Bratrstvo

Trumble je federální vězení s minimální ostrahou, kam zavírají relativně neškodné zločince. Jsou mezi nimi i tři bývalí soudci, kteří si říkají Bratrstvo. Den co den se scházejí v právnické knihovně a sepisují tu stížnosti, zastupují ostatní trestance v jejich oficiálních přích, někdy i rozsuzují spory mezi vězni. A také celé hodiny píšou vyděračské dopisy. Ty jim po čase konečně začnou přinášet ovoce a peníze se jim do vězení jen hrnou. Jenže pak se jejich rafinovaný plán pořádně zkomplikuje. Do jejich sítí se chytí velká ryba, mocný člověk s mnoha nebezpečnými přáteli – a Bratrstvo musí najednou hrát vabank…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/55_/5583/bratrstvo-5583.jpg 3.9124

The Brethren (2000)

Literatura světová, Romány, Thrillery
Vydáno:, Ikar (ČR), Knižní klub

Kniha Bratrstvo

pipetion
30.07.2018

Pohodové a odpočinkové čtení bez vyloženě kladné postavy. Zajímalo mě, jak příběh skončí a pointa mě nezklamala.

madem
20.05.2018

Ukázka, jak lehce může vyhrát volby, koho to do nedávna ani nenapadlo. Zbrojařský průmysl potřebuje svého muže ve vedení státu,a by byly peníze a zakázky. Tak dlouho hledají, až najdou dokonalého kandidáta, několikrát ho prověří.
Nějak však přehlédnou, že po smrti manželky preferuje mladší muže. Začíná si s jedním dopisovat a hrozí velký skandál těsně před volbami.
Pomalejší rozjezd, ale pak vše nabere spád.

vojaksvejk
01.05.2018

Jednoducho dokonalé!

1amu
09.04.2018

Byť je v době psaní tohoto komentáře modrý čtverec, konstatuji, že se mi kniha líbila. Nepatří (u mne) k TOP knihám J.G. ale je dobrá. Také vtipná a co hlavní - čte se v pohodě a lehce. Ono mi bylo úplně jedno, jak to skončí, takže spokojen.

denib
29.09.2017

Tohle je nádherná ukázka toho, jak lze manipulovat s davem i jednotlivci. Nemohla jsem si u toho nevzpomenout na film Vrtěti psem :-) Grisham je mým oblíbeným spisovatelem a i tato kniha se mu povedla. Nejen, že umí psát, ale ať se rozhodne psát o čemkoli, je vidět, že se s daným tématem dobře seznámí. Navíc mě příjemně ohromilo, že jsem vůbec nevěděla, komu mám fandit - ona tam vlastně nebyla žádná větší kladná postava. Rozhodně knihu doporučuji. I když paranoidním jedincům se může lehce zhoršit jejich psychický stav :-)

Veeris
26.04.2017

Tak tohle bylo velké zklamání, už od prvních stránek jsem se rozhodovala, jestli to hned odložit nebo číst dál. Zvolila jsem druhou možnost a to proto, že to je John Grisham a ten mě ještě dosud nikdy nezklamal. Doporučila bych mu však držet se právnických námětů, neboť politické mu zjevně moc nejdou. Ani jediná postava nebyla sympatická. V průběhu čtení jsem si říkala, že tomu dám 3 hvězdičky, ale ten absolutně useknutý konec mě přesvědčil o dvou. Opět se mi potvrdilo, že knížky pod 300 stránek nemají moc lákavý děj a konec stojí za h****. Do knihy pod 300 stran už nejdu. Jen pak tu knížku čtu, abych věděla jak to dopadne, a ono je to pak stejně jako by tam ještě dobrých 20 stran někdo vytrhl.

zd0981
11.02.2016

Ten začátek o Rusku docela prognostický. Celkově dobré.

pkweb.eu
05.11.2014

Možná jsem udělal chybu, když jsem si přečetl stručný náznak děje. - SPOILER - Fakt, že jsem se v jedné recenzi dočetl, že příběh pojednává o třech zavřených soudcích, kteří pomocí inzerátu v gay časopise vydírají bohatší homosexuály, kteří svou orientaci tají až chytnou velkou rybu – výrazného kandidáta na prezidanta USA, mi nejspíše celé pokazil (a Vám teď taky). S tímto náznakem děje jsem si totiž vystačil prakticky celou knihu. Sice to bylo barvitěji popsáno a rozvedeno a to i s bližší charakteristikou postav, ale dějově se nic více neděje. Když si zpětně přečtu, že v popisu knihy je napsáno, že se jedná příběh z federálního vězení plný překvapení, musím to dementovat. Za sebe mohu říci, že po celou dobu knihy se žádné překvapení nekoná.