O mudrci Bidpajovi a jeho zvířátkách

Zpracování staroindických bajek ze sbírky Pančatántra od Eduarda Valečky.
Olbracht text zaktualizoval především v jazykové a stylistické oblasti. Dílo je považováno za vrchol Olbrachtovy válečné tvorby, jeho myšlenkový přínos je tu ale nejmenší ze všech prací pro děti, protože dílo pouze dovršil, nebyl samostatným tvůrcem.

https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/42360/o-mudrci-bidpajovi-a-jeho-zviratkac-I9S-42360.jpg 3.977
Pro děti a mládež, Pohádky
Vydáno, Albatros (ČR)

Kniha O mudrci Bidpajovi a jeho zvířátkách

ArwenAragorn

Vzhledem k tomu, že si z knihy nic moc z dětství nevybavuji (přitom vím určitě, že jsem ji měla), nepatřila asi k mým TOP.

Doubravka1975
27.12.2019

Pěkné bajky s poučením

Gweny
17.09.2018

Nebýt přebalu téhle knihy, ani bych si nevzpomněla, že jsem ji kdysi jako dítko četla. Když jsem potom na ZŠ psala zápis do čtenářského deníku, nevěděla jsem, o čem psát dřív a tak můj zápis zabral několik stran, protože mi všechno připadalo důležité.

SisaK
09.07.2018

Nádherná knížka psána bohatým jazykem, kde zvířata vystupují jako lidé do posledního písmene.Vzpomeňte na kuchařku z povídky " O ženě s hadrem " . A jednoduché ponaučení "Dbej rady mudrců můj synu: Když na hlavě máš máslo, zůstaň ve stínu."No není to kouzelná rada.

Hannelle
09.12.2016

Nádherně převyprávěné indické bajky, knížka se moc hezky četla. Vydařené jsou i ilustrace.

majík1
05.07.2016

Dětem se moc líbila

bbara155
27.06.2013

Krásná knížka pro starší děti. Převyprávěné indické bajky jsou plné různých poučení, ale přitom jsou to i hezké pohádky a příběhy, které baví. Dodnes na tuto knížku ráda vzpomínám.

čohynka
08.03.2013