Žena v kleci

První případ komisaře Mørcka z oddělení Q. Celosvětový bestseller. Komisař Carl Mørck je po traumatické události, utrpěné během služby, přeložen do nově založeného oddělení Q, kde se má zabývat nevyřešenými případy z minulosti. Případ mladé političky Merete Lynggaardové, jež před pěti lety beze stop zmizela, v něm probudí detektivní instinkty, které považoval za dávno vyhaslé. V pátrání mu účinně pomáhá svérázný arabský přistěhovalec Asad, jehož přítomnost v díle je zdrojem multikulturního napětí i mnoha humorných situací. Čím hlouběji Carl Mørck do případu proniká, tím větší nachází nesrovnalosti. Je opravdu možné, že ta žena je stále ještě naživu, že ji někdo vězní a týrá na neznámém místě? -- zdroj: www.pitaval.cz --...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/12_/129031/carl-morck-zena-v-kleci-hXZ-129031.jpg 4.41921
Série:

Carl Morck (1.)

Originální název:

Kvinden i buret (2007)

Žánr:
Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Host
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (368)

Přidat komentář
kuruteku
08. března

Hafiz al Asad a Carl Morck jsou uvěřitelné a v podstatě sympatické postavy typických detektivů - insiderů outsiderů (tj. u policie a přesto si jedou po svém). To okolo už mi tak symptické nepřišlo - šlo to, ale úplně to pravé ořechové to pro mne nebylo. Paralelní příběh oběti už příliš brzy dával odpověď na to, kdo je hlavní pachatel. Prostě detektiv sympaťák (jako van Veteeren, Linna, Hole, Wallander a další), ale příběh samotný slabší.

fair_isle
07. března

Po nějaké době jsem se vrátila opět k tomuto žánru a musím říst, že Morck se mi zavrtal pod kůži - jeho chování a řešení některých situací, navíc jeho hlášky - četlo se to samo....

Milly22
02. března

Božská kniha, dostala jsem od švagrové k Vánocům třetí díl, který jsem měla přečtený za dva dny. Potom jsem sháněla předchozí a přitom jsem se zamilovala do autora a s nedočkavostí čekám na každou novou knihu.

kalache
02. března

...jedna z mála politiků,kterého by někdo hledal,což?...

Mia69
27. února

Za mě, velmi dobře čtivá krimi

Pavlin.a
27. února

S Adlerem-Olsenem jsem to měla tak, že jsem nejprve viděla filmy (Ženu v kleci a Zabíjáky) a oba se mi líbily, atmosférou, obsazením i příběhem. Ale když jsem se o pár let později konečně dostala ke knihám, byly jednoznačně lepší. Líbí se mi, jak se střídají dějové linky z minulosti a současnosti. A Asadovy mimózní vtipy o velbloudech!

PepaS409
25. února

Dostal jsem se ke knize čistě náhodou a hned mne nadchla. Nepostrádá napětí ani humor. Skvělý čtení!

polednice1705
23. února

První setkání s Adlerem Olsenem a dopadlo na výbornou.....

Niu
19. února

V oblíbených autorech mi přibyde i tento. Knížku jsem přečetla za jeden den a nedokázala jsem přestat číst. Nečekala jsem, že mě to vtáhne tolik do děje, ale jo. Na těch detektivech bručounech, co si dělají věci stejně po svém, přece jen něco je. A nikdy jsem se nenasmála u detektivek tak, jako při diskusích Morcka s Asadem. Příběh byl velmi promyšlený. Kam na to ti spisovatelé chodí? Každopádně pokračuju v sérii.

