Buď jako řeka

Buď jako řeka https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/517837/bmid_bud-jako-reka-5Tj-517837.jpg 5 350 130

Sedmnáctiletá Victorie Nashová, jediná přeživší žena v rodině plné komplikovaných mužů, vede domácnost na rodinném statku s broskvoňovým sadem v malém farmářském městečku Iola v Coloradu. Wilson Moon je mladý tulák se záhadnou minulostí, vyhnaný ze své rodné země a odhodlaný jít svou vlastní cestou. Victorie s Wilem se náhodou potkají na rohu ulice a toto setkání zásadně změní jejich životy a rozpoutá koloběh touhy a nebezpečí. Když dojde k tragédii, Victorie opouští jediný život, který kdy poznala. Utíká do nedalekých hor, kde se snaží přežít v divočině bez jasné představy o tom, co jí přinese budoucnost. S měnícím se ročním obdobím sleduje i změny ve svém vlastním nitru a v krásné, ale drsné krajině nachází smysl a sílu jít dál. Znovu vybudovat vše, co ztratila, přestože její domov – statek i milovaný broskvový sad, který patří její rodině už po generace, má zmizet pod hladinou řeky Gunnison. Kniha Buď jako řeka, inspirovaná skutečnými událostmi, které provázely zkázu městečka Iola v 60. letech 20. století, je příběhem o hluboké lásce neochvějně čelící těžkostem a ztrátám, ale také o nalezení odvahy, nezlomnosti, přátelství a nakonec i domova – tam, kde bychom to nejméně čekali. Tento ohromující debut zkoumá, co znamená vést svůj život, jako by byl řekou – sbírat zkušenosti, plynout a hledat cestu vpřed, přestože je tok řeky přehrazen.... celý text

Literatura světová Romány Historické romány
Vydáno: , Jota

Go As A River , 2023

maryska09
19.11.2023 5 z 5

Krásná silná kniha plná lásky a bolesti. Plná krásy a zlosti. Plná přírody a lidí. Doporučuji všem pro její neobvyklý příběh a pro dar života, který odkrývá.

Pípasek
18.11.2023 5 z 5

Srdceryvný příběh, u kterého dle vyjádření autorky, plakal i manžel. Opravdu není co dodat. Přečteno na jeden zátah

Terrez93
16.11.2023 4 z 5

Tak tohle byla krásná kniha.
Hned v první části mi pukalo srdce, jaký dokážou být lidi svině! Bylo mi Willa tak hrozně moc líto, jak se k němu všichni chovali, až hrůza, že tohle někdo musí snášet. Jednání Victorie mi v druhé části přišlo, až na hlavu, jak si mohla myslet, že tohle bude fungovat a všechno bude v pořádku? Ale je to kniha, takže to dobře dopadlo, ale v reálu si tím nejsem tak jistá. Poslední část byla super, vrácení se ke kořenům a řešit věci, co za sebou nechala.
Krásné popisy krajiny, mělo to hloubku - hrozně mi připomínalo knihu Kde zpívají raci.

Jednu hvězdičku musím strhnout za konec, doufala jsem, že bude popsáno jak se bude dále vyvíjet.

Micandy
11.11.2023 5 z 5

Krásná kniha, neobvyklá, zajímavý příběh a musím říct, že se mi líbila mnohem víc než Kde zpívají raci. O hrdince se toho dozvíme hodně, ale o Wilovi skoro nic, tam se autorka mohla více rozepsat. Victorinino chování se mi někdy příčilo, ale jak může člověk vědět jak se zachová v těžké situaci? Victorie byla silnou ženou a nechala se vést svou řekou, aniž by si stěžovala.

KatyM.
10.11.2023 5 z 5

Krásná kniha s nádhernou obálkou. Příběh ženy, která se pere se životem, přesto je odhodlána žít dál. Kniha plná emocí a popisu krásné přírody.

Téra
08.11.2023 3 z 5

Půjdu proti proudu, ale mě příběh zas až tak neuchvátil. Začátek mě moc nebavil, nemohla jsem se začíst, zlepšilo se to zhruba od poloviny knihy. Největší problém jsem však měla s tím, že jsem neuvěřila lásce mezi Victorií a Wilem. Nevím, proč se vlastně měli rádi. O Wilovi jsme se v podstatě nedozvěděli vůbec nic, sama Victorie přiznává, že o něm nic neví, tak na jakém základě bychom ho měli milovat a tu jejich lásku adorovat a prožívat s nimi trápení?

