Bláznova moudrost

Bláznova moudrost https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/38343/blaznova-moudrost-38343.jpg 4 145 24

aneb Smrt a slavné zmrtvýchvstání Jeana Jacquesa Rousseaua. Kniha zachycuje konec života francouzského myslitele J. J. Rousseaua a osud jeho díla v bouřlivém období francouzské buržoazní revoluce.

Literatura světová Historické romány
Vydáno: , Český klub

Narrenweisheit oder Tod und Verklärung des Jean Jacques Rousseau , 1962

Adigiotto
27.08.2014 3 z 5

(SPOILER) Viac by som si užil celú knihu o živote Jeana Jacquesa Rousseaua, o jeho tvorbe, o jeho myšlienkach, o jeho zápasoch, o jeho sporoch s Voltairom a Diderotom. Autor si však vybral posledné týždne života filozofa. A Rousseau nanešťastie odíde zo scény v tretine knihy.
Alebo by som si užil celú knihu o Francúzskej revolúcii, o chybách Ľudovíta XVI., o napúdrovanej šľachte, o nádeji obyčajných ľudí, o priateľstve Robespierrea s Dantonom, o ich rozchode a smrti. Autor sa však rozhodol vyrozprávať príbeh revolúcie v skratke na pol knihy. Škoda. Vzniklo tak dielo ´ani ryba, ani rak´.

Natique
18.12.2013 2 z 5

Od Feuchtwangera jsem četla dost knížek, tahle se mi líbila nejméně. Připadala mi dost táhlá, hlavní postava - Fernand - byl nemastný neslaný, spousta politiky. Ani nevím, co vlastně bylo hlavním tématem - jestli Rousseauův život, smrt a dílo, nebo francouzská revoluce ... Takový mišmaš všeho dohromady, nic pořádně. Kniha mě trochu zklamala.

hory2
26.08.2013 5 z 5

Vynikající, jako vše od tohoto autora.

WEIL
16.10.2011

Co je normální?
Bláznivé je vše, co není normální, ale znormovat všechny možnosti, které nás obklopují je pro člověka vyloučeno.

Nelíbí se mi proto ten název, ten se hodí na každého člověka.