Žena v kleci

První případ komisaře Mørcka z oddělení Q. Celosvětový bestseller. Komisař Carl Mørck je po traumatické události, utrpěné během služby, přeložen do nově založeného oddělení Q, kde se má zabývat nevyřešenými případy z minulosti. Případ mladé političky Merete Lynggaardové, jež před pěti lety beze stop zmizela, v něm probud... celý text

První případ komisaře Mørcka z oddělení Q. Celosvětový bestseller.

Komisař Carl Mørck je po traumatické události, utrpěné během služby, přeložen do nově založeného oddělení Q, kde se má zabývat nevyřešenými případy z minulosti. Případ mladé političky Merete Lynggaardové, jež před pěti lety beze stop zmizela, v něm probudí detektivní instinkty, které považoval za dávno vyhaslé. V pátrání mu účinně pomáhá svérázný arabský přistěhovalec Asad, jehož přítomnost v díle je zdrojem multikulturního napětí i mnoha humorných situací. Čím hlouběji Carl Mørck do případu proniká, tím větší nachází nesrovnalosti. Je opravdu možné, že ta žena je stále ještě naživu, že ji někdo vězní a týrá na neznámém místě?

-- zdroj: www.pitaval.cz -- méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/12_/129031/carl-morck-zena-v-kleci-hXZ-129031.jpg 4.41703

Carl Morck (1.)

Kvinden i buret (2007)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Host

Danago
předevčírem

Komisař Carl Morck je přeložen do oddělení Q, které je vytvořeno speciálně pro něj a má se zabývat nevyřešenými případy. Před pěti lety beze stop zmizela mladá politička, tělo se nikdy nenašlo. Morck nachází spoustu nesrovnalostí . Je možné, že tato žena stále ještě žije, může být tak dlouhou dobu uvězněná a týraná na neznámém místě?
Knížka je naprostá bomba! Velice mě překvapila a ohromila. Takto si představuji dobrou detektivku. Doporučuji!

HoneyBunny
předevčírem

Vyposlechnuto jako audiokniha, určitě i díky kouzelnýmu hlasu Igora Bareše hodnotím tak vysoko, jinak příběh Merédé nebyl nijak zvlášť zajímavej.

Johhanka79

Kniha mne velice bavila, jen jsem ani ne v půlce věděla, kdo je pachatelem:-D. Knížka je čtivá, velice čtivá, tak doporučuji na víkend.

Melic

Dobrá detektivka, napětí narůstá plynule od začátku do konce. V jednu chvíli jak se blížilo rozuzlení, jsem se přistihl, že nedokážu číst tak rychle, jak jsem si v rámci hltání děje přál.

Kiki22

Ženu v kleci jsem poslouchala jako audioknihu cestou na dovolenou. Příběh má svižný spád, je poutavý a velmi u mě boduje postava Asada, která je komická, ale zároveň jeho minulost vzbuzuje otázky. Mrzí mě jen dvě věci - že nejsem schopna zcela pochopit narážky na politiku v Dánsku a že pachatele lze odhalit poměrně brzy. Velké plus ovšem za vztah bratr-sestra a otázky viny u Carla i Merete.

Veronika33

Kniha ma veľmi bavila, veľmi zaujímavý námet a spracovanie. Ľutujem len to, že som pred knihou videla film čiže moment prekvapenia nebol. Teším sa na ďalšie knihy od spisovateľa.

swon

Nepochybně se všichni shodneme na tom, že severských detektivek je mnoho a tato nijak nevybočovala z průměru. Četlo se to svižně, člověk byl zvědavý, co se bude dít dál. Tato zvídavost mě ale za půlkou bohužel opustila, protože bylo jasné, kdo je vrahem/pachatelem/člověkem toužícím po pomstě či jak jej ještě jinak nazvat. Dialogy Carla a Asada mi místy přišly až tragikomické. A tak nakonec mě nejspíš nejvíc zajímá, jaký život měl Asad, než přišel do Dánska.
Každopádně potěšilo mě, že se často mluví o místech v Kodani. Jako bych v tom Tivoli znova byla...

