Bude to bolet, doktore?

Bude to bolet, doktore? https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/381915/mid_bude-to-bolet-doktore-e9a-381915.png 4 400 109

Vítejte ve světě, kde je 97hodinový pracovní týden. Vítejte ve světě, kde se dělají rozhodnutí o životě a smrti. Vítejte ve světě s nepřetržitou tsunami tělesných tekutin. Vítejte ve světě, kde vyděláváte míň než automat na nemocničním parkovišti. Dejte sbohem svým přátelům a vztahům. Vítejte v životě mladého lékaře. Když Adam Kay poprvé vkročil na nemocniční oddělení, rázem si uvědomil, že na medicíně je neučili spoustě věcí… Jeho deníky z první linie státního zdravotnictví – potají nadrápané po dlouhých nočních šichtách, nekonečných dnech a prošvihnutých víkendech – jsou střídavě legrační, děsivé a srdcervoucí. Dočista bez zábran v nich popisuje, jaké oběti přinášel ve své době na oltáři vlasti. V knize se dočtete vše o životě mladého lékaře, a také pár věcí, které byste raději ani vědět nechtěli. A ano, může zanechat jizvy.... celý text

Literatura světová Romány Biografie a memoáry
Vydáno: ekniha , Jota

This is Going to Hurt: Secret Diaries of a Junior Doctor , 2017

tweed
11.01.2020 4 z 5

Důvod napsání koresponduje s obsahem knihy, tzn. občas to je plakáníčko nad nevděčnou prací lékaře. Nebo spíše - nedostatečně vděčnou. Ale je to zábavné a pro mě (jakožto člověka, kterého děsí vše okolo těhotenství a když vidím těhotnou ženu, můj přirozený pud mi nevelí /tak jako většině/ MUSÍM SI SÁHNOUT NA BŘÍŠKO, ale EVO, DÝCHEJ ZHLUBOKA A POMALU SE VZDAL, JINAK SE POBLIJEŠ) navíc i občas děsivé. Ještě děsivější to bude pro lidi se sklony k hypochondrii (v kombinací s plánováním dítěte). Hypochondrové a úzkostliví lidé, tuto knihu si odložte na "až po dětech".
Každopádně to zase o něco více zmenšilo mou touhu po dětech (což však, zcela upřímně, říkám celý život skoro o všem, takže jsem již za těch třicet let v těžkém mínusu) plus jsem se dozvěděla pár nových věcí (spoustu z nich jsem však vědět nechtěla, tak nevím jestli to je PLUS :D)
Ať už to číst budete nebo ne: zaměstnanců ve zdravotnictví si važte.

PS: knihu jsem částečně četla a částečně poslouchala, ale v tomto případě (skrz všechny footnotes) doporučuji spíše čtení očima

karel0684
04.01.2020 4 z 5

První kniha v roce 2020. Čekal jsme trochu více humoru. něco na způsob doktora v domě a... nedočkal jsem se. Je to spíše čtení plné absurdit, nad kterými se člověk směje, protože by jinak brečel. Přesto si kniha ty 4 hvězdy zaslouží. Prostředí britského zdravotnictví není moc nepodobné tomu našemu. A velmi rád bych věřil tomu, že u nás je to lepší.

knih.sasa
25.10.2019 2 z 5

Čekala jsem větší humor, jak bylo avizováno, ale byla jsem zklamána. Jako náhled do praxe začínajícího lékaře velmi poučná kniha. Nakonec autor zakotvil na gynekologii/porodnictví, což pro mě nebylo až tak zajímavé prostředí. Při čtení bylo hodně vidět anglické prostředí autora a tedy anglické zdravotnictví. Samozřejmě má s naším hodně společného, ale rozdíl poznáte. Snad i proto mě kniha nezaujala dostatečně a odložila jsem ji nedočtenou, proto jen 2 hvězdy. Obálka podle mě velmi povedená.

