Bílý tesák

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Již více než sto let provází malé i velké čtenáře příběh Bílého tesáka, psa, v jehož žilách koluje i vlčí krev. Se zatajeným dechem sledujeme na stránkách knihy jeho osud: od prvních štěněčích krůčků až po tvrdé zápasy dospělého psího samotáře. Boj o život v ledových pustinách Aljašky i mezi krutými lidskými zbabělci, hledání té pravé lidské smečky, úzkost i slzy dojetí – to všechno jsou přísady, které z Jacka Londona dělají mistra knih odvahy a dobrodružství. Bílý tesák patří mezi nejslavnější autorova díla, příběh byl zfilmován a posloužil jako námět pro oblíbený seriál....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/22_/223372/bily-tesak-223372.jpg 4.51283
Orig. název:

White Fang (1907)

Žánr:
Literatura světová, Dobrodružné, Pro děti a mládež
Vydáno:, Albatros (ČR)
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (153)

Kniha Bílý tesák

Přidat komentář
intelektuálka
21. února

Krásná kniha - jak se z šedého vlčka stal Bílý tesák ...

Vlček prožívá krásné dětství s vlčicí Kičou - a tam je základ jeho výchovy - i když je potom vystaven zlému zacházení - vzpomínky zůstávají a on nakonec přece jenom nalezne svého laskavého boha a učí se žít v lidské smečce...

To není pouze kniha o vlcích - je to důkaz, že když zvířeti porozumíte, porozumí i ono vám.. a podle mě je zlé zvíře obrazem svého pána...

Jsem ráda Bílý tesáku, že jsi spoustu let v mé knihovně ...

Kopretina
19. února

Ze začátku je příběh dost krutý, což jsem já i mé děti snášely dost těžko. S dětmi jsme o tom hodně mluvily, třeba i o jejich spolužácích, kteří se stávají zlými tím, jak k nimi přistupují rodiče, společnost, ostatní spolužáci apod. Od setkání se Scottem se příběh stává lehčím a humornějším. Bonbónky v posledních dvou kapitolách perfektně příběh dovrší.
Je zajímavé, že jsem tuto knihu již kdysi dávno četla - a vůbec se mi z ní nic nevybavilo..

kacaabba
27. ledna

Obdobně jako jistě mnohým čtenářům této knihy se mi líbil vývoj Bílého tesáka od tvrďáka po psa, který se vydá na milost a nemilost svému milovanému pánu. Protože poznal něco, co celý život neměl - lásku.

jakub1272
14. ledna

Skvele

Alix
14. ledna

Poprvé jsem Bílého tesáka přečetla v dětství a pamatuji si, že jsem se při čtení hodně bála. Pak jsem na něj zapomněla a vyhrabala ho včera. Četla jsem až do noci a brečela tak, až se mi rozmazávala písmenka. Nádherná kniha, plná citu a porozumění, ale i krutosti a omezenosti. Konečná proměna Tesáka byla popsána naprosto bravurně a konec mne potěšil, takže jsem mohla spokojeně usnout.

esfinge
12.12.2018

Krásná klasika. Syn četl jako povinnou četbu přes den a tak jsem se také zacetla a dala ji za tři večery. A líbilo.

ChristineDaee
08.12.2018

Tak toto nie je iba napínavý príbeh o živote polopsa, polovlka v divočine a pod ľudskou nadvládou, ale je to aj univerzálna metafora cesty človeka - možno náhodného a možno autora, ktorý dá sa povedať po voľnosti a bezeľstnosti detstva sa stretáva s odporom, čo z neho robí samotára, s nenávisťou, ktorá ho robí zlý a týraním, čo ho robí šialeným, kým láska dokáže z jeho vnútra vyčariť poklad neopísateľnej hodnoty. Okamžite mi príde na um asociácia s kriminálnikmi, ktorých stvorila spoločnosť ( ako chlapík, čo ukradol chlieb :D). Kniha, čo v sebe skrýva oveľa viac, ako sa zdá na prvý pohľad.

lotos
03.12.2018

dalo by se říci povinná četba:) všech generací

ViktorCZ450
08.11.2018

Stojí si tuto knížku přečíst protože, je velice zajímavá a má originální kontent. Na této knížce mě překvapily nápady Jacka Londona. Překvapilo mě také to že, tam nebyly obrázky.

Najezchlebova
02.11.2018

V dětství jedna z mých nejoblíbenějších knih. V dospělosti už to dobrodružství neumím tak dobře prožít, ale pořád řadím Bílého tesáka mezi nejlepší literární díla.

