Ďáblova hora

Ďáblova hora https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/231402/bmid_dablova-hora-231402.jpg 4 239 82

Benny Griessel série

Návrat z války pro vojáka nikdy není snadný. A totéž platí i pro Thobelu Mpayipheliho, který se snaží znovu zapadnout do moderní Jihoafrické republiky. Aspoň že má svého milovaného syna, který je pro něj současně pojítkem se šťastnější minulostí. Jenže pak se z jeho syna stane pouhá položka na dlouhém seznamu zavražděných a zneužívaných dětí a Thobela najednou nezná nic než zoufalství... a chladnou touhu po pomstě. Tak se zrodí zabiják zvaný Artemis. Policie na jeho případ nasadí člověka, který si nemůže dovolit selhání. Bennymu Griesselovi hrozí, že přijde o všechno – o práci, rodinu i sebeúctu – a tohle je pro něj poslední příležitost, jak se z té žumpy vyhrabat. Pak se však Benny setká s Christine, mladou matkou z Kapského města, která se živí jako prostitutka. A stane se něco tak děsivého, že svět už pro Bennyho, pro Christine ani pro Thobelu nikdy nemůže být stejný jako dřív.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

Infanta , 2004

Pampalini
14.09.2017 4 z 5

Vysoký nadpriemer. Spočiatku som bojoval s juhoafrickým prostredím a menami, ale postupne si to sadlo. Nevadil ani presah do osobného života Bennyho. Na prvý pohľad ďalší trpiaci hlavný hrdina, ale tomuto sa dá veriť. Thobela výborný. Na druhej strane neverím filozofujúcej prostitútke. Ani trochu. Detektívka so spoločenským presahom s niekoľkými sprostými slovami.

SilvieSisinka
06.09.2017 4 z 5

Super kniha,velice mě pohltila až jsem dočetla a budu určitě číst další jeho knihy :-)

marlowe
24.08.2017 5 z 5

Nejspíš za to může "zákon série", že jsem poslední dobou zakopával jen o samé realitě vzdálené krimi-mizérie (Minier, Kepler, Bolton atd. – omlouvám se všem jejich fanouškům). Až díky Deonu Meyerovi se mi podařilo tenhle začarovaný kruh konečně prolomit – zaplaťpámbu!
Silný trojpříběh, skvělá detektivka! Všechno do sebe nádherně zapadá, žádná řešení vycucaná z prstu po páté dvoudecce. Doporučuji všem – a jdu na druhý díl!

kruppe
15.05.2017 5 z 5

Výborně napsané. Napínavé, byť znáte vraha, autor zvládl skvěle pasáže s point of view. Psychologie postav dobře vystavěná. Dokonce zkrachovalý detektiv alkoholik lepší jak Harry Hole.
Překlad se nevyhnul překlepům a chybám(jak gramatickým, tak sémantickým) , ale vše v únosné míře.
PS. Dominacz se nepřenesla přes stranu 50 (jak je vidno z jejího komentáře), tak její hodnocení berte s rezervou...

Acquenta
05.01.2017 5 z 5

Opravdu geniální kniha, od které se těžko odtrhávalo. Snad první kriminálka, ve které byl vrah sympatický a dobrý člověk. V dnešní době, kdy již není trest smrti, by se takový vrah opravdu hodil.
Styl psaní byl moc dobrý a rychlé prolínání dějů napínavé a čtivé. Autora si dávám do oblíbených a vřele doporučuji.

vyvodka
03.10.2016 5 z 5

Líbilo se mi to. Čtivé, napínavé, zajímavé prostředí Jihoafrické republiky. Oceňuji, že knížka měla tři dějové linky, které se nakonec zajímavě protnuly. Děkuji [klokan.1905] za skvělý tip na tuhle detektivku. A sama také doporučuji k přečtení.

klokan.1905
22.04.2016 5 z 5

Chviličku mi sice trvalo, než jsem se začetl... Nicméně poté fakt dobrý...
Byl jsem rád, že policista Benny Griessel začal s alkoholem bojovat a zřejmě to není jednoduché... Docela zajímavá zpověď a život prostitutky Christine.... a do toho Thobela Mpayipheli, ze kterého se stává Artemis...
Tak já jsem se rozhodně nenudil, knížku za sebe mohu doporučit k přečtení ;-) Za mě 4,5*

jarin58
21.04.2016 5 z 5

Výtečná kniha,počtení jak už bylo napsáno kazí dost gramatických chyb.Za to ale autor nemůže.

Jolana.b
04.03.2016 5 z 5

Tedy vážení přátelé, mít klobouk, tak ho smeknu. Četla jsem vaše recenze a byla zvědavá. Knížku jsem dočetla před třemi dny a ještě dnes se mi honí hlavou. Tak výbornou knihu jsem v ruce neměla už hodně dlouho. Měla jsem strach z popisu, pro nás cizího, prostředí Afriky, ale bylo to super. Úplně jsem cítila alkoholové výpary nebo prach silnic. Dokonalá a napínavá knížka. Mohu jen vřele doporučit.

