Pět

Pět https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/225958/bmid_beatrice-kaspary-pet-pYM-225958.jpg 4 1196 360

Beatrice Kaspary série

Na pastvině leží mrtvá žena. Zavražděná. Na chodidlech má vytetované souřadnice. Na označeném místě čeká příšerný nález: ruka zatavená do plastové fólie a hádanka, jejíž řešení vede ke schránce s další uříznutou částí těla. V mimořádně ohavné formě geocachingu, moderní hře hledání pokladů s pomocí navigace, posílá vrah dvojici kriminalistů k dalším částem mrtvol. Vyšetřovatelům ubíhá čas, tuší, že teprve na poslední zastávce dostanou do rukou zásadní dílek puzzle…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

Fünf , 2012

konicekbily
05.06.2016 3 z 5

Připadá mi, že se autorka věnuje spíše popisování svého koníčku - GC - než samotné zápletce a jejímu postupnému odhalování. Lovené kešek věnuje podstatnou část knihy.

Lenka40
05.06.2016 4 z 5

Opět báječná kniha od Ursuly .Zajímavý námět z prostředí geocachingu. O mrtvolky taky není nouze a kdo je vrah mi došlo jen o malou chvilku dřív než vyšetřovatelce :D . Takže knihu doporučuji =)

Joges
05.05.2016 4 z 5

Zajímavá kniha s dobrým námětem, který nepatrně připomíná titul Game. Autorka docela překvapila, při hledání kešek jsem se bavil a Beatrice je sympatická postava, ovšem není to ta klasická dechberoucí detektivka, která by mě na několik hodin vmáčkla do křesla a nechala mě hltat stranu za stranou. Také závěr mi přišel nepravděpodobný a zbytečně vykonstruovaný. Z „Pětky“ sice nejsem perplex, ale nějaké čtyři hvězdy si kniha zaslouží.

muchomurka
22.04.2016 4 z 5

Zpočátku mě knížka moc nebavila, nelíbilo se mi pochmurné ladění Beina života, a také mi přišlo, že vyšetřování se nijak nehýbe, na nic nového nejsou schopni přijít a strašně se to vleče. Naštěstí se to prolomilo a kniha dostala spád a napětí a četla se jedním dechem. Líbilo se mi, jak na závěr všechno do sebe logicky zapadlo a souhlasilo. Jen škoda, že skončila tak rychle, aniž by se dořešily další nakousnuté záležitosti (například vztah s Florianem, Achimem) - teda pokud autorka nenapsala další knihy s Beou a Florianem jako hlavními postavami, ze kterých by se čtenář dozvěděl, co je dál.

adicek8
06.04.2016 5 z 5

Na tuto knihu jsem se těšil dvojnásobně než je obvyklé: zaprvé jsem zapálený geocacher, takže přečtení knihy s touhle tématikou měla být příjemná povinnost, a zadruhé mám rád čtivé napínavé thrillery a pozitivní recenze i vysoká hodnocení slibovaly v tomto ohledu mnohé. Nicméně jsem rád, že jsem místní komentáře nečetl podrobně, protože teď vidím, že nějaké malé spoilery tu bohužel prostě naprosto zbytečně jsou.
Kniha se skvěle četla už od prvních řádek, postava Beatrice mi byla moc sympatická, děj utíkal hezky svižně, a tak jsem si vychutnával, jak policajti zápasí s geocachingem a jen jsem se modlil, aby to konec knihy celé nějak nepokazil, jak se poslední dobou stává na můj vkus až příliš často. Ale ne tentokrát, pachatele jsem předem neodhalil, stejně jako jeho motiv - všechno to nakonec mělo poctivou logiku, ve kterou jsem tedy už pomalu přestával doufat, a jsem rád, že mi nic nezůstalo nevysvětleno. - sem by se nějaká mysterie s otevřeným koncem prostě nehodila :-)
Co se mého celkového "hvězdičkového" hodnocení týče, nechal jsem se směle inspirovat názvem knihy :-)

tulipa
03.04.2016 5 z 5

Začátek knihy mě úplně nepohltil, asi proto, že už bylo předem dané, že knížka pojednává o geochagingu...konec byl ovšem bravurní. Pět hvězdiček dávám také proto, že se mi líbí hlavní vyšetřovatelé Beatrice a Florian.

marasaj
01.04.2016 5 z 5

Tohle byla vážně jízda.. Napínavý od začátku až do konce, okamžitě mě to vtáhlo do děje. Skvěle vymyšlený, všechno do sebe zapadá, nikde autorce nic nezůstalo nevysvětleně viset. Pro mě lepší než Saeculum..

