Bílá Masajka

Bílá Masajka https://www.databazeknih.cz/img/books/61_/61217/bila-masajka-61217.jpg 4 1218 1218

Bílá Masajka série

Obálkový podnázev: Sen o velké lásce se změnil v boj o přežití. Corinne Hofmannová, úspěšná švýcarská podnikatelka, se rozhodne strávit se svým snoubencem dovolenou v Keni. Hned po přistání na letišti v Mombase je touto zemí zcela očarovaná. Při přejezdu řeky na féře náhodou zahlédne urostlého masajského válečníka Lketingu a fascinuje ji jeho krása i chování. Je to láska na první pohled a Corinne udělá všechno pro to, aby se s Lketingou znovu setkala. Zpátky do Švýcarska odjíždí s neochvějným přesvědčením, že se do Afriky a k svému milému Masajovi brzy vrátí. V krátké době rozprodá veškerý majetek, opouští dosavadní způsob života v civilizované společnosti a zaslepeně se vrhá do neznáma. V keňské buši hluboko ve vnitrozemí vede po boku svého negramotného masajského válečníka život plný strastí - bez vody a toalet a nedostatku potravin -, ale přesto se zpočátku cítí šťastná. Navzdory boji s byrokracií oslaví s Lketingou v jeho domorodé vesničce z chatrčí i svou svatbu. Stane se z ní bílá Masajka, která se musí podřídit rituálům kmene. Její radost je završena, když se jí narodí dcerka Napirai. Avšak každodenní živoření v neuvěřitelně primitivních podmínkách s sebou přináší neustálé problémy: smrtelně nebezpečné nemoci a infekce, hladovění, materiální strádání i nepřekonatelné kulturní rozdíly a předsudky. Corinne je žena do nepohody, statečně se snaží všechno zvládat, dokonce i tady se pouští znovu do obchodování, ale po vyčerpávajících čtyřech letech se ocitne na konci svých fyzických i duševních sil a bez finančních prostředků. Její sen o kouzelné Africe, víra ve vlastní síly a velká láska k Lketingovi se mění v rozčarování a nenávratně se rozplývají…... celý text

Literatura světová Biografie a memoáry Cestopisy a místopisy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Die weisse Massai , 1998

Jana2424
12.01.2016 3 z 5

Zajímavá knížka, která nás zavede do mě neznámého a těžko představitelného života v Keni. Knížka je psaná jednoduchým stylem, přesto je velice poutavá. Film jsem neviděla, takže nemohu srovnávat.

Jade
01.01.2016 4 z 5

Krásný příběh plný lásky i bolesti. Obdivuhodné dobrodružství bílé ženy v Africe.

babsi66
29.11.2015 3 z 5

Tak literárně to tedy žádný zázrak není. Jediné, co je na knize zajímavé, je prostředí Keni a popis toho, jak se Evropanka potýká s místním způsobem života. Jinak je to totiž jen o další příběh, kdy se ona zamiluje do něj a udělala by pro něj první poslední. Autorka bohužel nevyužila potenciál příběhu a hlavně prostředí. Jazykově je pak vyprávění dosti chudé a jednoduché, v podstatě se celé omezuje jen na popis událostí, bez nějakého hlubšího vysvětlování. Zkrátka, čekala jsem podstatně víc.

Matilka
18.11.2015

Nejdrříve jsem viděla film a ten stál za prd..knížka mnohem lepší:)Četla se fakt jedním dechem.Doporučiji.

sarash
17.10.2015 5 z 5

Mě se kniha líbila,čte se jedním dechem,pro lásku a v zamilovanosti je člověk schopen udělat spoustu věci,které se vymykají normálnímu myšlení.

xp3
21.09.2015 3 z 5

Materiálu na několik knih a takhle zahozený! Zajímavé prostředí, poutavý příběh, jen mi vadil styl, proto jen 3*. Chyběl mi hlubší ponor i širší usazení děje v Keni, chyběla mi gradace situací, z nichž kdekterá by vydala na samostatnou kapitolu/povídku. V zásadě byla asi deníková forma pro autorku nejsnadnější a tak vlastně dobře , že sepsala alespoň tohle - tedy pokud je příběh pravda. Každopádně jsem té neřízené střele Corinne držela palce až do vítězného útěku.

makca
29.08.2015 5 z 5

Knížka se mi moc líbila. Film ovšem nedoporučuji.

