Brouk Pytlík

Brouk Pytlík https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/2522/brouk-pytlik-2522.jpg 4 446 69

Brouka Pytlíka jako knihu ze zlatého fondu české literatury pro děti netřeba příliš představovat. Veselé příhody poplety a rozumbrady Pytlíka rozesmávají čtenáře již několika generací. Knížky Ondřeje Sekory však čtenáře nejen pobaví, ale pokaždé se vedle dobrého příběhu dozvědí i něco nového o světě kolem nás.

Literatura česká Pro děti a mládež Pohádky
Vydáno: , Albatros (ČR)

Brouk Pytlík , 1969

scareface
20.06.2013 5 z 5

V sedemdesiatych rokoch som mal doma všetky Ferdove knižky, ktoré sa dali na Slovensku zohnať. Ferdu som samozrejme miloval, ale najviac som sa nasmial na chrobákovi Truhlíkovi (brouk Pytlík), to bol borec, všade bol a všetko vedel. Tieto rozprávky sú klasika, rozvíjajú detskú fantáziu a myslenie, škoda, že dnešné deti vyrastajú na niečom inom...

kika 13
11.02.2013 3 z 5

Krásné téma a jako obvykle od tohoto spisovatelepěkné a milé čtení.

kika 13
11.02.2013 3 z 5

Moc hezké pro děti.

eraserhead
15.07.2012 3 z 5

Brouka Pytlíka jsem měl vždycky radši, než Ferdu Mravence, protože na rozdíl od něj má přirozenější osobnost a je celkově sympatičtější. Už jako dítě jsem měl mnohem radši "Malířské kousky Brouka Pytlíka", protože jsou zábavnější, ucelenější a mnohem lépe ilustrované, ty ilustrace žijí vlastním životem a mě vždycky poskytovali jakousi třetí část knihy. Častokrát jsem trávil čas jen s nimi, aniž bych četl "doprovodný" text. Kolik času jsem strávil jejich obkreslováním.... První část "Trampoty Brouka Pytlíka" mi přijde trošku křečovitá, čisí z ní snaha být za každou cenu srandovní a je to celkově jaksi neurovnané. Ale čte se to dobře, to jo. I po těch letech synovi a potěšilo mě, že jsme se zase oba sekli u těch ilustrací. Až mě mrzí, že musím dát jen tři hvězdičky, ale ta první část mi fakt nic neříká.

Dandulka
18.05.2012 5 z 5

Pro děti moc pěkné!

Mikiem
09.02.2012 5 z 5

Náhodně podle obrázku sem poznala,že jako malí sme to měli se ségrou od rodičů tu knihu,takže ji mám taky přečtenou,doporučuju:o)

Mikiem
09.02.2012 5 z 5

Měli sme to u táty tu knížku,takže byla asi od něj,pěkné pro děti moc:o)

Wolf_1
30.12.2011 5 z 5

Pěkné dětské počtení :-)

Edward52
30.11.-0001 5 z 5

Ještě dnes je z něj vnuk unesen, (i když musím přiznat že preferuje Jurský park a Godzillu, ale sou mu 4 roky, to přejde)

Ondřej Sekora
česká, 1899 - 1967