Jacck

lehce nadprůměrná detektivka pro čtení na dovolenou a na zabití času, která však nijak zásadně neobohatí. Jedinou originální věcí byla ta hyperbarická komora. Docela se mi líbily postavy Karla Morcka a Asada a Karlův černý humor. Přečetl jsem i následující knihy série oddělení Q a hodnocení bych dal podobné, protože všechny ty knihy jsou si podobné.

lucy.sankova

Hltala jsem každé slovo. Ještě ten den, co jsem knihu začala číst, jsem ji i dočetla. Tak neskutečně skvělé to bylo. Výborné. Nemohla jsem se odtrhnout. Příběh byl vynikající, měl grády, zápletku a nečekaný konec. DOPORUČUJI.

Romžiry

Tak toto nemělo chybu. Super napsané. Severská krimi nikdy nezklame.

Lee7

Wau páni, vážně jsem měla husí kůži.. Mpc dobře napsané a těším se na další díl. Opravdu se člověk vnoří do děje. Dva parťáci se mi začínají líbit :)

kkristynaa

Od tohoto autora jsem jako první četla Zabijáky a musím říct, že mě kniha ne úplně nadchla, mám ráda napínavé detektivky, kdy netuším co se stane, takže se mi kvůli toho do Ženy v kleci úplně nechtělo, ale nakonec mě to fakt překvapilo. Úplně jsem se až do toho utrpení co Merete prožívala vžila a představivost jela na plné obrátky. Nejvíc se mi líbí jak spisovatel píše, není to jen snůška nudných teorií, ale člověk chce opravdu číst dál a dál, dokonce jsem se i párkrát zasmála. Takže pokud někdo hledá fakt dobrou detektivku, tahle nezklame.

Dukatka

skvělá kniha. severská detektivka s Karlíkem v hlavní roli :D

Mikako

Dlouho jsem kolem této knihy kroužila, ale nijak zvlášť mě nelákala. Kolikrát jsem jí otevřela a nakonec jsem sáhla po jiné. Asi to bylo tím, že když je nějaká kniha, nebo autor, hodně vychvalovaná/ý zpravidla mě zklame. To samé jsem očekávala od Ženy v kleci.
Ale tohle je ono! Konečně kniha, která mě nutila číst kdy jen to aspoň trochu šlo. Měla vše - sympatické postavy, výbornou zápletku, napětí, originalitu a skvělý konec. Jedna z nejlepších knih tohoto žánru, co jsem kdy četla! :-)

tomkoutsky

Detektivka.

Loginus

To nejlepší co jsem v žánru četl. Alespoň pokud jde o zábavné detektivky. Postavy se chovají skvěle a dává to smysl. Asad s Carlem jsou super, tohle mohu s čistým svědomím doporučit každému.

nikol1774

Knihu jsem dlouho odkládala a nějak se mi jí číst nechtělo. Když jsem si teda řekla, že si jí přečtu moc jsem od ní neočekávala. Ale... byla jsem hodně mile překvapena, kniha mě opravdu zaujala. Děj jsem hltala a pořád chtěla číst dál, nedala se odložit, pořád mě zajímalo jak to dopadne s každým řádkem víc a víc. Byla to hrdinka. Zasloužila by si skončit líp.

pazdy15

Tak po knize Nesmírný -od téhož autora- jsem si prostě musel říct, že přečtu všechny díly odd. Q a jsem na dobré cestě. Kniha Žena v kleci mě stejným způsobem nadchla, a přečetl jsem jí stylem 5x otevřít a je to :) Děj opět velmi promyšlený a kniha se tímto zas a znovu řadí mezi NEJ norské :) A už jsem začal 2. díl - Zabijáci ! Mimochodem ... doporučuji i zfilmování této knihy "Žena v kleci" na předlohy J. A. Olsena , má vynikající hodnocení a po zkouknutí také hodnotím kladně ... film nijak více neodbočuje z příběhu knihy a navíc budete překvapeni, jak že to vlastně hlavní postavy vypadají na plátně :)

Jaruš7

Je to hrozné, ale dočtete to brzy, protože vám to nedá odkládat.

raffi

Pre mňa je toto špičková severská detektívka.
Perfektne vystavaný príbeh - napriek tomu, že je možné už v prvej tretine knihy zistiť, kto je páchateľ, kniha nestráca tempo a na konci graduje.
Postavy sú originálne a dokonca sa chovajú ako ľudia, občas naštvane, občas s nadhľadom a vtipom... Nenávisť a pomsta sú veľmi silné, uveriteľné motívy (jediná moja výtka je možno k tomu vzniku nenávisti behom sekundy, ako to bolo v knihe vysvetlené).
Kniha mi viac pripomína tradičnú detektívku než severský thriller s nadpozemsky schopným hrdinou, takže som veľmi spokojná. Snáď mi ten dojem vydrží celú sériu.

