Blízký konec

Blízký konec https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/12363/bmid_blizky-konec-OoW-12363.jpg 4 217 25

Napínavý román z prostředí onkologického centra na Floridě, kde dosahují neuvěřitelných výsledků v léčbě mozkových nádorů. Hlavní hrdina, nadaný student medicíny, je ve vyhlášené nemocnici na studijní praxi. Podivné okolnosti a nečekaná úmrtí pacientů přimějí studenta pátrat na vlastní pěst po příčinách. Spojuje si různé události, řeší nevysvětlitelné záhady a nakonec odhalí otřesné zločiny lékařů i ostatních zaměstnanců nemocnice.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR) , Knižní klub

Terminal , 1993

adelinka
21.09.2023 4 z 5

Po mnohých rokoch som opäť siahla po Cookovi. A tak nesklamal, stále sa dá čítať.

madem
06.07.2023 3 z 5

Budu asi opakovat názory ostatních. Dobrý nápad, lehce horší zpracovaní (proč vyzradil zápletku na začátku) a opravdu nepochopitelně se chovající hlavní hrdina.
V podstatě mu ani nepřejete dobrý konec.

Belanna
02.07.2022 4 z 5

Cookova klasika, napínavé, akční. Smypaťák Sean se postaral o skvělou, místy vtipnou zábavu. Stejně tak, jako většina autorových knih i tato měla v sobě výrazný morální podtext.

markyticka
27.10.2021 4 z 5

Modrooký, přidrzlý a nedržící se tak úplně pravidel Sean mne bavil, jeho lehce zpomalenější a naivní přítelkyně Janet o trochu méně. Kniha se četla lehce a zápletka byla jako obvykle zajímavá.

PepkazDepka
28.08.2021 4 z 5

Typicky Cook, vela napatia, viacero dejovych liniek, vela akcie.. Troska mi prekazala nerealnost niektorych cinov Seana, alebo Toma..

MišusWinner
16.04.2021 2 z 5

Poslední kniha, kterou jsem od tohoto autora četla. Nějak mě to nezaujalo a tři knihy mě stačily, do další se už asi nepustím.

Kontryhelka
01.12.2020 5 z 5

Všechny knihy od pana Cooka jsou čtivé,pěkně napsané a příběh má spád a švih. Přečetla jsem všechny, i když jsou na jedno brdo, ale jsou jako droga. Musela jsem číst další a další a další dokud jsem je všechny nezdolala. Ale nelituji. Bylo to opravdu pěkné čtení. Občas celkem mrazivé a kolikrát jsem si říkala, zda všechno to zlo, mamon a nelidskost a nedůstojnost, těm záškodníkům stojí za to, aby bylo zničeno tolik životů, rodin a dobré pověsti. A svědomí? to zřejmě ti prevíti ani neví, co je. V Cookových knihách je barvitě vše popsáno a bohužel se to děje i v reálném životě a světě. Ne každý ctí lidské hodnoty a bohužel pro spoustu lidí peníze, pohodlný život a kariéra nesmrdí. Ale milovníkům tohoto žánru není třeba dalších komentářů. Ti sami nejlépe ví, jaká četba je ta pravá.

stoun25
19.08.2020 5 z 5

Za mě vážně dobrý.

Lotka
03.05.2020 3 z 5

Žádný zázrak nečekejte.

Kraken126
14.05.2019

Knihu jsem odložil. ztrácel jsem se ve jménech a postavách, děj neustále přeskakoval. Očekával jsem od autora více.

pingu1
08.03.2019 4 z 5

Napínavé, prostě Cook, líbila se mi ale o trochu míň než ostatní...

ChodzikCZ
29.11.2018 3 z 5

Ve srovnání s dalšími Cookovými knihami je tahle jedna z těch slabších. Cca od poloviny knihy je jasné o co se jedná, hlavní hrdina děj zbytečně dramatizuje (nikomu nemá čas vysvětlit na čem tak nutně musí pracovat vs. je schopen hodiny procházet záznamy a koukat jak "rostou" buňky), boční linky jsou buď zbytečné (matka) nebo "jen do počtu" (japonci).
Ale pořád je to Cook, který se čte dobře a jako oddechovka to není špatné.

FishTailTea6
27.10.2018 3 z 5

Ač se mi kniha četla velice dobře, a zvolené téma je hodně zajímavé, tak po reálném zvážení pro a proti dávám jen tři hvězdičky. Oproti dalším Cookovým knihám mi trošičku vadí, že nakousl několik dějových linek a např. [SPOILER] Toma Widdicomba jsem považovala za jednu ze stěžejních postav, kdy mu autor věnuje jednu kapitolu za druhou a najednou šlus a slehne se po něm zem, aby se o něm krátce zmínil v epilogu.
Zároveň mi to, jak byl celý případ odhalen, resp. co předcházelo celému odhalení, přišlo sice napínavé, ale v mých očích nereálné.

LuckyZ
01.10.2018 4 z 5

První kniha od autora co čtu. Dobře se čte, ale konec mi přišel přehnaný.

jasnyj
18.09.2017 4 z 5

Z mého pohledu se kniha řadí mezi Cookovy slabší, byť akcí je plno a nuda zde nemá moc místa. Myšlenka zločinu léčby uměle vyvolané nemoci je zajímavá a v poslední čtvrtině je již čtenáři jasné o co jde. Vraždy pacientů se stávají postupně jakoby vedlejším produktem a postupně je vrah odsunut na druhou kolej. Teprve ke konci knihy, kdy je příběh poněkud rychle ukončen řekl bych i poněkud nereálně, se objeví zmínka o vrahovi.

dominikB951
23.05.2017 5 z 5

Super napínavá kniha!

iLuciferie
28.12.2016 4 z 5

Cookovská klasika :-)

prediger
28.10.2016 4 z 5

Kniha sice nebyla nejlepší, ale i tak jsem jí zhltl jedním dechem.

majík1
06.07.2016 5 z 5

Jedna z jeho nejlepších knih

čtenářka_Líba
28.02.2016 5 z 5

Hlavní hrdina svým drzým projevem popuzuje své konzervativní lékařské kolegy, ale tím mi byl hodně sympatický. Měla jsem skvělý čtenářský zážitek.

lékařské prostředí detektivky z lékařského prostředí

Robin Cook
americká, 1940