Čachtická paní

Čachtická paní https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/32576/bmid_cachticka-pani-nhp-32576.jpeg 4 1917 287

Čachtická paní série

Krvavý román se odehrává na rozhraní 16. a 17. století a čerpá látku ze skutečných událostí. V té době vládla čachtická hraběnka Alžběta Báthoryová, o níž kolovaly zvěsti, že na svém hradě vraždí panny jen proto, aby se mohla koupat v jejich krvi a zachovat si tak mládí a krásu. 12. vydání, z toho v Tatranu 4. a v českém jazyce 2.... celý text

Knihomolkaa
18.12.2014 5 z 5

Naprosto úžasná kniha, od které jsem se zkrátka nemohla odtrhnout. Knížka plná dobrodružství, vzrušení a často jsem četla až dlouho do noci, protože jsem prostě musela vědět, jak se daná situace rozuzlí. Úžasná, skvělá, ohromující!

rreegg1
08.12.2014 5 z 5

velmi ctive , doporuceno i clenum rodiny (coz nejsou zadni knihomolove..) a setkalo se s velkym uspechem :)

alisie
21.09.2014 4 z 5

Sice tam občas bylo dost jmen, ale jinak to byl poutavý příběh, kdy jsem do poloviny knihy myslela, že Alžběta Bathoryová je nevinná.

knihamouder
16.09.2014 5 z 5

Chytne vás a už nepustí. Takhle jsem už dlouho žádnou knihu nehltala. Viděla jsem i filmové zpracování, ale není nad čtenářský požitek.

Lenny33
02.09.2014 5 z 5

Naprosto skvělá kniha! Brala mi dech a nenechala mě ani na chvilku vydechnout, jelikož se v ní neustále něco odehrávalo.
Krásné čtení. :)

1v8na
11.08.2014 5 z 5

napřed jsem byla trochu zklamaná, že kniha se o dost liší od filmu, ale pak mé děj vtáhnul do knihy a těžko jsem se od ní odtrhávala. Opravdu výborné.

Lidudu
06.08.2014 5 z 5

Když se na to koukám jen jako na příběh, tak je to paráda. Nervák jak blázen. Když se na to.ale.koukám.jako na.historickou událost, jsem trochu na rozpacích. Všichni víme, že teorie o tehdejších událostech jsou dvě a na obou něco je. Jožo Nižnánsky to bere jednostraně a žádnou jinou verzi nepřipouští. Ale možná mu křivdím a on prostě jen popsal jak to mohlo být, kdyby Alžběta skutečně byla vraždící pošuk.

ritz
22.07.2014 5 z 5

Hltala jsem ji jedním dechem a tak se krásně bála.

Shimy
22.05.2014 5 z 5

Úžasně napínavé čtení ! Od této knížky jsem se těžko odtrhávala po celou dobu, ale při posledních 200 stránkách to nešlo už vůbec a musela jsem to dočíst až do konce během jednoho dne. Doufala jsem sice v pořádnou pomstu, ale i tak se mi to moc líbilo. Všechno jsem tak nějak vždycky předvídala, že to dopadne dobře, až tedy na ten konec :) Určitě doporučuju !

Modrina
21.05.2014 5 z 5

Fantastická knížka. Četla jsem ji česky i slovensky a přiznám se, že ta slovenština mi k tomu sedla víc. :)

Adelosaurus
27.03.2014 5 z 5

Je to moje nejoblíbenější knížka, je úžasná !!! :)

Malinali
12.03.2014 5 z 5

Výborný!!!

edith79
28.02.2014 5 z 5

Jestli na mě nějaká kniha kdy zapůsobila tak, že se k ní neustále musím vracet, je to tahle. Poprvé jsem ji četla asi ve čtrnácti letech a železná pana mě doslova přikovala k příběhu. Neskutečné, klobouk dolů před touto poutavou knihou. O to víc mě mrzí, že její zfilmovaná podoba se absolutně liší od knižní předlohy a režisér Jakubisko doslova pošlapal vše, co je na příběhu Alžběty Báthoryové děsivé a zřejmě bohužel i pravdivé. 100%

Bunburistka
16.02.2014 5 z 5

Tato kniha mě opravdu dostala. Velice čtivá, místy opravdu tajemná. Mohu akorát jen a jen doporučit! :)

Martinka 135
06.02.2014 5 z 5

Rozhodně poutavě napsáno, velký literární přínos. Četla jsem ji jako dítě a zanechala ve mně hluboké dojmy. V budoucnu se k ní určitě vrátím.
Otázkou jen zůstává, jak to bylo, co se týče pravdivosti. :-)
Co se týče Jakubiskovy filmové verze - jedním slovem = Hrůza.

Natique
07.12.2013 5 z 5

Nádherný historický román, při kterém občas stydne krev v žilách. Doporučuji!

jesuswlasac
18.10.2013 5 z 5

Alžbeta Bat(h)ory(ová) - v slovenskej histórii nie je kontroverznejšej postavy !!! Nikto a asi ani historici sa nevedie zhodnúť na tom aká vlastne bola ! Nižňanský nám dáva jeden možný a asi najrozširenejší pohľad na túto osobu.
Čo sa týka samotnej knihy tak je veľmi pútavá, drastické opisy a hrdinské postavy iba umocňujú celkový dojem z Bátoryčky.
Snáď ani nechcem vieieť ako to s ňou v skutočnosti bolo aby som si nesprotivil tento román ako klbko klamstiev !!!

samm
06.10.2013

Kniha vtáhne čtenáře nejen do děje, ale i do doby. Opravdu velmi dobrá kniha, což se o filmovém zpracování říct nedá.

marvitekar
26.08.2013

Při popisu podzemního sklepení si dokáži nejen živě představit, jak toto sklepení vypadá, ale dokonce jde cítit chlad a tzv.zatuchlinu sklepů....brr.

Kubíííína
21.08.2013 5 z 5

Kniha se mi líbila, byla velmi strhující, ale Jakubiskova filmová verze (Bathory) opravdu nic moc.