Bridget Jonesová: Láskou šílená

Bridget Jonesová: Láskou šílená https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/208314/bmid_bridget-jonesova-laskou-silena-Pqc-208314.jpg 3 716 183

Bridget Jones série

Bridget Jonesová se vrací po téměř šestnácti letech na scénu. Leccos se bezpochyby změnilo, ale hodně toho zůstalo při starém. Pravda, Bridget zestárla, sama vychovává dvě děti, ale na jejím přístupu k životu se nezměnilo zhola nic. Někde pod povrchem té současné dospělé Bridget je pořád ta rozpustilá třicítka, co se po hlavě vrhá do nových dobrodružství, věří v lásku až za hrob, je magnetem na trapasy a neustále řeší svou váhu. A i když do jejího seznamu předsevzetí přibyly nové výzvy („Přestanu před dětmi varovně počítat „Raz… dva…“, aniž jsem rozhodnutá, co vlastně udělám, až řeknu „tři“…“) a některé zůstaly stejné („Nebudu jíst víc než tři Big Macy nebo panini se sýrem a šunkou ze Starbucks týdně…“), je jasné, že Bridget, kterou milují miliony čtenářů po celém světě, je zpátky v plné polní. Bridget je zpět a je prostě skvělá! Budete se smát, budete plakat a hlavně – budete ji milovat!... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR) , XYZ (ČR)

Bridget Jones: Mad About the Boy , 2013

_Michelle_
25.01.2017 3 z 5

Bridget bez Marka je jako zima bez sněhu, muzikál bez hudby, výlet bez přátel, atd., prostě už to nemá ten správný šmrnc. Doufala jsem, že život B. J. (tak jak ho známe a jak ho máme rádi) bude i ve zralejším věku plný humoru, trapných situací, které nezúčastněného chtě nechtě pobaví a rozhodně zde nebude figurovat smrt, protože ta by do tohoto typu literatury dle mého názoru měla mít vstup přísně zakázán. Závěr knížky má sice jistý happy end, ale Mark Darcy je jen jeden.

Esk
08.01.2017 3 z 5

Na začátek se přiznám, že Bridget není můj šálek britského čaje. Nemám ráda, když jsou postavy tlačeny do krajnosti vtipnosti, až možná trapnosti, a někdy i dál. Po "Láskou šílená" v anglickém originále jsem ale šáhla v rámci Čtenářské výzvy 2017 (kniha psaná formou deníku) a řekla si, dejme Bridget šanci. A stalo se to, co jsem neočekávala. Často jsem našla samu sebe soucítit s Bridget, prožívat s ní denní situace tak, jak se s nimi vypořádáváme my, a to mne potěšilo a zasloužilo si to 3 hvězdičky. Dala bych i víc, ale pořád tam na můj vkus je i dost těch situací, kdy mi je za Bridget tak trapně, že se mi nechce ani číst dál ..

LuciPecharova
07.01.2017 2 z 5

Knizku jsem docetla jen proto,ze uz jsem zacala cist...nasvala me Helen hned ze zacatku...tak to proste nemelo byt!!!Miluju B a M a tohle teda ne!!

Clairka
03.01.2017

bavila mě :)

exitus
07.12.2016 2 z 5

Moc jsem se nezasmála, zápetka mi přišla trochu absurdní a Bridget mi lezla na nervy. Pár světlých momentů to mělo, ale spíš emotivních, spojených s vyrovnáváním se se ztrátou blízké osoby, než třeskutě vtipných. Od prvního dílu jde kvalita dolů a říkám si, že Bridget není natolik zajímavý charakter, aby utáhla tolik knih. Asi se vždycky raději kouknu na film (což je něco naprosto neobvyklého).

