Bojíš sa tmy?

Bojíš sa tmy? https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/284702/bmid_bojis-sa-tmy-JRm-284702.jpg 4 140 26

V rôznych mestách sveta zomierajú a miznú ľudia za záhadných okolností. V Berlíne zmizne na ulici žena. V Paríži vyskočí muž z Eiffelovej veže. V Denveri narazí malé lietadlo do skalnej steny. Na Manhattane vyplaví rieka na breh bezvládne telo. Na prvý pohľad ide o nesúvisiace prípady, no polícia čoskoro zistí, že všetky štyri obete pracovali pre Medzinárodnú skupinu Kingsleyovcov, najväčší mozgový trust na svete. Kelly Harrisová a Diane Stevensová, manželky dvoch obetí, sa stretnú v New Yorku, kam ich pozval prezident trustu Tanner Kingsley. Sľúbi im, že využije všetky dostupné prostriedky, aby zistil, kto je za záhadnými úmrtiami ich manželov. No možno je už neskoro. Niekto sa usiluje zavraždiť obe ženy a im sa niekoľkokrát podarí uniknúť smrti len o vlások. Kto sa ich snaží zabiť a prečo?... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Ikar (SK)

Are You Afraid of the Dark? , 2002

Dandulka
27.02.2022 5 z 5

Velmi zajímavé téma příběhu. Asi by mě nenapadlo použít ho jako zápletku do románu. Velmi neotřelé a neokoukané. Tohle je moje první přečtená kniha autorky, a myslím, že se s chutí vrhnu na další.

Leona333
19.01.2022 3 z 5

Tahle krimi mi párkrát přišla díky ,,superhrdinkám" Kelly a Dianě až moc pohádková... Tyto dvě vdovy, musely mít nad sebou celou armádu strážných andělů, jinak si nedovedu jejich nesnadné úniky..., vždy s dobrým koncem moc vysvětlit.
Tato kniha mi celkově moc nesedla. Od tohoto autora znám i lepší ke čtení.

Liteket
30.06.2020 5 z 5

Sidneyho knihy prostě mají spád i napětí. Těším se, až trochu pozapomenu a přečtu si s chutí znovu.

zoew
07.10.2019 4 z 5

Napsáno velmi čtivě, ale protože je děj místy hodně přitažený za vlasy, ubírám jednu hvězdičku. Rozhodně si od tohoto autora ještě něco přečtu.

anája
18.09.2019 4 z 5

Příjemné čtení a téma k zamyšlení.

Allla9
18.09.2019 5 z 5

Hodně mrtvých, ale napínavé. Stále se něco děje a je nad čím přemýšlet.

mariva
13.04.2019 5 z 5

Ještě žádná autorova kniha mě nezklamala a tato také ne. Zpočátku jsem sice měla trochu chaos v tom množství mrtvých, ale postupně děj nabíral obrátky neuvěřitelným způsobem. Knihu jsem přečetla téměř na jeden zátah a i když štěstí, které přálo hrdinkám bylo až nadpřirozené, stejně jsem si příběh užila a závěr docela správně odhadla. Trochu mrazí z autorova doslovu, protože denně vidíme, co se dnes ve světě děje s počasím.

Jack Bauer
24.03.2019 5 z 5

Nebojím. Četl jsem kdysi dávno a už si ani nevzpomínám o čem to bylo, rád bych si všechny Sheldonovky přečetl znovu, ale copak se to dá, když stále vycházejí nové knihy a pak nevím, kterou číst dřív? Mě se líbily všechny jeho knihy, ne nadarmo je to jeden z mých nejlepších autorů.

Danago
06.03.2019 3 z 5

Autora mám velmi ráda, četla jsem mnoho jeho knih a vždy jsem byla nadšená. Proto jsem sáhla i po této jeho knize. Bohužel tentokrát jsem byla zklamaná.
Děj knihy Bojíš se tmy? mi připadal velmi uspěchaný, nedotažený a trochu zmatený. Autor klouzal jen po povrchu a dlouho trvalo, než se zápletka trochu rozvinula.
Abych pravdu řekla, bavila mě až poslední třetina knihy. V níž začal příběh nabírat dech, logiku a objevují se zde nějaké zvraty. Nápad ovládání počasí a doslov v knize je velmi zajímavý.

Olous1
03.03.2019 3 z 5

Nebylo to tak špatné čtení, ale trochu mi to přišlo uspěchané a nelogické. Ale jsou bohužel lepší detektivky.

alnahu
28.12.2018 4 z 5

Sice dobré čtení ,ale také jsem hledala nějakou logiku v tomto příběhu. Příběh náhlých vdov Kelly a Diany ,které spolu uzavřou spojenectví ,aby vypátraly proč zemřeli jejich manželé.

albert19
25.12.2018 4 z 5

dobré počteníčko po celý obsah až do konce, doporučuji

kneslova
21.10.2018 4 z 5

Taková slušná oddechová kniha

Turmee
14.04.2018 3 z 5

Docela neobvyklá verze detektivky - bez vyšetřovatelů a policie, naopak s neuvěřtitelným štěstím pro hlavní hrdinky. Bohužel, chyběla mi zde nějaká logika a uvěřitelnost celého příběhu.

vlasta7
10.11.2017 4 z 5

napínavá kniha, rychle se čte.

evask
26.08.2017 4 z 5

Napínavé to je. Ale to, jak hlavní hrdinky vždycky nakonec šťastně vyvázly, ty náhody, to staví příběh mimo realitu. Odpočinkové čtení. Tři a půl hvězdičky.

šipek
19.06.2017 4 z 5

Tak doplňuji chybějící komentáře a hodnocení, které jsem z kraje dost podcenil. Knihu od tohoto spisovatele jsem dlouho, ale co jsem dříve četl tak vše bylo dobré.

pavčape
11.03.2017 4 z 5

Knížka se četla dobře, rychlý spád a napínavý děj nutily knihu neodkládat. Zápletka zajímavá a nutící k zamyšlení. Co kdyby? Funguje to opravdu? Mnohé by to vysvětlovalo... Ovšem jak již bylo řečeno níže, trochu méně uvěřitelné, že se hlavní hrdinky vždy a ze všeho dostaly se zdravou kůží! Tak trochu "americké klišé" :-) Ale jako napínavá oddechovka dobré! Klidně si knihu přečtěte. Je to prece S. Sheldon a ten nemůže zklamat. Já nelituji.

Lena63
28.11.2016

Asi nejslabší od Sheldona.

Tynni
25.10.2015 3 z 5

O proti jiným knihám tohoto autora mi přišla slabší...