Černá smrt

Černá smrt https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/492244/bmid_cerna-smrt-SWv-492244.jpg 4 231 68

Nepopsatelná hrůza ve víru času. Mysteriózní thriller od mistra temnoty. V roce 2008 záhadně zmizí sedmnáctiletá Julie a případ otřese celým horským městečkem, odkud dívka pochází. Nejhorší ovšem je, že se do vyšetřování musí pustit její vlastní otec, náčelník četnictva Gabriel Moscato. V zoufalém pátrání nastane zvrat, když se zmatený Gabriel jedné noci probudí v místním hotelu a za okny padají mrtvá ptačí těla. Záhy se na recepci dozvídá, že se píše rok 2020 a jeho dcera je pohřešována už přes dvanáct let...... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , XYZ (ČR)

Il était deux fois , 2020

MMacicekk
11.08.2022 3 z 5

Asi budu trochu vyčnívat z davu nadšených čtenářů, ale tato kniha mě nijak výrazně neohromila. Začátek byl famózní, tajemné městečko, jeho ponurá atmosféra a hrdina, který si nepamatoval předchozích 12 let svého života. Do poloviny se kniha vyvíjela dobře, četla jsem s napětím a postupně odhalovala spolu s hlavním hrdinou cestu k nalezení jeho zmizelé dcery Julie. Druhá polovina však sklouzla k přeplácanosti a snaze šokovat za každou cenu. Proto mě už druhá polovina tolik nebavila jako první. Očekávala jsem bohužel zcela jiný příběh, více mysteriózní, související se ztrátou paměti hlavního hrdiny, a také něco víc realistického. Autorova série s komisařem Sharkem mě baví mnohem více. Knihu hodnotím jako průměr.

gordon13
04.08.2022 4 z 5

Temná, morbidní kniha pro čtenáře pevnějších nervů. Přiznám se, že jsem myslela, že půjde děj trochu jiným směrem, proto jsem se do ní pustila. Příběh ve mě vyvolal spíš nepříjemné pocity než obohacení z četby, zkrátka nic pro citlivky.

wlado
31.07.2022 4 z 5

Thilliez vie písať. Kniha je pútavá, záhadná. Miestami až prekombinovaná, s množstvom odbočiek, ktoré je ťažké sledovať. Určite odporúčam.

josska
31.07.2022 5 z 5

Moje první kniha autora a taková bomba,,čtivá,napínavá,zamotaná ale i brutální,husí kuže a konec slzy v očích..Chtěla jsem číst dál a dál,ale musela jsem to dávkovat,některé pasáže hruzostašné,ale skvělé,napínavé,temné čtení.Jedna z nej knih roku 2022 to určitě bude,,Podívám se i po dalších knihách autora,,

Owain
28.07.2022 5 z 5

Hustý. Prostě se to nedá odložit, dokud to nepřečteš.

maphiosso
26.07.2022 3 z 5

Skvělý rozjezd, spousta nezodpovězených otázek a ponurá atmosféra horského francouzského městečka. To vše se rozplynulo ve druhé polovině knihy do překombinované slátaniny (nenapadlo mě mírnější slovo) s rádoby šokujícím závěrem. Abych upřesnil, s čím konrétně mám problém.. U četby Černé smrti je potřeba dost přemýšlet abych se neztratil ve všech jménech, událostech, časových rovinách atd. To mám na knihách rád, ale čekám od nich na oplátku přímo uměrné rozuzlení, hlubší myšlenku nebo alespoň nějaký ne úplně laciný wow efekt. Bohužel se nic z toho nedostavilo. Závěr byl přeplácaný, nepravděpodobný a místy naprosto nelogický, což po velmi nadějném úvodu jen umocňuje zklamání.

Danago
19.07.2022 5 z 5

Opět z mého pohledu skvělá detektivka. Ano je občas brutální a hodně krvavá. Ale je nutno u ní i přemýšlet. Autor brilantně děj zamotal a naprosto logicky jej pomalu rozmotává. Podle mě je kniha i uvěřitelná a zůstane i chvíli v mysli čtenáře. Opět se ukazuje, že autor umí psát ať už se jedná o sérii nebo samostatnou knihu.