hopelu
21.11.2016 4 z 5

Nojo, má drahá Bridget :) I když je starší, má dvě děti, Mark je po smrti, Bridget stále neztrácí svůj humor, chuť do života a při čtení tohoto dílu jsem si ji stejně stále představovala jako tu baculku z prvních dvou. Naprosto perfektní volba pro odreagování a to nejenom knížka, ale i všechny 3 filmy. Zvláště ten poslední, který se odehrává, ještě před knížkou s názvem "Láskou šílená".

michaela3483
06.11.2016 3 z 5

Chvilku mi trvalo se začíst, ale nakonec jsem litovala, že jsem dočetla-
Bridget mi byla sympatická i v předchozích dílech, ale tady, už ve středním věku a s dětma, o to víc, pořád byla svá, potrhlá, praštěná, dřív mluvila než myslela :).... Kniha se mi líbila a trochu naivně doufám, že se dočká zfilmování (Dítě B. Jones beru jako mezičlánek).

sarekaslukova
01.11.2016 5 z 5

No paráda. Vůbec mi nepřišlo že Bridget je o tolik starší než v předešlých dílech, pořád se chovala jako puberťák, což vzhledem k dětem asi není dobrý, ale velmi jsem se díky tomu při čtení bavila. Trochu mě mrzelo že tam nebyl více popsaný ten šťastný život s Markem ani nějak zvlášť to jak umřel, ale alespoň jsem si do mohla nějak domyslet.

miky103
16.10.2016 4 z 5

Knížka se mi dostala do rukou spíš náhodou, i když filmy teda miluju a předchozí dvě knížky jsem kdysi dávno četla taky. Bridget mi prostě přirostla k srdci a je dokonalá právě tím, jak nedokonalá je. Myslím, že každý si tam dokáže najít části, s nimiž se ztotožní, a najdou se i překvapivě trefné reflexe současného života:
"Někdy se dívám na překrásné modelky na billboardech a pak na skutečné lidi dole pod nimi a tak trochu mi připadá, že žijeme na nějaké planetě, kde jsou všichni mimozemšťané malí, zelení a tlustí. S výjimkou několika málo vysokých, hubených a žlutých jedinců. A všechny reklamy jsou určeny právě těm vysokým žluťáskům, přestříkaným tak, aby vypadali ještě vyšší a žlutější. A proto se ti malí zelení mimozemšťané v jednom kuse cítí pod psa, protože nejsou vysocí, hubení a žlutí."
"Jenže kam ten svět spěje, když vás víc děsí, že vás kolemjdoucí okrade o čas, a ne o kabelku?"

Danka1975
11.10.2016 3 z 5

Já se smála nahlas, někdy mi za Bridget bylo "trapně" a sem tam jsem se dojala :-)

Bridget mi byla půjčená po shlédnutí filmu. Za mě taková sázka jistotu, jen škokda, že kino s knihou měla pramálo společného, (tím nechci napsat, že by bylo špatné). . sice některé "hlášky" dle mě trochu přitaženy za vlasy, ale jinak si myslím, že v plno momentech jsem se poznávala a kdyby kniha byla moje, tak si některé pasáže výrazně označím :-). .typu jako: "potěší vás, když někdo jiný má ještě více nevychované děti než vy . " apod. . trochu jsem zavzpomínala na dobu, kdy byla dcera malá :-). . rozhodně potěší nejenom dámské čtenářky.

maxx
08.10.2016 5 z 5

Řekl bych, že třetí díl byl nejlepší ze všech ... Bridget Jonesová opět nezklamala ,,za sebe jen doporučuji...

Kopretina_aku
05.10.2016 4 z 5

Stará dobrá Bridget je zpět. Sice bych měla výhrady k tomu, že ve svém věku a v situaci, kdy je vdova a má na krku dvě malé děti, by si mohla odpustit to puberťácké věčné pšoukání a tweetování. Jinak jsem se dobře bavila, místy jsem i slzu uronila a konec se mi velmi líbil. Jen Daniel mohl dostat více prostoru.

