Vévoda a já

Rok 1813 Simon Basset, vévoda z Hastingsu, vymyslel plán jak se zbavit všech dohazovačů a vdavekchtivých dívek ze společnosti. Předstírá náklonnost k půvabné Daphne Bridgertonové, mladší sestře svého přítele, s níž uzavře dohodu, že se jí bude naoko dvořit. Přestože nemá v úmyslu se oženit, na té dívce je něco, co mu zrychluje srdeční tep. Daphne brzy zapomene, že jejich námluvy jsou pouhá přetvářka. Snad za to může okouzlující pohled jeho pronikavých očí nebo to, co cítí v jeho objetí, ale postupem času se do temperamentního vévody doopravdy zamiluje. Musí však chtě nechtě zabránit tomu, aby jí pohledný vévoda, který se zapřisáhl, že zůstane navždy svobodný, nezlomil srdce....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/1365/bridgerton-vevoda-a-ja-3YB-1365.jpg 4.4366

Bridgerton 1.

Vydáno, Ikar (ČR)

The Duke and I, 2000

Kniha Vévoda a já

lusitta05

Pekná romantika na letné dni. Bolo to fajn.

Majjina

Knihu si musím nechat asi uležet v hlavě, třeba pak hvězdu přidám...četla se dobře, dej byl zábavný a plynul..na nedělní odpoledne ideální..

tetepoko

"Rčení, že muži jsou tvrdohlaví jako býci, je urážkou býků."
Hlavní hrdinka Daphne je obdivuhodně empatická a něžná vůči "Jeho Ohromitelstvu" Simonovi, a to dělá z příběhu hezké čtení. A samozřejmě nechybí velmi typický autorčin humor a láskyplné rodinné vztahy.

Mnaui

Velmi vtipné a čtivé

warca

Jedna ze slabších knížek autorky. Simon mi byl dost nesympatický. Vztah mezi hlavními hrdiny mi připadal nedostatečně propracovaný.

DUNIKO

Paráda,moc se mi líbilo to sourozenecké hašteření.Moc pěkné čtení, citlivé, romantické a humorné zároveň.

Katt15

Moje nejoblíbenější

MonaLisa42
30.12.2019

Tato romantická kniha je velice čtivá a má krásný příběh.
Líbila se mi od prologu až k epilogu. Daphne je prostě skvělá a její sourozenci mi přijdou ještě lepší :-D Jedná se o odpočinkovou knihu, která umí vtáhnout do děje i pobavit. Při nehodě u vody jsem se skutečně nasmála. :-D
Jediné, co bych změnila, je trochu více rozvinout dobu jejich manželství, neumím si ho úplně představit... Kniha měla velice rychlý spád a rychle skončila.
Myslím, že se ke knize opět v budoucnu ráda vrátím a přečtu si ji znovu. Děkuji!!!

Hudba meče
Hudba meče