Lily101
21.10.2019 5 z 5

Sladkohořký (někdy veselý, někdy smutný, někdy až trochu nechutný) pohled do běžného pracovního života lékaře po absolvování lékařské fakulty. Moc děkuji autorovi, že takovou knihu publikoval a překladateli za možnost si ji počíst v českém jazyce.

Závěr mnou hodně otřásl (podobně jako autorem), i přesto, že text obsahuje rozmanitou škálu případů, jež jsou veselé, smutné či až nechutné ( a šok, co některé lidi napadne a nějak pozapomenou domyslet následky svého chování; nemoralizuji neb to mi ani nepřísluší, ale lékařů je mi v těchto případech líto, notabene, když kvůli takovýmto pacientům jejich přesčas denodenně roste).

Jedna z nejlepších knih, co jsem min. za poslední rok četla, ne-li jedna z nejlepších, co jsem kdy četla. Výklad některých pojmů z lékařské terminologie je pomyslnou třešničkou na dortu celé knihy.

anicka6694
11.10.2019 5 z 5

Velmi vtipná, ale ze života. Líbí se mi, ze jsou zde vysvětleny lékařské termíny. Doporučuji

Hospodyňka
21.09.2019 5 z 5

Jsem odevzdaná, veselá i smutná a hlavně vděčná za možnost být tím spokojeným pacientem. Znám pár naprosto úžasných lékařů, kteří nezanevřeli, nezhořkli, nevyhořeli a hlavně nepopisovali to, co asi během svého pracovního procesu zažili. Jsem jim neskutečně vděčná a ráda bych jmenovala, ale jakožto jedinec pověrčivý jim raději přinesu bezový likér a mé ódy budou jen mezi čtyřma očima.

wiwi
21.08.2019 3 z 5

Děkuji za české zdravotnictví, i když si nedělám velké iluze, že je to o moc jiné. Veselé i méně veselé příběhy ze života britského doktora a jeho pacientů.

Talys
09.06.2019 4 z 5

Zákulisí britského NHS popsané s břitkým humorem a zároveň s trochou trpkosti a rozčarováním. Kde končí hranice odpovědnosti přetížených lékařů a sester?

petrn
18.05.2019 5 z 5

S mnoha komentáři ke knize zde napsanými se naprosto ztotožňuji: kniha je prostě brilantní - jak styl vyprávění, tak příběhy (poznámky pod čarou nevyjímaje), bohužel vědomí toho, že je vše založeno na skutečnosti, nechává ve čtenáři hořkou pachuť. V Čechách koneckonců situace bude asi obdobná - iniciativa 'Děkujeme, odcházíme' asi nebyla jen tak, z rozmaru lékařů, a zrovna tak, když slyšíme v novinách, jaké lékaři mají platy, tak se novináři nějak zapomínají zmínit o těch přesčasech, které jsou dobrovolně nedobrovolné a o té zodpovědnosti začínajících lékařů, kteří kolikrát ani nemají žádného supervizora, který by kontroloval jejich chyby.
Rozhodně jsem rád, že se kniha ke mě dostala a rád jí budu doporučovat i ostatním.

styx
22.04.2019 4 z 5

Vesele historky ma velmi bavili, dobre sa to citalo. Smutne na tom je, ze je to realita a podobne je to i u nas...

Miretti
10.03.2019 5 z 5

Souhlasím s komentářem níže, pro mě celá kniha vyzněla dost hořce. I když jsem se některým historkám s chutí a velkou intenzitou zasmála, jako celek ve mně zanechala jakousi beznaděj a smutek. Autor mě zaujal a oceňuji, že šel s kůží na trh a umožnil čtenářům nahlédnout pod pokličku lékařského umu. Skládám všem lidem tohoto oboru velkou poklonu.

