Boss Babiš

Boss Babiš https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/356510/bmid_boss-babis-6Yo-356510.jpg 4 999 236

Boss Babiš je reportážní kniha o temném světe miliardáře a politika Andreje Babiše. Shrnuje, v čem je oligarcha Babiš nebezpečný, jak zbohatl, s kým se zapletl a co všechno ještě tají. Popisuje nejen jeho skutečný podnikatelský zrod a nemilosrdné praktiky v byznysu, ale přibližuje i jeho roli ve polosvětě kolem kmotrů Františka Mrázka, Tomáše Pitra či Radovana Krejčíře. Kniha je zčásti postavená na reportážích časopisu Reportér. Přináší však celou řadu novinek a dosud nepublikovaných informací, které tvoří zatím nejucelenější obraz oligarchy Babiše.... celý text

chaera
chaera
19.10.2019 3 z 5

Občas jsem měla problém se v knize zorientovat, ale jinak je velmi čtivá a dobře napsaná. Akorát bych ocenila, kdyby toto dílo mělo trochu logičtější strukturu - autor přeskakoval od jednoho tématu ke druhému a já, která se o politiku ani Babiše příliš nezajímám, jsem se dost ztrácela. 3/5

jprst
jprst
09.10.2019 1 z 5

Ze strany autora víceméně spíše trapná záležitost ve stylu: "Nezaplatil si, tak tu máš přes držku". Ale dovedu pochopit, že mnoho lidí dokáže nadchnout. Nicméně autorovy úvahy ve stylu "co by kdyby" mě, bohužel, nepřesvědčily.

NymphMaeve
NymphMaeve
03.10.2019 3 z 5

Nedočetla jsem to. První nedočtená kniha po několika letech. Skončila jsem asi v polovině. Je to hezky napsané, autorova zkušenost se žurnalistikou je očividná. Na druhou stranu se hodně věcí opakuje, místy se člověk ztrácí. Ale obrázek o panu Babišovi jsem si udělat stihla a není to nic hezkého. Je asi jedno, zda jste fanouškem nebo odpůrcem tohoto člověka, měli bychom všichni vědět, co je zač a co stojí za jeho penězmi i postavením. Přeci jen je to přední postava naší politické scény.

spikem
spikem
26.08.2019 5 z 5

Velmi dobrá kniha pro každého, kdo si chce udělat pravdivý obrázek o našem současném panu premiérovi. Mohu jen doporučit.

petbrab
petbrab
31.07.2019 3 z 5

Nic nového o Babišovi jsem se nedozvěděl. Kmenta sepsal staré známé věci.
Čtivé to samozřejmě je.
Líbil se mi dodatek, kde Kmenta popisuje, jak nějaká babička na předvolebním setkání pohladila Babiše po tváři jako nějakého Jánošíka.
To je pro mě nepochopitelná příčina jeho velké oblíbenosti u mnoha lidí. Mají ho stále za jakéhosi spasitele

E_Lan
E_Lan
21.07.2019 4 z 5

Děsivý pohled na premiéra České republiky, zdánlivě neškodného milionáře, který to prý myslí dobře. Skutečné vzpomínky a pátrání v historii businessu pana Babiše přinášejí ještě varovnější pohled na naši již tak temnou budoucnost pod vedením dua Zeman - Babiš. Ach jo...

Zuzanka46
Zuzanka46
21.07.2019 3 z 5

Náročná kniha, obzvlášť pro někoho, kdo se o politiku příliš nezajímá a je tedy pro něj obtížné zorientovat se ve všech souvislostech. Rozhodně ale stojí za přečtení, čtení to je opravdu děsivé. Jen je možná škoda, že jsou v knize zcela patrné antipatie pana Kmenty, čtenář by si mohl svůj názor na problematiku vytvořit sám.

