Bez dcerky neodejdu

Bez dcerky neodejdu https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/11816/bmid_bez-dcerky-neodejdu-vxk-11816.jpg 5 1457 253

Dramatický román vypovídá otevřeně o úskalích smíšeného manželství Američanky a perského lékaře. Hrdinka autentického příběhu vypráví o svém manželství s kultivovaným amerikanizovaným lékařem, které tři roky trvalo jako spokojený a rovnocenný svazek. Během krátké společné dovolené u manželovy rodiny se však situace pronikavě mění a vzdělaná, samostatná Američanka se se svou malou dcerkou ocitne v absolutní odloučenosti v nepřátelském prostředí, bez naděje na návrat domů. Za složitých podmínek války s Irákem, bez přátel, bojuje žena o právo zůstat se svou dcerou a společně s ní opustit Írán. Teprve po dlouhých měsících se jí podaří nalézt několik přátel a s jejich pomocí zorganizovat nebezpečný útěk přes turecké hranice.... celý text

Literatura světová Romány Biografie a memoáry
Vydáno: , Alpress

Not Without My Daughter , 1988

kuti
01.07.2012 5 z 5

Hodně dobrá kniha. Sousta knih má podobný námět, ale žádná z nich mi nepřišla tak dobře a poutavě napsaná, jako tato. Líbilo se mi, že hlavní hrdinka přišla do situace opravdu nevině, neměla možnost předem poznat, jak se to vyvine. Nemám ráda knihy, kdy se s hrdinkou nemůžu ztotožnit, protože už od začátku je jasné, že je hloupá husa, co se žene do problémů. Je to hrůza, co se dnes, v civilizované společnosti ještě může dít.

princesse
19.06.2012 5 z 5

Četla jsem před lety a četla jsem víckrát! Krásná, ale smutná kniha. Nedokážu si představit, že bych musela řešit takovýto problém.

pajulka
24.02.2012 5 z 5

Kniha je opravdu velmi čtivá, tak smutný příběh, dramatický, s Betty jsem naprosto soucítila a vžila se do její situace. Doporučuju přečíst.

Renik
26.01.2012 5 z 5

Kniha je jedna z mých nejoblíbenějších mám ji přečtenou 2x a film jsem též viděla. Pravdivý příběh a některý scény v knize nebo filmu zasáhnou vždy a dávají podněty k přemýšlení.

kklarysek
16.01.2012 5 z 5

Čtivá, napínavá a dech beroucí kniha. Film jsem neviděla, ale kniha byla skvělá. Jen je smutné, když si uvědomím, že je napsaná dle skutečné události a tohle opravdu někoho potkalo.

B U B U
03.01.2012 5 z 5

Vynikajúca kniha, dychberúca, omnoho lepšia ako film (tak to väčšinou býva). Šokujúca, určite si ju prečítajte, ja sa k nej znovu rada vrátim.

dymlik
26.07.2011

Jednou dám číst dcerám jako "naučnou" literaturu, co je může potkat.........

Film byl též úžasný!

-Lenicka-
08.06.2011 5 z 5

Jak již zde bylo napsáno, opravdu šokující, ale velmi poutavá kniha! Moc se mi líbila, úplně vás to vtáhne do děje a budete si přát, aby se to Betty a Mahtob už konečně podařilo! Mám ráda knihy z tohoto prostředí a dle skutečných událostí, dávám pět hvězdiček, můžu jedině doporučit! :-)

R´Hell
06.06.2011 5 z 5

Docela šokující, ale velmi poutavá kniha. Moc se mi nelíbí, že mnoho lidí se zastává Bettyina manžela, přestože zdrojem jejího utrpení byl především on. Když si Íránec vezme emancipovanou Američanku je přinejmenším naivní očekávat, že se z ní stane poslušná a krotká ženuška v domácnosti celá nadšená z toho, že si musí zahalovat tvář a žít v cizí zemi bez společnosti přátel a rodiny. Obdivuji Betty za její odvahu vypořádat se s osudovým mužem, kterého si sice zvolila sama, ale o jehož temných záměrech, které z ní udělaly vězně na druhé straně světa, neměla tušení a tak v tom byla vlastně docela nevinně.

petruska85
02.05.2011

Mám ráda knihy podle skutečné události, o to horší je, že se to muselo stát. Až poté co oběti zveřejní svůj příběh se začne řešit, jak by se jim dalo pomoci.

lotos
16.11.2010 3 z 5

Kniha,která mi ukázala,že volit zda jít nejprve na film či si knihu přečíst je nutností..

Alix
30.11.-0001 5 z 5

Kniha mne dost šokovala, protože byla podrobnější, než film. Samozřejmě, že manžel Betty to viděl ze zcela jiného úhlu pohledu, než ona. On chtěl žít podle svých tradic a zvyků, ona zase podle svých. Nechci vůbec nikoho soudit, ale většina svazků tohoto typu je zřejmě vysoce riskantní.

luciekla
30.11.-0001 5 z 5

Aneb jak to může dopadnout, pokud si vezmete za muže někoho s naprosto odlišnou kulturou. Jak kniha, tak film, bývají dost často kritizovány, podle mě na tom ale určitě něco bude. Byl natočen i film z pohledu Bettyina manžela.