Bůh chodí po světě vždycky inkognito

Bůh chodí po světě vždycky inkognito https://www.databazeknih.cz/img/books/66_/66443/bmid_buh-chodi-po-svete-vzdycky-inkognit-oPQ-66443.jpg 4 545 116

Nová kniha autora mezinárodního bestselleru Muž, který chtěl být šťastný je poutavým a inspirativním příběhem, který otevírá cestu k nejhlubším úvahám o nás samotných: Jak překonat své zábrany, strach a naučené chování a vybočit z nalinkované cesty svého života, když nám nepřináší uspokojení? Jak se vymanit ze stereotypů, které omezují náš život? Jak poznat sebe sama? Představte si, že jste úplně na dně, chcete skoncovat se životem, a v posledním okamžiku se objeví neznámý muž, který vám zachrání život. Vy se mu na oplátku zavážete, že uděláte všechno, co vám řekne, a splníte veškeré příkazy a úkoly, které vám uloží. Nemáte na výběr, na dohodu přistoupíte a ocitnete se v neuvěřitelné situaci, nad kterou nemáte žádnou kontrolu. Ze dne na den přestanete být pánem svého života. Váš život je ale najednou mnohem zajímavější než dřív. Začínáte si klást otázky, které jste si dosud nekladli. Prostřednictvím zkoušek, které podstupujete, začínáte objevovat sebe sama. Postupně se vás však zmocní pochyby. Co má ten muž, který se vám připletl do života, vlastně v úmyslu? Kým doopravdy je? A kdo jsou ty záhadné postavy z jeho okolí? Na povrch vyplouvá čím dál víc podezřelých okolností a váš neklid se stupňuje.... celý text

Duchovní literatura Literatura naučná Osobní rozvoj a styl
Vydáno: , Rybka Publishers

Dieu voyage toujours incognito , 2010

Danka1975
03.05.2016 4 z 5

Kniha, která potěší, poučí, přinutí k zamyšlení. Kniha, kde zrevidujete hodnoty života. Kniha, která si zaslouží mít své čestné místo v knihovně. Kniha, ke které se můžete vracet a pokaždé v ní najdete "to své". . (záleží v jakém rozpoložení se budete nacházet :-))). . .také jsem se bála jako
v komentáři níže, že se bude jednat o určitou "vymívárnu mozků" :-), ale není tomu tak. Tuším, že autor má co do činění s psychologíí, což je dle mě v knize vidět :-). . . (jsou zde úžasně popisované různé formy terapie, léčení apod :-)))). . za mě kniha, kterou si budete pamatovat i po letech čtení :-). . . .tak je to u mě. Takže doporučuji :-)))

taikatalvi
02.04.2016 5 z 5

Túto knihu som dlho odkladala nabok. Neviem, čo ma odrádzalo, či hrúbka alebo názov, ktorý sľuboval niečo vysoko filozofické. No po pár stranách som sa do nej začítala tak, že som ju nevedela odložiť. A asi to "Boh" chcel, aby som ju odkladala a prečítala v momente, keď som najviac potrebovala všetky tie úvahy a múdrosti počuť. V niektorých prípadoch som sa s hlavným predstaviteľom Alanom stotožnila úplne. Kniha ma osviežila a nabrala som druhý dych v mojej drbnutej práci, s mojim drbnutými susedmi a asi si zájdem do zlatníctva Cartier... :)

Wifi.n
11.03.2016

konec je veliké překvapení...

greetchen
11.01.2016 4 z 5

Hluboká kniha, kterou přečtete s lehkostí. Bála jsem se, že to bude nudná "příručka" inspirující k osobnímu rozvoji, ke změně života a k nalezení správného směru, vedoucího k naplnění naší existence tady... Ale nikoli. Potěšilo mě, že jde o příjemně čtivý, dramatický příběh (místy až z prvky thrilleru!), ve kterém hlubokomyslné poslání vyvěrá jakci mimoděk. Knihu tedy hltáte jedním dechem a přitom vám v hlavě ulpívají zásadní citáty, myšlenky, něco, co by mohlo pozměnit vaše uvažování o životě a ukázat vám jinou cestu. Když budete chtít.

Janin
31.12.2015 5 z 5

Dnes jsem ji dočetla.Nádherná kniha,hluboká svým obsahem,ještě ve mně doznívá,rezonuje,volá k návratu.Jsem ji ráda,že mi ji doporučil můj přítel a že jsem se konečně dostala k jejímu působivému a hlubokému obsahu.Janin

Anna 13
14.11.2015 5 z 5

Knihu jsem četla týden, protože jsem si jí chtěla vychutnat až do hlubin mé duše. Pro mne to byla další kniha, která mne posunula dál a já jsem se o svých názorech přesvědčila. Tento autor vyjadřuje přesně mé pocity. Muž, který chtěl být šťastný je pro mne stále nejlepší knihou od tohoto autora.