Kralovna1
17.07.2022 5 z 5

Jako vzdy, nema chybu. Kniha se nedá odlozit. Uz se těším na dalsi

GYROTOURBILLON
17.07.2022 4 z 5

Ano, FT. se čte skvěle. Budu souhlasit se všemi 4*

čef
14.07.2022 5 z 5

Pro mne je to mistrovské dílo. Napětí od začátku do konce, hraje se zde mnoho partií a řeší spousta tajemství. Autor si vynikajícím způsobem poradil i s nutnou rekapitulací předchozího děje, takže i zde je hodně nad čím přemýšlet. Pátrání je navíc akční a protivníci velmi prohnaní. Dokonalá detektivka, kde se dá mnohé v mysli zkoumat ještě dlouho po přečtení.

Etule
14.07.2022 4 z 5

(SPOILER) Kniha mě nalákala nejprve obálkou, poté anotací a uložila jsem si ji jako že ji chci číst. Mezitím jsem samozřejmě zapomněla, o čem že vlastně kniha má být (vychází jich tolik, že to člověku pak splývá). Nicméně jsem pak na FB narazila na post, kde si slečna/paní stěžovala, že to nejspíš nepochopila, tak jsem si řekla, že to teda rozhodně chci zkusit.
A musím říct: "Wau!" Bylo to fantastické. Napínavé až do konce, kdy člověk prostě doufal, opravdu doufal, že Julii najdou živou a zdravou. Musím říct, že jsem tak nějak předpokládala, že to autor zamaskuje jako že se Gabrielovi všechno jen zdálo, a on tak dostane šanci svou dceru zachránit. Je dost možné, že nám to v podstatě vysvětlil koncem Nedokončeného rukopisu, byť pro mě to ve finále bylo celkem zbytečné. Proto půl hvězdy dolů. Další půl hvězda je za nevysvětlené špačky, ale ani to mi až tolik nevadilo.
Prostě skvělé.
Pro mě první kniha od autora, ale rozhodně se do hledáčku dostanou i ty ostatní. :-)

Katania
09.07.2022 5 z 5

Nejsem si jistá, jestli jsem to úplně pobrala. Byla to totiž opravdu jízda. Thilliez je šílenec nebo génius!

Sančez
28.06.2022 5 z 5

WAU TAK TOHLE BYLA JÍZDA. Ač tahle kniha nebyla ze série komisař Sharko dovoluji si napsat, že byla nejlepší kterou jsem četla. Od začátku až do konce nešla odložit -temné, napínavé, strhující a zvrácené zákoutí lidské duše. Doufám, že brzo vyjde Nedokončený rukopis.

VasnivaCtenarka
26.06.2022 5 z 5

TOHLE SI PROSTĚ MUSÍTE PŘEČÍST! FAKT MUSÍTE! OPRAVDU MUSÍTE!

Franck Thilliez je mistrem ve svém oboru. Je to autor, který píše tak skvělé knihy, že pokud milujete napětí a perfektně propracované detektivky/thrillery, tak prostě musíte.

Znám jen velmi málo autorů, o kterých bych řekla, že píšou tak úžasně. Ale o Franckovi to mohu říci zcela oprávněně a vím, že s touhle knihou zkrátka nešlápnete vedle.

Tento příběh je úžasný a vyústění je tak dokonalé, že na konci knihy budete jen sedět se spadlou bradou a přemýšlet a přemýšlet….

Ať přemýšlím jak chci, nenapadají mne žádné výtky ke knize. Děj byl totiž nápaditý, skvěle promyšlený, měl spád, žádná hluchá místa, byl originální, děsivý, strhující, nepředvídatelný… prostě skvělý!

Děkuji Francku Thilliezovi za jeho talent a um. Trávit čas s jeho knihami je opravdu zážitek.

vera4669
19.06.2022 5 z 5

Na knihu jsem byla hodně zvědavá, protože miluju sérii s Sharkem :) a kniha mě hodně překvapila, to bylo luxusní čtení od prvních stran, zvrácené, morbidní, od začátku do konce plné akce a napětí, já si knihu užila za jediný den, protože nešla odložit :)
Autor jen potvrzuje svoji vysokou úroveň a já budu nedočkavě vyhlížet další knihu

mysterygirl
19.06.2022 5 z 5

Konec knihy morbidni, ale jinak to byla teda jízda. Svistelo to od zacatku do konce. Napinavy.. Nemohla jsem odložit.