CervenaVeronika
CervenaVeronika
20.07.2019 3 z 5

Kmentovu práci mám ráda a obdivuji ji. Bohužel tuhle knihu nedokážu ohodnotit pozitivně. Celá kniha je dost ovlivněna antipatií autora. Je to pochopitelné, hlavně v situaci, kdy "hlavní postava" sedí v čele vlády. Bohužel díky těmto emocím mám pocit, že kniha ztrácí na objektivitě (ač to nemusí být nutně pravda, je to pouze můj subjektivní pocit).
Zároveň to může být způsobeno i tím, že většina knih Kmenty vyšla až po "uzavření" tématu a v případě Babiše je ještě spousta kauz, které se teprve odkrývají. Doufám tedy, že po čase vyjde navazující kniha, která třeba objasní některé teorie z této.
(Plus tajně doufám, že až odejde ze scény Mlha, tak přijde i kniha o něm, sice bude pozdě, ale jeho příběh spojuje celý příběh podsvětí novodobých dějin naší země.)

Gooverka
Gooverka
16.07.2019 5 z 5

Nehodnotím až tak samotnou knihu, protože jsem poslouchala audio, ale spíše práci, kterou si autor se všemi informacemi dal. Ani já jsem neznala Babiše před jeho politickou kariérou a o to zajímavější pro mě kniha byla. I když Kmenta spíše jen předkládá informace z archivů a tajných zdrojů, a snaží se nefabulovat, stejně se nejde ubránit mrazení v zádech, jak to všechno do sebe zapadá. Hlavně při přepisu odposlechů. V některých místech je kniha až moc podrobná a rozvleklá, ale to mi zas až tak nevadilo. Spíše jsem se ke konci ztrácela ve jménech firem, o kterých Kmenta mluví. Před přečtením tedy doporučuji zjistit si něco více o Agrofertu a firmách jemu podléhajících.

ales1009
ales1009
11.07.2019 5 z 5

Spoustu lidí nemá rádo Babiše, včetně mě. Spoustu jich také neví, jak se Babiš dostal ke svému jmění. Tato kniha popisuje jeho začátky podnikání až příchod k samotné politice. Velice mě vyděsila věta, že Mrázek se obklopuje všemi různými mafiány z podsvětí, natož Babiš se obklopuje politiky (např. S. Gross). Samotný autor ví, v čem se pohybuje a jeho práce se pohybuje na samotném vrcholu investigativní novinařiny v ČR. Babiš ho musí mít pěkně v žaludku. Sjezd ANO 2011 se dá připodobnit ke sjezdu KLDR, ve straně nefungují principy demokracie. Na to upozornila bývalá členka Zelienková. Je až neskutečné, jak Babiš mohl rozšířit svůj počáteční majetek cca 8 mil. korun na pár miliard. Různé intriky, podvody, odposlechy a hlavně zlo. To vše se v této báječné knize dočtěte. Na konci knihy je pár dobových fotografií.

NiNo
NiNo
26.06.2019 4 z 5

Náročná kniha, ale určitě stojí za přečtení.
Další iluze o fungování nejen české politiky, ale i české společnosti jsem musela víceméně doslova spláchnout do záchodu.
Po přečtení knihy jsem si potvrdila a utvrdila názor, že Babiš vzešel z (chemického) hnoje a pach a špínu se mu nepodařilo a pravděpodobně ani nikdy nepodaří ze sebe očistit, a to i přes všechnu tu pochybnou snahu, kterou v tomto směru vykonal a nejspíš ještě vykoná.
Byla jsem na Václaváku, byla jsem na Letné a protestovat proti této chobotnici se budu snažit dál všemožnými cestami.

Hadzi
Hadzi
11.06.2019 5 z 5

Výborná kniha. Skvěle psaná.

lukas9608
lukas9608
08.05.2019 4 z 5

Zneklidňující, depresivní až děsivé... Kniha byla psána v době, kdy byl Babiš teprve "jen" ministr financí a to ho nyní máme už druhým rokem v čele státu. Je smutným faktem, že většina jeho voličů pravděpodobně nemá ani kapacitu na vstřebaní faktů z podobné knihy.

