Čachtická paní

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Příběh hraběnky Báthoryové. Příběh hraběnky Báthoryové, který tak pravdivě a věrně popsal Jožo Nižnánsky v románu Čachtická paní se odehrává na rozhraní 16. a 17. století a čerpá ze skutečných událostí. Děj je nabitý nejen zajímavými historickými a dobovými fakty, ale je především napínavým až detektivním čtením. Vyvrcholením děje je nekonečná až chorobná touha čachtické paní být za každou cenu krásnou. Tato touha byla příčinou zmaření životů mnoha nevinných a mladých dívek. Bylo jen otázkou času, kdy s e tento příběh stane námětem pro filmové zpracování. Této látky se chopil zkušený režisér Juraj Jakubisko ve filmu Báthory. Čtenář na 512 stranách prožije vedle napínavého dobrodružství i nezištnou lásku, nenávist, zradu, zklamání a závist....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/31_/313933/cachticka-pani-m9m-313933.jpg 4.31424
Série:

Čachtická paní (1.)

Orig. název:

Čachtická pani (1932)

Žánr:
Romány, Literatura slovenská, Historie
Vydáno:, Petrklíč
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (208)

Kniha Čachtická paní

Přidat komentář
Messilina
22. dubna

Velmi dobře napsaná kniha. V minulosti několikrát zfilmovaná. Četla jsem vždy dlouho do noci a většinou jsem knihu zavírala až tehdy, když už jsem u ní de facto spala, protože bylo čtvrt na pět. Pravda ale je, že to není lehké téma.

speciale88
06. března

Kniha se mi moc líbila určitě se k ní ještě několikrát vrátím. Za mě super a doporučuji

pingu1
03. března

Četla jsem jí dávno, ale líbila se mi, takový pěkný historický thriller ... :-) Klasika, ke které se ještě někdy vrátím :-)

Janule809
01. února

Líbila se mi, někdy zbytečně moc roztahane

lenik284
23. ledna

tuto kniho jsem již četla tak před 30léty,v dobách raného mládí, pamatuji si, že mě v té době velmi uchvátila.Od té doby jsem si ji přečetla ještě jednou a mohu jen doporučit.

Nikusha
16. ledna

Tuto knížku mi kdysi dala má již zesnulá babička. Pamatuji si, že jsem četbu hodně prožívala. Dnes by tomu určitě nebylo jinak.

Jirinamac
05. ledna

S Čachtickou paní jsem prožívala jedny prázdniny, tak před padesáti lety a nemohla jsem se od jejího příběhu odtrhnout. Pak se mi knížka po pár letech zase dostala do ruky,ale už jsem jí tak neprožívala.

Ála41
23.12.2018

Přečteno tolikrát a určitě ještě tolikrát bude, zbožňuju tento příběh... Je to moje srdcovka.