Vévoda a já

Rok 1813 Simon Basset, vévoda z Hastingsu, vymyslel plán jak se zbavit všech dohazovačů a vdavekchtivých dívek ze společnosti. Předstírá náklonnost k půvabné Daphne Bridgertonové, mladší sestře svého přítele, s níž uzavře dohodu, že se jí bude naoko dvořit. Přestože nemá v úmyslu se oženit, na té dívce je něco, co mu zrychluje srdeční tep. Daphne brzy zapomene, že jejich námluvy jsou pouhá přetvářka. Snad za to může okouzlující pohled jeho pronikavých očí nebo to, co cítí v jeho objetí, ale postupem času se do temperamentního vévody doopravdy zamiluje. Musí však chtě nechtě zabránit tomu, aby jí pohledný vévoda, který se zapřisáhl, že zůstane navždy svobodný, nezlomil srdce....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/1365/big_bridgerton-vevoda-a-ja-3YB-1365.jpg 4.1906

Bridgertonovi 1.

Vydáno: , Ikar (ČR)

The Duke and I, 2000

Kniha Vévoda a já

girdi
20. listopadu

Četlo se to samo a moc hezky. Děj krásně plynul, nechyběly dobré zápletky, humor a samozřejmě láska. Seriál jsem dlouho ignorovala, a pak ho slupla jako malinu. S knihou to bylo stejné. Bylo to osvěžující a milé, perfektní kombinace. (Nejen do pošmourných dnů strávených v posteli, ale teď mi to vážně sedlo.)

Lutzinka
08. listopadu

Pokud do toho jdete s tím, že to nebude žádné veledílo, ale pěkná jednoduchá oddechovka, tak se vám to bude líbit.

janyska13
07. listopadu

Kniha se mi četla moc dobře a bavila mne hodně. Dříve jsem viděla seriál, a proto jsem měla bohužel hodně tendenci srovnávat oboje. Obzvlášť vzhled hlavních hrdinů, který jsem nedostala z hlavy. I děj se oproti seriálu hodně lišil, v seriálu toho bylo o hodně víc. Což je docela škoda, ale i tak se mi seriál líbí víc, ale kniha je také moc dobrá. Rozhodně budu číst i další knihy.

MiraiYume
05. listopadu

Bez mučení přiznávám, že mě ke knize přivedl seriál. Nic moc jsem od toho nečekala, přesto jsem dostala hodně. Potřebovala jsem něco nenáročného, oddychové čtení. Přesně to autorka splnila. Jasně, není to žádná Austenová, ale ani neurazí. Prostě příjemná červená knihovna. Dialogy mezi postavami mě místy velmi bavily. A úryvky z novin lady Whistledownové byly osvěžující.

Ivusak7
02. listopadu

Opravdu velmi, velmi čtivé :) Nejdříve jsem viděla seriál a pak četla knihu, ale jsem nadšená. Příběh Simona a Daphne krásný, už se těším na další díly o sourozencích Bridgertonovích :)

Paintka01

I přes to, že jsem prvně viděla seriálové zpracování a znala jsem tudíž konec, tak mě knížka moc bavila... Odpočinkové a nenáročné čtení!! Přečetla jsem ji během chvíle a určitě mám v plánu přečíst další díly z této série!!

spencer

3,85/5*
Nejsem si úplně jistá, jak knihu hodnotit. Bylo to oddechové čtení, které se mi až na občasné opakování slov v kapitolách líbilo. Tedy do doby, než na scénu přišel moment, kdy se Daphne rozhodne docílit svého a vezme si Simona bez jeho svolení. Mrzí mě, že se na tento moment více nepoukazuje, protože opravdu NENÍ v pořádku mít sex s někým, kdo není při vědomí - ať už jsou manželé, nebo ne. Kdyby to bylo naopak, řešilo by se to pravděpodobně víc, což je špatně. Na takovéto situace a žádné jiné neexistuje dvojí metr.
Se sérií budu nejspíš pokračovat, protože mě zajímá, jak budou jednotlivé příběhy sourozenců pokračovat. Ovšem doufám, že na mě v dalších dílech nebude čekat podobné překvapení...
KLADY
- čtivost
- vztahy mezi sourozenci
- Lady Whistledown
ZÁPORY:
- scéna se znásilněním
- opakující se slova
- absence diverzity

Nattali.ka

Oddechová romantická kniha, svižně se čte a je zde pěkně nastíněna doba, ve které se dej odehrává - především postavení žen. Knihu jsem také četla až po zhlédnutí seriálu, tak jsem měla herce zažité, a tedy jsem si je bohužel nedokázala představit dle popisu v knize. Jak zde již zaznělo kniha se na rozdíl od seriálu soustředí pouze na dějovou linku dvou hlavních hrdinů, což mi vyhovovalo. Ráda si přečtu i další knihu o jednom z Bridgertonů.