Hustej nářez

1. kniha série Bratrstvo krve. Dávné legendy, které o nich kolovaly v různých civilizacích, nelhaly. Možná, že kdysi byli lidmi, ale změnili se. Změnili se natolik, že jako lidé už jenom vypadají. Říkají si Bratrstvo krve. Vyvolení, kteří se živí lidskou krví. Nikdy se však k sobě nechovali jako bratři. Desítky klanů spolu po tisíciletí bojovaly o moc a vládu nad lidmi, jejich územím a říšemi, jež vznikaly a zanikaly podle toho, jak ve své skryté válce vítězily jednotlivé klany. Dlouho se považovali za nejmocnější bytosti na světě. Jenže svět, který znali, byl jen malou součástí vesmíru. Z jeho nekonečných dálek se vynořili Kartani, jimž se jejich vlastní svět zdál malý, a kteří se rozhodli ovládnout planetu Zemi a její obyvatele zotročit. Invaze se cizincům podařila. Měli vyspělou techniku a zbraně, které ty lidské stonásobně předčily. Jenže svět, který ovládli, už své vládce měl. A ti se, narozdíl od lidí, tak lehce podrobit nenechali… -- zdroj: www.legie.info --...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/41_/41373/hustej-narez-hx9-41373.jpg 4.2689

Bratrstvo krve (1.)

Romány, Sci-fi, Fantasy
Vydáno:, Klub Julese Vernea

Tyrkysová
předevčírem

Když si přivyknete na svérázný styl psaní a nevadí vám ty hektolitry krve, kopy vytékajících vnitřností či chybějících nejrůznějších částí těla, je to příjemně oddychové počtení. Plus za nápad i vcelku promyšlený děj :)

BobbyB

dost neotrely pohled na upirskou historii i soucanost :-)

Sidonie

No, zkusila jsem to. Můj šálek kávy to nebude. Nešlo mi ani tak o to, že by tam bylo moc násilí nebo sexu, ale nesedl mi ten jazyk, kterým to je psané. Dělám to nerada, ale tuhle knihu jsem po pár stránkách odložila.
Vím, že F. Kotletu má hodně lidí rádo, tak mě prosím neukamenujte. Prostě asi nejsem cílová skupina.

Mně to přišlo, jako by se autor snažil psát za každou cenu drsně a lidově, ale nepůsobilo to na mě přirozeně. Bylo to těžkopádné.
Ale je to jen můj dojem. Možná mi to tak přišlo proto, že sama takhle prostě nemluvím a ani se nesetkávám s lidmi, kteří by tak mluvili :-D

Lenka40

Ze začátku jsem si říkala no nic moc , ale pak se kniha rozjela bylo to opět akční jako obvykle hodně sexu a samozřejmě ti dobří proti těm zlejm . Takže opět jsem si to užila a šupem na druhý díl .

Sváťa3

Na pana Kotletu jsem narazil jako na pokračovatele pana Kulhánka, jehož knihy už skoro není možné sehnat. Sci-fi, Fantasy jsem objevil ve svých 38 letech a nesmírně mě to baví. Mám potíže, když chci o této knize někomu vyprávět. Je to o marťanech co bojujou s upírama a odehrává se to taky v Čechách. Kdybych to slyšel já, tak bych si řekl, co je to za slátaninu. Kdo to přečetl, tak ví, že je to SUPER !!!! Rozhodně doporučuju!!

Gothard
02. dubnaodpad!

To není literární brak, to je jen brak. Nezajímavý, neoriginální, nevkusný, špatně napsaný. Prostě brak. Seřazením slov do vět ještě nevznikne literatura, a ani záplava vulgarit a trapností tomu nepomůže. Ale číst se to samozřejmě dá, stejně jako třeba reklamní letáky nebo tištěné jízdní řády.

witchersbitch

Jako vážně? Upiri bojujici proti ufounum, rostrikujici se hlavy v zenskych klinech a v kazde prime reci minimalne jedno sproste slovo? Tohle fakt nekdo cte? Ano, dekuji, miluji kvalitni brak!

houston

Jedním slovem nářez. A více slovy? Fakt hustej nářez - bez okolních nesmyslných slovíček. Kotleta mě vážně baví a těším se na jeho další díla.

