen tímto jejím prvním dílem solidně našlápnuto k úspěchu.

astra3
20. března

Začátek slabší, pak se to rozjelo. Carl mi trochu leze na nervy, ale Asad je dobrej. Už se těším na pokračování.

kuruteku
08. března

Hafiz al Asad a Carl Morck jsou uvěřitelné a v podstatě sympatické postavy typických detektivů - insiderů outsiderů (tj. u policie a přesto si jedou po svém). To okolo už mi tak symptické nepřišlo - šlo to, ale úplně to pravé ořechové to pro mne nebylo. Paralelní příběh oběti už příliš brzy dával odpověď na to, kdo je hlavní pachatel. Prostě detektiv sympaťák (jako van Veteeren, Linna, Hole, Wallander a další), ale příběh samotný slabší.

fair_isle
07. března

Po nějaké době jsem se vrátila opět k tomuto žánru a musím říst, že Morck se mi zavrtal pod kůži - jeho chování a řešení některých situací, navíc jeho hlášky - četlo se to samo....

Milly22
02. března

Božská kniha, dostala jsem od švagrové k Vánocům třetí díl, který jsem měla přečtený za dva dny. Potom jsem sháněla předchozí a přitom jsem se zamilovala do autora a s nedočkavostí čekám na každou novou knihu.

kalache
02. března

...jedna z mála politiků,kterého by někdo hledal,což?...

Mia69
27. února

Za mě, velmi dobře čtivá krimi

Pavlin.a
27. února

S Adlerem-Olsenem jsem to měla tak, že jsem nejprve viděla filmy (Ženu v kleci a Zabíjáky) a oba se mi líbily, atmosférou, obsazením i příběhem. Ale když jsem se o pár let později konečně dostala ke knihám, byly jednoznačně lepší. Líbí se mi, jak se střídají dějové linky z minulosti a současnosti. A Asadovy mimózní vtipy o velbloudech!

PepaS409
25. února

Dostal jsem se ke knize čistě náhodou a hned mne nadchla. Nepostrádá napětí ani humor. Skvělý čtení!

polednice1705
23. února

První setkání s Adlerem Olsenem a dopadlo na výbornou.....

Niu
19. února

V oblíbených autorech mi přibyde i tento. Knížku jsem přečetla za jeden den a nedokázala jsem přestat číst. Nečekala jsem, že mě to vtáhne tolik do děje, ale jo. Na těch detektivech bručounech, co si dělají věci stejně po svém, přece jen něco je. A nikdy jsem se nenasmála u detektivek tak, jako při diskusích Morcka s Asadem. Příběh byl velmi promyšlený. Kam na to ti spisovatelé chodí? Každopádně pokračuju v sérii.