Olča220
07.11.2023 5 z 5

Už dlouho se mi nepoštěstilo přečíst tak skvělou knihu. Další slova jsou zbytečná. Prostě si jí přečtěte.

KleaM
01.11.2023 5 z 5

Jedna z nejlepších knih, co jsem kdy četla. Neuvěřitelně smutný a silný příběh. Nikdy nezapomenu.

pavlačinka.1
30.10.2023 5 z 5

Moc se mi líbilo, krásně četlo....Každá doba má svá úskalí a do toho ještě připleteme svá škobrtnutí, svá dobrá či špatná rozhodnutí..... hrdinka knihy se odhodlaně postavila překážkám...¨
Romantický broskvový sad tomu dal vůni...

Ivka14
29.10.2023 5 z 5

Kniha byla krásně napsaná. Děj začíná ve 40. letech 20. století v Coloradu. Mladá dívka se zamiluje do muže, kterého nikdo neschvaluje, a stanou se věci, které způsobí, že její život úplně změní směr. Je to smutný příběh a spisovatelka odvedla dobrou práci při předávání těchto emocí.

Konec je smutný/veselý konec a vidím, jak tato kniha dokáže člověka při čtení rozbrečet. Taky jsem měla na krajíčku.

ANDY28
26.10.2023 5 z 5

Věříme, že nás na naší cestě bude země podpírat. Krásné...

iška
25.10.2023 5 z 5

Umět tak být řekou. A dokázat se od sedmnácti tak prát s životem, s plnou odpovědností čelit všem úskalím, umět se jim postavit a přijmout veškeré následky jako hrdinka knihy. Moc pěkný příběh. Mnoho zde již bylo napsáno, tak už jen doporučuji k přečtení.

Jandýs
24.10.2023

Kniha je čtivá, příběh vás chytne a bude vám krásně, úzko, pocítíte vděk i smutek i naději.
Nejvíce oceňuji krásné popisy přírody a života, prolnutí těchto dvou neodmyslitelně k sobě patřících aspektů.

Dresia
23.10.2023 4 z 5

"Každý den jsem prožila podle svých představ a byl to dobrý život. Věděla jsem, co mi chybí, ale zároveň jsem si vážila toho, co tu je."
Torie je hrdinka, o které byste si chtěli číst každý den. Moc hezké.

mil
22.10.2023 5 z 5

Tento smutný příběh mě chvílemi trhal na kusy. Plyne jako řeka, někdy divoce, jindy poklidně.

katulkav
21.10.2023 3 z 5

Milý příběh,který plyne,ale od kterého jsem očekávala o malinko víc. Ač bolestivý,tak na mě až moc přeslazený. Asi chápu,proč ho někteří připodobňují ke knize Kde zpívají raci...ovšem takový příběh může být jen jeden.

hanka0630
20.10.2023 5 z 5

Krásná kniha, která je sice plná bolesti a smutku, ale také vnitřní síly, naděje a moudrosti. Nejlepší kniha, jakou jsem četla za hodně dlouhou dobu a které za mě není co vytknout. Navíc oceňuji i skvělý překlad. Rozhodně si ji přečtěte!

Dagmar58
17.10.2023 5 z 5

Smutný, přesto krásný příběh plný zármutku a bolesti, zároveň ale i vnitřní síly, kterou má hlavní hrdinka a díky které přežije nástrahy, které jí život přinesl. Určitě doporučuji k přečtení.

avokado4
16.10.2023 1 z 5

Knihu jsem si vybrala podle hodnocení a měla od ní velká očekávání, která se nenaplnila. Pro mě je to taková nekvalitní " knižní telenovela". Vůbec se mně nelíbil styl psaní, prapodivná přirovnání a v nich používání nesmyslných přívlastků.... neuvěřitelný a často nelogický děj.
Nechápu, jak toto může být světový bestseller.

Evule *
15.10.2023 5 z 5

Krásné, smutné, bolavé ..a přesto nádherný příběh, tato kniha opravdu stojí za přečtení a bude mít i místo v mé knihovně.

rodinné vztahy Colorado

Autorovy knížky