O mudrci Bidpajovi a jeho zvířátkách

Zpracování staroindických bajek ze sbírky Pančatántra od Eduarda Valečky.
Olbracht text zaktualizoval především v jazykové a stylistické oblasti. Dílo je považováno za vrchol Olbrachtovy válečné tvorby, jeho myšlenkový přínos je tu ale nejmenší ze všech prací pro děti, protože dílo pouze dovršil, nebyl samostatným tvůrcem.

https://www.databazeknih.cz/images_books/42_/42360/o-mudrci-bidpajovi-a-jeho-zviratkac-I9S-42360.jpg 470
Pro děti a mládež, Pohádky
Vydáno · Albatros (ČR)

Kniha O mudrci Bidpajovi a jeho zvířátkách

Gweny
17.09.2018

Nebýt přebalu téhle knihy, ani bych si nevzpomněla, že jsem ji kdysi jako dítko četla. Když jsem potom na ZŠ psala zápis do čtenářského deníku, nevěděla jsem, o čem psát dřív a tak můj zápis zabral několik stran, protože mi všechno připadalo důležité.

SisaK
09.07.2018

Nádherná knížka psána bohatým jazykem, kde zvířata vystupují jako lidé do posledního písmene.Vzpomeňte na kuchařku z povídky " O ženě s hadrem " . A jednoduché ponaučení "Dbej rady mudrců můj synu: Když na hlavě máš máslo, zůstaň ve stínu."No není to kouzelná rada.

Hannelle
09.12.2016

Nádherně převyprávěné indické bajky, knížka se moc hezky četla. Vydařené jsou i ilustrace.

majík1
05.07.2016

Dětem se moc líbila

bbara155
27.06.2013

Krásná knížka pro starší děti. Převyprávěné indické bajky jsou plné různých poučení, ale přitom jsou to i hezké pohádky a příběhy, které baví. Dodnes na tuto knížku ráda vzpomínám.

čohynka
08.03.2013

Super knížka plná bajek.

Kate.S
02.02.2013

Příjemné počtení:)

Hancza
10.09.2011

Hezké bajky s ponaučením :)
"Kdybys za pravdu i život dal,
tupec svou bude mlít dál."

TIP: Máte rádi Databázi knih?

pohádky bajky indické pohádky

Ivan Olbracht