Čachtická paní

Čachtická paní https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/32576/bmid_cachticka-pani-nhp-32576.jpeg 4 1917 287

Čachtická paní série

Krvavý román se odehrává na rozhraní 16. a 17. století a čerpá látku ze skutečných událostí. V té době vládla čachtická hraběnka Alžběta Báthoryová, o níž kolovaly zvěsti, že na svém hradě vraždí panny jen proto, aby se mohla koupat v jejich krvi a zachovat si tak mládí a krásu. 12. vydání, z toho v Tatranu 4. a v českém jazyce 2.... celý text

Eeli
05.04.2018 5 z 5

Již klasický příběh o krvavé hraběnce. I když se na knihu musí nahlížet s jistou rezervou, protože skutečnost je zřejmě podstatně jiná, stejně ji miluji již od svého útlého věku. Pan autor napsal nádherný romanticko-dobrodružný román, kde je dobro dobrem a zlo zlem, kde láska a spravedlnost vítězí. I přes tuto "černobílou naivitu" je knížka poutavá a čtivá - skvělá jako oddechové čtení.

vlastimil577
23.03.2018 4 z 5

Pamatuji si že jsem měl tenkrát při čtení husí kůži !

dadako
22.03.2018 5 z 5

Kniha je psána trochu v romantickém stylu, z čehož už jsem vyrostl. Přesto je neuvěřitelně čtivá a nedokázal jsem se od ní odtrhnout.

Denny45
11.03.2018 3 z 5

Prvá kniha neurčená pre deti ktorú som čítal. Dej mi prišiel nejakým spôsobom pomalý, ba až nudný. "Hororové časti" so mnou nič neurobili a strácal som sa v postavách. Napriek tomu si chcem knihu prečítať ešte raz.

Turmee
11.03.2018 4 z 5

Moje chyba, že jsem před pár lety viděla film. Zamilovala jsem se do toho příběhu a nenapadlo mě, že v knížce to může být představeno jinak. Po prvotním šoku, jsem se dokázala docela rychle začíst.
Dvojí metr spravedlnosti pro chudé a bohaté lidi je děsivý. Hlavně ta představa, že jsme se od toho zas až tak nepohnuli ani dnes. Co mě ale neuvěřitelně vytáčelo byla pitomost některých postav. V celém okolí se ztrácí dívky a všichni si šuškají, že je vraždí hraběnka, ale když za mnou přijde jedna její posluhovačka, která se tváří podivně přívětivě, tak se hned nechám dobrovolně odvést? Jako fakt? Podobných nelogických rozhodnutí bychom našli více, ale když od nich odhlédneme, zůstane nám drastické hororové drama, kdy si ani na posledních stránkách nemůžeme být jisti, jak to vlastně přes všechny politické pletichy a osobní zájmy všechno skončí.

Nomia
07.03.2018 4 z 5

Jsou knihy, které si člověk zamiluje, i když ani zdaleka nedosahují dokonalosti. Tohle je pro mě přesně jedna z nich. Nebudu se pitvat v chybách a nedostatcích, ani řešit zda je, či není realistická.
Čachtická paní je skvělá kniha, natřískaná dějem, napětím i nečekanou brutalitou. Skvěle vykreslené prostředí i samotná zvěrstva. Ficek a Báthoryová jsou pro mě naprosto nezapomenutelné postavy.

Synysterka
28.02.2018

Ani nevím, kolikrát jsem ji četla a kolikrát ji ještě budu číst, toto je kniha, která se nikdy neomrzí.

Tirisa
19.02.2018 5 z 5

Tato kniha patří už od základní školy k mým nejoblíbenějším a s mým přibývajícím věkem absolutně neztratila na kouzlu, takže prostě jen vřele doporučuji k přečtení.

