Černá smrt

Černá smrt https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/492244/bmid_cerna-smrt-SWv-492244.jpg 4 231 68

Nepopsatelná hrůza ve víru času. Mysteriózní thriller od mistra temnoty. V roce 2008 záhadně zmizí sedmnáctiletá Julie a případ otřese celým horským městečkem, odkud dívka pochází. Nejhorší ovšem je, že se do vyšetřování musí pustit její vlastní otec, náčelník četnictva Gabriel Moscato. V zoufalém pátrání nastane zvrat, když se zmatený Gabriel jedné noci probudí v místním hotelu a za okny padají mrtvá ptačí těla. Záhy se na recepci dozvídá, že se píše rok 2020 a jeho dcera je pohřešována už přes dvanáct let...... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , XYZ (ČR)

Il était deux fois , 2020

Luci19346
22.02.2023 5 z 5

Opravdu čtivá kniha. Zajímavý začátek, který mě nutil číst dál a dál. Naivně jsem věřila do poslední chvíle ve šťastný konec. Závěr knihy mě dost překvapil a šokoval. Pokud máte rádi zajímavé a propletené příběhy, tak rozhodně doporučuji.

Kat9
05.02.2023 5 z 5

(SPOILER) Tahle kniha je pro mě tak na 4 a půl hvězdy. Chvíli jsem si myslela, že by kniha mohla být sci-fi či fantasy. Ale asi je nakonec kniha lepší jako reálný thriller. Podle mě se jedná o takový "crossover" mezi Danem Brownem (posuzuji na základě filmů podle jeho knih) a Chrisem Carterem. Ačkoli za mě je Chris ještě víc krvavý. Jedná se o knihu od muže a Francouze, něco takového (s výjimkou klasiky) čtu asi poprvé. Ale nelituji.
Kniha se četla velmi dobře, za pár dní jsem ji dočetla, a to není zase tak tenká a já nejsem rychlá čtenářka. I za tu úžasnou čtivost a možnost se odreagovat jsem nakonec hodnocení zvýšila na 5 hvězd, ačkoli si myslím, že kniha mohla být ještě lepší. Ačkoli musím říct, že to rozuzlení mě tolik nenadchlo, pokud bych měla knihu posuzovat jako detektivku, mám raději rozřešení alá Agatha Christie. Ale jako napínavý thriller funguje dobře. Co mi trochu vadilo je, že autor byl podle mě se závěrem až příliš rychle hotový, mohl vše více rozepsat. A musím souhlasit s komentářem níže, že pro ty, co už mají trochu načteno od Chrise Cartera, ten konec až takové "wow" nebude. Ale kdybych Cartera neznala, určitě bych byla hodně šokovaná.

alibaba72
01.02.2023 5 z 5

Skvělé čtení, pokud máte rádi dobře napsané krimi tak neváhejte :-) už mám doma další autorovu knihu :-)

Kerberos
16.01.2023 5 z 5

Co napsat - nejhrůznější a zároveň nejlepší z jeho knih, které jsem četla.

radus
09.01.2023 5 z 5

No, tak tohle byl takový hnus, až to vlastně bylo dobrý. Je to moje první knížka od tohoto autora, vůbec jsem ho neznala a musím říct, že má na můj vkus hodně přebujelou fantazii (což asi u spisovatele je velké plus). Píše o věcech, které člověka ani ve snu nenapadnou a děj se řítí takovým tempem, že nemáte čas vydechnout. Gabriela jsem litovala, protože ztrátou paměti si vlastně několik špatných okamžiků musel prožít znovu a také proto, že musel hledat svoji dceru tak dlouho a nakonec ji našel, tak jak jí našel. Četbu určitě doporučuji, ale jen silnějším povahám, které se rády bojí a snesou morbidnosti.

alexis818
11.12.2022 4 z 5

No,tak to bylo bizarní,hrůzné,příšerně.Presto velmi dobře napsané a musím si nutné přečíst Nedokonceny rukopis.

