Bez srdce

Bez srdce https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/336003/bmid_bez-srdce-FPp-336003.jpg 4 552 175

Catherine je jednou z nejžádanějších dívek v říši divů a o ruku ji chce požádat sám Král. Ona má ale jiné sny, netouží stát se královnou. Když potká na královském plese pohledného a záhadného Šprýma, rozhodne se, že nebude jen figurkou ve hře někoho jiného. Se Šprýmem se začne potají scházet i přesto, že oba riskují královu nelibost a hněv jejích rodičů. Cath je však pevně odhodlaná zvolit si vlastní cestu, jenže v zemi plné kouzel, šílenství a nestvůr má osud jiné plány.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Egmont (ČR)

Heartless , 2016

Lorej
22.01.2019 4 z 5

Po knížce jsem šáhla hlavně kvůli mé oblibě Říše divů a taky kvůli stejné autorce, která má na svědomí Měsíční kroniky.
Ze začátku jsem se nedokázala začíst, ale postupně mě děj bavil čím dál víc. Bylo tam pár věcí předvídatelných, ale v porovnaní s několika překvapeními jsou zcela zanedbatelné.
Takže tento román pro mě nebyl ani naprostou peckou, ani zklamaním.

AninaSlanina
17.01.2019

Zvláštní atmosféra, chvílema i taková tajemná, ale líbilo se mi to. Námět z Alenky v říši divů byl určitě super nápad, mega dobře popsáno. Autorka nezklamala, kniha je plná emocí a lásky. Dokonce jsem chvílema u knížky totálně brečela:) Každopádně kniha mě nadchla.

SPOILER
Ten konec jsem nečekala, do Šprýma jsem se hned od první chvíle zamilovala, hledala jsem ke konci pořád nějakou jiskru naděje, bohužel marně. Poslední strana byla dost deprimující, ale kniha se mi moc líbila.

Ellen16
08.01.2019 5 z 5

Líbilo se mi to, je to takový hezký až pohádkový příběh, akorát se smutným koncem. Dokonce bych řekla, že to bylo lepší, než samotná Alenka. Cath jsem chápala, v její situaci bych asi dopadla stejně. Jediné co mi trochu vadilo, že až zhruba do poloviny se tam toho zase až tolik neděje a děj se občas zbytečně vleče. Konec je naopak napínavý, vůbec jsem se od posledních kapitol nemohla odtrhnout.

roman9276
07.01.2019 2 z 5

(SPOILER) Může obsahovat spoilery.
Co to jako sakra mělo bejt?! Tahle autorka napsala Měsíční kroniky?? WTF??? Totálně utahanej děj o holce, o který víme, že se stane srdcovou královnou. Úplně nudná hloupá nána, která jenom sní o vlastní pekárně a pořád brečí, že si jí chce vzít král a že má ošklivý rodiče. Nejzajímavější bylo, když se z ní stala bad bitch a on byl prostě konec? Posledních 50 stran stálo relativně za to, ale dojem z knihy to už nezachránilo.

Knihomolka113
02.01.2019 4 z 5

Z mého pohledu byla i první polovina zajímavá i když mě zaujala spíše druhá půlka. S Cath jsme si velice podobné (jsem taky výbušná, vášnivá, hrdá a zbrklá) a tak pro mě nebyl problém s žádnou emocí ani činem který udělala. I když ji vyčítám že lady Petrové dala ten koláč.

Spoiler

Za konec jsem autorku delší dobu nenáviděla protože kdo může zabít takového člověka jako je Šprým? Celou dobu jsem doufala že si spletla autorka dívku a Cath bude žít šťastně až do smrti(podle mě se na smrt těší protože zase uvidí Šprýma), ale bohužel se to nestalo. Když jsem tuto knížku dočetla tak jsem dostala záchvat smutku a malovala jen depresivní obrázky. Taky jsem přestala i chvíli péct dorty a muffiny a nesnesla jsem citróny ani žlutou barvu.

Yustina
14.12.2018 3 z 5

Nevěděla jsem, zda se mi kniha líbí nebo nelíbí. Doteď jsem se nerozhodla.. Ze začátku, mě nebavila.. po přečtení půlky knihy jsem zbytek dočetla jedním dechem, zvědavá, jak to doopravdy dopadne.. a nakonec jsem snad ráda, že jsem knihu přečetla.. Nebo nejsem ráda ? :-)

danyinsidebooks
06.12.2018 4 z 5

Alenku v říši divů moc nemusím a tuhle knihu jsem ani číst nechtěla. No, stejně jsem se k ní dostala a ono to kupodivu bylo dobré.
Catherine jsem si dost oblíbila. A Šprýma vlastně taky. Zato třeba její matka? No to panečku bylo něco. :D
Možná se mi to tak líbilo proto, že nejsem v Alence nějak pořádně zorientovaná, netuším. A i přes pár scén, které mě moc nebavily, můžu Bez srdce doporučit. :))

elik-play5518
25.11.2018 3 z 5

Styl psaní autorky je dokonalý. Kniha mě v celku bavila. Ale trvala mi přečíst dlouho

makul
21.11.2018 5 z 5

Kniha se mi neskutečně líbila. Začátek byl takový rozjezd, který mě málem od knihy odradil, ale určitě stojí za to knihu dočíst! Knihu jsem přečetla asi před týdnem a doteď mi leží v hlavě.

