Dítě Bridget Jonesové

Dítě Bridget Jonesové https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/321802/bmid_dite-bridget-jonesove-xwa-321802.jpg 4 373 106

Bridget Jones série

< 4. díl

Trhlá a romantická Bridget je zpět! Navíc už dospěla do věku, kdy má poslední šanci otěhotnět. A to by nebyla Bridget, kdyby se jí to nepodařilo! I když všechno neproběhne úplně tak, jak si představovala... Vyslechne si bizarní rady od opilých individuí a „zasloužilých“ matek, zazmatkuje při ultrazvuku či na předporodním kurzu. Stále si hlídá váhu, víno konzumuje s rozumem a mezitím si klade tu nepříjemně trapnou otázku: „Kdo je sakra otec?“... celý text

Worbitka89
03.06.2020 5 z 5

Bridget prostě nezklame a to ani na potřetí. Kniha mi přišla vtipnější než film, přečetla jsem ji za tři dny, doporučuji!

kap66
04.02.2020 4 z 5

Přislibujte si mně, vyhrožujte si mně, zrádcem Bridget nebudu. Nezradím tu, která mě pobaví, až se směju nahlas, taková potvora záludná nejsem. Já mám totiž tenhle řízný, někdy lehce přisprostlý humor ráda. A taky sebeironii, které není nikdy dost. A ještě třeba i lehké narážky na evropská korektní schémata a na další pitomosti, kterých se dopouštíme. A taky je to britské, a to je samo o sobě další plus.

"Budu rozvážná, klidná a zachovám důstojnost. V jakémkoli ošemetném okamžiku se sama sebe zeptám: Co by udělal dalajláma? A udělám to."
"Bridget, řekla Shazzer. Tohle jsou eko kondomy přátelský k delfínům a jsou dva roky prošlý."

Veronika33
26.12.2019 2 z 5

Neznášam keď niekto porovnáva knihy s filmami, ale... musím uznať, že kniha je o dosť nezáživnejšia ako film (aj keď sa v dosť veciach líši od knihy). Nepreháňam ak napíšem, že skutočné vtipná sa mi v knihe zdala asi len jedna scénka. Takže za mňa trošku sklamanie.

josefina_silena
19.11.2019 3 z 5

Jedná se o velmi jednoduchou četbu pro lidi, kteří chtějí prostě vypnout a nezáleží jim na přidané hodnotě díla. A že někdy takovou knihu potřebujeme všichni. Pokud při čtení chcete namáhat mozek - můžete. Jedná se o skvělou příležitost k tomu, vzít knihu do ruky v originále, pokud si nejste svojí angličtinou jistí, popřípadě v jiném překladu než českém.

M.B.
16.10.2019 3 z 5

Bohužel to nemělo šťávu a vtip prvních dvou dílů. Často jsem nechápala chování některých, i vedlejších, postav. Připadalo mi to jako pokusy o vtip za každou cenu. Z kouzla a osobnosti Bridget zbyly jen střípky... Škoda :(

Verousek
30.09.2019 1 z 5

Myslím, že asi takhle vypadají trosky světa Bridget Jonesové.

Taralcielle
30.08.2019 2 z 5

Knížku jsem přečetla, jako všechny z Bridgetiných deníků, ale nevím... Tahle už mě tolik nedostala. Čím víc se příběh natahuje, tím víc ztrácí... První deník skvělý, druhý dobrý, Láskou šílená nic moc a tohle mě zaujalo nejmíň.
Filmy se mi líbí, ale ani čtení deníkové formy mi nedělalo žádné potíže.

kata.krizova
27.08.2019 4 z 5

Jedním slovem oddechovka. Dlouho jsem si chtěla tuto knížku přečíst a doslova jsem ji přečetla "na jeden zátah". Určitě se k Bridget ještě vrátím.

ladyba
21.08.2019 4 z 5

Čte se dobře a známá trojka funguje jako vždycky...

Tereza0107
31.07.2019 4 z 5

K Bridget se vždy ráda vracím. Asi abych se ujistila, že i zdánlivě beznadějné a zoufalé situace se dají vyřešit s trochou humoru a nadhledu, a že na každou ženu určitě někde čeká ten její Mark Darcy. A ani tento díl nezklamal. Jako všechny knížky od Fieldingové se četl v podstatě sám. Byla jsem ráda, že se autorka nesnažila připsat do příběhu žádné nové postavy, takže jsem se hned od začátku ke všem vracela, jako ke starým známým. Každopádně hlášky Bridget mě asi nikdy nepřestanou rozesmívat, jako třeba její reakce po týdnu přenášení: "Sakra, asi jsem vážně slon a tohle těhotenství bude trvat dva roky." Určitě doporučuji přečíst těm, kteří potřebují třeba trochu povzbudit nebo zvednout náladu.

