Bezduché mesto

Bezduché mesto https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/323980/bmid_bezduche-mesto-7hn-323980.jpg 4 2770 2770

Domov pre neobyčajné deti slečny Peregrinovej je opustený sirotinec na tajomnom ostrove, v ktorom žili podivní chovanci a diali sa neuveriteľné veci. Hlavný hrdina a rozprávač Jacob odhalil, že akýmsi zvláštnym spôsobom sú stále nažive a spoločným útekom z ostrova sa pokúšajú zachrániť slečnu Peregrinovú, ktorá prišla o svoju ľudskú podobu. Zúfalo bojujú s Bezduchými a Nemŕtvymi, aby našli ymbrynku, čo jej môže pomôcť. Jacob, ktorý dokáže vidieť Bezduchých a dokonca ich zabiť, prežije s nimi neskutočné veci od bombardovania Londýna až po panoptikum na jarmoku s Neobyčajnými, ktorí im chcú pomôcť. Láska k Emme, ktorá k nim patrí, a túžba vrátiť sa k rodičom do vlastného sveta sú pre Jacoba neriešiteľnou dilemou...... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Plus

Hollow City , 2014

Kllara
09.09.2014 5 z 5

Vůbec jsem nečekala, že mě Podivné město tak pohltí! Opravdu kniha, jak má být. Nechybí plno akce, úžasné charaktery a překvapující momenty, co vám vyrazí dech. Ani jednou, jedinkrát jsem se u knihy nenudila!

Eneo
08.09.2014 5 z 5

Parádní čtení a neřekla bych, že pouze pro děti. První díl měl neskutečný potenciál, který byl ale podle mého názoru trochu špatně uchopený a nevyužitý. Avšak to, co mi u jedničky chybělo, přišlo ve druhém dílu i s úroky: strhující příběh, mimořádné charaktery, projevující se přirozeně a řekněme i rovnoměrně, výborná atmosféra. Charakteristické pro tuto sérii jsou staré fotografie, těšíte se na ně hned po otočení té předchozí a tak vás vtáhnou do příběhu, že s ním prakticky žijete.

pink_ivy
07.09.2014 4 z 5

Příjemné překvapení. Jednička byla zajímavá a tajemná a já jsem byla zvědavá, co se z celé té záhady vyvine a když se to vyřešilo, nebyla jsem si jistá, jestli se mi bude druhý díl líbit nebo ne, ale opak byl pravdou. Svým způsobem byl druhý díl napínavější a rozhodně tam bylo víc akce a podivnosti. A konec zaskočil i mě. Na další díl jsem opravdu zvědavá, jen ty kapitoly by mohl zkrátit, doufala jsem, že budou tady kratší, ale opak byl pravdou. 4*

bookcase
04.09.2014 5 z 5

Napínavé pokračování skvělého Sirotčince, které jsem nemohla odložit.

reccal
24.08.2014 5 z 5

Na druhý díl jsem v pátek narazila náhodou, ani jsem netušila, že vyjde nebo vyšel. Přece jen jednička byla dobrá, ale bude dvojka stejně dobrá, abych u ní vydržela aspoň dva dny?
Ne, stačil jeden den. Dočteno vesměs jedním dechem včera v noci, druhý díl je o poznání svižnější než první, nepostrádá nečekané zlomy a spoustu nových postav, které si člověk zamiluje. Nic tu nestagnuje, ale naopak valí do cílové rovinky nezměněným a vytrvalým tempem, aby to ještě na cílové čáře udělalo pro nadšené diváctvo pukrle a tajemně zamrkalo.
Série podivných se nám rozjíždí jako tank, co převálcuje všechno dosud čtené.

Wolf Draven
24.08.2014 5 z 5

Skvělé pokračování :) Těším se na další a jsem zvědavá, kam osud ještě Jacoba a podivné děti zavede.

Jitulisko
23.08.2014 4 z 5

Tato kniha celkem mile překvapila. Celou dobu se něco děje. Oproti prvnímu 100% obrat k lepšímu ;)

petrzel
22.08.2014 5 z 5

Na knihu jsem se moc těšila a překvapila mě jak může mít někdo takovou fantazii to je pro mě úplně neuvěřitelný. Strašně mě to bavilo a vypadá to ,že se můžu těšit zase na další díl.

katynais
19.08.2014 2 z 5

Necekala jsem nic velkeho a taky se to nekonalo. Tak bajecny namet a pro me tak spatne zpracovany. Kniha nebyla ani trochu napinava, nepodarilo se autorovi vtahnout me do deje a nektere pasaze uplne o nicem. Autor si asi i vypujcil par inspiraci z jinych knih. Jacobovi nevolnosti, kdyz vidi nestvuru jsou stejne jako nevolnosti Harry Pottera, kdyz vidi moskomora, roj vcel co vojakovi vyletel z ust je zase z filmu Zelena mile. Jedine plus je krasny prebal knihy a obrazky, jinak velke zklamani

Maragad
18.08.2014 4 z 5

Sirotčinec slečny Peregrinové: Podivné město, je dalším skvělým dílem Ransoma Riggse, který opět dokazuje, že jeho fantazie nezná mezí. Fotografie doplňující knihu jsou ještě mysterióznější a bizarnější než v prvním díle a příběh plný podivností, který se odehrává převážně na pozadí válečného Londýna, nemá nikde ve světě konkurenci. Je to opět originální dílo a já při čtení knihy několikrát musela smeknout, protože když si uvědomím, že autor vymyslel celý příběh na základě fotografií, nezbývá mi nic jiného, než ho obdivovat.

Romčuška
17.07.2014 5 z 5

Krásný příběh. Moc se mi líbí ta fantazie, kterou autor má! I ty fotografie jsou skvělé :) Opravdu povedené obě knihy!! :-*