Bez dcerky neodejdu

Bez dcerky neodejdu https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/11816/bmid_bez-dcerky-neodejdu-vxk-11816.jpg 5 1457 253

Dramatický román vypovídá otevřeně o úskalích smíšeného manželství Američanky a perského lékaře. Hrdinka autentického příběhu vypráví o svém manželství s kultivovaným amerikanizovaným lékařem, které tři roky trvalo jako spokojený a rovnocenný svazek. Během krátké společné dovolené u manželovy rodiny se však situace pronikavě mění a vzdělaná, samostatná Američanka se se svou malou dcerkou ocitne v absolutní odloučenosti v nepřátelském prostředí, bez naděje na návrat domů. Za složitých podmínek války s Irákem, bez přátel, bojuje žena o právo zůstat se svou dcerou a společně s ní opustit Írán. Teprve po dlouhých měsících se jí podaří nalézt několik přátel a s jejich pomocí zorganizovat nebezpečný útěk přes turecké hranice.... celý text

Literatura světová Romány Biografie a memoáry
Vydáno: , Alpress

Not Without My Daughter , 1988

26Mirka
07.10.2016 5 z 5

***** Kdyby bylo hvězdiček víc dám víc, kniha mě naprosto uchvátila, nemohla jsem od stránek odtrhnout oči, kniha mě naprosto emocionálně dojala,je to neuvěřitelné co se na světě děje a je ještě v dnešní době možné....nejhorší je, že je napsána opravdu podle skutečné události a příběh Betty a Mathob je jeden příběh z tisíce....*****.

Danka1975
24.09.2016 5 z 5

Tak na tuhle knihu nezapomenu. (i když jsem si na ní vzpomněla díky procházení komentářů) :-))). ., četla jsem jí jako jednu z prvních "polistopadových", do dneška mám pocit beznaděje a a nemohla jsem pochopit, že je vůbec něco takové možné :-(. . .později mi prošly rukama i drsnější příběhy, které by měly otevřít oči!!!!!!!!! .. . ale tady se do detailu vybavím podrobnosti. . .

Velbana
19.09.2016 5 z 5

Když jsem se rozhodovala v knihkupectví jakou knihu si mám koupit. Padla mi do oka tahle.
Už ten název mi říkal že jí od někud znám. Tak jsem se do ní podívala. Trochu jsem se do ní začetla. A pak jsem věděla, že si tu knihu musím koupit. Viděla jsem ten film, ale chtěla jsem si přečíst i tuhle knížku. Nezklamala mně ani náhodou. Ba co víc. Jsem byla překvapená jak se mi ta kniha líbila.

LucieD81
02.08.2016 5 z 5

Kniha je velmi dobře napsaná, příběh je napínavý a strhující, přečetla jsem ji jedním dechem.

majík1
06.07.2016 5 z 5

Napínavé a velmi dobře napsané

Loovenka
19.06.2016 5 z 5

U knihy jsem bulela jak želva, hltala jsem ji, nemohla se od ni odlepit.

satanlada
20.04.2016

Drsna realita vsednich dnu.Dekuji za to ze jsem Ceska a ze u nas nic takového není.Kniha je napinava od zacatku do konce.Dej Vas vtáhne do samého stredu deni.Da se rici,ze vse co se v knize deje,prozivate ctenim také.

Veeris
08.04.2016 5 z 5

Tak to byla síla! Musím zmínit, že autorka výborně a přímo od srdce napsala tento svůj příběh. Celou dobu jsem to v duchu prožívala s ní a četla jsem četla, aby už se jí konečně rychle podařilo utéct.. Neskutečné, co si musela ona (a samozřejmě i dcerka) prožít,a neskutečné, že měla sílu to přežít..To neustálé čekání a životně důležité rozhodování a tak málo lidí ochotných jí alespoň v něčem napomoci.. no šílený stres. Já osobně už jsem přesvědčena dávno, že bych s touhle a jim podobnou rasou nechtěla mít nikdy nic společného, ale třeba se najde někdo, komu tato událost otevře oči a třeba i zachrání život.. Je k pláči, že se taková monstra na světě rodí, nechápu co tím příroda zamýšlela.

