Borůvky – Muži jsou skvělý doplněk

Borůvky – Muži jsou skvělý doplněk https://www.databazeknih.cz/img/books/94_/94097/boruvky-muzi-jsou-skvely-doplnek-94097.jpg 3 145 33

Další kniha známé české autorky Barbary Nesvadbové s názvem BORŮVKY volně navazuje na její předcházející knihu fejetonů Brusinky. I v této knize autorka zůstává věrná svému oblíbenému námětu, kterým jsou vztahy žen a mužů. Její postoj jasně naznačuje už podtitul publikace: „Muži jsou skvělý doplněk“. Vztah autorky k mužům pak vystihují názvy jednotlivých kapitol, z nichž uvádíme například: Nenávidím sex, Zachraňte muže, Podzim je čas rozvodů, Řekni mi pravdu, To je moje a další.... celý text

Elbereth13
12.04.2015 5 z 5

Další Barčina skvělá odpočinkovka. Čte se jedním dechem a na odreagování je prostě suprová :) Sdílím s Bárou spoustu názorů na muže, vztahy i život, takže za mě "jednička s hvězdičkou".

Coucouha
01.12.2014 2 z 5

Příběhy o lásce, sexu a vztazích. Co se týká samotných příběhů, je to super. Ale vadí mi styl, kterým je to napsáno...nazvala bych to "plnej tupejch vejrazů" :-D Ale jinak fajn.

lue
10.02.2014 1 z 5

Za snahu to napsat dávám jednu hvězdu, ale stále je to to samé dokola. Hemží se to tam samýmy vzdělanýmy, emancipovanýmy, dokonalýmy, samostatnými typy samozřejmě vysokoškolačky nebo aspoň dva doktoráty. Ženy, které snad nejsou ani ženami, ale robotky, které požírají chlapy. Nesvadbové přístup k mužům je opravdu svérázný, ale aspoň se nenudí a má o čem stále psát. I když si stále říkám, že ženská která si dokázala vzít Březinu musí mít sakra koule.

Ruxandra
27.11.2013 4 z 5

Tuto knížku jsem vyhrála v soutěži, jinak bych se k ní nejspíš ani nedostala. Četla jsem sice Bestiář po shlédnutí filmu, styl psaní autorky mě ale zase tolik nenadchl, abych hledala další díla. Avšak musím říct, že i když nejsem žádný fanoušek paní Nesvadbové, její fejetony a postřehy se mi četli dobře. Jako čtení do vlaku a pro zasmání je to ideální.

netty.vanity
12.07.2013 3 z 5

Uf, tak po roce konečně dočteno. A co jsem se dozvěděla nového? Snad jen to, že o mužích lze skutečně vyprávět jako.. o kabelkách. Autorka vyzkoušela snad všechny dostupné k prodeji.. Zdálo se mi, že se Nesvadbová až příliš snažila psát "poamericku", někdy jakobych četla snahu o sloupky Carrie Bradshaw. Ale nový Sex and the city se tedy nekonal. Snad je to tím, že svět žen unavených z mužů je mi vzdálený, snad tím, že mi autorka nepřišla nijak zvlášt vtipná.. ale moje celkové dojmy jsou rozporuplné. Na druhou stranu když chce člověk zabít nějakou tu volnou chvilku, na to jsou Borůvky jako dělané. Nechávám průměrné hodnocení, přestože po delší úvaze bych musela jít níž. A taky, přiznávám, mám k té knížce trochu sentimentální pocity :) (Byl to dárek :)) )

Mikejla1308
10.07.2013

Poté, co jsem přečetla Brusinky, jsem se vydání Borůvek nemohla dočkat. Splnily mé očekávání a já znovu byla nadšená a knížku přelouskala jedním dechem.

Sisi11
07.07.2013 5 z 5

Opět skvělé, vtipné, čtivé fejetony na zamyšlení. Doufám, že bude takovýchto žánrů od Báry přibývat, velmi pěkně se to čte a na pohodové sluneční odpoledne je to ideální.

Diorissimmo
25.03.2013 1 z 5

Kniha je mnohem horší, než předchozí kniha fejetonů Brusinky. Přišlo mi to takové nijaké a bez nápadu. Asi už autorce došly nápady. Už bych ji znovu nečetla.

Leskodka
07.02.2013 1 z 5

Absolutní zklamání, špatně se mi četla.

Katuska001
23.12.2012 3 z 5

Knížka je slabší než předešlá knížka Brusinky, je to oddechová četba, příběhy jsou krátké, ale působily na mě dost smutně, i když iluze si moc o životě již nedělám ;-)

Lenois
18.06.2012

Knihu jsem dostala jako dárek a musím konstatovat, že bych ji přejmenovala na Borůvky - Hezky barevny doplněk do knihovny :-D Ale abych tomu tak moc nekřivdila...... některé kapitolky smutně realistické a vtipné. Nedoporučuju číst čtenářům do cca 17let - mohlo by se stát, že zanevřou na chlapy a lásku :-D

Lucifereeek
12.04.2012 3 z 5

nemůžu si pomoct, ale je slabší než její předešlá knížka brusinky, jinak je to taková oddechovka, příběhy jsou dost krátké, což mě osobně vyhovuje, 70%

Li@
09.01.2012 1 z 5

Hmm. Co na to říct. Kdybych jela na typickou českou dovolenou (tedy válení se na pláži), asi bych po ní klidně sáhla znovu. Přišlo mi to ale jako dost zoufalé volání o pomoc. Muži jsou na nic, ženy jsou dokonalé a je jim ubližováno. No nevím nevím, neoslnilo mě.

muži pro ženy partnerské vztahy výběr partnera

Barbara Nesvadbová
česká, 1975