Biblické příběhy

Biblické příběhy https://www.databazeknih.cz/img/books/61_/6127/biblicke-pribehy-6127.jpg 3 319 46

Příběhy ze Starého zákona; autor vynechal vysloveně náboženské pasáže, bohoslužebné poučky a didakticko- náboženské části. Zaměřil se na kapitoly, které vyprávějí o historii, o společenských a politických poměrech, o politickém zřízení a o způsobu myšlení jednoho ze starověkých národů. Dílo zobrazuje utrpení a pronásledování starožidovského národa. V době okupace Československa nacisty má být výzvou k odporu a ke statečnosti.... celý text

triatlet
18.05.2019 5 z 5

Dal bych jen čtyři hvězdy, ale za zpřístupnění biblických příběhů pro školáky hodnotím plným počtem.

pejty
11.11.2018 2 z 5

Toto nebyl nikdy můj šálek čaje a ani po přečtení této knihy se to nezměnilo. Kniha mě proto moc nebavila, ale na druhou stranu musím uznat, že je napsaná velice dobře a Olbracht tyto příběhy z Bible přinesl nám ve stravitelné formě a to i pro mladší čtenáře.

KURACHJO2018
14.08.2018 5 z 5

Velice často jsem jako chlapec sedával u knihovny a ve svých malých dlaních jsem držel Olbrachtovu knihu. Více než text, mne rozechvívaly krásné ilustrace a já jejich prohlížením strávil hodiny a hodiny času.
Přiznám se, že dodnes Bibli nerozumím. Nechápu její základ, věrnost a pravdivost...
Jen ty obrázky. Ty mi učarovaly a vídám je před očima ještě dnes...

EvikU.
28.07.2018 3 z 5

Některé povídky jsem znala některé ne a na konci už to bylo trochu dlouhé. Ale dočetla jsem. Splněno. ☺

boticelli
14.01.2018 3 z 5

Nadherne ilustrace. V deji jsem se bohuzel nekde za polovinou ztratil a nemel chut cist dal...

Elsa14
26.11.2017 3 z 5

Moc jsem se na tuto povinnou četbu těšila, jelikož vlastním biblické příběhy jako audioknihu a ta se mi moc líbí. Bohužel jsem byla zklamaná. Kniha mě bavila jen okamžiky a už jsem se těšila, kdy to konečně budu mít za sebou. Beru ji potřebnou věc k základnímu vzdělání každého člověka. I když nerada, musím hodnotit celkem negativně.

hroneczek
25.09.2017 3 z 5

Souhlasím s názorem, že tyto příběhy patří k základnímu vzdělání každého z nás. Navíc jsou napsané čtivější formou, že někdy nabízí sama Bible.

JmenujiSeZuzla
01.09.2017 1 z 5

Protože jsem vlastně do Bible ani nekoukla, šla jsem rovnou na tuhle knihu. Měla to být prostě klasika. Po pár příbězích mě to ale přestalo bavit a dočítala jsem ji spíše z nutnosti, abych ji neodložila. Doteď ale nevím, kdo čí byl syn nebo matka nebo praprateta. Jde spíše o poznání těchto příběhů. Do své maturitní četby bych ji ale nezařadila, už jen z důvodu, že je těžší číst něco takového, než knihy napsané trošku moderněji. Ale dočteno.

Adamino
20.02.2017 3 z 5

Klasika...co dodat ? :D

catherinee94
07.02.2017 5 z 5

Tyto příběhy by měl znát každý. Myslím, že je to součástí všeobecné vzdělanosti.

carollfu
16.12.2016 4 z 5

Často jsem se ztrácela v tom, kdo je čí syn a kdo je čí předek, ale jinak to bylo velmi chytlavé a čtivé. O dost zajímavější než Nový Zákon.

Apoška
11.12.2016 3 z 5

Jelikož to byla povinna literatura, tak jsem to musela přečíst.. četlo by se to, ale mnohem lépe kdyby to bylo napsané novější češtinou.

Minniesimilci-3
30.10.2016 3 z 5

Podle mě by základní věci obsažené v této knize měl znát každý. Bohužel, já bych si knihu byla nepřečetla, nebýt povinné četby, pravděpodobně se k ní ani nevrátím.

nikikostadinova
19.07.2016 3 z 5

Ať je člověk věřící nebo ne, základní věci by měl znát a tohle je jedna z nich. Na druhou stranu, nečetlo se mi to místy úplně nejlépe. A pak je tu názorová myšlenka. Ale to už je osobní :-). Takže za tři***

Lathien
20.03.2016 5 z 5

Myslím, že tahle kniha patří k základnímu lidskému vzdělání a každý by měl vědět o čem je.

Kyta
03.10.2015 3 z 5

Zajímavé příběhy ze Starého zákona pro mládež. Podány zajímavým a někdy i napínavým a poutavým způsobem. Trvalo mi ale strašně dlouho, než jsem se (úspěšně) prokousala tou staročeštinou. Kdybych to neměla přečíst jako povinnou četbu, asi bych po ní nesáhla; po dočtení jsem ale usoudila, že by byla chyba knihu nechat nepřečtenou. Nebyl to sice můj šálek čaje a kdoví, co je na těch příbězích pravdy, ale stejně knihu doporučuji těm, co zajímá tenhle směr.

- Velké plus za ilustrace.

Simona99
28.06.2015 5 z 5

Jsem ráda, že jsem si už knížku přečetla. Určitě patří k základnímu vzdělání

vladi8267
29.04.2015 4 z 5

Hezky podané biblické příběhy, a to i pro děti. Každý by měl alespoň nějaký z příběhů znát a doporučuji přečíst je touto formou.

Lablynt
22.09.2014 5 z 5

Jsem ráda, že jsem to přečetla. Podle mě by měl alespon něco každý znát

lucie.8
23.06.2014 3 z 5

Příběhy jsou pěkně převyprávěné. Nejsem věřící, ale i tak se mi líbily.