Čachtická paní

Čachtická paní https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/186446/bmid_cachticka-pani-12o-186446.jpg 4 1920 288

Čachtická paní série

Příběh se odehrává na rozhraní 16. a 17. století a čerpá ze skutečných událostí. Děj je nabitý nejen zajímavými historickými a dobovými fakty, ale je především napínavým až detektivním čtením. Vyvrcholením děje je nekonečná až chorobná touha Čachtické paní být za každou cenu krásnou. Tato touha byla příčinou zmaření životů mnoha nevinných a mladých dívek. Bylo jen otázkou času, kdy se část tohoto příběhu stane námětem pro filmové zpracování. Této látky se chopil zkušený režisér Juraj Jakubisko ve filmu Báthory. Čtenář na 512 stranách prožije vedle napínavého dobrodružství i nezištnou lásku, nenávist, zradu, zklamání a závist.... celý text

zimka.r
07.02.2017 5 z 5

Chvilku mi to trvalo než jsem to našla, ale mám tisk z roku 1970 a na straně 242 je ta věta úplně stejně :) "heverem" :)

Nikusscha
31.01.2017 5 z 5

Knížka je naprosto luxusní!! :) už jsem ji kdysi četla a teď jsem se k ním znovu dostala a přečteno jedním dechem :) za mě 5 hvězdiček :)

Welinie
12.01.2017 4 z 5

četla jsem to, je tomu už dávno, ale mám to v živé paměti. Jak to vlastně bylo s tou panenskou krví ...

Nikolas0311
02.01.2017 5 z 5

Jak to mám říct....VYNIKAJÍCÍ!!!!!!!!!!!

haki34
17.11.2016 5 z 5

Kto by ( hlavne po zfilmovani jej pribehu ) nepoznal Krvavu grofku ??? Pamatam sa ako som kedysi davno v 13-14 rokoch za tepleho letneho popoludnia otvorila na chalupe tuto knihu a ... Zimomriavky mi naskocili po celom tele ;) hororovy pribeh o ludskej tuzbe, zlobe a moci panstva nad bezmocnymi poddanymi .. Ale padne kosa na kamen ... Alzbeta. Dora, Ficko...

mazlak
23.10.2016 4 z 5

Tak jsem se po mnoha letech vrátil ke své oblíbené knize. Malinko stratila na kouzlu, které jsem zažíval při čtení v raném věku, ale i tak se mi velmi líbí. měl bych někdy sáhnout i po dalších knihách od tohoto autora, abych porovnal i s jiným dílem.

sinfulka
30.07.2016 5 z 5

Nadherná kniha.

AllyKumari
18.07.2016 3 z 5

Příliš přímočaré, zcela bez doteku záhady a s postavami, který jsou černé nebo bílé. Z tohoto tématu se přitom dá vytěžit tak mnoho!

bergerova
24.06.2016

Samotný děj je naprosto přesvědčivý a zajímalo by mne co je na něm pravdy. Každopádně výborně napsáno,neuvěřitelně čtivé, těžko se odtrhnout .

RyxiraAmyGinger
21.06.2016

Mám vydání ve slovenštině a dostala jsem se asi tak do dvou třetin, dál číst mi asi zabránila "jazyková bariéra" (ano, trochu se za to stydím). Snad se k této knížce, která se mi jinak velmi líbila, jednou vrátím. Číst ji v českém překladu teď už pokládám pod svoji důstojnost :).

Briv
08.06.2016 4 z 5

Četla jsem ji už před delší dobou, kdy mě velmi přitahovala myšlenka, jak to asi tenkrát bylo.
Ano, pro mě byla opravdu čtivá, vtáhla mě do děje. Na to jak je to dlouho, co vyšlo první vydání, tak je velice dobře napsaná.

barusak1
25.05.2016 5 z 5

Skvělá kniha. Četla jsem několikrát a ještě budu číst

SeverusSnape
16.05.2016 5 z 5

Úžasné,až jsem jaksi přestala vnímat realitu.
Rozhodně mne tato kniha velmi překvapila,jelikož
příběh je velmi barvitě a čtivě vyprávěn,což jsem moc nečekala,rozhodně doporučuji.

tanuki
13.05.2016 5 z 5

Stejně jako Eremites jsem četl Čachtickou paní v poměrně mladém věku, tajně, aby o tom rodiče nevěděli, protože jsem tušil, že by se jim to příliš nezamlouvalo (stejným způsobem jsem se musel popasovat i s Egypťanem Sinuhetem). Bylo to po všech stránkách velmi dobrodružné čtení, které ve mně zanechalo nesmazatelnou stopu.:o) Snad se někdy dostanu i k pokračování.

koniklecka
02.05.2016 4 z 5

Další z knih, které by měl člověk dle mého přečíst. Jen z toho konce jsem měla pomalu depresi :))

Smiley96
19.04.2016 4 z 5

To byla, ale šílená ženská... Velmi zajímavý příběh, pouze mi vadilo příliš postav, často jsem se ztrácela v tom kdo je kdo...

manasek4972
08.04.2016

Skvělá kniha :) Můžu jí číst pořad a neomrzí ;)

Lenulaj
17.03.2016 5 z 5

Kniha byla dost čtiva.v některých pasážích až zamrazilo, jakých hrůz jsou lidé schopni.

KleaM
07.03.2016 4 z 5

rozhodně velmi silný příběh a skvěle napsaný

IvetB
04.03.2016 2 z 5

Tohle mi prostě nesedlo. Chyběla tomu jiskra.