Šura
15. února

Po Jo Nesbovi jsem potřebovala změnu a sáhla jsem po této dánské detektivce. Po pár přečtených stránkách mě vtáhla a nepustila, dokud jsem nedočetla. Pár velmi napínavých večerů zakončených slzami... Dobré. Půjdu do druhého dílu, jestli jej v knihovně ukořistím :-)

Nestorkea
11. února

Dobré to bylo. Sice jsem hned na začátku odhadla, kdo je hlavní padouch, ale i přesto se kniha četla dobře, rychle ubíhala. Carl mi sice zpočátku nebyl moc sympatický, ale srovnal se. A jsem zvědavá, co se vyklube z Asada :-)

TheGoldenHill
26. ledna

Další výborná severská detektivka, která vás nenechá v klidu jít spát. Napínavá a skvělá četba.

Marfiel
22. ledna

Moje první setkání s Adlerem-Olsenem a dopadlo na výbornou. Děkuji už jen za ten nápad dát čtenářskému světu tuhle novou originální detektivní dvojici (teda vlastně trojici). Napínavý příběh s gradujícím a emotivním koncem.

lubik734
19. ledna

Moc se mi líbila, už se těším až si přečtu další díly.

LP113
19. ledna

Super, napínavé, chvílemi i vtipné a dramatické.

Lucik87
07. ledna

TOP. Poslední dobou jsem se nějak nemohla začíst. Ale takhle kniha, moje první od tohoto autora, mě pohltila. Líbí se mi chvilkami ironický způsob psaní, je to osvěžující a některé vsuvky, okořeněné černým humorem, děj skvěle odlehčí. Je to příjemná změna. Hlavní vyšetřoval není sympoš od první stránky, ale časem si k němu naleznete cestu. Autora řadím mezi moje favority.

JosefW
28.12.2017

Vysoké hodnocení a dobrá doporučení mne navnadila a já jednoduše očekával výbornou severskou detektivku.
Mno, špatné to rozhodně nebylo. Příběh celkem slušně ubíhal, Merete jsem fandil, s ústřední dvojicí jsem byl za dobře - účast "poskoka" Asada mi přišla spíše komická - a vše docela obstojně klapalo. No jo, ale celkový dojem na výbornou nebyl. Motiv hlavního antagonisty...některé situace...závěr...
Na plný počet to u mne rozhodně není, to nikoli a velmi váhám mezi třemi a čtyčmi hvězdami. Pro čtyči hovoří čtivost, pro nižší celkový dojem v porovnání s očekáváním. Nuže, zatím nechám trojhvězdu a ještě uvidím. No nic, Zabijáci volají.

jankaander
22.12.2017

Jsem spokojená,tato série mě bude bavit.....

fsada
22.12.2017

Já jsem spokojen.Knížka se mi četla sama.Jak už název napovídá tak se v této knížce více únosů/vražd nedočkáme,ale to mi nevadilo, jak jsem četl stránku po stránce jen jsem se chtěl dozvědět jak tento příběh dopadne a jak si Mörck poradí s nástrahami s tím spojené.

Zdenekvdf
05.12.2017

Bylo mi doporučeno, poslechl jsem a zklamán rozhodně nebyl. Další díly přijdou určitě na řadu.

Peršanka
25.11.2017

První v řadě a hned zásah. Z maxima ubírám pětinu, protože nevěřím, že by někdo mohl vydržet něco tak šíleného.

AnnaCZ
17.11.2017odpad!

Hmmm... Kniha má dobré reference, proto jsem se snažila číst dál a dál s tím, že "se to určitě rozjede". Ale zklamání - nuda, nuda, šeď, šeď :-( Až někdy do půlky knihy se vyšetřování v podstatě nikam nehnulo. Hlavní hrdina se mi nezamlouvá a děj kolem jeho soukromého života taky nic moc.
Poslední třetinu knihy jsem už jen tak prolistovala. Mě osobně kniha zklamala. Další díl začínat nebudu.

monte
11.11.2017

První kniha, kterou jsem od autora přečetla. A určitě nebude poslední. Skvělé, napínavé, čtivé.

