Zadáno pro Blížence

Eva je do svého někdejšího prázdninového instruktora a opravdového kamaráda Dicka zamilovaná až po uši. Tím spíš, že je dělí víc než tři sta kilometrů a chvil, kdy mohou být spolu, je jako šafránu... Eva je studiem obchodní akademie vytížená až nad hlavu, přísný táta ji hlídá víc než je zdrávo, o volný čas se jí stará věrný ctitel Deri, zaměstnávají ji sourozenci i kamarádky... Vlastně by to nebylo tak zlé, kdyby… Kdyby se všechno (a pořádně!) nezkomplikovalo jedním jediným nečekaným víkendem, který stráví Eva s Davidem sami bez rodičů – a který nezůstane bez následků. Román o tom, jak snadno se dá z velké lásky zavařit si malér a připravit si starosti, jaké by v sedmnácti letech ještě být neměly. ...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/120/blizenci-zadano-pro-.jpg 4.2491

Blíženci (L. Lanczová) 3.

Literatura česká, Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno, Víkend

Kniha Zadáno pro Blížence

Pejuška
19.12.2020

Pro mě skvěle uzavřená trilogie o Evě, Dickovi a spoustě dalších lidí. I když už nejsem náctka, tak mě knížka bavilo, takové fajné oddechové čtení, u kterého se nemusí přemýšlet a člověk může věřit i ve šťastné konce. Chci věřit tomu, že jim jejich život vyšel. Rozhodně jsem Evě její situaci nezáviděla, a nečekala jsem, že na mě tak silně zapůsobí. Musela rychle dospět, ale jsem ráda, že s tátou k sobě našli zase cestu, z Jariny se stal úplně jiný člověk a Jindra byl správný, bylo mi ho i líto, jak čeká a čeká a nedočká se...

Klopotkova
05.09.2020

Miluji tuto trilogii, včera jsem se ke třetímu dílu vrátila a zavzpomínala na dobu, kdy mi bylo náct a na krásná 90tá léta.
David mi přijde, že se časem může proměnit v despotického násilníka, moc tomu, že to po letech mezi nimi bylo růžové nevěřím.
Škoda, že nevzniklo pokračování po letech.
Trochu mě udivilo, že dětská lékařka předepsala Evě pro Anetku Feminar, cca v roce 1994-1996, kdy byla hit Sbírka zvadlejch růží se ještě Sunar a Feminar předepisoval od lékařů?

Amneris
22.06.2020

Poslední díl trilogie o Blížencích byl asi nejnapínavější. Všechny díly prečteny za pár dní, nejde se od nich odlepit :-)

Petula2106
20.05.2020

Nejlepší a nejmilejší trilogie :) zajímalo by mě jak by vypadala kniha, kdyby autorka napsala o jejich dceři Anete :))

Lucissia
24.03.2020

Za mě nejlepší díl série. :-) Kdysi dávno čteno s očima navrch hlavy, nyní se shovívavým úsměvem. :-)

NymphMaeve
28.12.2019

Úžasný a milý závěr trilogie. Je to můj nejoblíbenější díl. Sladké a zamilované konce mám ze všech nejraději. Ráda se občas, alespoň pomocí knížek, vracím do svých mladých let, kdy mi bylo -náct a já hltala zamilované románky jeden za druhým.

Aknel26
21.08.2019

Zajímavé zakončení celého příběhu, za mě ale nejslabší článek. Dick je opět chytřejší než rádio a hlavně než Evini rodiče. Škoda že svůj intelekt neprojevil v tu pravou chvíli.

Pája699
27.05.2019

Moje nejoblíbenějším trilogie z dětských let :-) Ať je mi kolik je, ale vždy když potřebuji nějaký oddech, ráda si knížky od paní Lanczové přečtu. Má to příběh, děj, zasmějete se, není to na jendo brdo.