Zadáno pro Blížence

Zadáno pro Blížence https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/120/blizenci-zadano-pro-.jpg 4 581 40

Blíženci (L. Lanczová) série

< 3. díl

Eva je do svého někdejšího prázdninového instruktora a opravdového kamaráda Dicka zamilovaná až po uši. Tím spíš, že je dělí víc než tři sta kilometrů a chvil, kdy mohou být spolu, je jako šafránu... Eva je studiem obchodní akademie vytížená až nad hlavu, přísný táta ji hlídá víc než je zdrávo, o volný čas se jí stará věrný ctitel Deri, zaměstnávají ji sourozenci i kamarádky... Vlastně by to nebylo tak zlé, kdyby… Kdyby se všechno (a pořádně!) nezkomplikovalo jedním jediným nečekaným víkendem, který stráví Eva s Davidem sami bez rodičů – a který nezůstane bez následků. Román o tom, jak snadno se dá z velké lásky zavařit si malér a připravit si starosti, jaké by v sedmnácti letech ještě být neměly. ... celý text

Nermal
14.01.2024 5 z 5

V závěrečném dílu trilogie se mi zdál David moc velký vzorňák. Paní spisovatelka chtěla holky trochu postrašit a přiblížit jim následky neplánovaného otěhotnění. Ale napsané to je pěkně, takže se to určitě mladým čtenářkám líbilo. A mně taky.

čtenářka76
23.10.2023 5 z 5

Tato trilogie byla první kniha od LL, kterou jsem četla v mé pubertě. Od té doby jsem její knížky hltala a mám je dodnes ve své knihovně.

Kacatko86
18.04.2022 4 z 5

Bude se mi po nich stýskat... tuhle trilogii mám ráda. A i když z ní léta ubrali jednu hvězdičku, nemění to nic na tom, že ve své době a pro svou cílovou skupinu, to byla naprostá pecka! Eva a Dick forever

Feliska764
30.09.2021 4 z 5

Lenku Lanczovou jsem objevila až jako dospělá, takže její knižky pro mě prostě budou oddechové čtení. Ale dobu dospívání si dobře pamatuju a nejistá Eva mi byla velmi blízká. Její příběh je uvěřitelný a to, co v celé serii prožívá, je poměrně reálné. Trochu mne teda štvalo, jak jí všichni kluci, co jenom prošli kolem, milujou :-D ale jinak si přesně umím představit, že potkat v jejím věku kluka jako je Dick, taky bych se do něj úplně zbláznila. Teď už asi ne, vadilo by mi jeho poučování a lehká panovačnost. Asi jsem trochu tým Deri, i když s tím by to Eva taky nevyhrála.
A prosím vás, sice řešilo v minulým díle, ale kdo je podle vás Tajný přítel? :-D

andrea7191
09.09.2021 3 z 5

Lanczová, kdo je víc, pokud je vám méně než 15? :-D Holčičí počteníčko, v té době nemělo konkurenci. To, že všechny její knihy a příběhy byly "na jedno brdo", bylo úplně jedno. :-D

tittanie
30.05.2021

Pěkné ukončení série. Knihu jsem četla už několikrát a myslím, že si ji ještě párkrát přečtu. Je pravda, že poprvé jsem četla tuhle knihu a nevěděla jsem, že je to třetí díl série. Taky mi dost vadilo chování Eviných rodičů a říkala jsem si, že knihu víckrát nechci ani vidět, ale po čase jsem si vzpomněla na děj a hledala jsem, co to bylo za knihu. Dlouho ji nemohla najít, ale nakonec jsem se k ní zase dostala.

Pejuška
19.12.2020 5 z 5

Pro mě skvěle uzavřená trilogie o Evě, Dickovi a spoustě dalších lidí. I když už nejsem náctka, tak mě knížka bavilo, takové fajné oddechové čtení, u kterého se nemusí přemýšlet a člověk může věřit i ve šťastné konce. Chci věřit tomu, že jim jejich život vyšel. Rozhodně jsem Evě její situaci nezáviděla, a nečekala jsem, že na mě tak silně zapůsobí. Musela rychle dospět, ale jsem ráda, že s tátou k sobě našli zase cestu, z Jariny se stal úplně jiný člověk a Jindra byl správný, bylo mi ho i líto, jak čeká a čeká a nedočká se...

