Čachtická pani

Čachtická pani https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/217132/bmid_cachticka-pani-217132.JPG 4 1920 288

Čachtická paní série

V románe ožíva kus našich dejín, smutných dejín, keď cena života poddaného klesla na najnižšiu hodnotu. Do týchto smutných dejín sa čachtická pani zapísala svojou sadistickou ukrutnosťou najmä voči bezbranným mladým ženám a dievčatám. Usmrtila veľa nevinných žien a vyžívala sa v ich mučení. Pomáhali jej pritom kreatúry, ktoré jej boli zo strachu zaviazané slepou poslušnosťou. Keď v roku 1610 všetko vyšlo najavo, uväznili Báthoryčku doživotne na jej hrade, aby škandál ututlali. Tu aj v roku 1614 umiera.... celý text

sheylka
04.03.2011 5 z 5

Čachtická paní se mi velice líbila, byla přečtena v rekordním čase a nepřišlo mi, že by bylo těžké se orientovat v postavách, popřípadě, že by jich tam bylo mnoho. To jste asi nečetli ještě náročnější autory.. :) Navíc na konci knihy (alespoň té mojí) byly vysvětlivky...

Je fakt, že s Jakubiskovým filmem nemá společného asi krom hlavní hrdinky vůbec nic.
Myslím si, že za přečtení rozhodně stojí, ne ovšem pro příliš slabé jedince...

zlovlk
25.01.2011 4 z 5

Velice čtivá kniha. To je asi tak všechno, co se k ní dá říci, ale přečetné vydávané tlustospisy nemají ani to, takže je to vlastně úspěch. Plesejte.

Občas koneckonců není nějaké větší umění třeba, občas potěší i zdařile vysoustružená věc denní potřeby. V mnoha ohledech je Čachtická spíše pohádka. Taková hezky oblá, jestli mi rozumíte. Nikde nic nevyčuhuje, všechno do sebe zapadá, všechno je... nu, řekněme dámské. A pokud pasete po krutých popisech mučení, pak paste dál, v téhle knize nic drsného není.
Nicméně jako nástroj zábavy a oddechu mohu jen doporučit.

Heide
13.11.2010 5 z 5

Tuto knihu jsem přečetla poprvé v 10-ti letech a to ve slovenštině. Je spojena s mým mládím a ráda se k ní vracím. Podle mne je dobře napsaná, čtivá a lepší než Jakubiskův film.

Alix
30.11.-0001 4 z 5

Čtivá kniha, podle mého názoru rozhodně historicky přesnější, než bombastický filmový úlet pana Jakubiska.

Li@
30.11.-0001 4 z 5

Při této knížky vás mrazí, ale za přečtení stojí.

Márinka
30.11.-0001 5 z 5

Skvělá fabulace. Natolik, že je brána za historickou skutečnost, kterou však není.

Ewča
30.11.-0001 5 z 5

Tato kniha stojí rozhodně za přečtení. Z počátku jsem se nemohla vyznat v postavách, kterých je tam na můj vkus až příliš, ale po zasvěcení do děje jsem začala prožívat neuvěřitelný a hrozivý příběh Čachtické paní. Při mučení a vraždění mladých dívek mi naskakovala husí kůže.

Lusa
30.11.-0001 5 z 5

Tuhle knihu mám doma ve staré verzi a i když musím říct, že mi z ní běhla mráz po zádech, byla opravdu dobrá