Bez srdce

Bez srdce https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/336003/bmid_bez-srdce-FPp-336003.jpg 4 552 175

Catherine je jednou z nejžádanějších dívek v říši divů a o ruku ji chce požádat sám Král. Ona má ale jiné sny, netouží stát se královnou. Když potká na královském plese pohledného a záhadného Šprýma, rozhodne se, že nebude jen figurkou ve hře někoho jiného. Se Šprýmem se začne potají scházet i přesto, že oba riskují královu nelibost a hněv jejích rodičů. Cath je však pevně odhodlaná zvolit si vlastní cestu, jenže v zemi plné kouzel, šílenství a nestvůr má osud jiné plány.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Egmont (ČR)

Heartless , 2016

Calwen89
23.03.2021 4 z 5

Od autorky Měsíčních kronik jsem nic jiného nečekala. Ačkoliv mi v knize ledacos chybělo a milostná linka byla na můj vkus poměrně slabá rozhodně mě autorka nezklamala. Obzvláště postavy se dle mého názoru opravdu povedly ( např. král byl prostě boží :D ). Takže pokud nejste zatíženi jen na šťastné konce určitě doporučuji.

Libris_Na_Ex
05.01.2021 3 z 5

Tohle je nejnižší hodnocení, co jsem Marisse Meyer kdy dala, protože její Měsíční kroniky a Renegáty naprosto miluju. Zároveň je to moje první kniha za rok 2021 a já jí nedočetla.
Kniha má být prequelem k Alence v Říši divů, kterou jsem nedávno četla a musím říct, že mi přijde, že autorka nevyužila potenciál světa. Tady to byl prostě městečko s hradem, ve kterém žije král, což je klasické pro většinu fantasy knih, k Říši divů mi to ale prostě nepasuje. Chybělo mi tam víc šíleností.
Když si odmyslíte svět, zbyde vám pouze romantická linka, která mě bohužel moc nechytla.
Kniha nebyla vyloženě špatná, ale prostě jsem se u ní nudila. A já radši trávím můj čas s knihou, která mě baví, takže jsem jí odložila. Snad budu mít po zbytek roku lepší ruku.

Lea_41
20.12.2020 5 z 5

Wow. Mám moc ráda Alenku v říši divů a když jsem se dozvěděla že existuje preguel, musela jsem ho mít. První polovina jsem se s ní ,, seznamovala". Druhá polovina byla jízda. Konec mi trochu připadal vyhrocený. Ale pochopila jsem jí. Proč to všechno...

Alča31
15.11.2020 4 z 5

Za mě pecka, tady tu knihu jsem si pučila od sestry, když jsem neměla co číst a rozhodně toho nelituju. Musím říct, že je to nádherně napsané a svět, který se autorce podařil vytvořit je prostě dokonalý. Jako jediné mínus bych viděla pomalejší rozjezd ( první půlka knížky je prostě jen taková pohodička ), ale to se dá určitě překousnout !

Alnima
07.11.2020 4 z 5

Krásný a velmi smutný příběh Srdcové královny. Možná bych po tom všem, pak byla taky taková.. Místy zdlouhavé, ale jinak to stojí za to.

any37
04.11.2020 5 z 5

Po přečtení této krásky prohlašuji Meyerovou za královnu retellingů, i kdyby ty poslední dva díly Kronik totálně zpackala, prequel na Alenku vše naprosto zachrání. Kouzelné, strhující, smutné, vtipné, šťastné, lámající srdce a nevím co ještě. Jednoduše horký adept na jednu z nejlepších knih tohoto roku.

