Vévoda a já

Rok 1813 Simon Basset, vévoda z Hastingsu, vymyslel plán jak se zbavit všech dohazovačů a vdavekchtivých dívek ze společnosti. Předstírá náklonnost k půvabné Daphne Bridgertonové, mladší sestře svého přítele, s níž uzavře dohodu, že se jí bude naoko dvořit. Přestože nemá v úmyslu se oženit, na té dívce je něco, co mu zrychluj... celý text

Rok 1813

Simon Basset, vévoda z Hastingsu, vymyslel plán jak se zbavit všech dohazovačů a vdavekchtivých dívek ze společnosti. Předstírá náklonnost k půvabné Daphne Bridgertonové, mladší sestře svého přítele, s níž uzavře dohodu, že se jí bude naoko dvořit. Přestože nemá v úmyslu se oženit, na té dívce je něco, co mu zrychluje srdeční tep.
Daphne brzy zapomene, že jejich námluvy jsou pouhá přetvářka. Snad za to může okouzlující pohled jeho pronikavých očí nebo to, co cítí v jeho objetí, ale postupem času se do temperamentního vévody doopravdy zamiluje. Musí však chtě nechtě zabránit tomu, aby jí pohledný vévoda, který se zapřisáhl, že zůstane navždy svobodný, nezlomil srdce. méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/13_/1365/bridgerton-vevoda-a-ja-3YB-1365.jpg 4.4245

Bridgerton (1.)

The Duke and I (2000)

Vydáno:, Ikar (ČR), Euromedia

Turiel11

Nesmírně příjemné čtení. Všechny sourozence Bridgertonovi jsem si hned oblíbila, stejně jako autorčin styl psaní. Můžu jen doporučit.

katkaq

Zlobím se sama na sebe, protože jsem si jako první přečetla druhý díl této série. Musím říct, že románky s vévody nejsou mojí obvyklou četbou, ale těm od J.Quinn jsem propadla. Dobře se čtou a i když předem odhalíte konec, stejně knížku neodložíte a dočtete ji.

PerlaZP

Knížka Tajné deníky mě inspirovala ke koupi další knihy a tak se J. Quinn během chvilky stala mojí oblíbenou autorkou a to nemám vévody příliš v lásce. Raději dávám přednost rytířům, ale vévody J. Quinn jsem si velmi oblíbila...
V příběhu mě zaujala netypická volba jmen. Navíc mám ráda nedokonalé hrdiny nebo hrdinky...
Knížce dávám čtyři hvězdičky...

moira2912

4.12.2015 - 4*
Bylo to inteligentní. Vtipné. Všechny charaktery se mi dostaly pod kůži. Postavené na zajímavé myšlence, i když mě v druhé půlce začínal hrdina štvát. Konec přeslazený, ale toho se u historických romancí asi stěží vyhnu. Ale líbilo se mi to hodně. :)

Peťule115

Tato autorka nikdy nezklamala. Opět skvělý čtivý kousek. (Vlastně každá kniha z této řady, kterou jsem zatím četla.)

michaela8804

Málokdy se stane, že mě anotace tak naláká a kniha sama už tak nebaví. Zápletka je super, ale chvílemi se to trochu zbytečně táhne. Oba hrdinové se k sobě hodí. Daphne má opravdu trpělivost, Simon by mohl být trochu chápavější. Další díly opět mega lákavá anotace, tak snad tentokrát budu nadšenější.

EvikU.

Červená knihovna, ale hezky napsaná.

vikimi

Dobre vymyslene, ctive a odpocinkove!

jitka7
04.10.2016

Často nenarazím na takové knihy. Knihy z tohoto období mě tolik neoslovují. Ale tohle mě nadchlo. Je to naprosto příjemná oddychovka, celá tato série. Začala jsem náhodou dílem o Elois a když dorazili její bratři, tak mě to začalo bavit úplně nejvíc, takže další volba byla sehnat zbytek. Příjemný čtený, pobavilo mě to. Doporučuji.... zlepší den

havrmoni
27.07.2016

První od této autorky a určitě ne poslední. Hezká romantika,svižné a vtipné. Simon byl sympaťák a Daphne taky,tedy až na některé chvìle kdy na můj vkus moc tlačila na pilu,jak se říká. Sama to nemám ráda,proto jsem plně chápala Simona,že se cítil zatlačený do kouta. Těším se na další díly.

Barbora H
08.06.2016

Trošku jsem z této knihy na rozpacích - nevím, zda si 4* zaslouží, ale nerada bych ji o * obrala - humor v této knize není zrovna šálek mé kávy, ale zase je to čitelnější, než některé knihy, co jsem nedávno četla - trochu se bojím dalších knih z této série - ale to ukáže až čas... třeba se přejí, třeba ne...

evik75
19.05.2016

Pěkná kniha pro příjemně strávený večer.

kenyska
15.04.2016

Moc pěkný příběh, asi najlepsi co som z cevenej knižnice zatiaľ čítala :-)
Šlo by ho lepšie psychologický vykreslit, hlavne záver, ale vcelku spokojnosť:-)

Hřibče
16.03.2016

Ach to bylo počteníčko! :) Přesně to pravé pro mou romantickou duši! Miluji autorčin styl vyprávění, dialogy hrdinů jsou nesmírně vtipné a nemají chybu! Za mě je J. Quinn jedna z nejlepších autorek historických romancí. Budu si muset sehnat všechny její knihy. :)

Izzy87
02.03.2016

Fakt krásná kniha. Doporučuji!

