Žena v kleci

První případ komisaře Mørcka z oddělení Q. Celosvětový bestseller. Komisař Carl Mørck je po traumatické události, utrpěné během služby, přeložen do nově založeného oddělení Q, kde se má zabývat nevyřešenými případy z minulosti. Případ mladé političky Merete Lynggaardové, jež před pěti lety beze stop zmizela, v něm probudí detektivní instinkty, které považoval za dávno vyhaslé. V pátrání mu účinně pomáhá svérázný arabský přistěhovalec Asad, jehož přítomnost v díle je zdrojem multikulturního napětí i mnoha humorných situací. Čím hlouběji Carl Mørck do případu proniká, tím větší nachází nesrovnalosti. Je opravdu možné, že ta žena je stále ještě naživu, že ji někdo vězní a týrá na neznámém místě? -- zdroj: www.pitaval.cz --...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/12_/129031/carl-morck-zena-v-kleci-hXZ-129031.jpg 4.42082

Carl Morck (1.)

Kvinden i buret (2007)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Host

Ulala

Moje první kniha tohoto autora a musím říct: docela dobré. Zápletka nová (alespoň pro mně), styl psaní zajímavý, osoby sympatické. Prolínání osudů oběti a hlavního vyšetřovatele tomu dodává šmrnc. Za mně dobré, docela dobré a jelikož příběh slibuje zajímavý vývoj, budu se těšit na další pokračování.

burilltomas

Moc čtivé, skvělý příběh a spád - doporučuji

Šárka345

Velice čtivé!!!! Úžasný děj a strhující tempo. Už se těším na Zabijáky. Doporučuji.

mispul_vispul

Chemie mezi hlavními vyšetřovateli fungovala naprosto bezchybně, moc jsem i nasmála, čtivá knížka, už se třesu na další. Nebyl problém se začíst do noci, možná tak v půlce mě napadlo, kdo by mohl být zloduch, ale příběhu to vůbec neubralo.

Ninie

Za mě tedy napsáno velmi čtivě, ani jsem se nenadechla a už jsem měla půlku přečtenou ???? fakt doporučuji, dobře napsáno, dej má rychlý spád a snad do poslední chvíle nevíte, kdo je ten špatný ????

Mergirus

Moje pprvní setkání s tímto autorem a jsem z něj našená. Příběh je svižný, neustále mě udržoval v napětí pomocí vyprávění dvou postav...povedl se. Těším se na další setkání s Carlem a snad se podíváme Asadovi více na zoubek.

Briv

Už dlouho jsem se na knihu chystala a přiznávám se, že mě totálně dostala. Pro mě je to nejlepší severské krimi, co jsem zatím četla. Od samého začátku mi Carl přirostl k srdci. Jeho asistent Asad mě neskutečně bavil, bez něj by to nebylo ono. Moc se těším na další díl. Rozhodně doporučuji.

Lolila

Skvelá kniha. Dúfam, že séria s Morckom nesklame, ale v tejto časti nechýbalo napätie, zvraty, tiež humor, zaujímavý koniec, jednoducho všetko, čo má mať dobrá detektívka. Určite odporúčam.

dagmar.rub

Rodinná tragédie, láska, msta, politika, zpackané vyšetřování...toho všeho je v téhle knížce vrchovatě. O napětí a zvraty není nouze, čte se to dobře, i když konec mi už přišel trochu přehnaný, ale Carl mě bavil a tajemný Asad ještě víc. A Merete prostě nejde nefandit.

Pauline23

První kniha od tohoto autora a vřele doporučuji. Možná pomalejší rozjezd na začátku, ale musí být aby mohlo být nové oddělení A. Carl se svým parťákem Asadem byl super dvojka. Jojo znám kávu kterou vaří a celý den jste po ní k spánku daleko a sladolep mám ráda...:) Za mě super...jdu na další. Kniha vtáhne a nepustí....musela jsem vědět jak to dopadne s ženou v kleci betonové...i když jsem od půlky tušila kdo je tím veznitelem.

Macicekh

Manžel mi pořídil Selfies, ale nechci jí číst, dokud si nepřečtu všechny předešlé knihy. Jsem moc ráda, že mi jí manžel pořídil, protože pokud budou všechny jako Žena v kleci, tak mám o zábavu na pár týdnů postaráno.

cukrovka

Velmi čtivá knížka se strhujícím dějem. Vůbec jsem se nemohla oddtrhnout. Hodně zajímavý příběh oběti. Můžu jenom doporučit.

Allla9

Úžasná kniha.

Costanzo

Asad je naprosto úchvatný, tolik vtipných komentářů a sarkasmu jsem v detektivce ještě nezažila, výborně se s Carlem doplňují. Občas je i dobré malé odlehčení v knize plné brutality a lidské tragédie. Děj je vyprávěný ve dvou rovinách, jedna je příběh vyšetřování a druhá příběh oběti. Představa o tom být 5 let zavřená v jakési díře byla děsivá a nepředstavitelná. Vynikající kniha!

Janicga88

I když jsem bohužel viděla prvně film, tak i přesto kniha byla skvělá. Moc se mi líbila.

DericCaster

Tak toto byla moje první "severská" detektivka a určitě jsem nebyl zklamaný. Knížka se mi velmi dobře četla a na závěr i oko zvlhlo... Určitě budou následovat další ;)

lenysek69

I přes trošku "pomalejší" začátek naprosto skvělá knížka, která vás strhne. Od půlky knížky, jsem opravdu měla problém ji odložit. Carl mi svým způsobem hrozně učaroval. Doporučuji přečíst.