monishek
07.04.2016 4 z 5

Knizku jsem cetla asi v 17 letech a doslova me nadchla. Stale si ji vybavuji, i kdyz je to uz par let. Pribeh je napinavy a dobre napsan. Tento typ zen nejspise nikdy nepochopim, ackoliv chapu, ze si Betty myslela, ze jeji manzel je jiny. Je vzdelany, vzdyt je to doktor! Bohuzel vira je vira. Neuveritelne, jak se clovek dokaze zmenit. Je zde krasne popsana kultura,nabozenstvi,tradice a neskutecna mentalita. Zena neznamena nic. Je vsak desivejsi, ze je to realita a ne jen smysleny pribeh. Klidne bych knihu zaradila mezi povinnou cetbu. Co se tyce filmu, tak ten je take dobry, ale chybi tam spousta detailu, takze rozhodne doporucuji nejdrive precist knizku.

lucie5078
16.03.2016 5 z 5

Velice čtivé, napínavé od začátku do konce. Drsná realita.

Petruse21
15.03.2016 3 z 5

Chtěla jsem původně dát 4*, ale ten konec mě dostal. Američanka se prostě nezapře...Nechápu ty ženy, co jdou do vztahu s mužem s úplně jinou kulturou a pak se hrozně diví, jak to dopadlo.

Licie84
29.02.2016 5 z 5

Už je to pár let co jsem tuto knihu četla, ale pamatuji si ji velice dobře. Děsivý příběh podle skutečné události... Výborně napsaný,viděla jsem i film,ale to nebylo ono, Doporučuji přečíst..

Leniiis
29.02.2016 5 z 5

Už je to hrozně dlouho,co jsem ji četla ale dodneška vím o čem je a jak je hrozná.

hanka616
16.02.2016 5 z 5

Kniha popisuje svět Islámu takový jaký je. Četla jsem jedním dechem a během čtení mi šel mráz po zádech.

manka71
10.02.2016 5 z 5

Kniha, ze které jde mráz po zádech, dala bych ji jako povinnou četbu všem naivním holkám a film ke zhlédnutí do středních škol.

Viky007
26.01.2016 5 z 5

Velice silná kniha o děsivém zážitku. Dovedu si představit, že Betty a její dcera z toho mají ještě doteď noční můry. Hrozně jsem Betty obdivovala za její odvahu, nervy a trpělivost. Musel to být neskutečný stres. Jsem ráda, že to dopadlo tak, jak to dopadlo.

petrucha86
11.01.2016 5 z 5

Od začátku až do konce jsem byla napnutá jak kšandy. Také jsme byla na vážkách, jestli je větší problém to, že manžel byl muslim, a nebo normální psychopat, jeho myšlenkové pochody naprosto nepochopitelné!! Kdo zde hovoří o naivitě Betty..odehrálo se v 80. letech, pochybuji, že v té době bylo tolik zveřejněných příběhů a informací všude kolem, jako dnes.

Lucka385
14.12.2015

Viděla jsem nejprve film, který mě zaujal takovým způsobem, že jsem si musela přečíst i knihu. Jak už to bývá, kniha je lepší, je v ní více detailů, postřehů, lépe se vcítíte do postav.
Kniha je psaná podle skutečné události a o to je tento příběh silnější a zarputilejší. A já obdivuji tuto ženu, že se dokázala vzepřít, že se dokázala zachránit. Zachránit sebe a svou dceru od toho, pro nás, nepochopitelného života.

Denisa_a
13.12.2015 5 z 5

Prvních pár stránek a už jsem měla nervy. Přečetla jsem jí velmi rychle, strašně mě zajímalo jak to skončí. Do poslední chvíle jsem nevěřila... Moc čtivá knížka.

Jirinamac
14.11.2015 4 z 5

Dneska jsem dočetla knihu Na útěku, kterou napsala její dcera ze svého pohledu. Betty byla hodně velká bojovnice. Viděla jsem i film, ale knížka nej. Byla to má 1.knížka z tohoto prostředí co jsem četla a je nezapomenutelná