Sixtinka144
14.10.2020 5 z 5

(SPOILER) Když tahle kniha vyšla, měla jsem v plánu si ji okamžitě přečíst. Jenže pak jsem četla spoustu jiných knížek a na tuhle jsem nějak zapomněla, narážela jsem na ní v obchodech, ale nikdy na ní nedošlo. Ted jsem se k ní konečně mohla dostat a jsem neskutečně nadšená! Celý ten příběh je dokonalý, z nějakých kapitol dokonce i mrazí. Miluju to Alenkovské prostředí, a hned po přečení knihy jsem si šla pustit první díl Alenky v říši divů. Vzhledem k tomu, že každý, kdo viděl Alenku ví, jak se chová Srdcová královna, takže vám konec knihy je už na začátku jasný. Ale stejně jsem doufala, že tam budou nějaké paralelní světy a Cath se nestane to, co se jí stane :D Knihu určitě doporučuji a za mě jedna z nejlepších knih roku 2020 ,které jsem četla.

Človíček678
03.10.2020 5 z 5

Skvělé... zaujalo mě to. Líbí se mi, když se podíváme na postavy, které jsou v pohádkách či jiných příbězích představovány jako naprosté zlo, víc do hloubky. Když zjistíme, že mají svůj vlastní příběh v němž jsou hrdinové.
Samozřejmě, že to není žádná složitá kniha, ale já jsem si ten příběh užila.

Aivinka
21.09.2020 4 z 5

Bylo opravdu zajímavé sledovat život mladé Srdcové královny. Marissa si opravdu umí vyhrát s detaily, to už potvrdily Měsíční kroniky. Potěšilo mě, že se i nadále věnuje pohádkové tématice trochu jinak. U konce jsem si dokonce i poplakala, takže za mě opravdu krásné čtení na chladné večery.

Marta88
17.09.2020 3 z 5

(SPOILER) Marrisu Meyer řadím mezi své oblíbené YA autory. Její Měsíční kroniky mě uchvátily. Bez srdce je bohužel pro mě minimálně o dvě hvězdičky slabší. Vůbec mi neseděla postava Šprýma a romantická linka. I občasné jednání Cath bylo chaotické a nereálné. Možná by mě více oslovil příběh zničeného snu o pekařství vlivem rodičů a zrady přítelkyně bez romantické linky či udělat ze Šprýma toho zloducha, který Cath svedl falešnou láskou s cílem získat její srdce, kdy za trest ona ho nechala stít. Oceňuji však postavu Klobrce a jeho zápletku a provázanost na příběh Alenky. 3,5*

ydnac
08.09.2020 3 z 5

Přečetla jsem tuto knihu, protože je od mojí oblíbené autorky a vcelku se mi to líbilo, až do chvíle než mi došlo jaký bude konec:-( ach jo no muselo to tak být...

Terycte
27.08.2020 3 z 5

Klasická roztahaná kniha od Marissy Mayerové. Kniha by mohla být poloviční.
Kniha je natažená na hodně stran jako je u Marrisy zvykem ( např. Renegáti), tudíž nápad a romantická/tragická linka ztrácela svoje kouzlo a náboj.
Z výše uvedených důvodů je pro mě kniha průměrná = 2,5/5 hvězd.

Clary017
15.07.2020 5 z 5

Kniha mi vzala moje srdce.

Bekynóza
04.07.2020 5 z 5

Příběh ještě mlaďoučké srdcové královny mi uhranul. Styl psaní je skoro magický, skvěle vás vtáhne do děje a vy prostě hltáte dál a dál. První den jsem byla z nedočkavosti donucena číst až do noci a druhý den byla kniha dočtena. Postavy byly moc dobře napsané, bylo lehké si je oblíbit nebo je naopak nemít v lásce. Děj knihy mne celkem překvapil, je celkem nepředvídatelný, i když jistý pocit obav ve mne rostl už od začátku.
Konec byl velmi uspokojivý, zvláště navození atmosféry, že vše může nabrat i jiný konec, což je u prequels často těžký úkol.
Opravdu doporučuji všem milovníkům Říše divů a těm, kteří by chtěli Říši divů ještě více poznat. Nebudete litovat.

susu12
02.07.2020

úžasný :)