MatoZu
31.10.2018

Moc hezká kniha. Bílý tesák je neuvěřitelný pes/vlk, obdivuji jeho věrnost a sílu.
(menší SPOILERY) Měl dost strastiplný život, který z něj "uhnětl" chladného samotáře a zabijáka. I přesto v něm však stále zůstalo (někde v hloubi duše) trochu citu a lásky. Tyto vlastnosti se nakonec přece jen dostaly na povrch a stal se z něj věrný lidský společník. Líbilo se mi, že na konci knihy byl zmíněn člověk, který byl v podstatě lidská verze Bílého tesáka. I jemu společnost křivdila a udělala z něj krutého zabijáka. Je vidět, že zvlčet může i člověk, stejně tak jako pes či jiný živý tvor. Konec mě dojal a moc se mi líbil. (konec SPOILERŮ)

Také obdivuji, jak dokázal London popsat, co se Bílému tesákovi honí hlavou. Skoro jako by dokázal číst psům myšlenky.
Kniha je moc pěkná, líbila se mi od začátku až do konce.

Missqueen
29.10.2018

Krásný příběh i když mi zpočátku přišel trochu nudný a četla jsem ho spíše z povinosti, jsem velice ráda že jsem knihu dočetla

Dominika13
18.08.2018

Nádherná klasika. Příběh o duši vlka a člověka.

TerkaLangoš199
30.07.2018

Knihu jsem četla jako malá a pamatuji si, že se mi líbila. Teď - skoro po deseti letech - z ní mám ještě větší radost. Tesákova psí věrnost a vlčí nepřístupnost má velké místo v mém srdci.

Dolina
22.07.2018

Jedna z nejhezčích knih co jsem četl. Opravdu hodně mě to dojalo.

vterinka
30.06.2018

Nádherná, čtivá kniha, která zobrazuje důsledek týrání zvířat na jejich chování. Jakožto milovník zvířat jsem měla sto chutí s knihou praštit, když jsem se dostala k Hezounovi a začala jsem proklínat sama sebe, že jsem to vůbec začala číst. Naštěstí měl osud Bílého tesáka šťastný obrat a ještě šťastnější konec, takže knihu hodnotím velice pozitivně a myslím, že i já sama jsem se zamyslela nad způsobem chování ke zvířatům. :-)

Marekh
11.06.2018

Kniha se mi líbila a určitě knihu doporučuji.

Thrawn
04.06.2018

Opravdu skvělá kniha :-)

ViciCzech
04.05.2018

Skvělá kniha.

Javajka
25.04.2018

Naprosto úžasná kniha❤️

Szekynka
18.04.2018

Povinná četba, která by ale vůbec neměla být povinná.
Kniha se čte sama. Perfektně popsaná divočina a příběh.

Marbo
01.04.2018

Příběh jednoho psa. Avšak krom toho,London vykreslil tehdejší svět a někdy to není věru nejhezčí čtení.
Hezký návrat do dětství.

Šedávlčice
22.02.2018

Bílý tesák je úžasný. Mám ho moc ráda. Doporočuji si
ho přečíst :-)

xxxZlatonka
12.02.2018

Dodnes z toho mám depresi, a to jsem Bílého tesáka četla asi před 7 lety. Nechápu, jak to může mít někdo za oblíbenou knížku od dětství, vždyť je to strašně kruté...a nebo jsem byla až moc citlivá a teď bych už na to nahlížela jinak. Přestože ve mně moc pozitivních pocitů nezanechala, dávám průměrné hodnocení, přece jen to ve mne pocity vyvolalo, šlo to číst a dávalo to smysl, a o to přece jde.

RudýOnkel
08.02.2018

Člověk by neměl lpět příliš na popisu přírody, ale nějak jej přeskočit a zabývat se především vztahem mezi lidmi, psy a vlky. Kniha zaujme jen někoho, který se dokáže vcítit do postav a chápání. Jednoduchá na porozumění, dobře se čte, výborný úvod a je vysvětlenmo vše, co bylo skryto

Příběh 8/10

Romance 2/10
Akce 7/10
Humor 1/10
Napětí 6/10

Venny345
29.01.2018

Tak tohle mě hodně zklamalo.
Neustále popisy krajiny byly často až zbytečné. Pořád jsem přeskakovala stránky..
Bohužel jen 1* :(

Kateshiki
28.01.2018

Fascinující příběh vlka na půl psa od začátku, kdy byl ještě v matčině lůnu, po zrození jeho potomků.

ninka6
27.01.2018

Překrásná kniha.

NinušFantasy
08.01.2018

Kniha se mi moc líbila. Nechápu jak mohli ti lidé Bílého tesáka tolik týrat. Jsem ráda že příběh dobře dopadl. Bílý tesák si to zasloužil. :)

doktorking
29.12.2017

Nádherná knížka pro všechny kteří miluji divokou přírodu.Myslím že knížka ani s věkem neztrácí na kráse a dala by se přiřadit k nesmrtelné klasice.