Bratrstvo růže

Bratrstvo růže https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/382401/bmid_bratrstvo-ruze-Mwf-382401.jpg 4 244 27

Bratrstvo (David Morrell) série

Chrise a Saula, dva chlapce vyrůstající v sirotčinci, váže navzdory rozdílnému původu pevné přátelství a také oddanost k Elliotovi, záhadnému muži, který je jako jediný navštěvoval a choval se k nim jako k vlastním synům. Když dospěli, vycvičil z nich profesionální zabijáky tak dobře, že je nemožné je zneškodnit. Jenže právě na tom závisí jeho život.... celý text

Literatura světová Dobrodružné
Vydáno: ekniha , Alpress

The Brotherhood of the Rose , 1994

petulik330
17.01.2021

Toto byla první kniha od toho autora a doslova mě dostala.
Tajni agenti, které vychovávali doslova od školních let, aby byli výkonní stroje na zabíjení.
Líbilo se mi, jak byla kniha propojena: současnost a minulost. Současnost jak autor popisoval vzach dvou hlavních hrdinů i to proč měl jeden druhého najít.

Rony70
17.08.2020 5 z 5

Napínavá kniha, téměř na každé páté stránce nějaký mrtvý :-) Příběh se mi líbí, je zajímavě vymyšlený a ukazuje na složitý vztah mezi nevlastními bratry a jejich nevlastním otcem, který je od mládí zneužíval ke svým špinavým cílům.

Zaujalo mě i to, že podle příběhu tohoto autora byl natočen film Rambo. Nelekejte se ale, tahle kniha není až tak moc naivní, jako příběh Ramba, který sám dokázal pobít celou armádu. Nevím o tom, že by byla zfilmována i kniha Bratrstvo růže, ale myslím si, že by to byl film určitě zajímavý.

Layyen
24.06.2020 4 z 5

tento díl bratrstva je občas trochu složitější ale určitě není špatný :) každopádně bratrstvo kamene mi sedlo víc

Ivan F
10.06.2020 2 z 5

Agenti, tajné služby, konšpirácie ... nič pre mňa, je to vždy nuda, ako aj v prípade toľko vychvaľovaného Forsytha. Od autora Johna Ramba som v podstate nič nečakal a ani som nič nedostal. Beriem, že tento typ literatúry niekomu sedí, ako prdel na šerbel, u mňa však neboduje. Napísané je to tak rutinným spôsobom a klišoidne podľa x-krát obohranej schémy, až sa mi chce veriť, že predlohou mohol byť kľudne prieklepový papier alias kopirák niekoho iného. U mňa vážne nie, škoda času.

MartinH
02.01.2020 4 z 5

Knizka bavila, takova pohadka pro chlapy

orinka3
24.10.2018 3 z 5

Pro mě těžké zhodnotit. Napsané je to rutinně a obratně. Jen se mi zdá, že kromě úžasné konspirace, popisů bojových technik, úniků, maskování atd. tam jiného moc není. Což ovšem nevylučuje, že někomu se právě kvůli tomu bude zdát kniha úžasná. Mně tam chybí pevný ústřední příběh.

oleg
10.08.2018 5 z 5

Pěkné čtení,zase jsem se dozvěděla,jak to chodí,když je někdo vycvičený a pak to zužitkuje,bezva a těším se na další díl.....

pifffka
20.03.2018

Taková pohádka pro dospělé. Hrdina zvítězí a zlo je potrestáno a jako u pohádek o tom nepochybujete od začátku. A nechybí ani statečná princezna a žili spolu šťastně až do smrti. To je naštěstí s otazníkem. Proč? Je přeci pokračování.

Kerberos
01.07.2017 5 z 5

Dostala jsem od syna čtečku a v ní skoro všechny knihy od tohoto autora,tak mě to chytlo,že jsem je všechny přečetla.

šipek
06.06.2017 5 z 5

Moc moc dobrý. Na tuto sérii jsem dostal typ od kolegy v práci a spokojenost. Má to spád,napětí a dobře se kniha čte.

Grety
05.03.2017 3 z 5

Zajímavý příběh, ale mě se to nějak špatně četlo..Navíc mi to občas přišlo trošku moc přitažené za vlasy. Další díly asi vynechám.

hana4834
23.02.2017 4 z 5

skvělá kniha těším se na pokračování

melda73
15.11.2016

Hodně dobré. U mne za velké JEDNA.
Prý to bylo zfilmované, jako minisérie.
Kdyby někdo věděl kde a jak to splašit, napište prosim na
melounci@centrum.cz

EricNor
08.07.2016 3 z 5

Pomerne vysoke hodnoceni na tak standardni knizku. Doprucil mi ji kamarad, ze se nemohl odtrhnout a celou noc nespal. Cekal jsem mnohem vic. Defacto v knizce nejsou zadne zvraty. Od zacatku je jasne, jak se veci maji, kdo je hrdina a kdo padouch. Pribeh jede na trojku, obcas na neutral a pak zase na trojku. Konec je směšný. Jsem asi zhyckany, ale takova jednoduchost me neuspokoji. Pasaz, ktera se mi libila se tykala vychovy hrdinu v klastere, i kdyz i tady si autor neodpustil patos. Existuji jiste mnohem lepsi thrilery, takze jenom jestli opravdu nemate co cist.

HannyC
10.05.2016 5 z 5

Knížka, která Vás opět trochu ponaučí :) Strategie boje ... která se vám může hodit. I když vaše šance s rostoucím věkem klesají nepřímo úměrně :( Čtení, které stojí za to ... a dárek, který udělá radost dalším čtenářům :)

jindra13
11.02.2016 4 z 5

Knížka se četla jedním dechem. Autor nezklamal.

cie
30.08.2015 3 z 5

Pro mě spíše zklamání, asi mě odrazovalo to super hrdinství a nereálnost příběhu. Pokud bych to měla vidět jako film, tak bych to určitě nedokoukala, byl by to totiž "béčkový akčňák".

BlackBlade
08.03.2015 4 z 5

Našel jsem si to na doporučení kámoše a nelitoval. Zajímavý příběh spíše pro chlapy, četlo se to dobře a rychle. Děj občas trochu předvídatelný, proto hvězda dolů = 80 %

Arcisit
14.09.2014 4 z 5

Taková trošku romatická špiónka, ale určitě ne špatná :-)

Hespik
26.08.2013 5 z 5

moje nejoblíbenější kniha, popis sirotků a jejich růstu, celkem jsem litoval, že Christopher nepokračoval spolu se Saulem