Klopotkova
05.09.2020

Miluji tuto trilogii, včera jsem se ke třetímu dílu vrátila a zavzpomínala na dobu, kdy mi bylo náct a na krásná 90tá léta.
David mi přijde, že se časem může proměnit v despotického násilníka, moc tomu, že to po letech mezi nimi bylo růžové nevěřím.
Škoda, že nevzniklo pokračování po letech.
Trochu mě udivilo, že dětská lékařka předepsala Evě pro Anetku Feminar, cca v roce 1994-1996, kdy byla hit Sbírka zvadlejch růží se ještě Sunar a Feminar předepisoval od lékařů?

Amneris
22.06.2020 5 z 5

Poslední díl trilogie o Blížencích byl asi nejnapínavější. Všechny díly prečteny za pár dní, nejde se od nich odlepit :-)

Petula2106
20.05.2020

Nejlepší a nejmilejší trilogie :) zajímalo by mě jak by vypadala kniha, kdyby autorka napsala o jejich dceři Anete :))

Lucissia
24.03.2020 5 z 5

Za mě nejlepší díl série. :-) Kdysi dávno čteno s očima navrch hlavy, nyní se shovívavým úsměvem. :-)

NymphMaeve
28.12.2019 5 z 5

Úžasný a milý závěr trilogie. Je to můj nejoblíbenější díl. Sladké a zamilované konce mám ze všech nejraději. Ráda se občas, alespoň pomocí knížek, vracím do svých mladých let, kdy mi bylo -náct a já hltala zamilované románky jeden za druhým.

Aknel26
21.08.2019 2 z 5

Zajímavé zakončení celého příběhu, za mě ale nejslabší článek. Dick je opět chytřejší než rádio a hlavně než Evini rodiče. Škoda že svůj intelekt neprojevil v tu pravou chvíli.

Pája699
27.05.2019 5 z 5

Moje nejoblíbenějším trilogie z dětských let :-) Ať je mi kolik je, ale vždy když potřebuji nějaký oddech, ráda si knížky od paní Lanczové přečtu. Má to příběh, děj, zasmějete se, není to na jendo brdo.

Leona91
10.03.2019 5 z 5

Typická červená knihovna náctiletých. Série se mi velmi líbila když jsem ji četla tak patnáct let zpátky. Eva a Dick mají svůj životní příběh už uzavřený. Myslím, že autorka má knihy s mnohem hlubším významném, avšak triologie mě určitě neurazila. Byla jsem ráda za uzavřený konec celého příběhu. Nejlepší postava celého příběhu byl určitě Jindra a osobně bych ho za Davida vyměnila hned. Dnes bych jich nedala 5 hvězdiček, ale v době kdy jsem knihu četla určitě ano.

JancaMia
24.02.2019 4 z 5

Krásné zakončení triologie :)

TaLu
20.07.2018 3 z 5

Jako čtenářku mě kdysi dávno zklamalo, že dvojice nedokázala tak úplně naplnit své sny a touhy. To vedlo v velké komplikaci jejich životů. Přesto jsem jim přála, aby to vše nějak ustáli a byly jeden pro druhého tím, co si kdysi vysnili. Pokud bych si mohla vybrat, zůstala bych u prvních dvou dílů, ale autorka chtěla jejich cestu nějak završit a určitě i v tomto díle se čtenářkám určitého věku nabízí nejedna myšlenka " co by bylo kdyby" ....a přesně to zřejmě potřebujeme v době dospívání číst. Doufám, že je po přečtení napadne : určitě počkám ! Snad nebude tento díl fungovat naopak, protože v reálném životě ty komplikace většinou nekončí happy endem....

MarKy95
27.02.2018 5 z 5

Miluju tuhle triologii :)

Vikos
01.12.2017 5 z 5

Dobře to dopadlo :) Krásná knížka.

Disinka
20.11.2017 5 z 5

Dívčí romány to je moje :)

Kniha Zadáno pro Blížence je v

Přečtených1 316x