Biomanželka

Biomanželka https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/45145/bmid_biomanzelka-XBL-45145.png 3 1092 228

Biomanželka/Biomanžel série

Biomanželka/Biomanžel série

1. díl

Nový humoristický román od Michala Viewegha je volně inspirován životem Michala Viewegha a jeho rodiny. "Od začátku jsem přesvědčena, že Mojmírovo manželství s Hedvikou je moderní soft verzí pradávného příběhu o Modrovousovi, který vraždí své ženy. Jistě jej znáte: nezkušená kráska se provdá za chlípné bohaté monstrum, které jí naoko poskytuje svobodu, ale ve skutečnosti zabíjí její přirozenou krásu, talent a nespoutanost," říká dula, vypravěčka nové knihy Michala Viewegha Biomanželka. Dula je zprvu jen průvodkyní manželčiným těhotenstvím a porodem. Svou rodičku však neopouští ani poté, takže následujících sedm let s Hedvikou a jejím manželem bydlí - to je výchozí situace humoristického románu nejpopulárnějšího českého spisovatele. "Zdánlivě humoristického," upřesňuje autor. "A nemohu bohužel popřít, že je to román částečně autobiografický." Kniha vychází 27. 9. 2010... celý text

Lazy
09.06.2011 3 z 5

Nečekal jsem nic převratného, ale musím souhlasit s autorem. Rychlé, pohodové čtení, nic víc.

Beranka66
06.05.2011 odpad!

Aneb jak zvítězil marketing a reklama nad uměním a kvalitou

Verrrunka
29.03.2011 5 z 5

Četla jsem i několik recenzí, některé vychvalují, jiné haní, téměř všechny se shodují v tom, že toto je další typický Viewegh. Já ten pocit nemám, mně naopak tato kniha přijde úplně jiná. Ano, týká se vztahů, ale tak trochu jinak To, že autor- muž, napsal knihu z pohledu ženy a ještě ke všemu tak feministicky laděnou jde absolutně mimo moje chápání (v tom dobrém slova smyslu). Vypravěčku dulu jsem z celé duše upřímně nenáviděla a skoro vždycky jsem držela palce sebestřednému chlapovi- v tomto případě slavnému spisovateli. Knihu jsem přečetla v podstatě během 3 hodin ve vlaku, naprosto nadšená jsem se nemohla odtrhnout, ani když přišla průvodčí! Měla jsem chuť všecky ty poblázněné feministky spráskat na jednu hromadu :D

pajunček
26.03.2011 2 z 5

Čte se dobře a rychle, ale nic po ní nezůstane. Ostatně jako po všech autorových knihách. Taková nenáročná oddechovka.

Adriana.82
07.03.2011 4 z 5

Dula mě neskutečně prudila a fandim 100% Mojmírovi :))

gucci4me
17.02.2011 1 z 5

Tak mě tahle kniha nenadchla, dočetla jsem jen z titulu, že jsem zvyklá rozečtené knihy dokončit, ať jsou jakékoli... Tohle byla 1 z těch slabších. Bohužel.

pankaplan
13.02.2011 5 z 5

VIewegh se snaží bavit - a jde mu to dobře.

OldaB
11.01.2011 3 z 5

Při čtení této knihy mi na mysl neustále přicházela myšlenka, do jaké míry si Viewegh vymýšlí? Co je jeho vlastní zážitek a co je výplod fabulátora a manipulátora? Musím přiznat, že jsem hodně fandil postavě spisovatele. Starou dulu jsem naopak upřímně nenáviděl. V prostřední části kapánek nudnější, ale rozhodně stojí za přečtení. Po konci zadumaný úsměv, proboha ať se mi to nestane.