V této knize jsem si oblíbila hned několik postav - nejvíce: Klóbrc (Kloboučník), Šašek a samozřejmě i Catherine.

phedr
01.11.2018 2 z 5

Knihu jsem četla s přestávkami asi půl roku a prostě jsem do ní nemohla začíst a nějak ve mě nazanechala trvalejší dojem

Kyta
10.10.2018 4 z 5

*Obsahuje spoilery*

Nejsem největší fanynkou říše divů, ale příběh o Srdcové Královně mě zajímal, navíc když ho napsala Marissa Meyer. Kniha mě vcelku bavila, objevovaly se tam sice slabší a pomalejší části, ale jako celek bych ji ohodnotila jen pozitivně. Obdivuji autorku, že tak věrohodně napodobila svět Lewise Carrola, který Alence a Srdcové Královně vdechl život. Marissa Meyer se rozhodně nemá za co stydět, povedlo se jí to na jedničku. Atmosféru vykreslila úžasně a já si čtení knihy díky tomu užívala.

Catherine jsem si v průběhu knihy moc oblíbila. Byla sympatická, hodná a trochu naivní, jak ostatně dívky jejího věku bývají. Měla svůj sen, pro jehož zrealizování by udělala cokoliv. Zamilovala se do muže, se kterým nemohla být, ale přesto se s ním scházela, což je naprosto pochopitelné. Šla si za svým i za cenu toho, co to může stát. Nezáleželo jí na bohatství, ale na štěstí a lásce a to bylo obdivuhodné. Nechápala jsem její rodiče, kteří ji chtěli za každou cenu provdat za krále, aby se měla co nejlíp, ale vůbec je nezajímalo, co by chtěla ona sama (na konci knihy mě doopravdy naštvalo, když se zeptali, zda si krále chce skutečně vzít - po tom všem, čím si Cath prošla a její sny byly nadobro ztraceny). Nechápala jsem, co se mohlo stát, že se z takové hodné a milé dívky stane tak bezcitné a nemilosrdné stvoření, které známe z "Alenky". Od začátku bylo jasné, že celý příběh nedopadne dobře, přesto jsem tak nějak nepřestala doufat.
Šprýma jako druhého hlavního hrdinu jsem si taktéž moc oblíbila. Nemohla jsem uvěřit, jaký osud mu byl určen, ale jeho smrt byla zkrátka nezbytná k tomu, aby se z Cath stala ta slavná zlá Srdcová Královna. Naprosto jsem chápala její pocity. Když člověku zemře jeho milovaný, má pocit, že už není pro co žít, cítí neuvěřitelnou bolest, uvnitř je prázdný a už se o nic nestará. Přesně to se stalo s Catherine. Není divu, že se vzdala svého srdce výměnou za možnost pomsty. Poslední kapitoly, kdy se Cath "měnila", byly nejzajímavější a autorce jsem to věřila.

Příběh jako takový mě bavil. Byl to mix romantiky, fantasy a dobrodružství. Nemohla jsem se dočkat, až se Cath se Šprýmem dají dohromady. Bylo trochu kruté, že nám autorka dávala naději na to, že můžou být spolu - líbila se mi představa, že spolu utečou do Šachova a tam si budou šťastně žít. Strašně moc jsem jim to přála, ovšem měli určený jiný osud a ten zvrátit nejde. Autorka vymyslela spoustu zvratů, které dělaly knihu napínavou (Sestry, Bludiště, útoky Tlachapouda atd.). Zápletka s Tlachapoudem byla zajímavá, i když fakt, že to monstrum byla ve skutečnosti paní Petrová, mě tolik nepřekvapil. Ovšem je nutno uznat, že všechno to do sebe zapadalo a dávalo smysl.
První polovina, která byla trochu pomalejší, se mi zamlouvala stejně jako ta druhá. Obě měly něco do sebe. V té první polovině mě bavilo sbližování Cath se Šprýmem a v té druhé jejich společné dobrodružství, obzvlášť ta napínavá cesta skrz Bludiště k Zrcadlu.
Kloboučník, Šklíba, Bílý králík, Zayda, Houseňák a mnozí další - tyto postavy nejvíc mi evokovali říši divů. Moc mě bavil čajový dýchánek a seznámení s Klóbrcem a mnohé další příhody v knize.