Karolína18
19.02.2016

Román bych hodnotila spíše jako průměrný. Zdálo se mi, že autorka celý příběh natahovala a natahovala, aby konec nastal závratnou rychlostí. Nedá se říci, že by se od knihy nedalo odtrhnout. Zkrátka mě nijak nezaujala ani neurazila. Musím ale uznat, že přeci jen něco na ní je, protože jsem ji nemohla jen tak odhodit nedočtenou. Líbil se mi námět, taková témata mám ráda, jen se mi zdá, že ho autorka pevně neuchopila a stále jí proklouzávalo mezi prsty.

LimedkaMikki
31.01.2016

Jedna z mých nejoblíbenějších knih, co se týče téhle série a i co se týče románů samotných.

Tynyton
13.01.2016

Má druhá nejoblíbenější ze sérii Bridgertonů. Skvělá, nápaditá, vtipná. Do knihy jsem se ponořila a nemohla jsem přestat. Nezbývá mi nic jiného než opět dát pět hvězdiček.

TaLu
26.08.2015

Tahle série se autorce opravdu podařila.
Příběhy osmi sourozenců rozpracované do osmi knih nejsou pouhou romantickou četbou.
Knihy mají svižný děj a pro mne neodolatelný humor prostupující dialogy hlavních postav.
Jsem moc ráda, že tato autorka začala psát.
Doporučuji.

macaha
27.06.2015

Pohodové a oddechové čtení na dovolenou.

jaja1989
20.04.2015

Bohužel jsem ještě nečetla předchozí díly, ale to neva tenhle to nahradí.
Díky ní se Quinnová stala mojí oblíbenou autorkou, tuhle knihu předčí jen Čekanka.

zp87
15.12.2014

Nádhera!
Momentálně jedu v sérii Bridgertonů. Prozatím všechny jsou skvělé! Mám přečtené první čtyři knihy a tato - první - mi z nich přijde nejlepší.
Nedá mi to a musím ocenit vtip autorky - pojmenovat sourozence Bridgertonovy podle abecedy :) - i když chudina Hyacinth to trochu odnesla... a jméno Francesca je taky takové... tvrdší... ale nemůžou se všechny hrdinky jmenovat Sophie, že :)

Takže - k prvnímu dílu - Simon je vévoda k nakousnutí. Dokonalý muž. Daphne je milá, vtipná, svérázná, odvážná... taky hrdinka podle mého gusta... toto se zkrátka autorce povedlo.

U této knihy - a celé série - bych neváhala a nezůstala jen u knih půjčených z knihovny, ale kdybych se k nim dostala dříve, když byly ještě vydávány, pořídila bych si je bez váhání i do vlastní knihovničky.

Velmi svěží čtení, kniha, kvůli které hledáte každou volnou chvilku, abyste mohli (i když spíš bych měla napsat "mohly") číst.

Tady je to bez váhání imaginárních ŠEST HVĚZD.

dubakm
08.09.2014

Hodně vtipná a chytlavá romance .-)

Nibiru
22.08.2014

Tato kniha byla první od J Quinnové, kterou jsem četla, a zanechala ve mně krásný čtenářský zážitek. Romantická, jiskřivá a plná svěžího humoru, který provází knihu od začátku (snad s výjimkou úvodní kapitoly) až do samotného konce. Je zajímavé, že ač dějově není moc bohatá, přesto je zde působivě vykresleno psychické trauma,které může mít na život jednoho jedince fatální vliv, pokud do něj ovšem nezasáhne láska ..... Nehledě na mistrné vykreslení citového vztahu mezi Simonem a Daphne, se mi neméně líbily postavy jejích tří bratrů a nezdolné Violett, jejich matky..... Určitě si přečtu i další díly z této série.

1v8na
02.08.2014

Kniha byla velmi pěkné, moc se mi líbila. Moc romantické to bylo

hrubik
29.07.2014

Knížka se mi velmi líbila, bylo to příjemné a oddechové čtení.

miruska1
16.06.2014

Veľmi pekny pribeh. Napisane tak tipicky pre tuto autorku. Jej knihy su proste skvele.Oddychove čitanie plne nielen romantiky ale aj smiechu-niektore dialogy či len myšlienky postav proste nemaju chybu a človek sa fakt musi smiať. Tešim sa na ďalšiu časť.

luci2
15.06.2013

Příběh je velmi čtivý. Taky bych chtěla mít takové bratry jako má Daphne. Colin si již teď získal moje sympatie. Simonova jemná stránka plná pocitů a emocí byla zajímavá. Líbilo se mi jeho vyznání lásky a jeho koktání působilo roztomile. Milé oddechové čtení proto musím doporučit.

malazluta
21.05.2013

Tento první díl série "Bridgerton" mě příjemně překvapil. Simona i Daphne jsem si oblíbila a jejich příběh si určitě znovu ještě někdy přečtu.

liletka_a
23.03.2013

První díl ze série Bridgerton se mi celkem líbil. Romantika od začátku až do konce až na pár zádrhelů :) Ale jsem moc ráda, že jsem na ní narazila, protože Bridgertonovi jsou pro mě dokonalý, všichni, každá knížka mě něčím příjemně překvapila. :)