Celou mou procítěnou recenzi si přečtěte zde:

Čtěte knihy tohoto autora a nechte své srdce skutečně bít!

frutis888
07.11.2015

Super kniha. Úžasně zakomponovaná filozofie a psychologie do velice čtivého příběhu. Dostala se snad skoro na vrchol mých přečtených knih.

niknikita
30.10.2015 3 z 5

Tak nevím jak hodnotit a neublížit? Prvních pár stránek jsem četla docela se zájmem a našla tam i něco k zamyšlení, ale pak se objevila spousta zbytečného balastu a moje pozornost šla do háje. Dát hlídacímu psu jméno Stalin bylo vtipné a tak je to jedno z mála, co se mi po přeštení uložilo do hlavy :-)
Snad bude "Muž, který chtěl být šťastný" lepší volba.

WerušBeruš
26.10.2015 3 z 5

Knížka není špatná, ale je pro mě nejmíň zajímavá od tohoto autora.

MedvidekS
13.10.2015 5 z 5

Parádní čtení, k zamyšlení :-)

ji7967
02.08.2015 5 z 5

Prostě úžasná kniha.

TyraB
21.07.2015 5 z 5

Wow, super knížka. Myslím, že se v ní každý (někdo více, někdo méně) najde. Psychologicko-filozoficky laděná, ale zároveň je vše zakomponováno do příběhu, který dodává knize velkou čtivost. Trochu chápu rozčarování některých ohledně závěru knihy (který, přiznávám, mě ani na chvíli nenapadl), ale nakonec si říkám, proč ne?

Monicay
11.04.2015 4 z 5

Knihu jsem dočetla už před asi měsícem a po takové době musím říct, že ve mě nijak extra silný dojem nezanechala. Mnohem víc se mi líbila kniha Muž, který chtěl být šťastný od stejného autora. Možná za to mohla postava hlavního hrdiny, který mi příliš neseděl. Jeho tajuplný přítel byl však poutavý a bylo zajímavé sledovat, jak postupně zasahuje do hrdinova života a mění jej. Konec mě překvapil, takové rozuzlení jsem nečekala.

bianca5
24.01.2015 4 z 5

Kniha čtivá,zajímavá,"psychologická".....

mschmidtova
22.01.2015 5 z 5

Miluji knihy od tohoto autora. Potvrzuje se mi tak můj názor, že se svým životem můžeme udělat co chceme a že si ho můžeme změnit tak, abychom byli spokojení. Tuto knihu všem doporučuji, je v ní hodně moudra, jako ostatně i v jiných autorových knihách.

Thereza
21.01.2015 2 z 5

Zajímavá kniha nejen o osobním rozvoji, ale i o nevyzpytatelnosti života. Jako motivační čtení je skvělá, ale ten konec mi to nadšení pěkně pokazil. Hlavní hrdina, který se mi až skoro do konce knihy zdál neskutečně skutečný se najednou rozplynul v kýčovitou epickou postavičku. I ten sled událostí byl najednou tak pozitivní a nereálný, že mi překazil všechny iluze o opravdovosti celého smyslu knihy. Nějaká ta pravdivost v tom ale třeba je.

Nikyy
20.01.2015 4 z 5

Chystala jsem se napsat dlouhý komentář, ale pak už jsem ho zde našla. Více než souhlasím s havranicí (viz níže). Knihu doporučuji. A za to, jak jednoduše a čtivě jsou v knize popsány psychoterapeutické metody, skládám autorovi obdiv. Myslím, že pro mnohé čtenáře může být kniha rovněž zdrojem tipů k seberozvoji.

CeP
21.11.2014 5 z 5

Krásný a dojemný příběh s hlubokou myšlenkou.
Taková díla mám rád, která mě nutí u čtení přemýšlet :)

Ita
12.09.2014 5 z 5

Úžasná kniha, nemohla jsem se od ní odtrhnout a každý den jsem se těšila, až se s ní setkám.
Začátek je poněkud zvláštní, ale poté se to rozjede a zastavit se dá leda jen na poslední stránce.
Hodně mi dala, jedna z nejlepších knih, které jsou!

Pawlisman
12.09.2014 4 z 5

Poměrně obsáhlejší, ale moc hezký příběh, který obsahuje prvky sebeřízení a duchovní literatury, stejně jako malý nádech krimi a thrilleru, Všechny knihy Gounella kladou velký důraz na příběh a myšlenky předkládá až druhotně, nenásilně a naštěstí příběhy jsou dobré. Tak i zde. pěkné počtení.