Selfies

Sedmý případ oddělení Q. Vedení kodaňské policie usoudilo, že počet objasněných případů oddělení Q je výrazně pod hranicí očekávání. Prokázat opak dostává za úkol Rose, která se ale propadá do psychického pekla, jehož kořeny sahají hluboko do temné minulosti. Mezitím v kodaňském parku najdou zavražděnou starší paní, šílený řidič zahájí smrtící hon na mladou ženu a jinde se plánují další trestné činy: děje se to bez vzájemné souvislosti, nebo mají případy něco společného? Carl, Asad a Gordon stojí před záhadou dalece přesahující všechny, které dosud řešili. A jejich kolegyně Rose má vážné problémy. Čtveřici chybí jeden člen, a jak se zdá, smůla se jí lepí na paty. Dokážou zabránit zavření oddělení Q a zastavit zabíjení v Kodani?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/375825/big_selfies-tCg-375825.jpg 3.91119

Případy oddělení Q 7.

Literatura světová, Detektivky, krimi

Vydáno: , Host

Selfies, 2016

Kniha Selfies

Ticiana

Ze zacatku jsem se musela trochu chytnout, protoze jsem si moc nepamatovala, co se stalo Rose. V kazdem pripade ma tenhle dil zase spad. Hlavni postavy mi byli hodne nesympaticke, ale kniha ubihala zavratnim tempem. Libila se mi dejova linka s Rose a jsem zvedava na dalsi dily, snad se trochu autor rozpise i o Asadovi.

Obelix15

(+ SPOILER) Pro mě jeden ze slabších dílů případů oddělení Q. Až nápadná podobnost s jedním z předchozích případů: parta mladých lidí páchajících zlo ve svém okolí, hlavní padouch je po jednom likviduje, na konci epická smrt vraha. Drtivou většinu knihy se dozvídáme problémy Rose a jejích osobností, chválím. Ale ne na úkor případu a vyšetřováni. Život s Carlem a jeho partou je jako jízda na horské dráze. Žena v kleci, Zabijáci, Vzkaz v lahvi = super. Složka 64? Strop! Marco propadák, Nesmírný super, Selfies propadák. Doufám, že další díl bude opět stoupání k výškám. Za mě slabý průměr a druhá nejslabší kniha série.

hana4834

Mam smíšené pocity.

Majto

Po dočítaní knihy mám ešte stále rozpačité dojmy. Nejak sa mi nedostavujú stavy eufórie ako to bolo pri prvých piatich dieloch tejto série, ani pocity sklamania pri šiestej.
Všetko je akési nedotiahnuté (najmä pod dojmom čítania záverečnej knihy Larssonovej trilógie). Chvíľami som mal dojem, že Selfies je oveľa lepší ako predošlý Nesmírný, no chvíľami to bolo presne naopak. Najskôr som myslel, že mi len kniha nesadla do nálady, no keď som dnes prečítal dojmy ostatných, vidím, že v tom nie som sám.
Mám kúpenú aj ďalšiu knihu Obeť 2117, no asi ešte počkám s jej čítaním, aby som sa zbavil pachuti po tejto.

Čand@

A mne sa to páčilo. Veľa obetí naraz nájdete pomaly v každej druhej severskej detektívke, ale toľkých páchateľov zamotaných v pôvodne jednom zločine, ktorý sa rozmnožil na niekoľko súvisiacich, to len tak hocikde nie je :). Adler sa s takými vecami vie pohrať ako málokto.

RipaRiba

Severské detektivky mne baví a Olsena mám velmi ráda, ale poslední dvě knihy mne moc nepotěšily..přijde mi teda, že těch knih stíhá vydávat fakt hodně :D a možná je to na škodu, příběh Nesmírného mne nebavil a tady bylo všeho moc... Carl ale i Asad mi přišli tak bezvyrázní.. Když to srovnám s kolegy Harrym Holem a Linnou, tak mi přijde Carl takový nudný, ani né tak bystrý, ani tak vtipný ani né tak mrzutý jak se snaží budit dojem autor. Úplně vtipné mi přišlo, že oni vyšetřují vraždu paní a nikdo nezkontroluje byty? A když už se k němu dostali, tak koupelnu zkontrolují s tím, že si Asad musí odskočit... :DJe to jiné čtení než Vzkaz v Lahvi nebo Žena v Kleci.

lapagerie

Poslouchala jsem jako audioknihu, Igor Bareš super. Ale příběh sám o sobě mě nebavil, možná ještě tak linka s Rose. To ostatní mi přišlo rozvleklé a první dvě třetiny tak nějak utahané. Poslední třetina už měla více šťávy, ale i tak jsem byla celkem ráda, že už je konec. Pokud bych měla spád srovnat s prvními díly případů oddělení Q, tak tento dost pokulhává.

krejcovka76

Po přečtení některých komentářů jsem se na další příběh oddělení Q moc netěšila. A to jsem měla. Líbí se mi splétání jednotlivých případů dohromady. Přesně jako ve rčení "Vše souvisí se vším". Skvělá je další část mozaiky jednotlivých členů oddělení a přiblížení jejich tajemství a strastí. Za mě má příběh náboj. Některé "padouchy" jsem od začátku nenáviděla, další jsem litovala a práskala ruce nad jejich naivitou. Určitě doporučuji, už jen proto, že hlavní postavy se nám víc otevřou a přiblíží.