Barvoslepý

Barvoslepý https://www.databazeknih.cz/img/books/71_/71273/bmid_barvoslepy-r06-71273.jpg 4 37 6

Hrdinou románu, je profesor, který je pro nekompromisní postoje přeložen z gymnázia na devítiletku a propadá trpné odevzdanosti v osud a kterého teprve krize v manželství a vztahy ve škole přinutí k novému postoji k životu. Román ze školního prostředí je ironickou sondou do běžného života učitelského sboru maloměšťské devítiletky v polovině šedesátých let.... celý text

speiderwoman
11.02.2022 5 z 5

Já tu knížku prostě miluju! Přečetla jsem si ji znovu a tentokrát s vědomím, že pan Rudolf byl barvoslepý, psal o svých vlastních zkušenostech. Najednou to dostává úplně nový rozměr.

Pivka1
30.05.2021 5 z 5

Tato knížka mě nikdy nezklamala. V dřívější době nevycházelo moc knížek ze současnosti, takže o Rudolfa a Švejdu byla pranice. Mými oblíbenými knihami S.Rudolfa byly knížky pro mládež ( ty jsem zhltla všechny), ale i knížky pro dospělé byly čtivé a měly spád. Barvoslepý je jednou z nich. Dnes jsem ji objevila v knihobudce a ráda si ji znovu přečtu.

JancaMia
11.05.2021 5 z 5

Kniha měla spád, ač je děj vsazen do minulého režimu charaktery zůstávají . Musím říct že jako náctiletá jsem ráda četla jeho knihy pro mládež, momentálně mě přitahují už delší dobu jeho romány pro dospělé a vždy mě něco překvapí .

zuzepka
16.06.2016 4 z 5

Přestože děj knihy se odehrává v minulém režimu,tak jednotlivé postavy a charakteristiky jsou uvěřitelné i v současnosti. Lidé žijí své běžné životy v každém režimu a jejich obavy,smutky, lásky i zklamání se odráží v jejich osobnosti.Kniha k přečtení a zamyšlení v jakékoliv době.

kika 13
07.02.2013 3 z 5

Mě se to četlo pěkně.Dej měl jiskru.

WEIL
11.08.2011 3 z 5

První kniha od S.Rudolfa co jsem četl a byla určená dospělému čtenáři. Zaujalo mě v ní, jak hlavní hrdina dělá vše proto, aby vydělal co nejvíc peněz, a přece se pak zlomí a změní své postoje.