Zpívající meč

Zpívající meč https://www.databazeknih.cz/img/books/82_/82966/zpivajici-mec-82966.jpg 4 29 3

Camulod série

< 2. díl

Kronika Camelotu série

2. díl

Je všeobecně známo, co praví legenda: Artuš vnese spravedlnost do země, jíž dříve vládla krutost a hrubá síla, jeho otec Uther povznese království z ubohých trosek padlého římského impéria a meč Excalibur je vytažen z kamene nejslavnějším králem Anglie. Ovšem legenda nechává kus pravdy v opomnění. Nehovoří o zoufalých římských vojácích, kteří mohou buď prchnout zpět do Říma, nebo se pokusit vybudovat pevnost, jež by odolala nájezdům barbarů. Nedoslechneme se nic o Artušovu pradědovi Publiu Varrovi, v jehož kovárně byl ukut proslulý Excalibur, ani o jeho ženě Luceie, jejíž kráse se mohla rovnat jen její vášnivá touha po cti a spravedlnosti. Jack Whyte vypráví to, nač legenda zapomněla: o letech plných násilí a vášně, z nichž se zrodil velkolepý národ. Zatímco se nad Británií pozvolna snáší středověk, v nově zbudované Kolonii vzniká ze směsice římské důstojnosti a keltské velikosti město, jež se má v daleké budoucnosti proslavit pod jménem Kamelot.... celý text

Literatura světová Romány Historické romány
Vydáno: , Domino

The Singing Sword , 1993

lampernaqui
30.08.2017 4 z 5

Tentokrát už je Artušovská legenda opravdu patrná na první pohled a je do příběhu začleněna dobře a originálně. Ať už se jedná o nebeský kámen, meč nebo Jezerní paní, vše se zde najde. Je bohužel velká škoda, že u nás se s vydáváním dalších dílů přestalo, protože mě tahle série bavila určitě více než Templářská trilogie.

kalache
18.12.2015 4 z 5

...tak Artuš měl římské kořeny.Zřejmě je to tím,že autor je Skot...

notburga
21.11.2015 5 z 5

Zatímco první díl byl jen jakýmsi začátkem, kde se s Artušovskými legendami pracovalo jen málo a většina z nich se omezila na letmé zmínky a náznaky, druhý díl se probírá tématikou mnohem hlouběji.

Charaktery postav se vytříbily a zdůvěrnily. Každý si najde svého hlavního hrdinu, kterého si oblíbí a na konci knihy pak budou někteří citlivější čtenáři prolévat potoky slz a proklínat autora za málo hollywoodský konec.

Více se napsat bojím, protože bych se určitě dostala na úzkou hranu spoilerů. Nicméně mohu vám zaručit, že pokud se vám líbil první díl, ten druhý zvládne totéž - a ještě o něco lépe.

Další pokračování už ale nejspíš nečekejte. Další dva díly už jsou dávno napsané, ale českým nakladatelům se do nich příliš nechce. Škoda přeškoda a další ztracená šance. Nicméně je to dobrý důvod procvičit si angličtinu :)

Artuš Artušovské legendy

Jack Whyte