Bronzový poklad

Bronzový poklad https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/40632/mid_bronzovy-poklad-t8j-40632.jpg 4 508 53

Kniha popisuje společnost lidí žijících na našem území v době bronzové. Hrdina příběhu, Skrček z rodu Medvědů, nevyniká silou a pro malou postavu je často terčem posměchu, je ale neobyčejně bystrý a statečný. Chytrost a odvaha mu pomohou očistit památku otce neprávem nařčeného ze zločinu, najít jeho vrahy a také Medvědům vrátit dobré jméno. Na cestách s vyslancem vzdáleného rodu prožije mnoho napínavých i nebezpečných situací, často jde o holý život. Ilustroval Zdeněk Burian.... celý text

Jessica007
15.10.2015 5 z 5

První kniha od Eduarda Štorcha, kterou jsem četla. Moc se mi líbila a opravdu mě nadchla (bylo to zase něco jiného než třeba dívčí romány), že jsem "štorchovek" přečetla víc. Samozřejmě povinnou četbu "Lovci mamutů", ale to už jsem měla od Štorcha přečtených více knih a četla jsem pak další. Prostě "štorchovky patřily k oblíbeným knihám mého dětství a mládí. Tato se mi asi líbila nejvíce, nebo patřila určitě k těm, co se mi od Štorcha nejvíce líbily.

Kakho-Oto
19.08.2015 4 z 5

Po slabší Minehavě druhá "štorchovka", kterou jsem si přečetl (kolektivní čtení Lovců mamutů ve čtvrté třídě nepočítám - otřesný zážitek). Velmi napínavá a zábavná kniha s trochu smutným koncem. Odstrkovaný Skrček si zasloužil lepší osud - i když tak to někdy i dnes bývá, že je dobro odměněno až "in memoriam". Nejlepší z celé knihy je asi vyprávění Jestřába, pravěkého člověka z doby bronzové, jak žil několik let v Egyptě.

vlkodlaq
06.11.2014 4 z 5

Štorcha jsem jako kluk přímo žral (ano, některé knihy měly okousané rohy :-) ) a jednoznačně patří k mému literárnímu vývoji a tak se znatelně podílel na tvorbě mé osobnosti. Bronzový poklad je dle mého názoru asi nejlepší kniha od Štorcha z těch, které jsem četl. Všeobecně mi přijde, že když jsem byl kluk, byla spousta kvalitní dobrodružné literatury pro děti a mládež (hlavně KODky), dnes je sice knižní trh přesycený, ale z velké části balastem.

DejnaDee
15.09.2014 4 z 5

Knížka mého mládí, jako všechny štorchovky,které jsem četla, co dodat, bylo to strašně moc fajn, fantazie pracovala naplno, napětí lezlo z každé stránky, byla jsem tehdy naprosto uchvácená skvělým dějem, od kterého jsem se nemohla odtrhnout.

Ladys
13.04.2014 5 z 5

Podruhé četl loni a pořád se mi to líbí.
Otec i syn neprávem obviněni kvůli zmizení pokladu,vražda, mapa, cizí kmeny, rozuzlení. Parádní děj. Pro mě jasných 5/5

pudlik
05.05.2013

Kdysi dávno, asi pred 20 lety když jsem knihu četla poprvé mě naprosto uchvátila svým příběhem,dnes konstatuji že je stále skvělá
a příběh nestárnoucí.Jen se mi tak mihne hlavou i když příběh je smyšlený ,nemohlo se v naší historii někde ,něco podobného stat doopravdy?

gabrimi
30.03.2013 5 z 5

Skvěle napsaná kniha.

pompino
03.03.2013 5 z 5

Kniha mého mládí, několikrát jsem ji četl.

iveta.vaisova
02.02.2013 4 z 5

Zkouška z dějin pravěku bez Štorchovek - nemyslitelné! :)

petka-2007
22.01.2013 4 z 5

Jedna z knih mého mládí - moc se líbila!

Blíženec
05.01.2013

I po letech má kniha stále co říct.Příjemný návrat do mladších let.

sarekaslukova
19.08.2012 5 z 5

Super bavila mě dokonce i víc jak Lovci mamutů. Štorch píše vážně pěkně a čtivě.

vincek1
18.11.2011 5 z 5

Po Lovcích mamutů asi nejznámější kniha E.Štorcha , výborné čtení pro kluky. Ilustrace Zdeňka Buriana, vynikající, podněcující fantazii čtenářů.