Martina1805
04.12.2022 4 z 5

(SPOILER) Začátek takový vlažný, pak se to rozjelo, že jsem knihu nemohla pustit z ruky, ale ten konec byl takový zvláštní, zklamalo mě, že pachatelé se vlastně potrestali sami. Celou dobu jsem doufala, že se Julie najde živá, ale bohužel skončila hrůzným způsobem.

něcosivymysli
25.11.2022 4 z 5

Nenapadá mě lepší srovnání než s tvorbou Sebastiana Fitzeka. Knížka je totiž návyková, ovšem docela zamotaná a pro mnohé i přeplácaná. Na druhou stranu si nemyslím, že by to bylo tak náročné čtení, kdy byste s autorem nedokázali udržet krok, jen občas to vyžaduje trochu soustředění a pauzu na zorientování ve všech tě postavách. Každopádně určitě to stojí za to, protože děj je nepředvídatelný a subjektivně mě velmi potěšilo finální rozuzlení a celkově téma, kterého se tím knížka dotkla, protože je mi to jednoduše blízké. Pro čtenáře-detektivy si v poděkování autor navíc připravil poslední šifru, což moc recenzí nezmiňuje a je to škoda, protože je to skvělý "detail". Takové malé rýpnutí možná půjde do postav, které mi nepřišly nějak výrazněji propracované.

zuzana2599
31.10.2022 5 z 5

Černá smrt je moje první kniha od tohoto francouzského autora. Myslím, že právem je tento thriller označen jako bestseller. Den po dočtení mám ještě husí kůži a nemůžu ten příběh dostat z hlavy ! No, bylo to velmi drsné čtení. Nic pro slabé povahy, nic jednoduchého, přímočarého a já se občas sama sebe ptala, zda je to pro mě vhodné čtení. Ale dočetla jsem a nelituji, jen jsem trošku v rozpacích. Unesu tolik temnoty, smrti, zla a když z nebe začnou padat mrtvá ptačí těla... budu se moc bát ?
Černá smrt není čtení pro každého, ale je to dokonalý mysteriózní thriller. Ještě nyní jsem ztracená v čase a má mysl bloudí tím bludištěm hrůz a zla ...!

Zmitko.m
28.10.2022 5 z 5

Uff, to byla pecka! Opravdu silný příběh, který byl každým dalším odhalením vyšetřovatelů temnější a temnější. Začalo to padajícími mrtvými ptáky a skončilo...no, to si budete muset přečíst. Posledních sto stran už jsem se od něho nedokázal odtrhnout. Síla. P.S. jo a pokud na tu výstavu jestě někdy půjdu, budou mi v hlavě znít i různé otázky..

Astonius
29.09.2022 3 z 5

(SPOILER) Dobře, dávám 3 hvězdy, i když tomu přidávám kvůli stylu, který se mi líbil. Nevím, co se stalo po polovině knihy, ale jako by autorovi najednou přeskočilo a "začal běsnit". Tak hezky rozjetý příběh zabít takovou slátaninou, to je věčná škoda. Za mě se to už ke konci nedalo číst, přeskakovala jsem v textu ty neuvěřitelné popisy mučení, mrtvol a zabíjení, které byly vymyšlené asi pro... Koho?... Tohle bylo daleko za hranicí mé ochoty brát ten příběh trochu vážně a strašidelné pohádky vymyšlené silou na efekt mě číst nebaví. Do poloviny to mělo úroveň, byla to příjemně rozehraná detektivka s hlavním hrdinou, který navíc ztratil paměť - kdyby to pokračovalo chytře v tomhle duchu, mohlo z toho být něco mimořádného. Ke konci jsem si říkala, že by mě asi ani nepřekvapilo, kdyby za vším stál hrabě Dracula... :-)

Avila
25.09.2022 3 z 5

Na knihy od Thillieze se vždy moc těším pro mě jsou zárukou skvělého čtení...
Proto jsem se na jeho novou knihu moc těšila ale bohužel tentokrát mě kniha nebavila tolik jako série s komisařem Sharkem. Začátek byl super, mělo to spád a i z počátku se mi zápletka líbila ale zhruba za polovinu příběhu jsem se do čtení už musela přemlouvat... Bylo to až příliš překombinované.....Tak bohužel ale tentokrát to za plný počet * nebude.

katka.oo
23.09.2022 4 z 5

Dobrý mysteriózní thriller od mého oblíbeného spisovatele, knížka velmi čtivá, zajímavá originální zápletka, napínavé, plno tajemství, které je potřeba vyřešit, ale ke konci už těžko uvěřitelné a hodně překombinované, nicméně i tak se mi kniha líbila a dávám 4*.