Verrrunka
Verrrunka
16.04.2019 4 z 5

No ještě, že jsem knihu nečetla později, to bych z toho taky mohla porodit....
Musím se přiznat, že dost často jsem úplně nerozuměla pasažím, kde se rozebíraly akcie a ekonomické věci, není to zrovna můj koníček. Ale rozhodně bylo zajímavé sledovat, kam až prsty pana Koblihy sahají a do čeho je možná zapletený. Styl psaní mi vyhovoval, Kmenta píše velice čtivě.
Tuhle knihu povinně do každé rodiny a možná by mi nebylo z naší společnosti tak smutno. Chápu ale, že lidé s nějakým omezeným přístupem k informacím, kteří se nepídí po faktech a vidí jen to líbivé, se nechají snadno lapit.

Targa Dall
Targa Dall
02.04.2019 4 z 5

Analytická kniha. Spíše náročné čtení, ale přesto doporučuji, jelikož téma je velmi zajímavé a navýsost aktuální.

Dejf_ano
Dejf_ano
31.03.2019 5 z 5

Hodnotit knihu je opravdu těžké. Líbí se mi styl jakým pan Kmenta píše, ale obsah ? Kdyby byla pravda jenom polovina už to stačí, aby Andreje Babiše žádný člověk se selským rozumem nevolil. Knížku by měl přečíst každý kdo pana Babiše chvalořečí jaký je to super člověk.

Auto999
Auto999
17.03.2019 2 z 5

Vláčně, nezáživně napsaná kniha. Podstatné údaje by se vešly na 20 stránek. Zbytečně moc detailů o nepodstatných lidech.

MCGinger
MCGinger
08.03.2019 5 z 5

Nad formulací této recenze jsem docela dlouho přemýšlel.

Určitě to není tak, že by mě knížka nadchla, ohodnotil bych ji 100 procenty a autorovi věřil každé slovo. Do 100% chyběla nějaká přehlednější forma a například uvádění zdrojů. Ale na druhou stranu, toto byla moje první knížka z oblasti investigativní novinařiny a vlastně nevím, jestli je takovéto konkrétní uvádění zdrojů obvyklé. Každopádně si kvůli tomu nechávám nějaký prostor pro spekulace, ale kdyby i jen půlka byla pravda (což si myslím, že je daleko víc), tak je to síla. Opět na druhou stranu zas může platit, že kniha třeba jen potvrzuje "tu mou pravdu", takže jí snadno věřím.

Abych se dostal k podstatě knihy. Babiš je pro mě od jeho vstupu do politiky nevolitelný a obrysy části kauz týkajících se jeho osoby jsem znal, ale tato kniha mi do nich poskytla podrobnější vhled a hlavně rozkryla část jejich pozadí směrem za hranice státu a do minulosti minulého režimu a devadesátých let.

Na konec moje včerejší úvaha před spaním, když jsem dočítal knížku. Proč Babiš Jaroslava Kmentu za tuto knihu nezažaloval, když se tak urputně soudil na Slovensku za vyškrtnutí ze seznamů StB? Že by zmoudřel a mávnul nad tím rukou, že se ho nějaké "lži a pomluvy" (v podobném smyslu se o knížce vyjádřil) nemůžou dotknout? Nebo si spíš spočítal, že kdyby Kmentu zažaloval, tak by u soudu musel dokazovat, že kniha obsahuje lži, ale ve skutečnosti by tím jen potvrdil její pravdivost, protože by se žádné důkazy o jeho výkladu svých kauz nenašly?

Bohemians
Bohemians
12.01.2019 3 z 5

BEZ SPOILERŮ:

Některé pasáže jsou trochu táhlé, až se člověk ztrácí. Nicméně je nutné dodat, že to dodává autenticitu knize a očividně autor ví, o čem píše a tuto oblast má dokonale zpracovanou. Velmi mě bavily přepisy z odposlechů, občas mě až mrazilo v zádech. "Přečetl" jsem jako audioknihu - jednohlasná. Velmi hezky zpracované, jediná výtka byla k výslovnosti "lambordžíny". :-) Doporučuji k poznání elementárního náhledu na Babiše, kdy člověk dostane dávku nových informací a především je autor pochopitelně, lidsky, spojuje.

Pumpkin
Pumpkin
04.01.2019 4 z 5

Zajímavá. Trošku složitá a spletitá, ale určitě informačně bohatá.