Betonová zahrada

Betonová zahrada https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/439275/bmid_betonova-zahrada-RIx-439275.jpg 4 1875 1875

Čtyři nedospělí sourozenci se po smrti rodičů rozhodnou žít sami a po svém v rodinném domě uprostřed takřka opuštěné příměstské zástavby. Čas peskování a výchovných opatření vystřídala volnost, místo svazujících povinností je teď důležitější hra – hra na dospělé. Proslulý román Iana McEwana byl sice poprvé uveřejněn již roku 1978, od té doby však neztratil nic ze své zvláštní, „nemorální“ naléhavosti.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Odeon

The Cement Garden , 1978

Monnyska
10.04.2013 5 z 5

Tuhle knihu nemůže číst normální průměrný čtenář, je to kniha úplně odlišná od jiných. Hlavně si z ní seberete více, než si možná myslíte - ovlivnění na celý život. Dostala jsem se k ní náhodou na doporučení učitelky, která miluje tohoto autora a popravdě řečeno se ani nedivím :-)

Atuin
05.03.2013 3 z 5

Přes originalitu a veškerou zajímavost mi to přišlo zbytečně odbyté.Nějaké větší zanícení. Samotné téma zde sám autor ztupil stylem jakým to napsal.

TokyBalboa
11.02.2013 5 z 5

Úžasná kniha. Všechno líčí tak čistě a jasně, tak jak to je, tak jak to postavy cítí. Skličující atmosféra na čtenáře doslova funí. Myslím, že žádná knížka na mě neudělala tak zvláštní, matoucí a přece okouzlující dojem jako tahle. Poklona panu McEwanovi :)

fanciulla
17.01.2013

Knihu som si vybrala kvôli komentárom na DK a nezdá sa mi nijak zvlášť úžasná. Hlavný hrdina a rozprávač Jack je protivný a sebecký puberťák. Atmosféra knihy je skľučujúca, celá rodina žila vo zvláštnej izolácii ešte za života rodičov, čo sa odrazí na tom, že deti to sami nezvládajú.

Ječmínek
12.12.2012 4 z 5

Kniha zvláštní, nezapomenutelná, vzrušující. Kniha o citlivých dětských dušičkách, o puberťácích, o děsivé civilizaci tam venku, o svobodě. Taky o betonu.

hiresm
22.11.2012 4 z 5

Strhující román, který se čte jedním dechem.

kika 13
14.11.2012 3 z 5

Pěkná knížka dobře se mi četla.

tygrilady
28.10.2012 5 z 5

Velice zajímavá kniha...

Zuzka_B
19.08.2012 5 z 5

Knížka je velmi originální, plná děje a napětí. Nemohla jsem od ní odtrhnout oči a tak jsem ji přečetla za jeden večer.

studentice
08.08.2012 5 z 5

Tuhle knizku jsem cetla asi pred deseti roky a stale na ni nemuzu zapomenout. Je velmi pusobiva, nepodoba se nicemu, co jsem pred tim cetla.

nauseo
09.07.2012 4 z 5

Téma nevšední, a proto skvělé. Takovéto stydno při čtení choulostivého je k nezaplacení, zvlášť za dusivé atmosféry. Celkový chaos v domě a nezvyklé reakce dětí vás vtáhnou a zajímají - knihu jsem, jako vůbec první, skutečně přečetl jedním nádechem. Přesto si ale myslím, že si autor s Jackovo flegmatismem mohl ještě více pohrát - mohl být hlouběji popsán, konkrétněji a detailněji. Kdo tedy nakonec nese větší oběť, mrtví rodiče, nebo děti? Každopádně jste po přečtení této knihy šťastni za situaci ve vaší rodině a máte nutkání říci své matce, že ji máte rádi!

oilily65
04.06.2012

Pěkná a poutavá knížka,nemohla jsem ji odložit a tak jsem ji přečetla za noc.Doporučuji.

meinita
03.06.2012

velmi zajímanvá kniha, četlo se to velmi rychle.skvělé pasáže o tom, jak přemýšlejí o rodičích. to, jak autor popisuje různé vjemy se mi dostalo až pod kůži.

sabulicka
30.05.2012 5 z 5

Velmi velmi zajímavý a napínavý příběh, do kterého jsem se opravdu "dostala" a nemohla jsem knihu odložit.

Lama.Lama
21.04.2012 5 z 5

Nemohla jsem to odložit!

sgjoli
11.03.2012 5 z 5

Poněkud děsivý příběh, který mne však vtáhl do sebe natolik, že jsem se nemohla odtrhnout.

veronique
08.03.2012 3 z 5

Příběh silný, styl lehký a čtivý. Byla jsem zklamaná, čekala jsem ponor do těch nejhlubších zákoutí lidské psyché, autor přitom klouzal po povrchu - tím neříkám, že to bylo špatné, jen to nenaplnilo mé očekávání. Možná ta "povrchnost" byla způsobená tím, že knihu vyprávěl patnáctiletý kluk, a proto asi byla i autorovým záměrem.

Snow
20.02.2012 5 z 5

Parádní kniha. Aneb jak přežít svoje rodiče...
Jen trochu zvrhlá, ale tím líp! :-)

Violetti
04.02.2012 3 z 5

V zásadě se mi líbil námět a psychologie jednotlivých postav. Přesto mi však vyvrcholení přišlo jakési prázdné a výsledný dojem je tak velice velice rozporuplný. Čekala jsem tak nějak víc, větší bombu.

pufina
29.01.2012 5 z 5

Kniha je naprosto skvěle zpracovaná, téma, atmosféra, příběh, detaily.. McEwanovo dílo mě nadchlo ve všech směrech (a to nejsem typ, co by rád četl incestní téma). Kniha i film mě nadchly, což se málokdy stává.