Adýsek
16.06.2020 4 z 5

4/5
"Mordýř, mučedník, monarcha, mdlé mysli."
Bez srdce je moje první kniha od Marissy Meyerové a rozhodně není poslední.
Příběh vypráví o velice ctižádostivé Cathrine, která se má provdat ze krále, což vůbec neodpovídá jejím snům. Jejím snem je stát se se svou nejlepší přítelkyní Mary Ann nejlepší pekařkou, nebo spíše otevřít si vlastní pekařství. Všechny tyto plány se ale změní s příchodem nového dvorního šaška Šprýma, Klóbrce a Havrana. Spolu s nimi se snaží čelit a uniknout osudu, ale vystává otázka: Dá se vůbec osudu a času utéct?
Toto je ve veliké zkratce příběh. Děj mě velice zaujal a vlastně, když tak přemýšlím, je to můj první reteling. Jsem ráda, že jsem ho zvolila. Otázka: Jak se vlastně stala Srdcová královna takovou, jaká je? V této fikci se to dozvíte. Hlavní postava Cath byla neskutečně sympatická, hodná a jednoduše dívka, která si chce naplnit svoje sny ať to stojí, co to stojí. Velkou část knihy jsem nechápala, jak se z ní mohla stát všemi známá zlá královna. S postupem času jsem to ale pochopila. Souhlasím s myšlenkou, kterou jsem tady zahlédla v komentářích, že po dočtení knihy bych to srdce radši ani neměla...Autorka píše opravdu poutavě, nejvíce jsem si užívala věty, kdy autorka popisovala všelijaké dobroty, které Cath upekla. Mňam! Šlo vidět, že si autorka opravdu nastudovala svět "Alenky v říši divů" a jeho postavy. Kniha mě opravdu rozplakala (a mnohokrát), pobavila a často překvapila zvraty. Na konci to do sebe krásně zapadlo.
Moc doporučuji a děkuji autorce!

blackoutzuzi
11.05.2020 5 z 5

Bez srdce se může pyšnit naprosto dokonalou obálkou a také strhujícím a srdcervoucím příběhem, po kterém budete na Srdcovou královnu nahlížet úplně jinak. Už to nebude jen zlá a krutá královna, kterou všichni nenávidíme. Díky Marisse Meyerové se nám představa o Srdcové královně rozpadne na milion kousků a už vždycky v ní budeme vidět někoho naprosto jiného. Někoho, kdo měl sny, měl víru a dokázal milovat.
Bez srdce mě pobavilo, pohladilo po duši, vyděsilo, přimělo bát se o něčí život a rozplakalo. Umožnilo mi mnohé pochopit a díky tomu všemu jsem se dlouho po dočtení cítila jen v půlpořádku. Bez srdce má prostě všechno! Jsem přesvědčena, že tato kniha není určena pouze pro fandy Alenky v říši divů. Pokud ji neznáte či nemáte příliš v lásce – nevadí. Knihu si stoprocentně zamilujete :)

andrejci
28.04.2020 4 z 5

Na knížku jsme se hodně těšila a byla jsme příjemně překvapená. Šprým mi byl symticky hned od začátku. Klóbr mi přišel už od začátku trochu šílený. A na konec Catherin. Nedovedla jsme si představí jak se z dívky ktera miluje pečení stane taková královna. Byli tam i nějaké nejasnosti. Jinak kniha byla velmi zajímavá:).
,,Petr Petr, dýní pán,.
,,Ženu měl, však zůstal sám". l

Frida12
16.04.2020 4 z 5

Pro mě bylo hrozné vědět,že to dopadne špatně. Cath jsem si docela oblíbila. Ale ten konec byl příšerný.

katka-kacav3318
25.03.2020 5 z 5

Po přečtení jsem si opravdu přála abych to srdce neměla. Rozhodně by to bolelo méně, než když mi ho autorka rozpulila. I když se dalo jasně očekávat, jak to dopadne. Přece jenom jsem viděla film. I tak masakr.