tanecnica
26.02.2019 5 z 5

Bylo by to zábavné čtení, kdyby to nebyla pravda. Takhle je to dost drsné čtení a pohled do zákulisí britského zdravotnictví. Autor je chytrý člověk, píše velmi inteligentně a vtipně, občas jsem se smála nahlas. Ale po přečtení mi zůstala na patře hořká chuť.

surikata246
13.02.2019 5 z 5

Knihu jsem přečetla jedním dechem a hodně na mne zapůsobila a sdílela s autorem pocity radosti,smutku,frustrace, beznaděje a únavy. A vzpomněla si jak jsem kdysi začínala a to mnohdy bylo taky dost drsné.Občas se člověk po obzvlášť náročné noční službě v nemocnici sám sebe ptá jestli to ještě unese či ho to stále baví ?

Bobina74
10.02.2019 4 z 5

Tato kniha patří právem do kolonky humor. Deníky nečtu, nějak mi to nejde, ale tady jsem to zkusila a udělala jsem dobře. Autorův zvláštní smysl pro humor, někdy na hraně a někdy za hranou, vás prostě dostane.
P.s.: Obzvlášť doporučuji všem zdravotníkům - budete se královsky bavit...

ZlýJabko
02.02.2019 5 z 5

Výborná sonda do života lékaře v systému, který se kolem něj přes veškeré snahy neodvratně hroutí. Sám ve zdravotnictví pracuji a to, co se děje v Británii dříve či později nastane i u nás (vizte Mělník 2018), pokud se mnoho věcí urychleně nezmění. Vtipných historek má Adam sice plné kapsy, ovšem ani ty nesetřou pachuť po těch, které nedopadly dobře.
Chyběl mi trochu závěr, rad bych věděl jak dopadl kamarád Simon nebo jak dopadl vztah s H. a zdali tedy řehole stavu lékařského neměla ještě větší následky.

Jessybelle
04.01.2019 5 z 5

Luxusně jsem se zasmála, občas zhrozila... Některé příhody četla i manželovi... Smáli jsme se oba... Představit si scénku s rozbitou hlavou pri skákaní na balonu byla brnkačka... Zvlášť když máme dvouměsíční miminko ...

SuperSojka
01.01.2019 4 z 5

Nečekala jsem, že knihu lékařských historek budu hodnotit nějak vysoko, ale musela jsem. Jsou vtipné, jsou děsivé, jsou ze života, jsou s lékařskou tématikou, zároveň s vysvětlivkami pro laika, takže jsem se občas i poučila. A u autora člověk cítí navzdory ironii úctu k řemeslu a pokoru. Člověk si potvrdí, že lékaři nejsou svatí, ale i tak se pro práci obětují víc než většina lidí kdy bude, což je hodné obdivu.

Medvidek82
14.12.2018 5 z 5

Knihu jsem četla pár dní po jednom nepříjemnému zákroku na gynekologii...
jako terapie mi kniha určitě pomohla. Ne vždy se vše povede tak jak jsme očekávali a hold i špatné věci jsou určené k tomu aby si je lidé rozebrali.
Kniha je velmi realistická a za sebe jen smekám před lidmi, kteří si takovou profesi vybrali a nám ostatním pomáhají lépe zvládnout náš život.

Aliii
02.12.2018 5 z 5

Tohle není jen další kniha poskládaná ze samých zábavných doktorských historek - jsou tu i příběhy, ze kterých mrazí, morální otázky, trochu soukromí samotného autora. Celek pak vytváří směsice tak pestrou, jako je život sám a autora obdivuji za jeho otevřenost (doktor je taky jenom člověk) i snahu aspoň trochu osvětlit nezdravotníkům ten nelehký úkol léčit a pomáhat ostatním, i přes všechny ty nepříznivé okolnosti.

orson
24.11.2018 5 z 5

Opravdu nevím, jak to vypadá s britským zdravotnictví, ale knížka je to hodně čtivá a člověk se dozví hodně z lékařského prostředí. A taky by mě zajímalo, jak to vypadá u nás...