Abych to shrnula - autorka opět nezklamala. Dílo mě neuvěřitelně bavilo a už se nemůžu dočkat, až Marissa napíše další knihu!

safira09
02.09.2018 4 z 5

Zatím moje první knížka, u které jsem dopředu věděla, že to s hlavní hrdinkou nedopadne dobře a možná proto byl pro mě příběh tak zajímavý. Neustále jsem si říkala, co se sakra s tou Catherine stane. Knížka měla trošku pomalejší rozjezd, ale asi od poloviny jsem příběh doslova hltala. Jde o příjemné, pohadkovē čtení a já moc děkuji za možnost vrátit se zpět do říše divů.

planet129
02.09.2018 2 z 5

Stále si říkám, co to sakra bylo. Dopředu jsem uhodla, co se bude dít dál, hl. hrdinka mi lezla na mozek a místy se vyskytovalo klišé. Už na začátku máte přímo pod nosem, jak se příběh bude dál vyvíjet, ale autora to okecávala a je z toho 400 stran.. Abych nebyla jen kritická, četlo se to krásně a hrozně se mi líbilo zamyšlení nad otázkou, proč je havran jako psací stůl

Scoobydoo
23.08.2018 3 z 5

Od téhle knihy jsem moc neočekávala- půjčila jsem si ji na doporučení kamarádky, která o ní pouze slyša. Že se jedná o prequel jsem zjistila až po pár desítkách stran, kdy jsem si přečetla anotaci (poprvé jsem ji četla na internetu a tam se o prequelu nepsalo).

!SPOILERS!
Kniha mi přišla pomalá- sto stran přečtených a Cath byla jen o krok dál splnit si sen a král se jí začal dvořit. Dalších 200 stran bylo už trochu plnější akce, ale i tak se čtení vleklo. Posledních sto stran bylo akčních, ale až moc- vše se semlelo hrozně rychle. Kdyby byla akce rozprostřena do děje asi by se mi kniha četla líp a nestávalo by se mi, že bych u čtení usínala.

Z konce jsem trochu v rozpacích ne, že by se nedal očekávat, nebo nebyl trefný... Přišel mi trochu krutý.

Co se týče děje- pěkně vymyšlený, ale s Cath jsem nesoucítila. Obdivuji nápaditost a kniha mě překvapila.
Za mne 3,5⭐

sd1992
16.08.2018 4 z 5

Prvních cca 150 stran pro mě byla téměř katastrofa. Vážně mě to nechytlo za srdce a vůbec mě to nebavilo, takže jsem se do čtení doslova nutila. Ale potom jsem knížku vyloženě hltala... :-) Takže nakonec za mě super..!!! :-) Je to boží doplňující knížka ke světu Alenky v říši divů.. :-) Je mi líto, jak to dopadlo... Ale bylo to boží... :)

šneki
07.08.2018 3 z 5

Docela průměrná knížka, sice se slibným začátkem, ale jinak trochu nudná.

Nikoll2
29.07.2018 4 z 5

Jsem velice ráda za možnost vrátit se zpět do říše divů a zároveň poznat již známé postavy o trochu více. Samotný příběh mě také nezklamal.
Určitě toto pohádkové čtení doporučuji.:)

Veruu95
13.07.2018 5 z 5

Jedna z nejlepších, možná i nejlepší kniha, kterou jsem za poslední dobu četla! Krásné a originální zpracování, řekla bych, že hodně lidem při četbě Alenky vrtalo hlavou, co se sakra mohlo kdy královně stát, že je taková... V téhle knize je odpověď. Samozřejmě, jelikož znám původní příběh, věděla jsem, že happy end se konat asi nemůže, ale i přesto jsem doufala a hlavní hrdinku Cath i Šprýma jsem si oblíbila. Ráda se ke knize někdy vrátím.

martina5069
02.07.2018 3 z 5

S knihou bez srdce jsem se trošku zasekla nejen proto, že je dlouhá ale některé pasáže pro mě nudné, konec však dostal spád. Špríma si snad musel v knize zamilovat každý a je škoda jak to dopadlo, i když muselo jelikož všichni známe původní alenku v říši divů. Meyerová má suprovou představivost ale musím říct, že série šepotání se mi líbila daleko víc.

OxxyOyxxO
30.06.2018 5 z 5

Ze začátku jsem se do knihy nějak nemohla začíst. Vleklo se to, nic se neděje, postavy ani prostředí mi tak nějak neevokovali Carollovu Říši Dívů. Po krátké pauze jsem se k ní však vrátila a udělala jsem dobře. Na všechny ty hádanky, zamotaný děj a smysluplné nesmysly kam se člověk podívá by mohl být hrdý i sám Caroll. A co se příběhu týče... Opravdu, opravdu a opravdu jsem doufala, že to skončí dobře. Ano, bylo to naivní, ale jsme přeci v Říši Divů! Bylo jasné jak celý Cathin příběh skončí, ale přesto mě zakončení zdrtilo. Tedy... Posledních asi sto stránek jsem zhltla jedním dechem, takže jsem ani neměla čas o nich přemýšlet, ale jakmile jsem přečetla poslední větu začala jsem si všechno spojovat. Bylo to vážně úžasné a rozhodně jedna z nejlepších knih na téma Alenka v říši divů (hned po Šepotání).