sgjoli
19.06.2022 3 z 5

Jelikož anotace zněla dost tajemně, nechala jsem se na tuhle knihu nalákat docela snadno. No, nakonec knihu odkládám s průměrným hodnocením.
Co se mi tu hodně líbilo, byla ta zápletka. Ta mne bavila hodně a bylo to něco, co mne dokázalo u knihy skutečně udržet. Bylo to napínavé, tajemné, místy a mysteriózní a prošpikováno řadou otázek, na které jsem se i já sama při čtení snažila hledat odpovědi. To jsem si fakt užila. Co se rozuzlení týká, tak si umím představit, že řadu čtenářů to bude určitě šokovat. Jelikož jsem četla pár knih od Chrise Cartera, tak mne to třeba už tolik nešokovalo, za což se teda cítím tak trochu provinile, že jsem asi už tak moc otrlá, ale tak co zmůžu, no...
Důvod, proč jsem snížila hodnocení, je hlavně ten, že jsem místy bojovala s jazykovou stránkou knihy. Nemohu si pomoci, ale ten překlad byl na mne v některých pasážích dost kostrbatý. Drhlo to, některé obraty mi nezněly moc česky. Já jsem na tohle asi citlivější a ty nuance dokážu vnímat - ten vliv to na mne prostě má a ten čtenářský zážitek a výsledný dojem mi to trochu kazilo.
Zároveň objektivně musím říct, že už jsem jednoduše četla lepší knihy, než je tento thriller. Takže 3,5 hvězdy mi v tomto případě přijde tak akorát.

Metla
16.06.2022 4 z 5

Nemít „Černá smrt“ atmosféru s hustotou nočního močálu plného mrtvol, asi bych poslala hodnocení dolů, ale můžu si za dilematický prožitek sama. V současném duševním rozpoložení bych neměla číst tak bezútěšné, deprimující knihy, ve kterých není ani záblesk vtipu, ani jiskřička naděje, pouze bolest, temnota, zmar a hrůza.
Špatně se mi na děj soustředilo, hlavní postava sice měla mou účast, zájem bohužel nikoliv, což platí i pro Gabrielova spoluhráče a veškeré ostatní osoby. Strašně mi chyběl jaksi hlubší, osobnější přístup, aby mi bylo více líto obětí, abych urputněji držela palce pátrajícím, abych se zalykala strachem, nenávistí (zkrátka libovolnou silnou emocí) vůči bestiím s lidským zjevem. Za povrchní zpracování psychologie amputuji jednu hvězdu. Také si nejsem jistá, zda jsem správně pochopila závěr... snad ne, taková překombinovanost by byla důvodem k odstranění další astry.
A poslední připomínka: úplně mi nevoněl překlad. Já tedy netuším, jak je na tom originál, nicméně takovej ten pražskej přízvuk mi sedí k puberťákům nebo vrstvám z podsvětí, u starých fotrů bych preferovala spisovnější formu dialogů. To je ovšem čistě lokální problém, bo u nas se kurňa mluvi jinak!!!
Časem dám panu spisovateli druhou šanci uchvátit mě, momentálně zamířím k méně drásavým titulům.
70%

zubrák
16.06.2022 3 z 5

Patrně půjdu proti proudu,ale mě příběh nepřišel lahúdkový,ale spíše morbidní,,,,,,ani věčně nevyspalé hlavní postavy mě příliš nezaujali.
Od F.Thillieze si dám pauzu.

Titas9001
10.06.2022 5 z 5

Smrt jako představení? Neskutečné a neuvěřitelné čtení. Thilliez mě hodně baví, protože vás hodí hned zpočátku do temnoty a na konci vyplivne a vůbec nemáte tušení, kam se jeho myšlenkové pochody budou tou cestou ubírat. Pořád vás nutí nad tím přemýšlet. Po Strachu a Smrtihlavovi jsem myslela, že míra těch morbidních obrazů už nemůže být překonána. V Pandemii se zase až neuvěřitelně trefil do budoucí reality. Ale tady se nám sešly ty chorobné mozky čtyři a to už je opravdu obludárium. Vlastně ne - to je Plastinárium. Rozhodně to není odpočinkové čtení , ale to snad není ani jedna jeho hniha. Přesto doporučuji a doufám, že tohle bude opravdu a navždy jen fikce!!!!!!

thrillery zmizení lidí

Franck Thilliez