Buď jako řeka

Buď jako řeka https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/517837/bmid_bud-jako-reka-5Tj-517837.jpg 5 350 129

Sedmnáctiletá Victorie Nashová, jediná přeživší žena v rodině plné komplikovaných mužů, vede domácnost na rodinném statku s broskvoňovým sadem v malém farmářském městečku Iola v Coloradu. Wilson Moon je mladý tulák se záhadnou minulostí, vyhnaný ze své rodné země a odhodlaný jít svou vlastní cestou. Victorie s Wilem se náhodou potkají na rohu ulice a toto setkání zásadně změní jejich životy a rozpoutá koloběh touhy a nebezpečí. Když dojde k tragédii, Victorie opouští jediný život, který kdy poznala. Utíká do nedalekých hor, kde se snaží přežít v divočině bez jasné představy o tom, co jí přinese budoucnost. S měnícím se ročním obdobím sleduje i změny ve svém vlastním nitru a v krásné, ale drsné krajině nachází smysl a sílu jít dál. Znovu vybudovat vše, co ztratila, přestože její domov – statek i milovaný broskvový sad, který patří její rodině už po generace, má zmizet pod hladinou řeky Gunnison. Kniha Buď jako řeka, inspirovaná skutečnými událostmi, které provázely zkázu městečka Iola v 60. letech 20. století, je příběhem o hluboké lásce neochvějně čelící těžkostem a ztrátám, ale také o nalezení odvahy, nezlomnosti, přátelství a nakonec i domova – tam, kde bychom to nejméně čekali. Tento ohromující debut zkoumá, co znamená vést svůj život, jako by byl řekou – sbírat zkušenosti, plynout a hledat cestu vpřed, přestože je tok řeky přehrazen.... celý text

Literatura světová Romány Historické romány
Vydáno: , Jota

Go As A River , 2023

Imor
05.09.2023 5 z 5

Kniha, která se mimořádně povedla. Příběh mladé dívky, se kterou se život vůbec nemazlil. Jako matka bych byla na takovou dceru pyšná. Čtenářský zážitek - všem doporučuji.

raty
04.09.2023 5 z 5

Předně děkuji evineckY a Šánce za doporučení ve formě krásných komentářů.
I já jsem si užila příběh osudem zkoušené Victorie. Nijak složitý ale psaný nádherným jazykem. Okouzlil mě popisem života v souladu s přírodou. Života, který se s hlavní hrdinkou rozhodně nemazlil. Ona však přes všechny překážky prostě žila, jak uměla. Nezapomněla na své kořeny a zachránila i své rodinné dědictví. Silná žena, silný příběh.

jitka1585
29.08.2023 5 z 5

Úžasná kniha,nemohla jsem se od ní odtrhnout .Je to nejlepší kniha jakou jsem za poslední dobu četla.Doporucuji všem

januska82
29.08.2023 5 z 5

Krásny, smutný a veľmi silný príbeh. Hodnotiť môžem len plným počtom hviezdičiek.... A odporučiť všetkými desiatimi!!!

Wabinka
28.08.2023 5 z 5

Ach... Naprosto úžasně úžasná kniha, napsaná (a přeložená) nádherným vymazleným stylem. I deset hvězd je málo a já tímto děkuji mým oblíbeným uživatelkám za recenze na tento skvost,díky kterým jsem si příběh Victorie chtěla taky hned přečíst.
A stoprocentně doporučuji.

Petronela16
27.08.2023 5 z 5

Potrebovala som túto zmenu v žánri, lebo som pociťovala, že už ma tie všetky krimi nebavia, sú na jedno kopyto...Vybrala som si skutočne perfektne.Tento spoločenský román ma uchvátil od samého začiatku. Ku koncu mi aj oči zvlhli.Nechcem sa rozpisovať o deji, tá anotacia je dostačujúca a myslim , že navnadi človeka.
Pre mňa další v poradi nekrimi román a aj keď nie je mojim zvykom dávať citáty teraz mi to nedalo :
"Každý den jsem si prožila podle svych představ a byl to dobrý život.Vedela jsem , co mi chybi, ale zároveň jsem si vážila toho , co tu je."

"Ale někdy je omluva stejne absurdni jako naděje, že osaměla hvězda objasní vesmír."

Dalo by sa ešte pokračovať, ale všetko by už bolo zbytočné, treba si prečítať, lebo to ozaj stojí za to.
Na záver už len moje obligátne: 100 bodov a tuš!!!

Jeanine8
22.08.2023 5 z 5

Nemám slov..Prostě plný počet.

Šánka
19.08.2023 5 z 5

Kdybyste mohli do konce tohoto roku přečíst pouze jednu knihu, měla by to být tahle.
Nezapomenutelný příběh, napsaný nádherným, vytříbeným jazykem s dechberoucími popisy přírody. Tohle je kniha, na kterou je potřeba si udělat čas a užít si každou větu.

...Představte si město, mlčící, zapomenuté, tlející na dně jezera, které kdysi bývalo řekou. A jestli teď přemýšlíte o tom, zda se radosti a bolesti místa spláchnou, když se zvedne povodňová vlna a odplaví je, pak vám musím říct, že nespláchnou. Krajiny našeho mládí nás utvářejí a my si je neseme v sobě. Opředené vším, co nám daly a vzaly, zůstávají součástí toho, čím se stáváme.....

Vynikající, nezapomenutelný debut, který budu z celého srdce doporučovat.

evineckY
18.08.2023 5 z 5

Jsem plná dojmů z této úžasné knihy.
Hořký a smutný život hlavní hrdinky Victorie z broskvového sadu.
Skvěle napsaný příběh, který ze srdce doporučuji.

Jsme jedním a všichni jsme si podobní, když už ne pro nic jiného, tak pro ten mučivý a krásný způsob, jakým rosteme, jeden nepředvídatelný kousek po druhém, padáme, zvedáme se z trosek, znovu vstáváme a doufáme v nejlepší.

Řekla bych, že jsem se snažila být jako řeka, jak mě učil Wil, ale trvalo mi dlouho,
než jsem pochopila, co to znamená.

To srdce utvářeli moji příbuzní, moje ztracená rodina a ztracená láska,
moje nalezená přátelství, i když jich bylo málo, moje stromy, které žily dál, a každý strom, který mi poskytl útočiště, každý tvor, kterého jsem po cestě potkala, každá dešťová kapka a sněhová vločka, která přistála na mém rameni, a každý vánek, který pohnul vzduchem, každá klikatá stezka pod mýma nohama, každé místo, kam jsem složila ruce a hlavu, a každý potok, jako ten přede mnou, valící se ze svahu, nabírající sílu gravitací, protáčející se v dalším víru, prodírající se další zatáčkou, beroucí a dávající v tiché shodě se všemi živými tvory.

rodinné vztahy Colorado

Autorovy knížky