Didi15
23.03.2016 5 z 5

Zajímavá a čtivá kniha, kvůlí ní jsem začala keškovat :)

renefer
14.03.2016 4 z 5

Něco pro příznivce geocatchingu, protože od něj se odvíjí vše - děj i motiv. Pachatele jsem až do konce typovala úplně mimo, takže nakonec překvapení.
Jen jsem nepochopila, jak vrah mohl využívat policii a přitom udávat přesně výpočty pro uložení kešek :-(

Peter.Melon
12.03.2016 4 z 5

Trochu morbidní,ale dobrá detektivka...

ger
11.03.2016 4 z 5

Druhá kniha od této autorky a přiznávám, u knihy jsem 2x usnula.. což se mi běžně nestává. Prví kniha Erebos byla mnohem "rychlejší" a lépe psaná.

allebra
10.03.2016 5 z 5

Moje první setkání s autorkou a jsem nadšená. Napětí od začátku do konce, jen nerada jsem knihu odkládala. A jelikož s geocachingem osobní zkušenost nemám, dozvěděla jsem se o něm pár zajímavostí, což beru jako bonus k příjemnému čtení. Určitě si přečtu i další autorčiny knihy.

Selinute
09.03.2016 3 z 5

Pomalejší rozjezd, kdy jsem se nemohla nějak začíst... Námět velmi originální, závěr mě však nijak nepřekvapil. Knížka mě bavila až ke konci a to opravdu na vyšší hodnocení nestačí. Škoda.

lucie2371
28.02.2016 5 z 5

Naprosto dokonalý thriller! Jen stěží jsem čtení přerušovala. Veliké + přikládám tomu, že jsem do samého konce neodhalila pachatele! Nejen za to dávám knize 5 hvězdiček! Rozhodně si to tato kniha zaslouží a milovníkům nejen thrillerů ale také krimi jí vřele doporučuji ;)

hlina
22.02.2016 5 z 5

Pro mě to mělo neskutečný spád. Napínavé, čtivé a musím přiznat, že vraha jsem odhadla až velmi pozdě.

Hankie
05.02.2016 5 z 5

Docteno, jeden vecer a jedno rano. A ted nevim, zapsat do vyzvy jako knihu prectenou za jeden den nebo jako knihu s cislici v nazvu? Asi druha moznost. Knizka skvela, napinava, takze zkusim jine dilo autorky a treba najdu dalsi knihu prectenou na jeden zatah.
Prima krimi, stoji za precteni!

dominika2585
03.02.2016 5 z 5

Originální námět! Děj se hezky stupňuje a s ním i napětí, není tam místo, kde by se nic nedělo, nebo pasáž, která by byla nějakým způsobem nezajímavá. Jsem moc ráda, že kniha nepatří k těm, kde jméno vraha už tušíte po prvních 10 stránkách, ale vrah se odhaluje až v samém závěru knihy, a z jeho identity jsem byla velmi překvapená. Mohu jen doporučit :)

blanickaa1
01.02.2016 5 z 5

Paráda, děj plynul, postavy sympatický, prostě fičák. Tuhle autorku vůbec neznám, ale určitě jsem s ní neskončila.

esprit
31.01.2016 5 z 5

Skvělá knížka přečtená jedním dechem. Ráno jsem začala a večer jsem opravdu byla překvapená že vrah je někdo jiný než jsem myslela. Doporučuji.

Faustka
29.01.2016 5 z 5

Parádní krimi, které mě drželo v napětí od začátku do konce. "Thanks for the hunt" .. Ursula.