Dadula118
07.09.2016 5 z 5

Já tuhle Bridget prostě miluju:-)ač se vyrovnává s tragedií,která jí postihla(to jsem oplakala taky)je stále střeštěná a trapasů má stále dost:-D.Bridget dospěla,má děti,má běžné starosti se životem,snaží se vypořádat se svým věkem.
prostě se mě to moc a moc líbilo,plakala i smála jsem se nahlas....

Wiss
24.08.2016 4 z 5

Bridget Jonesova - to je neco, co mi vzdy zvedle naladu (ikdyz trochu skodolibe - presvedci me, ze nejsem jedina potrhlice na svete). Kdyz se necitim dobre at uz fyzicky, nebo psychicky, je tu ona ve filmu. A kdyz jsem videla v knihkupecrvi treti dil tehle me oblibenkyne, musela jsem si to precist. A nezklamala! Opravdu jsem si knizku uzila a zasmala se. Je to samozrejme oddechove cteni, ale ja si i takove velmi rada prectu :-) Knizka presne splnila ma ocekavani.

ElfkaEleanor
17.08.2016 5 z 5

Od knihy jsem čekala jediné, že si konečně odpočinu od odborné literatury do školy, snad se i zasměji a načerpám Bridgitin nadhled a optimismus. Očekávání bylo splněno. Odpočinula jsem si, dokonce jsem se i párkrát zasmála pěkně nahlas od plic. Vulgarních konverzací sice mohlo být méně, ale což, do kontextu to nakonec zapadá. Byť někoho zklamala ztráta Marka, takový je prostě život, není to "a žili spolu šťastně až do smrti", ale je plný výzev a starostí. Obdivovala jsem autorku, jak se do situace dokázala vcítit. A že to nakonec přeci jen má happy end stylu žili spolu šťastně až do smrti? Vždyť já bych si stejně jiný konec představit nedokázala a konečně každý v něj doufá.

Je to prostě další deník Bridgit Jonesové (pardon Darcyové), který je dalším zábavným pohledem do života obyčejné ženy se smyslem pro chaos a nadhled.

Verunka566
15.08.2016 5 z 5

Kniha mě nezklamala. Fieldingová navázala na předcházející díly ve stejně vtipném duchu, ale asi mi tam chyběl pan Darcy nebo nevím, ale něco mi tam scházelo. Smála jsem se,ale stejně skoro celou knihu! :)

Beatrice_s
03.08.2016 2 z 5

Na tuto knihu jsem se těšila, ale bohužel mě docela zklamala. Nakonec, co čekat od pokračování napsaném po tak dlouhé době... už to asi prostě a jednoduše nemůže být ono. Příběh byl někdy až příliš absurdní a nechutný... dle mého názoru i na poměry staré dobré Bridget z předcházejících dílů. Ke knize jsem se vracela spíše ze zvyku, či dokonce snad až z nutnosti a rutiny, než ze zvědavosti, jak příběh bude pokračovat dál. Nemůžu si pomoct, ale hojné použití sociální sítě Twitter mi v knize také nesedělo a působilo na mě rušivým dojmem. Na druhou stranu musím uznat, že sem tam jsem se některým pasážím opravdu zasmála. :)

wendulka321
18.07.2016

Bohužel, nebavila mě ani ne v polovině jsem ji odložila.

tereza8
11.07.2016 2 z 5

Na knihu jsem se těšila, ale byla pro mne zklamáním. Stále jsem ji dávala šanci, jestli mě "nechytne", ale nedočkala jsem se, nechytla. Bohužel jsem ji v půlce odložila a už nedočetla. Nevím, přišlo mi, že to není ta stará dobrá Bridget, kterou máme rádi... Dost mi i v knize vadilo používání výrazů z Twitteru apod. Škoda :-)

KláraJurdová
15.05.2016 1 z 5

Bohuzel nezaujala... ;-(

láska ženy humor pro ženy

Helen Fielding
britská, 1958