TomK
12.12.2015 5 z 5

Můj první počin od pana Meyera a musím říct, že je to skvělá kniha. Hlavně postava Benny,který zažívá ne moc dobré období v manželství a chlastu je skvěle popsané a následné jeho odvykání. Při odvykání se mi líbili skvěle napsané myšlenky co se odehrávali v jeho hlavě. A potom taky příběh pana mstitele byl skvělý. I když pan Meyer nepoužívá brutální popisky, přece jenom napětí knihou jenom srší a rozhodně by nemělo uniknout :)

kadernice13
15.11.2015 5 z 5

Výborná kniha.

JPO
27.10.2015 5 z 5

Skvělé, jak Meyer použil stokrát dané klišé policajt + chlast = hlavní hrdina a dokázal to ožranství a následně odvykání parádně rozvinout a popsat. Prostě jsem poprvé věřil, že tentokrát ten dobrý polda fakt chlastá a je to jeho součást a ne jen anotace na zadní obálce knihy.

mmmisulka.r
13.09.2015 4 z 5

Skvělá kniha, dovedu si ji představit zfilmovanou. Skvělý námět i pointa! Recenze již brzy.

rubit
19.08.2015 4 z 5

Před přečtením této knihy jsem spisovatele neznala, knihu si v knihovně půjčila jen náhodou díky anotaci a musím říct, že mě to velmi mile překvapilo. Určitě mě zaujala více, než některé "rádoby" bestsellery. Děj je dobře vymyšlen, díky tomu, že se zde prolínají 3 příběhy, čtenář se nemá šanci výrazněji nudit. Líbilo se mě i to, že postavy nejsou ploché, mají své životy, kladné i záporné stránky, člověk se s nimi dokáže sžít. Určitě si přečtu další díl v sérii s Benny Griesselem. Jediné, co kazí dojem, je špatně odvedená práce hlavního redaktora, chyb a hrubek je tedy dost, to by se stávat nemělo.

Belmondo1893
17.08.2015 5 z 5

Ďáblova Hora – tři příběhy, tři osudy, které se v knize proplétají. Někdy i tak rychle, že na jedné straně knihy nás osloví všechny tři najednou. Tím se stává Ďáblova hora nesmírně čtivou. A hlavně dokazuje, že i v zemi, kde soudní systém ovládá korupce, kde lid sympatizuje se samozvaným mstitelem, má smysl věřit v lepší budoucnost a spravedlnost. Dokonce i když je v tomto případě reprezentována policistou, který se dostal na úplné dno.

Ivana11
23.07.2015 4 z 5

Bylo to fakt dost dobrý. Do konce jsem nevěděla, jak to vlastně skončí, no a bylo to překvapení. Ale těch chyb a hrubek, na to jsem dost háklivka. Ale i přesto doporučuji přečíst.

Juzzy
10.07.2015 5 z 5

Strhující, drsné, "Meyerovské" - třetí přečtená kniha Deona, třetí pětihvězdičková.. Bohužel u této je v českém překladu přespříliš gramatických chyb a překlepů. Je to škoda.

princesse
07.07.2015 3 z 5

Kniha přečtena za tři dny. Tím ale nemohu tvrdit, že to byla pecka. Sice čtivá, ale ... Téma, i když vážné a důležité, mě osobně tak blízké nebylo. Takže za mě docela dobrý thriller, ale že bych si s chutí přečetla další knihu od tohoto autora, to tvrdit nemohu.

metrolog
23.06.2015 5 z 5

Ještě nemám dočteno, tak nebudu knihu ještě celkově hodnotit. Nicméně, chci potvrdit předchozí komentář, co se týká opravdu velkého množství chyb, překlepů atd. Často jsou zaměněny rody, takže detektiv šla a podobně. Čtu elektronickou verzi zakoupenou na Knihy i.dnes. Jak je na tom papírová kniha nevím. Také nevím, jestli už nenazrála doba na to, že takto fušersky odvedenou práci začneme reklamovat. Kniha (formát mobi) stála 199 Kč, a to zase nejsou tak malé peníze za elektronický soubor, bez dalších nákladů na papírovou knihu. Zajímal by mne i názor vás ostatních.

simonabr
22.06.2015 3 z 5

Začátek vypadal slibně, pak se to nějak rozpadlo a už to nemělo tu sílu a napětí, Thobela a Benny mi byli sympatičtí, Christine teda za celou knížku ani trochu a konec to jen potvrdil.
Nejvíc mně však vadily ty chyby - byly to sice "jen" překlepy, ale množství se stupňovalo a s tím i moje naštvání.

Afrika detektivní a krimi romány Jihoafrická republika jihoafrická literatura

Deon Meyer
jihoafrická, 1958