Bílá tma

Bílá tma https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/366581/bmid_bila-tma-ayf-366581.jpg 4 272 103

Markéta, které nikdo neřekne jinak než Rita, se dostala do velkých nesnází. Rozvedená a bez prostředků se s dětmi musela vrátit do rodného městečka, kde začala pracovat jako sestra v nedalekém Domově pro seniory. Podle její kamarádky Lídy tam ale není všechno v pořádku. Jenže než Ritě prozradí svá zjištění, je nalezena mrtvá. Dům, kde teď Rita s dětmi bydlí, je v podstatě na samotě. Přesto se tam mrazivou nocí ozývá dětský pláč. Jak je to možné? A proč Lída zemřela? Souvisí to s domovem pro seniory? Rita hledá odpovědi a samotné jí při tom jde o život.... celý text

Adelajda_4
31.08.2019 4 z 5

V poslední době jsem si celkem oblíbila české detektivky soudobých autorů. V tomto případě se ale spíše, než o detektivku jednalo o psychologický thriller. Rita, která se po rozvodu ocitne s dětmi bez prostředků, se vrací do rodného města, kde se stýká se starými známými. Její nejbližší kamarádka Lída jí prozradí jistá znepokojení týkající se domova pro seniory, ve kterém pracuje, avšak druhý den je nalezena mrtvá. Rita však nenechává smrt kamarádky bez odezvy a začne zjišťovat, proč mohl někdo oblíbenou Lídu zabít. V průběhu příběhu tedy zjišťuje, jak je to vlastně s domovem pro seniory a do toho se snaží dát do pořádku svůj život.

janina66
24.08.2019 4 z 5

Depresivní, spíš psychologické, než detektivka. Četla jsem už před rokem, ale stále to mám v živé paměti.

Pafy
08.08.2019 4 z 5

Jednoduše napsáno, ale zase se kniha četla velmi snadno a byla jsem zvědavá, jak dopadne. Asi na ni nebudu mockrát vzpomínat, tolik se mi pod kůži nedostala, ale četla jsem ji kvůli výzvě a nebyl to špatný výběr.

petrzel
31.07.2019 5 z 5

Napínavé , chvilkami jsem se i bála , česká autorka která mě přesvědčila o tom ,že to umí . Těším se na další knihu.

ErikaJ
23.07.2019 3 z 5

Četla jsem ji hlavně kvůli Čtenářské výzvě. Autorku jsem do této doby neznala, ale mile mě překvapila. Taková příjemná detektivka a psychologický román v jednom. Oddechové čtení.

medlovice
21.07.2019 5 z 5

Co může přinést bílá tma ? Není temná, člověk přece vidí ! Ale v této Bílé tmě se nebloudí, netápe ,jen hledá. Řeší se tu milostný trojúhelník a to je vždycky špatné, na jedné straně zaslepená žena a ta druhá, které právě prozřela. Záhadné úmrtí , odložený případ, návrat do míst svého dětství a podivný dětský pláč protínající mrazivé noční ticho. Detektivka na velmi vysoké úrovni a světe div se , bez super policajta, jen mladá žena chce vědět proč zemřela její kamarádka.

ivanaci
13.07.2019 4 z 5

Četla se pěkně, české prostředí a hodila se do Výzvy

Gibis
06.07.2019 5 z 5

Bílá tma se mi četla velmi dobře. České prostředí, obyčejné lidské starosti i radosti, k tomu detektivní zápletka...užila jsem si to. A určitě vyhledám další knihy Zdenky Hamerové.

norrasun
25.06.2019 5 z 5

Taky bych to jako detektivku neoznačila, spíš jako psychologický román s prvky thrilleru nebo tak něco. Vše se točí kolem jakési neurčité záhady v domově pro seniory, dále nahlédneme do osobního a milostného života hlavní hrdinky. Knížka je dobře napsaná a jaksi budí stále zájem číst dál, což považuju u literatury za dost zásadní. Zajímavá zápletka, dramatické rozuzlení, pět hvězd.

Martiiiik
21.06.2019 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. Je krásně vyprávěná, taková tajuplná detektivka odehrávající se v Čechách, doma. Je jemná, nenásilná oproti severské krimi. Téma trochu se života. Někdy holt člověk překročí bod, odkud není návratu.. vřele doporučuji, určitě si od této, pro mě nové autorky něco dalšího ráda přečtu :-)

Lenka26
20.06.2019 5 z 5

Kniha byla poutavá, četla se rychle, děj byl svižný, konec se mi zdál trochu nadsazený, ale i tak na léto jako oddechovka v pohodě.

jindra3953
20.06.2019 3 z 5

Kniha s oxymorónem v názvu, proto jsem po ní sáhla, že zapadá do Knižní výzvy. Hodnotím jako průměrnou detektivku. Nenadchla, neurazila.

Zlatinka.Emilly
30.05.2019 5 z 5

Zajímavý námět pro knihu, který byl nasměrován jinou cestou, než šly moje představy. Místy jsem se divila, jak mohla Markéta jen tak vyběhnout do tmy, to já bych tedy zkontrolovala okenice, dveře :) zvláště, když bych bydlela na místě jako ona se svými dětmi. Nakonec její statečnost přinesla světlo do tmy.

elotriel
29.05.2019 5 z 5

Kniha je ze zajímavého prostředí, děj je napínavý, přečetla jsem ji jedním dechem.

Marcik7
13.05.2019 3 z 5

Celkem slušná detektivka, místy trochu přitažena za vlasy, prostředí domova pro seniory popsáno velmi přesně a realisticky.

klarence
03.04.2019 3 z 5

příjemná oddechovka

Marcela52
31.03.2019 4 z 5

Detektivka z prostředí domova seniorů se četla velmi dobře. Autorka celkem věrohodně zachytila problémy současnosti i mezilidské vztahy. Rozuzlení bylo docela překvapující a zakončení logické. Méně náročné čtení, které bych doporučila jako dobrou "oddechovku", třeba na dovolenou.

Sirael440
14.03.2019 5 z 5

Příjemně čtivě napsané, závěr strhující. Se zajímavým odkazem na historii ukončování života nacisty.

kudrdlinka
13.03.2019 4 z 5

Nenáročná česká detektivka, asi spíš pro ženy. Čte se moc hezky, konec byl překvapující a dost rychlý. Bylo pár věcí, které mi přišly trochu přitažené za vlasy, ale celkově prima čtení.

kika 13
08.03.2019 4 z 5

Krásně napínavé až do konce.