Etelea
04.11.2017

Šikovně napsané, čtivé... ale velká škoda, že motiv je zcela zřejmý v samém začátku. Velice chválím povahu hlavního hrdiny detektiva Mørka. Žádný génius s postavou playboye a úsměvem modela, který se nenechá tahat za nos a hned všechno prokoukne, protože přečetl každou knihu ve vesmíru. Ne, je to uvěřitelný člověk s uvěřitelnou povahou a uvěřitelným životem. No a Asad? :-) To je bomba týpek, bez néj by kniha byla poloviční.
Doufám, že i ostatní díly o oddělení Q jsou tak dobré.

Welinie
23.10.2017

Celkově čtivá kniha s humornými pasážemi. Uvidíme jak se vyvrbí celá série oddělení Q.

Jimm1
22.10.2017

První seznámení se spisovatelem. V celku pohodové a hlavně oddychové čtení. Kdo za celou záležitostí stál, bylo zřejmé vcelku brzy. Trochu mi to kazilo dojem z celého příběhu. Dám šanci druhému dílu...

ddkk
18.10.2017

Moc dobré čtení, jako všechny autorovy knihy, které dosud vyšly....ani film nebyl špatný...

Booky84
12.10.2017

Detektivky mám ráda a tuhle novou sérii jsem si ihned oblíbila. Přečetla jsem okamžitě všech šest dílů najednou a už se těším na další. Komisař Morck je zase jiný typ komisaře a společně s pomocníkem Asadem je to zajímavá dvojka. Kniha je čtivá a i když jsem tušila a poznala, kdo se vlastně za únosem ženy skrývá, vůbec mi to nevadilo a dle mého názoru to knize ani nijak neuškodilo.

hledaseniki
11.10.2017

Jsem velký milovník severských detektivek, ale přesto, že jsem viděla stejnojmenný snímek Žena v kleci a zařekla jsem se, že si knihu určitě přečtu uběhlo už pár let a já jsem se sérií Oddělení Q nijak nepokročila, nastal čas si první díl přečíst a opět jsem se utvrdila v tom, že jsem to měla udělat už dávno.
Nové oddělení Q do kterého je převelen Carl Morck se zabývá odloženými případy, jako první mu na stole přistane případ zmizelé političky, která za sebou zanechala bratra a zmizela beze stop z trajektu, nikdo neví kam se poděla, zda je mrtvá nebo jestli po tolika letech ještě žije. Kromě toho že Carl vyšetřuje tento kriminální případ tak se v příběhu objevuje daleko víc dějových linek, které budou provázány celou sérií, protože můžeme nahlédnout do osobního života hlavního hrdiny a později snad i do života jeho pomocníka Asada. Konkrétně v prvním díle se seznamujeme s nehodou, která ovlivnila život nejen hlavnímu hrdinovi.
Olsen je výtečný spisovatel, servíruje čtenářům jistou dávku napětí jen tak aby to nebylo moc a zároveň aby to nebylo málo, dokáže udržet čtenářovu pozornost a přesto, že kniha má přes 400 stránek, lehce jí dokážete přečíst na jeden zátah (já to měla na dva zátahy, ale taky dobrý) a přesně tohle je důkazem toho, že je kniha skvěle napsaná. Carl je navíc naprosto skvělá postava, bručoun, který okolo sebe prská oheň v podobě černého humoru a sarkasmu a protože jsem viděla všechny tři natočené knihy, rozhodně se těším i na samotný vývoj druhé postavy a tou je Asad. Nejde sice o zápletku, která by Vás vyloženě vykolejila, ale rozhodně Žena v kleci patří mezi to nejlepší co se objevilo v severských vodách. Brzy se vrhám na druhý díl!!!

jaruva
09.10.2017

Myslím, že Olsena mohu zařadit mezi oblíbené autory. Kniha příjemně čtivá, komisař i jeho "asistent" Asad sympatičtí. Jsem zvědavá na pokračování.