Morgaine07
17.02.2018 3 z 5

Zajímavá kniha

laura
12.02.2018 5 z 5

Už bych nespočítala, kolikrát jsem tuhle knihu četla... Ale vždy za pár let ji znovu vezmu do ruky a nechám se tou atmosférou pohltit. Je neopakovatelná, stejně jako její hrdinové. Poprvé jsem tuto knihu četla ve 14 tajně, protože dle mých rodičů byla příliš děsivá... Děsivé spíš je, jak se člověk z mladé, dychtivé dívky toužící po lásce dokáže změnit v monstrum, které neuznává žádné hranice a domnívá se, že mu všechno projde - jen proto, že patří mezi šlechtu? Každopádně tahle kniha pro mě svoje kouzlo nejspíš nikdy neztratí, a to mi připomíná, že už je to pár let, co jsem ji četla naposledy - možná je načase uskutečnit další setkání s Čachtickou paní ;)

Chesterton
03.02.2018 3 z 5

Zase jedna z knih čtená a předávaná pod středoškolskou lavicí. Kolik z výuky nám asi uniklo:) Vtáhla do děje a připadala nám drastická, jak čtu komentáře snad ji někdy zkusím znovu, dá-li čas!

Makus216
30.01.2018 4 z 5

Zajímavý a čtivý příběh.

konicekbily
07.01.2018 5 z 5

Velice pěkně napsamá historická fikce, na základě skutečných událostí. Poutavé. čtivé!

Abnička
05.01.2018 5 z 5

Jsem jedna z mladších čtenářek a knihu jsem četla na doporučení mamky. Nechtělo se mi do ní, ale byla to velká chyby.
Naprosto nádherná kniha. Dokážu jí číst stále a stále dokola a přesto mě vždy nadchne.
Poutavý příběh, od kterého člověk jen tak neodeje.

Michelle.Bee76
23.12.2017 5 z 5

Parádní kniha. Celá kniha přečtena za 3 dny. Silný příběh a poutavě a detailně napsáno. Některé pasáže byly až hororového charakteru. Opravdu kniha mě pohltila a nepustila dřív, než jsem dočetla poslední písmeno na poslední stránce.

RADIN
24.11.2017 5 z 5

Kniha je super,dej je napínavý,ale toho Ficka by som chcel vidieť na vlastné oči,to musel byť tvrdý chlapík a ničoho sa nebál,dokonca ani vlastného svedomia.

Andy74
05.11.2017 4 z 5

Kdysi jsem nějakým omylem viděla v televizi kousek filmu. Nechalo to ve mně určitě dojem, každopádně jsem si myslela, že Alžběta Báthoryová vše páchala, protože byla fyzicky nemocná. Ani nevím, proč jsem si to myslela. Asi špatně pochopený děj v televizi...
Alžběta Báthoryová byla hlavně násilnická manipulativní psychopatka :o) - na ty její excesy žádné mastičky ani zaříkačky lejdy Majorové nepomůžou, ta by potřebovala zobat a zobat......a ty její posluhovačky spolu s bláznivým bezpáteřním Fickem ......těm akorát svěrací kazajku.
Ale uznávám, že v některých momentech byla Betty chytrá jak opice.
Nejsem znalkyně historie, přiznávám, ale tento děj se mi líbil, už proto, že jsem poznala, že zbojníkem nebyl jen Juraj Jánošík ale i jiní hoši, Drozdové a Kalinové a kdoví kteří ještě.
Takže prima čtení na podzimní večery, je to mnohem lepší, než to co jsem pochytila z filmu.

hroneczek
31.10.2017 4 z 5

Čtivá, mrazivá, velice pěkná.

ddkk
30.10.2017 4 z 5

Čachtická paní je kniha, kterou jsem poprvé četla před mnoha lety. Tehdy mi utkvěly hlavně drastické scény a mučení...Ve skutečnosti je to kniha plná romantických i pragmatických vztahů, naplněných i nenaplněných ambicí a také omezení ve společnosti, která tehdy vnímala ženy (a to i ty, které dobyly postavení, moci a majetku) jako cosi neplnohodnotného....Protože - jak to vlastně všechno doopravdy bylo? A proč? :-)

Magrata15
23.10.2017 4 z 5

Tuto knihu jsem četla kdysi v dětství a přišlo mi to jako horor. Teď jsem jí četla znovu a zdála se mi více romantická a těch hororových částí tam bylo pomálu. Každopádně krásně a poutavě napsaná kniha.