Kouzelníkův gambit

3. kniha série Belgariad. Velkolepá sága o historii zápasu bohů, králů a lidí, jenž trval sedm tisíc let – o neznámých zemích a událostech – o osudu a proroctví, které musí být naplněno! Se' Nedra, dcera císaře Tolnedry, je zmatena. Báje o Orbu, který chrání Západ před zlým bohem Torakem jsou jen hloupé báchorky. A přesto se účastní hrůzné a nebezpečné výpravy za ukradeným drahokamem. Nikdo v jejím okolí nevěří na čaroděje. Nicméně, právě Garionův dědeček a teta se zdají být bájemi opředenými kouzelníky Belgaratem a Polgarou – potom však musí být tisíce let staří! Dokonce i mladý Garion se učí věcem, které nemohou být ničím jiným než kouzly. Garion! Prostý venkovský chlapec, naprosto se nehodící pro dceru císaře. Ale proč tady princezna neustále touží něco mu vysvětlovat, uhlazovat mu rozčepýřené vlasy a uklidňovat ho? Garion se chystá do podivné věže uprostřed říše zla, aby se postavil strašlivému, mocnému čarodějovi. Tam na něj princezna nedokáže dávat pozor jako dosud. Stojí tváří v tvář smrti a možná se už nikdy neuvidí…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/36_/3670/kouzelnikuv-gambit-3670.jpg 4.4141

Belgariad (3.)

Romány, Fantasy
Vydáno:, Classic

Magician´s Gambit

Kniha Kouzelníkův gambit

Terva
07.11.2015

Nemá to tu svižnost předešlé Královny magie, ale opět stará známá parta a opět jsou na cestě za svým (?) osudem. Obzvláště jsem si oblíbil Gariona a jeho smysl pro poctivost. Jo, jasně ano, Vlk ani teta Pol a ani Belgarat a další tam nesmí chybět, bez nich by to nebylo ono. Bez nich by nebyl žádný Kouzelníkův gambit. Malá ochutnávka: Já věděl, že je to příliš krásné, než aby to vydrželo dlouho......... Kniha je rozdělena do pěti částí nazvaných - Prolog, Maragor, Aldurovo údolí, Ulgo a Kthol Murgos.

marcela6183
07.07.2015

Hmmm, kouzelníkův gambit... kde je kruci ta šachová figura? Jsem vyvedená z konceptu, něco čekám a není náležitě naplněno. Nazvala bych to kouzelníkova léta učednická, protože jestli mi něco chybělo, tak to, aby hlavní hrdina začal dospívat. A ku*a rychle, protože během třetího dílu jsem měla místy pocit, že toho nechám a založím to do knihovny. A pak se rozjel o příběh a zase mne to chytlo. Velmi. Pointa překvapila ty čtyři si zaslouží víc, než dost!
Update: fakt nutná revize o hvězdu dolů - vlastně srovnáno s Eleniem a jde o životní nutnost.

Eldar80
07.04.2015

Kniha postupuje ve stejném rytmu jako předchozí díl. Je to takové dobrodružné cestopisné vyprávění. Družina postupně prochází po svém světě a naráží na jeho ojedinělé zvláštnosti. Eddings se pokusil napsat originální fantasy, kde nejsou zprofanované rasy jako elfové a trpaslíci, ale spíš různé lidské národy. Já osobně z toho mám rozpačitý pocit. Přece jen některé fantasy rasy mají určitý archetypální význam, který pomáhá utvořit jakoby přirozený svět, ve kterém funguje magie. Nějak se do toho nemohu začíst a pořád se mi nezdá chování hrdinů. Kniha je napsána stejně jako předchozí, vždy na začátku je velmi stručné shrnutí dávného proroctví na pár stránkách a jak příběh dále pokračuje vidíme jak osudy hrdinů s proroctvím souvisejí. Kniha je opět mile humorná, ale na můj vkus děj ubíhá příliš pomalu. Závěr je opět podařený a ke konci jsem už cítil, že se mě příběh začíná zmocňovat. Eddings bude asi dost záležitostí vkusu, protože mě osobně vadí chybějící napětí. Příjemné je, že se úroveň ságy neustále postupně zlepšuje a zdá se mi, že každý díl je lepší než předchozí. 70%

MesLivres
16.03.2014

Hrdinové série jsou moji oblíbenci, takže příběhy z jejich putování čtu s opravdovou chutí. Zatím jsou díly docela poklidné, tak jsem opravdu zvědavá na závěr celé série, který mne teprve čeká.