Barva kouzel (limitovaná sběratelská edice)

Barva kouzel (limitovaná sběratelská edice) https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/459384/bmid_barva-kouzel-limitovana-sberatelska-KOT-459384.jpeg 4 3506 3506

První díl limitované sběratelské edice Zeměplocha. Ve světě, který leží na krunýři obrovské želvy, se vydává na cestu rozverná, temperamentní a neuvěřitelně výstřední výprava. Setkáte se s lakomým a naprosto neschopným čarodějem Mrakoplašem, naivním turistou Dvoukvítkem, jehož Zavazadlo za ním běhá jako pes na stovce malých nožiček, s draky, kteří existují pokud na ně opravdu věříte, a samozřejmě dojdete až na okraj této podivné planety.... celý text

Literatura světová Humor Fantasy
Vydáno: , Talpress

The Colour of Magic , 1983

yueh24
08.05.2013 5 z 5

Ze začátku mi trochu trvalo, než jsem se do toho dostal, ale pak mě to donutilo kupovat si další a další a další knihy od Terryho Pratchetta.

Sisi11
18.03.2013 5 z 5

Jak to vlastně u nás na té Zeměploše chodí? To vám detailně poví začátek této knihy a poté skočíte rovnou střemhlav do úžasně vtipného příběhu. Dvojice Mrakoplaš a Dvoukvítek (plus Zavazadlo samozřejmě!!) je naprosto úžasná, velmi mě bavili. Příběhy Zeměplochy jsem si od prvního okamžiku zamilovala ;)

ŽabákDokvákal
17.03.2013 5 z 5

Zeměplocha. Už od první knihy je skvělá!!

miawallacova
19.01.2013 4 z 5

tohle si mě nezískalo, asi jsem to nečetla s dostatečným nadhledem

KellyH
06.01.2013 5 z 5

Po několika letech slibů, že se do zeměplošských knih konečně pustím, jsem to konečně učinila i realitou. A musím říct, že v žádném případě nejsem zklamaná, rozhodně v této krasojízdě hodlám pokračovat i dál! Parádně to odsýpalo a jak většinou při čtení zrovna emoce neprojevuji, našly se zde momenty, které mě donutily vyprsknout smíchy. Úžasné!

Phoenix16.cz
03.01.2013 3 z 5

Chvály na Pratchettovu adresu se na mě valily ze všech stran, ale k rozhodnutí sáhnout po knize mě přivedl až nápis na knížce "nejlepší humorná fantasy od dob Adamse". Po přečtení si nemůžu pomoct, ale tohle Stopařovu průvodci po Galaxii nesahá ani po kotníky. Od začátku do konce knihy je čtenář mrštěn do víru jakýchsi událostí s humorným podtextem. Jedna událost stíhá druhou, aniž by mezi nimi byla souvislost. Postavy jednají jen proto, aby se něco dělo a postupem času zacházejí do čím dál víc vyhrocených situací, přičemž na konci z toho čtenáři zbude jedna velká slátanina, která pokračuje druhou knihou.

Peršanka
01.01.2013 1 z 5

Mám skoro všechny díly Zeměplochy, ale tenhle kousek nechci. Je to chaotické a nudné.

JP
20.12.2012 2 z 5

Nepřenesu se přes fakt, že Pratchett udělal zásadní chybu: na žánr fantasy připlácl nálepku s nápisem "parodie", to je v podstatě to nejlacinější, co můžete udělat. Ale ono by to nevadilo, kdyby to kompenzoval třeba geniálním humorem, či filozofováním, to někdy může přesáhnout žánrové hranice, jako je tomu třeba v případě Červeného trpaslíka. Ale zde se ukazuje, že Zeměplocha mě po všech těch pokusech láká nikoliv díky jménu Terry Pratchett a jeho údajně geniálnímu humoru, jako většinu skalních fanoušků, ale díky jménu Josh Kirby a tomu, jak je většina dílů série zpracována svou specifickou a nezaměnitelnou obálkou. Selhává to zkrátka tím, že mě ten příběh absolutně nezajímá a nudí, sic tam Terry i přes svůj nesporný intelekt a bohatou fantazii vtlačí zajímavé nápady. Jenže ta jeho forma celkově zcela selhává, není to schopné vzbudit mou pozornost, je to jako Trnky Brnky, co si člověk čte na záchodě, v zásadě se to pořád jen vtipně tváří, jako TV skeč, co se odesílá v neděli a pak je navždy smazán, aby ho už nikdy nikdo nemusel vidět. Ale jak sám Pratchett řekl: "Živím se tím, že píšu fantasy příběhy," - svou obec má a jako člověk nepůsobil tak, že bych proti němu měl cokoliv mít, ba naopak, bohužel je jeden z mála, jehož tvorba mi ze všech dosavadních pokusů není absolutně po chuti a nejsem ochoten uznat jakékoliv její literární kvality výše, než jako průměrné.