SSTknihy
26.07.2019 3 z 5

Pustila jsem se do čtení hlavně proto, že jsem viděla film a ten mě hodně bavil. Takže spíš takové doplnění, příjemnější o fakt, že zde vystupují (na rozdíl od filmu) všechny známé postavy. Není to nic náročného a ani se to jako vážná literatura netváří. Ten, kdo má Bridget a její milostné eskapády s Markem a Danielem rád, pro toho to bude příjemně strávené odpoledne.

martiline
07.06.2019 4 z 5

Přečteno za pouhý den. Musím přiznat, že film se mi moc líbil, celé kino řičelo smíchy, ale ta kniha ... nevím, nevím. Přitom než jsem viděla první díl Deník Bridget Jonesové, četla jsem knihu a zdála se mi skvělá ... ale to už je hodně dávno. :-)

liana 12
27.05.2019 2 z 5

No, nevím. Přijde mi, že Bridget mi sedí hlavně ve filmech. Kniha se četla sama. Na to, že vůbec nečtu jsem ji zhltla během jednoho uspání dítěte to, ale nemění nic na tom, že mě lehce zklamala. Možná, ale přeci jen dám šanci i dalším dílům, třeba to byla jen špatná volba.

evismaior
11.01.2019 3 z 5

70% - První dva filmy s Bridget Jonesovou jsou pro mě vždy vítanou oddychovkou a líbilo se mi vcelku i pokračování, které šlo do kin ve stejném roce (2016), kdy vyšla tato kniha. A nějak z toho nejsem moudrá - časově navazující kniha, kde už je Mark Darcy po smrti, vyšla již v roce 2014, takže tenhle těhotenský díl působí spíš jako dodatečná snaha autorky dopsat mezičlánek příběhu, který mezitím šel do kina, resp. napsat ho tak, jak by asi vypadal i film, kdyby v něm neodmítl hrát Hugh Grant. Na jednu stranu se mi postava představovaná Patrickem Dempseym hodně zamlouvala, na druhou stranu teď, po přečtení knihy, bych přece jen byla raději, kdyby i ve filmu zůstalo u osvědčených protihráčů Darcy vs. Cleaver. Jinak byl děj v podstatě totožný a to mi asi nejvíc vadilo - knihu jsem měla přečtenou za dvě hodiny, tedy za stejnou dobu, jako trval film - a ono to tak odpovídalo, protože to opravdu mělo spíš formát převyprávěného scénáře než plnohodnotné knihy, od které přece jen očekávám mnohem větší košatost příběhu a v případě Bridget Jonesové i spoustu vtípků, které se do filmu nevešly.

Péťa1950
23.09.2018 1 z 5

Další knížky s Bridget už nebudu zkoušet. Dvě byly až moc. Podle některých komentářů kladné hodnocení, já tam nenašla ani ten humor.

kytikyti
17.09.2018 2 z 5

Byl to docela brak, takova kniha na odlehčení, opravdu nenáročná. Děj docela katastrofa, ale alespon to bylo pozitivní. Poslouchala jsem audio, z pokusů imitovat opilého mi drnčela hlava.

Julinka679
21.06.2018 4 z 5

Opět skvělý díl. Po přečtení chápu proč je vydán jako 4. díl i když je dějově 3.
Tady snad není co víc říct (vše již bylo zmíněno u předchozích dílů). Při čtení jsem se hodně bavila, bylo to vtipné, klasicky ztřeštěné a super! :-)
Už od prvního dílu mi bylo jasné s kým Bridget skončí i když celou dobu spolu Daniel a Mark soupeřili takovým způsobem, že si ji občas nezasloužil ani jeden! :D
Jen mě mrzí, že už je konec a Bridget už nic nenatropí :-/ Klidně bych brala ještě jeden díl! :-) :D
Je to skvělá série, naprosto doporučuji! :-)

Naroni
11.06.2018 3 z 5

Kniha mě nudila. Nedočetla jsem.

mynonka
03.04.2018 3 z 5

Přiznávám, že tato Bridget je moje "první". Předchozí díly jsem viděla pouze zfilmované, proto nemohu srovnávat. Avšak kniha se mi četla hrozně dobře. Bridget je pořád stejně prdlá a zároveň jí v mnoha věcech rozumím a chovám se obdobně střeleně. Díky stylu psaní deníkovým způsobem děj utíká rychle a zbytečně vás nenudí, což je super, protože knihu neodkládáte. Taky už si nepamatuju, kdy jsem se naposledy takhle smála u čtení...možná u Saturnina. Takže za mě super oddechovka.

Luckamol
28.03.2018 3 z 5

V tomto případě byl lepší film.