Zdeňula
18.08.2015 5 z 5

Knihu jsem přečetla jedním dechem za tři dny. Úplně jsem se ponořila do děje a nemohla se na nic jiného soustředit. Moc hezky se mi kniha četla. Je neuvěřitelné, co hlavní hrdinka dokázala kvůli lásce...:) u konce knihy jsem měla mokrý kapesník v ruce :(

prochajda
29.07.2015 5 z 5

Čtivé, poutavé vyprávění, jen jsem nechápala, jak může někdo, tak hazardovat se svým životem. Určitě si přečtu pokračování.

playada
22.07.2015 5 z 5

Hrdinku jsem ohromně obdivovala, ale předem bylo jasné, že to nebude fungovat... Dva naprosto rozdílné světy.... Ale dle fotek musím uznat, že ženich je opravdu krásný a nedivím se Corině, že se do něj zabouchla!!

hancijar
15.07.2015 5 z 5

No asi takto, tak holka je blazen, nic vic, nic min. Laska je krasne vec, ale toto teda nedavam, Jako bylo to poutave napsane, ale blazen.

Póžislava
11.07.2015 4 z 5

Zvláštní kniha. Znovu mě to utvrdilo v přesvědčení, že člověk kvůli lásce je fakt schopen hodně obětovat, ne-li vše....ale tady mi to přišlo už jako docela extrém. Jinak sem byla ráda, že sem se dozvěděla něco o životě v Africe, afrických kmenech a jejich zvycích. Hlavní hrdinka měla smůlu, že ve finále v souboji láska vs. tradice a zvyky zvítězilo to druhé. Jinak kniha se četla vesměs dobře, jen mi v některých úsecích přišla zbytečně zdlouhavá, hlavně ke konci. Hodnotím 80%. Film je slabší.

Nikuskaaa
26.06.2015 4 z 5

Opět jeden ze zajímavých příběhů, příjemná změna po ženách, které si berou muslima.

Skawin
23.06.2015 5 z 5

Přečteno jedním dechem. Je asi velmi vzácné, když si porozumí dva lidé z naprosto odlišných kultur a ještě vzácnější, když spolu mohou žít. Dva velice milující se lidé se nedokázali překlenout přes hluboce zakořeněné "danosti". Na jednu stranu je škoda, že tradiční kultury se mísí s civilizací, ale na druhou stranu pak se mohou lépe pochopit.

KACABAK
20.06.2015

Kniha se mi velmi líbila, je překvapivé, jak žijí ženy jinde na světě a přitom téměř nepotřebují 90 % věcí, které my ženy v Evropě běžně máme. Hlavní hrdinka Corinne byla velmi odvážná, ale upřímně, pokud by nebyla zamilovaná, určitě by toto nepodstoupila.

Marselle
07.06.2015 5 z 5

mě se kniha velice líbila :-)

Arquette
14.05.2015 5 z 5

Musím přiznat, že autorka mi chvílemi přišla až dětinsky naivní. Ale kdo se nikdy v životě bláznivě nezamiloval, že?

Kniha se mi ale i tak moc líbila. Obdivovala jsem jí, co si musela všechno prožít. Opravdu to neměla lehké! Střet kultur udělal své.

motolka
30.04.2015 5 z 5

Fascinující knížka. Stále nemůžu pochopit, co Corinnu na Lketingonovi tak zaujalo a čím jí okouzlil. Nechtěla bych to, co prožila prožít ani za nic.

Knížka se mi zdála mnohem zajímavější, než film, i když ten byl také moc pěkně natočený.

Chystám se přečíst si i další díly.

Zrzavá_Tereza
23.04.2015 5 z 5

Velmi pěkný příběh a hlavně poučný.
Říká se, že láska nezná hranic. Tahle knížka je toho důkazem. Nebo to možná nebyla ani tak láska, jako spíš pobláznění a touha po něčem novém v podobě exotického muže.
Pro mě to byl zajímavý pohled do jiné kultury. Mimochodem - když jsem viděla v knížce, jak vypadal ten muž, kvůli kterému hlavní hrdinka všechno zahodila, celkem jsem se zhrozila :) Za to ve filmovém zpracování se na něj dá dívat :)

Madi
23.04.2015 3 z 5

Zajímavá kniha, bavilo mě to, ale sakra...ta ženská byla tak BLBÁ!!!
Na první pohled se zamiluje do Masaje, hodí za hlavu práci, rodinu a vydá se " štěstí" naproti. A nevyjde jí to, kupodivu, ehm...