Anne95

Příběh sám o sobě je dobrý a skvěle promyšlený. Ovšem ten začátek, než se konečně k něčemu zajímavému dostaneme, je nekonečný. Téměř sto stran naprosto o ničem, utahané a prokousat se přes ně je skutečně zkouškou vytrvalosti. Poté ovšem příběh ubíhá skutečně vražedným tempem a nelze se od knihy odtrhnout. Hlavní hrdina i jeho asistent byli velmi sympatičtí. Uvidíme, jak se příběh bude dále vyvíjet v dalších dílech.

PaniJani

Nemám co bych vytkla. Super. Carl Morck se hravě vyšplhnul na nejvyšší příčku k mému zbožňovanému Joonovi Linnovi. Nutně potřebuji další díl.

Zirvith

Na to, že detektivky vůbec nečtu, mě překvapilo, jak dobře se kniha četla :) Děj byl pěkně napínavý a rychle ubíhal. Akorát teda většina těch dánských jmen se docela blbě pamatuje :)

DJANKA

První díl série a mé první setkání s tímto autorem. Knížka byla napínavá, dobře se mi četla, jen v závěru jsem si říkala .... to je blbost, to bys asi nepřežil ..... Ale to byla jen taková malá vada na kráse. Knížka mě prostě zaujala natolik, že jsem se pustila do dalších dílů a nelituji.

Abia

Tohle bylo rychlé. Prostě jsem tu knihu musela přečíst skoro v kuse. Tak moc jsem chtěla vědět, jak to dopadne a nemohla jsem se odtrhnout. Skvěle vystavěný příběh, skvělé hlavní postavy. Tak hurá do dalších knih od Olsena.

Gugu

Kniha čtivá, místy vtipná, ale.... něco mi v ní chybělo, nebylo to úplně ono jako u jiných knih tohoto žánru.

Merlinit

Kniha rozhodně stála za přečtení a Carl mi tu lezl na nervy o poznání méně, než v dalších dílech.

nicole1990

Moje druhá knížka ze serie. To bude unosce mi došlo tak v půlce knížky. Vzkaz v lahvi se mi líbil víc. Žena v kleci byla taky dobrá,ale příjde mi,že ne tak propracovaná jako ostatní knížky

Skatty

První díl této knižní série jsem přečetla až jako čtvrtou knihu. Takže konečně jsem se dozvěděla jak to bylo všechno od začátku. Kniha se mi líbila, ale další díly mi přišly o dost lepší, zdá se mi, že v dalších dílech je více vtipných hlášek. Protože Carl, Asad a Rose prostě nemají chybu! Ještě mi chybí tři knihy a budu mít přečtenou celou sérii. Doporučuji.

Kitty

Po knize "Vzkaz vlahvi" jsem byla "Ženou v kleci" trochu zklamaná. Kdo bude únosce mi bylo jasné velmi brzy. Ale jinak klasická severská krimi, kde hlavním vyšetřovatelem je vždy postarší komisař znechucený životem, minimálně silný kuřák a jeho pomocníkem, zde namísto mladé nadějné a horlivé fešandy, mladý a horlivý frajer ze Sýrie (přiznám se, že mi šel Asad dost na nervy).
Kriminálku jsme měla ve formě audio, tak se dala v autě, na kole apod poslouchat.
Pokud si dám od těchto kriminálek nějaký čas pauzu, tak zase po nějaké sáhnu.

kofina

Ze začátku trochu rozvleklé, ale postupem času chytlavější a napínavější. Hlavního záporáka začnete tušit poměrně brzy, ale v tomto příběhu to rozhodně ničemu nevadilo. Zajímavá je postava Asada, který do příběhu přináší vtipné momenty. :-D

Erlif

Bohužel, ač detektivky mám hrozně ráda, ty severské mi nějak nesedí a je tomu tak i se sérií Carla Morcka, přijde mi to zdlouhavé, zamotané, táhlé a přitom je to škoda, samotný nápad není špatný a mohla by to být hezká knížka. Nicméně jsem se přistihla, že samotný děj kolikrát nevnímám a nutila jsem se knihu dočíst, jen abych věděla, kdo je vrah. Asad je hrozně zajímavá a vtipná osoba. K mému milému překvapení jsem zjistila, že jako audio kniha se to dá poslouchat a další knihu v pořadí jsem si celkem užila :-)

TaLu

Velmi se mi líbil příběh plný napětí, tajemství, nezdolné odvahy a síly, ale zároveň i lidské křehkosti.
Hlavní vyšetřovatel, který se vyrovnává s prožitým traumatem velmi nezvyklými metodami, jeho podle lidských měřítek zvláštní spolupracovník a samotné okolnosti vzniku oddělení Q, vtáhnou čtenáře do děje a vyvolají mimo mrazení v zádech nezřídka i úsměv na tváři.
Jak je ta politika podobná v mnoha zemích a to papírování na úřadech důvěrně známé !
Ale nebýt zvláštních okolností a vzniku oddělení Q, které nezůstalo jen naoko vytvořenou institucí, nikdy by nedošlo k vyřešení dávno odloženého případu. Příběh je vyprávěn ze dvou pohledů. Vyšetřovatele a oběti. Násilníka jsem podle motivu odhadla hned, ale ani trochu to nevadilo.
Těším se na další díly.
Doporučuji.

dánská literatura severská krimi krimi Dánsko politici zmizení lidí zfilmováno

Jussi Adler-Olsen

Jussi Adler-Olsen