Simpson504

Skvělá, jinak se to popsat nedá.

buster21

Od Kotletu som čítal všetko ... možno tomu nerozumiem, alebo som strašne málo náročný, alebo mám asi úbohý vkus, no podla mňa je kotleta geniálny.... štelovanie príbehov do českého prostredia je super , anglický humor je skvelý, číta sa to samo .. čo viac dodať .... 5*

Doubravka1975

Tak jsem to zkusila, ale vůbec mě to nebavilo, bojovala jsem, ale tohle není můj šálek čtení.

Janadvorackova

Tak bohužel. Po mnohem lepším "Spadu" a Ještě lepším "Poločasu rozpadu" jsem zabrousila trochu jinam v autorově tvorbě. A no... ne. Knihu jsem poslouchala a dala jsem jenom asi čtyři stopy. Dál to nešlo.
Sice pěkná kombinace "kulis," poněkud originální upír i emzáci. Ale působil na mě jako vemeno a vůbec bitka na začátku mi přišla hrozně nastrojená.
Možná počkám, až dostanu menstruaci, abych byla trochu v podobném rozpoložení a pak... ne, vlastně to dočítat nebudu. Ale hodnotit taky ne.

bb69

Mňa to teda nenudilo ani chvíľočku. Konečne po dlhšej dobe zasa skvelé oddychové čítanie, kde dej krásne odsýpa, je to akčné, vtipné, človek nemusí riešiť nejaké hlboké myšlienky, no proste dokonalý relax.

Svářeč

No, rovnou řeknu, že mě tahle kniha zklamala. První třetina je dost nuda a když už jsem si v hlavě dával dohromady nějaký ten posměšný, šťavnatý komentář, tak se to sice trochu rozjelo, nicméně na Kulhánka to určitě nemá. Postavy nejsou moc zajímavé, zvlášť hlavnímu hrdinovi bych nevěřil, že pochází ze středověku, působí na mě jako takový "rutinní" drsňák, kterých je literatura plná. Sex v přiměřeném množství neuškodí, ale tady je ho vážně dost (a někdy je dost odvážně popsaný). Ten děj a postavy mě prostě nedokázali strhnout tak, jako třeba v Kulhánkově Stronciu nebo Divokých a zlých. Za uši by zasloužil i korektor, pokud nějaký vůbec byl (v tiráži neuvedený), na jaké chyby nebo překlepy v té knize narazíte, to je neuvěřitelné... Co mě však bavilo byl autorův humor, jeho přirovnání, narážky a odkazy se mu vážně povedly, bez nich bych šel s hodnocením ještě o trochu níž. Hlavně pak ta HODNĚ povedená reklama, u poslední Pevnosti jsem se vážně bavil. Pokračování zkusím, ten potenciál v tom je, nicméně euforické výkřiky (byť trochu s nadsázkou) o nové hvězdě české fantastiky a nástupci Kulhánka jsou dosti přehnané...

Vlk.kh
31.12.2017

Nelíbilo. Jak se mi zalíbila Perunova krev, tak tohle ne. Splácávat upíry emzáky dohromady, to není noc pro mě.

Pan_Skala
25.12.2017

"Myslím, že je to začátek krásného přátelství" ... aneb poslední věta z knihy vystihuje přesně moje pocity. Ano je to braková literatura se vším všudy, ale je to přesně to co člověk potřebuje. Prostě si sednout s knihou v ruce a užít si něčeho odpočinkového. Jsem rád, že jsem se nakonec dokopal k tomu si tu knihu koupit a přečíst. Teď jenom, abych šel zase objednávat další.

Archie
22.12.2017

Od nadseni, pres ocekavanou oddychovou rezbu, po repetitivni prumer. Tech bezvychodnych prestrelek, deus ex machina a vzkriseni na posledni chvili bylo opravdu mozna az prilis. Nicmene, Kotleta vzdycky vystrihne nejaky WTF okamzik, kterym akci stylove prolozi. Vztah postav se navic nejakym zpusobem porad vyviji, beckova upiri mytologie v kombinaci s ufony pusobi spravne brakove a sex tomu, spolu s devkou Katerinou v prusvitne kosilce a neustale pripravenou baculkou Petrou, dodava ten spravny riz. Hustej narez. Jednou ale stacilo.

Allebith
06.12.2017odpad!

