Bratrstvo kamene

Bratrstvo kamene https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/393527/bmid_bratrstvo-kamene-5z2-393527.jpg 4 207 22

Bratrstvo (David Morrell) série

V odlehlém klášteře ve Vermontu strávil osamocený Drew šest let pokáním za činy, které napáchal. Celou dobu s nikým nepromluvil. Jediný jeho kontakt se světem je ruka muže, který mu denně škvírou podává chudý pokrm, a myš, která ho během jídla navštěvuje. Jednoho dne jeho zvířecí společnice zahyne po pozření několika drobků chleba. Tehdy mnich pochopí, že ho dostihla jeho minulost, a poprvé po letech svůj úkryt opustí.... celý text

Literatura světová Horory
Vydáno: ekniha , Alpress

The fraternity of the stone , 1994

Cinik
13.02.2023 2 z 5

Bratrstvo růže bylo podstatně lepší po všech směrech. Tento výlet do tajných služeb je podstatně nudnější a snaha vzkřísit jeho tajuplnost a přitažlivost větším zapojením církevního prostředí se minimálně u mne zcela míjí účinkem - není to už ani zajímavé, je to "jen" extrémně trapné a hloupé...

Atara16
31.07.2022 5 z 5

Akční kniha co mě vtáhla do děje a s napětím jsem čekala jak dopadne.

ujira
09.07.2022 3 z 5

Škoda, že autor nedokázal tohle téma zpracovat více čtivě, prolínání dějové historické a současné linky mohlo být přidanou hodnotou, naopak bych ubrala dějových odboček, které
jen přidávají stránky, rozmělňují jinak zajímavý námět a unavují. Bohužel ani tato druhá Morrellova kniha mne nepřesvědčila o výjimečnosti autora.

Meda77
20.01.2022 5 z 5

5 starsová záležitost od Morrella se bude líbit všem akce chtivým čtenářům. Fandové vědí co očekávat a tady je autor rozhodně nezklame. Opět jedna z jeho nejlepších.

Siwan
06.12.2021 5 z 5

Pro mě naprostá klasika tohoto žánru, svého času řekla bych dokonce nejlepší. První díl série bezpochyby nejlepší, má to svou velmi specifickou atmosféru.

Layyen
24.06.2020 4 z 5

čtivé od začátku do konce, jen na konci jsem tedy čekal že si prsten veme a stane se členem.. :)

oleg
24.02.2019 5 z 5

Moc pěkné čtení,zase kniha od které jsem se nemohla odtrhnout a těším se na třetí...

orinka3
02.11.2018 4 z 5

Pobavila jsem se, bylo to napínavé a akční.

Jardík50
22.10.2018 5 z 5

Trošku slabší je jen třetí díl trilogie Svazek noci a mlhy. Ale ne o moc. Jinak co se autora týče , jedno z nejlepších děl. A komukoli jsem ho půjčil , tak jásal.

Kerberos
01.07.2017 5 z 5

Celá série se mi velmi líbila.

šipek
06.06.2017 5 z 5

Doplňuji komentáře a hodnocení zde na databázi knih. Celá trilogie super jelikož si jí i po letech pamatuji.

hana4834
26.03.2017 4 z 5

řekla bych že první díl této trilogie je lepší a poutavější

HannyC
01.06.2016 5 z 5

.... úniková četba pro muže (viz popis knihy) ... no nevím, já jako slaší pohlaví jsem se nechala unést taky :) ... poučila jsem se o způsobu boje ve tmě ... takže až to "přijde" mám díky Davidovi základní know-how :) ...

... ale osobně mě nejvíce "dojímalo" Drewovo oddání se své vlastní víře v dobro ... jeho snaha potrestat zlo "přiměřeným" způsobem byla samozřejmě neúspěšná, a samo zlo ho nakonec donutilo aplikovat čistě člověčí "zub za zub" ... boj je prostě boj a ten kdo má zdravé instinkty ví, že slepá láska a odpuštění může znamenat i smrt ... doufám, že hranici " krajního limitu" - v dnešní tzv. uprchlické době pochopí alespoň někdo :( ... a že lidí ze zdravými instinkty je víc ...

BlackBlade
08.03.2015 3 z 5

Děj je sice jiný, než v prvním díle, ale v některých bodech od sebe příběh trochu kopíruje. Třetí díl jsem proto zatím nečetl, chci si dát pár měsíců pauzu, abych se zase nechal více chytit do světa špičkových zabijáckých agentů a špionů od Davida Morella.

raty
16.09.2013 5 z 5

Tento díl trilogie na mě zapůsobil více než první. Prvních 200 stran jsem přečetla "na jeden zátah". Druhá polovina už se dala více předvídat, ale zase byla akčnější. Za mě určitě 5 hvězdiček.

Hespik
26.08.2013 5 z 5

k této knize se vracím velmi ale velmi rád a pokaždé mne nadchne

Joges
17.07.2013 5 z 5

Morrell má smysl pro detail. Námět je originální, zápletky nápadité, akce věrohodné až popisné, když už jsem se chvílemi začal nudit, přišel autor s novým nenadálým zvratem, který mě dostal. Zkrátka skvělé čtení. Jen nezranitelný hrdina občas vyvolával úsměv.

Vlasta610
19.01.2013 5 z 5

Všechny 3 díly mají spád, napětí .

petka-2007
02.01.2013 5 z 5

všechny 3 díly na jedničku ***

čef
11.11.2012 5 z 5

Kniha má pro zájemce o tento typ příběhů řadu zajímavých momentů, vrchol je podle mne paradoxně už na jeho začátku. Škoda, že je hlavní hrdina takový neporazitelný machr, mohlo se zde trochu ubrat a přidat na motivaci jeho činů. Závěru bych také mohl něco vytknout, ale doufám, že vše bude napraveno v posledním díle trilogie.

Kniha Bratrstvo kamene je v