Boss Babiš

Boss Babiš https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/356510/bmid_boss-babis-6Yo-356510.jpg 4 1003 235

Boss Babiš je reportážní kniha o temném světe miliardáře a politika Andreje Babiše. Shrnuje, v čem je oligarcha Babiš nebezpečný, jak zbohatl, s kým se zapletl a co všechno ještě tají. Popisuje nejen jeho skutečný podnikatelský zrod a nemilosrdné praktiky v byznysu, ale přibližuje i jeho roli ve polosvětě kolem kmotrů Františka Mrázka, Tomáše Pitra či Radovana Krejčíře. Kniha je zčásti postavená na reportážích časopisu Reportér. Přináší však celou řadu novinek a dosud nepublikovaných informací, které tvoří zatím nejucelenější obraz oligarchy Babiše.... celý text

Jack93
01.03.2018 5 z 5

Pana Kmentu obdivuju a věřím mu. Osobně bych na takovou práci koule neměl, takže radši zůstanu u psaní o hokeji. Časopis Reportér mi přijde jako jedno z mála důvěryhodných médií na současném žurnalistickém poli, jelikož drtivá většina vydavatelských domů je ovládána miliardáři. Tento způsob žurnalistiky zdá se mi poněkud nešťastným...
Co říct o Bossovi Babišovi? Za vše hovoří Kmentův názor na straně 263, ve kterém tvrdí, že Andrej "Čistič" představuje jedno z největších ohrožení demokracie od sametové revoluce. Víc netřeba dodávat...

Randyz1986
28.02.2018 5 z 5

Do této knížky se mi strašně nechtělo, z politiky jsem už unaven, ale nakonec jsem dal na doporučení a knihu si poslechl. Kniha je krásně namluvená. Číst by mě asi nebavila, protože obdivuhodná mravenčí práce pana Kmenty je tam často dost rozepisovaná. Z textu však často velmi mrazí, když se člověk najednou dozvídá všechny ty vazby a souvislosti mezi mafiány, politiky, stranami a podniky už od dob komunismu... Tuhle knížku opravdu moc moc doporučuji všem, zejména těm, kteří jsou otráveni špínou politiky anebo se o ni moc nezajímají. Člověku to dá opravdu pěkný vhled do zákulisí a podsvětí politiky, mafiánů a zločinu anebo alespoň silně nemorálního chování a podmaňování si moci na úkor demokratických principů. Autorův závěr knihy je moc pěkný. Kéž by prozřelo více lidí než nám z té demokracie moc nezůstane.

Bustedka
27.02.2018 5 z 5

Pana Kmentu považuji za jednoho z nejlepších (neli rovnou nejlepšího) investigativního novináře u nás. Prvně bych mu chtěla složit obrovskou poklonu, protože sesbírat všechny informace, najít souvislosti a nezaleknout se výhrůžek, které jistojistě dostává, je neskutečně těžká práce. Ale ke knize...

Možná bych knihu zařadila mezi povinnou četbu. Je mi zle z toho, že plno lidí nevidí a neslyší a Babiše pořád volí. Ale pan Kmenta to v knize vystihl poměrně přesně. Andrej Babiš je jedno z největších ohrožení demokracie od listopadu 1989.

Souhlasím s názorem, že mezi voliči je plno těch, kteří si nejsou schopni připustit fakt, že demokracie a svoboda jsou to nejcennější hodnotou našeho života... ..Jsou ochotni tolerovat drobné i velké rozkrádání společného majetku a přehlížet amorálnost svých elit."

Ale to opravdu nikdo nevidí střet zájmu? Nikomu nevadí, že lže? Nikomu nevadí, že tady bojí proti kličkám před daněmi a sám dělá vše proto, aby nemusel nic platit? Nikomu nevadí, že využíval evropské dotace určené pro malé a střední podnikání, když má sám na kontě miliardy? Je mi z toho smutno....

Ben Nevis
21.02.2018 3 z 5

Dala bych více bodů, ale kniha je moc prošpikovaná osobními antipatiemi. Novináři by politiky neměli mít rádi, ale někdy to vypadá, že když nemají rádi jednoho, tak se přimknou k jeho oponentovi.

Kmenta se naštěstí věnuje jenom špíně z podnikání AB. Nicméně je tu jedna spekulace za druhou a hlavní tah na branku má být spojení Babiše se zahraničními pračkami na peníze.
Nicméně jsem se dozvěděla plno zajímavých souvislostí a dostala přehled, jak Babiš pracuje.

Závěr: Babiš je rádoby oligarcha, moci se nebrání a lže jako běžný politik. Jeho kampaň je vystavěná na iluzích. Ale to neznamená, že je automaticky neschopný vladař nebo že jeho konkurenti jsou lepší. Volební výsledky jasně ukazují, že Babiš zastínil všechny další strany a to přes tuto knihu, Čapí hnízdo a další materiály.

apron
08.02.2018 5 z 5

Supr knížka, pokud má někdo pochybnosti, tak zde je vše rozkryto ad A až po Z

lachtan77
07.02.2018 3 z 5

Od Kmenty jsem už přečetl hodně. Vážím si ho za jeho objektivitu a snahu ukázat pravdu. Co se týká Babiše je to bohužel jen zrnko písku v poušti. Myslím si, že kdyby se zaměřilo na většinu politiků (taky od školy) asi bychom se divili. Je to bohužel dobou, kdy se krade a podvádí ve velkém už na kumunální úrovni. Do vysoké politiky se pak tito lidé přes svůj vliv snáz dostanou a jejich obchody naberou jiný rozměr. Neházejme však všechny do jednoho pytle a věřme, že těch pár jedinců tam ti špatní nenakazí.