Uz dlouho se mi nestalo, ze bych knihu musela odhodit hned po prvnich strankach. Tahle k nim ale patri! Asi si prilis vazim sveho casu na to, abych ho travila vulgarne nevkusnymi hlaskami a odstavci s kadenci tak 4 prirovnani na radek. Ne, dekuji. Fakt se to neda cist. (Chtela odlozit po 15, odlozila po 35 stranach.)

tygřík2
27.11.2017

Jak praví název.
Čte se samo. Až si seženu neprůstřelnou vestu, jdu do dalšího dílu.

Gotry
25.11.2017

Hustej nářez.

Lucie89
21.11.2017

Tenhle druh literatury jsem četla poprvé a chytlo mě to. :) včera jsem už načala druhej díl :D

Aya81
21.11.2017

Prostě dobře napsaná oddychovka, takový hvězdičkový "béčko" jak má být. Ráda přečtu i další :)

LuciNka93
13.11.2017

Tuto knihu od pana Kotlety jsem četla poprvé a nějak mě oslovila, že jsem si ji musela přečíst. Tento druh literatury jsem ještě nečetla a nejsem tím favoritem. Kniha se mi líbila a začla ji číst. Je to trilogie 3 knih a určitě kdo má rád od každého něco tak rozhodně ať si přečte tuto. Kniha byla pro mě oddechovou kategorií.

KAREL6725
11.11.2017

Takže moje první setkaní s mistrem Kotletou, které mě okamžitě nadchlo. Tenkrát jsem ještě nevěděl, že Hustej nářez je fakt hustej. A už vůbec jsem netušil, že bude hustý pokračovaní. A proto díky za nářez a bože dej aby mistrovy tvorba vydržela. Ještě jednou srdečné díky do Bruntálu za hustotu.

NightGepard
08.11.2017

Začíná to docela drsně, ale pak se nám Kotleta trochu uklidní a začne vypravovat svojí zajímavou verzi o původu upírů. Kniha je nabitá akcí, hláškami, sexem, ale ne samoúčelně a je součástí napínavého děje. Autor vymyslel zajímavé pojmenování létajících talířů - kolotoče. A podobných nápadů je tam více. Určitě stojí za přečtení, komu tenhle žánr sedí.

Elea
28.10.2017

Vynikající kniha, děj má úžasný spád a nekonečně nápadů. Podobnost s Nočním klubem vyvolává otázku, kdo je vlastně autor.

Drowned
10.10.2017

Tuto knihu jsem začal číst hned po přečtení série Divocí a zlí od Jiřího Kulhánka. Nevím jak vám ostatním, ale mě se to zdá hodně podobné. Zpropadeně jestli Kulhánek není Kotleta, tak snad sním celou svoji obsáhlou knihovnu :-) Už jen popis na ereadingu mluví za vše a mám dojem, že nás někdo tahá za fusekli:

Podle recenzí a ohlasů, a dokonce i podle samotného Jiřího Kulhánka, je František Kotleta jeho hrdým učněm a následovníkem, který má touto knihou šanci dotknout se mistrovy velikosti a dokonce ji překonat.
"Kdybych nebyl Kulhánkem, chtěl bych býti Kotletou." - Jiří Kulhánek

Námět, styl, zasazení do českých reálií i podobný humor, nabušený děj krvavou akcí až po okraj... Já jsem z Bratrstva krve nadšený a hned načínám druhý díl.

smazenaryba
07.10.2017odpad!

Od oddychovej literatúry tohto typu, inak nazývanej aj brak, nikto nečaká intelektuálne pozdvihnutie, či hlboké posolstvo, no tiež by mala spĺňať isté základné kritériá. Podobnej literatúry som svojho času prečítal požehnane a dovolím si tvrdiť, že tento počin si nezaslúži byť zaradený do rovnakej kategórie s knihami ako napríklad často spomínaný Nočný klub. Toto je brak v pravom slova zmysle a už dlho som nezažil pocit tak zbytočne premárneného času.

AdalbertS
24.09.2017

Úžasně napsaná knížka, jednoduchá, čtivá a poutavá.

PJurista
21.09.2017

NO já nemůžu dát méně, takhle mě kniha (a to ji považuji prakticky za brak) nechytla za dlouhou dobu, čtení bylo napínavé, dobře psané a hlavně zábavné a to je pro mne alfa i omega.