Jessybelle

Čím dál víc miluji severské detektivky... Tuto řadím vysoko, ačkoli jsem cca od půlky tušila kdo je zloduch...ale nápad a nakonec i to proč a konec jsou prostě super. Ráda budu sledovat další autorovo počínání...

Alex.rrr

Skvělá kniha. Moc se mi líbilo zajímavé prolnutí původní dějové linky případu a "současnost". Hlavní dějová linie se mi moc líbila, i když cca od třetiny knihy po malé nápovědě v textu tušíte, kdo je kýžený padouch. Nicméně kniha nepostrádá napětí, logické vysvětlení a dokonalé završení. Kniha je nesmírně čtivá a řádky ubíhaly jedna radost. Těším se na další díly. A oproti jiným severským detektivká má tahle perfekní konec.

suzziemusta

Z počátku jsem se nemohla zorientovat v dějových linkách, ale nakonec super kniha...

Acamar

Trochu jiná severská krimi. Nejsem fanda této speciální kategorie, ale nějaké knihy se mi na doporučení do ruky dostaly. Na téhle se mi líbí, že působí díky humoru trochu odlehčeně, rovněž vyšetřovatelé nejsou žádní superhrdinové, působí sympaticky lidsky, příjemná je pro mne i absence série brutálních, co nejrituálnějších vražd.
Díky tomu, že víme že oběť je naživu (a kapitoly věnované jejím prožitkům jsou hodně sugestivní), chybí možná trochu větší napětí a radost z postupného odhalování pachatele, ale na čtivosti to knize neubírá. 4*

boxas

Chvilku jsem váhala u počtu hvězdiček, ale pak jsem si řekla, že je to velice solidně vystavěná detektivka, která mě bavila až do konce, tak proč ne plný počet...

AnetV

Opravdu čtivá detektivka. Carl je sympaťák, Asad mu tedy hodně helfnul :-) Určitě se pustím do dalšího dílu série.

JPBelmondo

Toto bylo moje první setkání s odd. Q. a musím říct, že se mi líbilo hlavně to, že se nejedná o klasickou detektivku, ale že zde řeší odložené resp. nevyřešené případy. Příběh mladé političky, která zmizela (pravděpodobně se utopila) a už se po tolika letech nepředpokládá, že je naživu, je o to fascinující, že se čtenář dozví, že žije (dá-li se to tak vůbec říct). Absolutní lidské a psychické ponížení, které si člověk ani nedokáže představit. Ani nevím, jestli jsem někdy měla při čtení tak příšerný pocit úzkosti, malosti a husí kůži k tomu.
Prostě doporučuji...

Pichoval

Zpocatku jsem se v knize moc neorientovala,cca po 50 strankach jsem se zacetla. Libi se mi ze hlavni hrdina neni alkoholik. Popis vysetrovani je velice detailni a velmi poutavy. Ke konci jsem cetla jednim dechem. A nejlepsi bylo,ze na konci prezila pohresovana osoba.:-) shledani s bratrem bylo skoro dojemne.

Vesmich

Jako audioknihu čte Igor Bareš a to je záruka příjemného zážitku. Detektiv je, přestože severský, docela normální chlap! Nechlastá, neutápí se v depresích, není přehnaně přecitlivělý....a že by měl docela důvod! Standardně vrčí a k ruce má záhadného Asisyřana, který je samé překvapeni a jeden čeká, co se z něj všechno ještě vyklube. Vyšetřovaný starý případ je dostatečně temný a celé to má spád a napětí tak akorát.

happy-smile

Tato kniha mě hned zaujala. Řeší se zde odložené případy, což se v tolika detektivkách nevidí, a tak je to opravdu příjemná změna. A co teprve vyšetřovací tým, ten se taky jen tak nevidí. Nevrlý Carl a tajemný Asad, ze kterých se stane komická dvojka k popukání. Jasně, to zní na detektivku docela jako totální zabiják napětí, ale nebojte, naopak je to skvělá jiskra, která dodá knize to správné koření.