Monni
22.09.2022 5 z 5

Tahle kniha byla teda jízda od začátku až do konce. Stránky utíkají pod rukama, je to čtivě napsané a mě to dost bavilo. Ke konci mi to přišlo trochu přitažené za vlasy a trochu nechutné, ale vlastně se to tam tak nějak celkově hodilo. Rozhodně mám v plánu si přečíst i další knihy od autora a vlastně se na ně i těším.

Olous1
31.08.2022 4 z 5

Že začátku mě kniha vtáhla,hltala jsem každou stránku,ale zhruba v polovině nastal zvrat. Děj začal být překombinovaný, začala jsem se nutit do čtení. Proto jsem ubrala jednu hvězdičku. Za mě průměrný thriller,85%.

kasavubu
30.08.2022 4 z 5

Upřímně si říkám, nakolik je autor, který napíše takovouto knihu, vůbec normální. Tohle už je na můj vkus opravdu hodně zvrhlé. Rozuzlení osudu Julie a to jak bylo její tělo nalezeno, to by pro mě coby matku byla úplná noční můra. Jedním slovem to byl hnus... nicméně to bylo čtivé a napínavé, a proto nakonec dávám vyšší hodnocení. Autor dobře vystihl obecnou oblibu lidí v nechutnostech a zvrhlostech.

Pája699
30.08.2022 3 z 5

Do poloviny knihy, bylo nasazené vražedné tempo a to do slova .-) Hltala jsem stránku za stránkou, jak to bylo napínavé, ale pak přišel zlom a ten už tak nervy drásají nebyl, bohužel. Druhá polovina knihy byla na můj vkus až moc překombinovaná a těžko uvěřitelná. Šílenců nám ale po světě běhá mraky, brrrr. Škoda, chtěla jsem dám 5 hvězd, ale takhle nemůžu. Ke konci jsem se musela do čtení nutit. Série s komisařem Sharkem mě bavila víc.

astra3
22.08.2022 3 z 5

Ze začátku napínavé, čtivé. Druhá polovina překombinované, zdlouhavé, nereálné.

lexikon_tf
19.08.2022 5 z 5

Teda - tak tohle bylo něco! Opět velké díky za tip mé drahé @marketa_kom_books!
Po dlouhé době perfektní mysteriózní thriller, u kterého jsem měla husí kůži, četla s pusou dokořán, hltala strany a byla netrpělivá, jak to všechno dopadne!
V jednom horském městečku v roce 2008 záhadně zmizí sedmnáctiletá Julie, dcera náčelníka četnictva Gabriela Moscata. Tento případ vyšetřuje sám Gabriel, ovšem bez valného úspěchu, po jeho dceři se slehla zem. V jeho zoufalém pátrání nastane zvrat, když se zmatený Gabriel jedné noci probudí v místním hotelu a za okny padají mrtví ptáci. Na hotelové recepci se pak dozvídá, že se píše rok 2020 a jeho dcera je pohřešována už přes dvanáct let.
Skvěle vykonstruované, napínavé a pěkně zvrácené. Moc se mi líbilo prolínání vyšetřování Paula a Gabriela, kdy každý pátrá z jednoho konce, aby se dobrali společné pravdy.
A jak to dopadne? Přečtěte si! Jestli máte tenhle žánr rádi jako já, bude se vám kniha určitě líbit.

Nixa
17.08.2022 4 z 5

Kniha, která mi ze začátku úplně nesedla, ale později jsem ji nemohla odložit! Bylo to napínavé a mrazivé. Na konci jsem o jedné věci začala přemýšlet trochu z jiného úhlu a to právě z pohledu toho, jak to bylo v knize podáno ( nemůžu víc prozradit, protože bych vyzradila konec ) a je to teda masakr a musím říct, že i pěkně strašidelné.

thrillery zmizení lidí

Franck Thilliez