Bude to bolet, doktore?

Bude to bolet, doktore? https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/381915/mid_bude-to-bolet-doktore-e9a-381915.png 4 400 109

Vítejte ve světě, kde je 97hodinový pracovní týden. Vítejte ve světě, kde se dělají rozhodnutí o životě a smrti. Vítejte ve světě s nepřetržitou tsunami tělesných tekutin. Vítejte ve světě, kde vyděláváte míň než automat na nemocničním parkovišti. Dejte sbohem svým přátelům a vztahům. Vítejte v životě mladého lékaře. Když Adam Kay poprvé vkročil na nemocniční oddělení, rázem si uvědomil, že na medicíně je neučili spoustě věcí… Jeho deníky z první linie státního zdravotnictví – potají nadrápané po dlouhých nočních šichtách, nekonečných dnech a prošvihnutých víkendech – jsou střídavě legrační, děsivé a srdcervoucí. Dočista bez zábran v nich popisuje, jaké oběti přinášel ve své době na oltáři vlasti. V knize se dočtete vše o životě mladého lékaře, a také pár věcí, které byste raději ani vědět nechtěli. A ano, může zanechat jizvy.... celý text

Literatura světová Romány Biografie a memoáry
Vydáno: ekniha , Jota

This is Going to Hurt: Secret Diaries of a Junior Doctor , 2017

Peršanka
16.11.2018 5 z 5

Adam Kay řeže skalpelem, tupou břitvou i pazourkem. Kroutím se smíchy i bolestí.

Iki1
23.09.2018 5 z 5

Hodně jsem se nasmál, mockrát mi smích zmrzl na rtech. Takže by se dalo říct, že je tato kniha vyvážená. Zběsilosti, které řízení státu přináší do britského (a nejen toho) zdravotnictví, působí pomalu, ale jistě jeho rozklad. Při čtení se mi úplně přesně vybavovala situace v našem školství - nápady, které stát protlačuje silou (zrušení osnov, povinná inkluze...) také způsobují rychlý propad vzdělanosti.

happy-smile
20.09.2018 5 z 5

Skvělá sonda do života lékařů. Autor to umí brát s nadhledem, což je dobře, protože jinak by knížka byla spíše zařazena do žánru horor. :-) Podle toho, co jsem slyšela od známých, to velice podobně probíhá u nás. Doporučuji všem, kdo se rádi zasmějí a kdo si jsou jistí, že jim kniha nenažene strach chodit k doktorům.

blazkoma
07.08.2018 4 z 5

Byly časy, kdy jsem si trochu naivně myslela, že bych mohla být lékařkou, ale po přečtení Adamových zážitků a zkušeností, jsem se jen utvrdila v tom, že bych na to neměla. Kniha je zábavná, i když hromada vtipů není vše, co si z knihy odnesete, některé scény jsou podle mě jak vystřižené z hororu. To ovšem nemění nic na tom, jak skvělá kniha to je.

Dousabel
15.07.2018 5 z 5

Skvělá knížka! Musím uznat, že v Británii je to krapet horší, ale poměrně dost se to přibližuje situaci tady v ČR. Holt, mladí lékaři a hlavně lékařky to nemají vůbec jednoduché. Při čtení jsem kolikrát opravdu vyprskla smíchy, ale i cítila balvan v hrudníku. Naštěstí to první v knize převládá. Povinně by toto dílko mělo být v každé čekárně nebo na oddělení, aby si lidi těch felčarů trochu víc vážili...

Ivuska.09
12.07.2018

Velmi příjemné čtení. Kombinace pozitivních i negativních životních zkušeností se mi moc líbila a rozhodně doporučuji i těm, kteří tématice lékařství moc neholdují, stojí za přečtení.

bookcase
06.07.2018 5 z 5

Být doktorem /i pacientem/ v Británii není teda nic s medem. Deníky se čtou dobře, je to humorné, přímočaré a někdy i opravdu dojemné čtení.

Blaufik
03.07.2018 5 z 5

I když je kniha řazena do sekce "humorné" tak se zde neodehrávají pouze situace, při kterých se budete smíchy popadat za břicho. Řekla bych, že kniha je takovou sondou do britského zdravotnictví, kdy lékaři v nemocnicích pomalu bydlí a vyčerpání je u nich na denním pořádku.
Kniha je psána velice čtivě a lehce, a to zvláště díky deníkovým zápiskům z pera jednoho mladého lékaře. Za sebe rozhodně doporučuji.

rybizka
30.06.2018 5 z 5

Jsou to zápisky bývalého britského doktora, který si nebere servítky. Dostalo se mi skvělého černého a sarkastického humoru, ale i dosti kruté reality. Kniha, která vyvolává emoce. Často jsem nevěřícné kroutila hlavou nad hloupostí některých lidí. Kniha mě velice mile překvapila a právem si zaslouží plné hodnocení. Adam Kay je frajer.

Před vyšetřením starší gynekologické pacientky během vizity nahlížím do poznámek.
Dobrá zpráva: konečně se na ni přišel podívat fyzioterapeut.
Špatná zpráva: "Pacientka je příliš ospalá pro náležité vyhodnocení," stojí v zápise.
Přijdu tam. Pacientka je mrtvá.