Elhzar
06.11.2012 5 z 5

Kdysi jsem zkoušel (ještě na základce) číst pyramidy a prostě mě to nebavilo. Hmátl jsem po Zeměploše znovu a tentokrát hezky od prvního dílu a co se nestalo... Do Zeměplochy jsem se zažral jako do máločeho. Jedna z mála knih, u kterých jsem se občas i nahlas zasmál (což je u mě věc nevídaná).Děj frčí jako namydlený oktarínou, občas nějaká "pár-odstavcová" odbočka od hlavní linie, kterou v danou chvíli člověk nechápe, ale za chvíli mu ji vypravěč (Bohové?) strčí až pod nos. Vše je absurdní, bláznivé a potrhlé. Pratchett asi k nám přicestoval ze Zeměplochy, protože tohle všechno snad ani nejde vymyslet.

Gerret
25.10.2012 4 z 5

O sérii Úžasná Zeměplocha od Terryho Pratchetta, jsem věděl už déle, začátek čtení jsem spíše odkládal kvůli množství knih v sérii. Kniha má určitě své kvality, je to taková trochu jinší fantasy než jsem zvyklý. To není vůbec na škodu, kniha se mi celkem pěkně četla. Za nižší hodnocení, co jsem knize udělil, si můžu částečně sám, protože jsem na čtení neměl tolik klidu kolik bych chtěl, takže mi občas unikali souvislosti. Proto si to budu muset s odstupem přečíst znovu a pak třeba i přehodnotit. Hodnocení 80%.

Didi
17.10.2012 4 z 5

Líbí se mi, jakým způsobem autor píše. Sice mě to nechytlo tolik, jako jiné knížky, ale Terry Pratchett se určitě na mém seznamu knih, které si chci přečíst, ještě objeví ;)

Lady_Ef
23.08.2012 4 z 5

Krásná a vtipná oddechová četba. Velmi se mi líbí autorův popis celé Zeměplochy, takže si ji můžu celou představit (včetně postav a krajiny). Ovšem něco mi v tomto díle chybí..

gomaki
20.08.2012 3 z 5

Vždycky jsem byla proti žánru fantasy a Sci-fi. A pořád jsem, jen ten Terry Pratchett je tím, co potvrzuje tohle pravidlo:) Upřímě řečeno, začít Barvou kouzel nebo Lehkým fantastičnem, tak celým Pratchettem švíknu do kouta! Dle mého názoru, jsou tyhle knihy naprosto k uzoufání a asi to bude tím Mrakoplašem, který mi leze neskutečně na nervy. :)
Pro Vás, co jste proti Zeměploše, protože jste chtěli začít od začátku...dejte mu ještě jednu šanci a začněte knihou, tématem Vám blízkou - pro mě to bylo Těžké melodično /hudba je můj život/ ...

DavidKudrna
16.08.2012 5 z 5

I když jsem již přečetl vice knih od tohoto autora, Barva kouzel společně s Lehkým Fantastičnem zůstávají mými nejoblíbenějšími. Je to proto, že je na nich vidět, že jsou z rané tvorby. Pratchett tady začíná a je skvělé sledovat, jak během psaní knihy roste. Chtěl bych si je přečíst znovu, ale zařekl jsme se, že přečtu všechny knihy od Terryho. Tak snad pak. :--)

N10Tikky
03.08.2012 3 z 5

Když to vezmu kolem a kolem, tak z dnešního pohledu žádná pecka. Ale v době vydání to byla naprostá bomba. Nyní ji však beru jako nejslabší z celé série.

MesLivres
01.08.2012 5 z 5

Zpočátku se mi kniha zdála trochu dětská, ale velmi rychle jsem se začetla a obě hlavní postavy jsem si oblíbila. Momentálně čtu už třetí díl série a budu číst dál.

Mišulenka
08.07.2012 5 z 5

Trošku jsem se s dočtením této knihy loudala, ale po zavření za poslední stránkou ji hodnotím velice kladně. Úvod do Zeměplochy mě po přečtení již několika Pratchettových knih naprosto dostal. Dávám pět hvězdiček a třesu se na další :))

studentik
17.06.2012 4 z 5

1. Pratchettova kniha má místy neohrabaný jazyk.V dialogu na začátku knihy se nemůžu zorientovat ,kdo mluví, jestli Dvoukvítek nebo Mrakoplaš. Přesto mě knížka zaujala svou barvitou fantazií.Těším se na další díl.

Corehead
09.05.2012 4 z 5

Dlouho jsem se nemohl odhodlat pustit se do tolik vychvalovaných,diskutovaných,ale i kritizovaných knih o Úžasné Zeměploše.
Nakonec jsem se teda do čtení pustil a musím říct,že nelituju.Líbí se mi humor,ironie v prvním díle používané.Oblíbil jsem si zmateného a smolařského Mokroplaše a fandím krásně naivnímu a vše si idaelizujícímu Dvoukvítku.Kniha se mi líbila,příjemně mě odvedla od starostí běžných dní a pobavila mě.Už se těším na další příběhy ze Zeměplochy,další díl již mám půjčený doma.Dávám 4 hvězdy jen z důvodu,že očekávám ještě lepší pokračování.

Barbastelle
17.04.2012 5 z 5

První Zeměplocha a moje první Zeměplocha též. Díky ní mě Pratchettovský humor konečně pohltil. Díky ti, knížko!