misantroop
07.02.2018 5 z 5

Po přečtení téhle knížky je mi bohužel úzko. Kdyby to byl scénář k filmu, tak je to skvělý materiál. Jako kniha mapující realitu založená na dlouholeté kvalitní novinářské práci mě bohužel spíše děsí. Detailem zůstává to, že jsem jí přečetl za tři večery.
Hodnocení 5 hvězdiček patří panu Kmentovi za čtivost, přehledné zpracování a za jeho práci a přístup opravdového novináře. Panu Babišovi z mé strany nepatří žádný obdiv, jeho voličům a lidem kteří ignorují všechny ty prapodivné věci lemující jeho vzrůst pak bohužel patří jen ušklíbnutí.
PS: To, že je pan Babiš nepochybně schopný a inteligentní člověk je věcí jistou. Otázkou zůstává v kolika důležitých momentech své kariéry se pohyboval a pohybuje na hranici minimálně dobrých mravů. Obklopení se kreaturami, které se dobře etablovali v minulém režimu stejně jako v letech následujících je odporné.

Jack Bauer
04.02.2018 2 z 5

Vítejte v Babišistánu. Komunista, estébak...Italská Chobotnice hadra. Vše rozkradené a nepotrestané. Za koblihy se dá koupit lidská blbost. Kniha člověku otevře oči, pro mne místy trochu náročné čtení a těžko jsem se v ní orientoval, ale svým obsahem naprostá bomba, takže si zaslouží plný počet. U knih hodnotím hlavně čitelnost, musí se číst sama pak až obsah,proto dávám pouhé dvě, jinak povinná četba k volbám.

Lucienka
03.02.2018 5 z 5

Dlouho se mi žádná kniha nečetla takhle těžce. Množství sesbíraných informací o našem Bossovi mi nedělalo dobře a předčilo veškerá očekávání. Jen škoda, že nemělo vliv na loňské i letošní volby. Jak je vidno, bohužel převažuje mezi námi generace bez idejí a těm jsou podobné informace i vyšší principy lhostejné a jdou cestou populismu s AB.

Janek
01.02.2018 4 z 5

Odvážná, skvěle odvedená novinářská práce, jejíž výsledky nedávají moc důvodů ke klidu a radosti. Jen škoda, že lidé, kterým by tahle knížka mohla otevřít oči, si ji pravděpodobně nikdy nepřečtou.

Ivetaa
28.01.2018 5 z 5

Oceňuji odvahu napsat takovou knihu. Smekám pomyslný klobouk, pane Kmento a držím palce pro další psaní.

Warty
28.01.2018 5 z 5

Pořádně nevím, co k této knize dodat. Je neuvěřitelné (a smutné), co v téhle zemi člověku beztrestně projde...Knihu mohu všem vřele doporučit (i když její četba člověka přinejmenším rozesmutní).

m.valova
28.01.2018 5 z 5

Skvělá novinářská práce,obdivné,jak se pan Kmenta dokáže ve věcech orientovat,škoda že většina toho národa nečte.

liskulka.lida
26.01.2018 5 z 5

Skvělá novinářská práce. Pan Kmenta dává ucelený přehled aktivit pana Babiše. Přiznávám, že sledovat a pamatovat si některé podniky mi dělalo problémy. Také jsem musela knížku několikrát odložit, protože jsem to už nemohla číst (začala jsem ji číst po volbách). Každopádně přestože to pro mne nebylo snadné, dočetla jsem ji. A myslím, že by si tuto knihu měl přečíst každý. Obzvlášť pak voliči Chemického Aliho.

iampatrik
22.01.2018 4 z 5

Smekám před prací pana Kmenty. Obdivuji jeho výsledky, jak už v této knize tak v jiných, ne jen knižních "projevech".
K této knížce snad jen, že hodnocení je spíše jako takový nutný detail. O čtivosti a podobných charakteristických rysech knihy se špatně hovoří, natož hodnotí. Ať už má člověk jakýkoli názor na AB, určitě stojí za to přečíst.

nai.ivka
22.01.2018 5 z 5

Začátek poněkud samožerský.
Ráda se dívám na investigativní pořady, nešlo nevědět o Babišovi, jen to asi někteří lidi vytěsnili.

Lenies93
20.01.2018 5 z 5

Skvělá kniha. Člověku otevře oči. Doporučuji přečíst všem!

jana3526
16.01.2018 5 z 5

Opět mistrovská práce, takže musím před panem Kmentou smeknout svůj pomyslný klobouk. Dočteno právě v čas, když se má hlasovat o Babišově vydání:)

Žemlák
15.01.2018 5 z 5

Je to větší grázl než jsem si myslel...

Luciášek666
15.01.2018 5 z 5

Z toho by měla být povinná literatura a mělo by se veřejně předčítat na náměstích! Při čtení mě fakt mrazilo. Ukazuje to koncentrovanou Babišovu špínu ve vší nahotě.